Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Στα ίχνη της Πυθέας > Θρύλοι και παραδόσεις

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #10  
Παλιά 16-11-09, 13:25
Το avatar του χρήστη Ragnarok
Ragnarok Ο χρήστης Ragnarok δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2006
Περιοχή: Koridallos city
Μηνύματα: 114
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από doggy Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή μένω και εγώ κοντά στα βοτσαλάκια θα ήθελα να μου πέιτε εαν εχει καποιος πρόσβαση για να μπεί μέσα στο σπίτι.Θα ήθελα πολύ να μπώ μέσα όπως και στο ν.φάληρο στην οδό σμολένσκυ 4
Προσβαση υπαρχει, ειναι λιγο ριψοκινδυνη και θελει και λιγο αναρριχηση.
Η εισοδος βρισκεται στην πλευρα της παραλιας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mirella_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια σορρυ, ναι οκ και εγω θα ηθελα να μπω σε ενα τετοιο σπιτι, τον κινδυνο μιας ενδεχομενης καταρρευσης τον λαμβανουμε υπ' οψιν?????????????
Δεν υπαρχουν πολλα επικινδυνα σημεια. Με λιγο προσοχη δεν διατρεχεις κανενα κινδυνο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από QueenOfTheDamned Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδω και μερικές μέρες παρακολουθώ το όμορφο φόρουμ σας και πέφτοντας σε αυτό το θέμα θέλησα να γραφτώ για να σχολιάσω.
Καλώς ήρθα λοιπόν.
Κι εμένα η εμπειρία μου με αυτό το σπίτι έγινε σε έναν εν λόγω περίπατο με το σχολείο. Περπατούσα με μια συμμαθήτρια μου πηγαίνοντας προς το γήπεδο μπάσκετ(αν θυμάμαι καλα, εχουν περάσει και αρκετά χρόνια). Πάντα θεωρούσα τον εαυτό μου άτομο με μεγάλη διαίσθηση και ένστικτο. Ξαφνικά, για φιγούρα απο ένστικτο ουτε κι εγω ξέρω, της λέω κοίτα μας κοίταζει μια κοπέλα απο το παράθυρο. Την έφερα στο μυαλό μου, αρκετά άσπρη, με κόκκινα μαλλιά και παλαιϊκό φόρεμα. Αληθινά δεν ξέρω αν την φαντάστηκα ή όχι απλά όλα μου βγήκαν τόσο αυθόρμητα όταν τα έλεγα.
Φιλικά
Οσο καιρο μελετουσαμε το Σπιτι με τον Leo δεν παρατηρησαμε-καταγραψαμε καποιο παραφυσικο φαινομενο.
Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν εχουν παρουσιασστει παραφυσικα φαινομενα οπως αυτο που περιεγραψες.
Δικο μας συμπερασμα σχετικα με το Σπιτι αυτο ειναι οτι ειτε τα φαινομενα υπαρχουν αλλα μπορουν να τα αισθανθουν-δουν συκεκριμενοι ανθρωποι ειτε οτι στο Σπιτι λειτουργει το Συλλογικο Ασυνειδητο το οποιο και επηρρεαζει ανθρωπους και καταστασεις.
__________________
That is not dead which can eternal lie, and with strange aions even death may die
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.