Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Θρησκειολογία –Μυθολογίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 15-11-10, 12:38
Το avatar του χρήστη Raziel!*
Raziel!* Ο χρήστης Raziel!* δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΠΟΛΕΜΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ( ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΝΟΜΑ ) Η ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΕΩΣΦΟΡΟΥ ΣΤΗΝ ΓΗ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΕ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ-ΠΡΩΗΝ ΑΓΓΕΛΟΣ(ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ) ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΕΦΥΓΕ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ

Θα σε παρακαλούσα τα επόμενα μηνύματά σου να είναι με μικρή γραμματοσειρά γιατί στη γλώσσα του Ίντερνετ είναι σαν να φωνάζεις. Εκ του συντονισμού
Τωρα "προκατειλημμενος" μου φαινεται να ειναι ο Θεος,κανοντας τετοιες διακρισεις αναμεσα στα Δημιουργηματα του(εσενα σε αγαπαω περισσοτερο, εσενα λιγοτερο).Με αυτο το σκεπτικο και εγω με βλεπω να επαναστατουσα
__________________
I wish I had the power to escape from this thing people call reality
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 15-11-10, 12:53
Satan Ο χρήστης Satan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2010
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή

Αν υπάρχει Θεός, το λογικό είναι να αγαπά αυτούς που είναι πιο κοντά του και
αυτοί είναι οι αγγέλοι σύμφωνα με την παράδοση.

Ποιός επαναστάτησε και ποιός το λέει αυτό;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Satan : 15-11-10 στις 12:58
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 15-11-10, 13:26
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
Η συνείδησή μου είναι πολύ ψηλά αν θέλεις να ξέρεις. Η δική σου συνείδηση που βρίσκεται όταν θεωρείς ότι μπορείς να προβλέπεις το μέλλον για κατακλυσμούς κλπ και το εκφράζεις δημόσια? Επίσης, τι σου λέει η συνείδησή σου να κάνεις σε περίπτωση που δεν γίνει τελικά ο κατακλυσμός? Παραδοχή λάθους ή τρέξιμο?
Χε.. BINGO!.


Ένας από τους λόγους που δεν ασχολούμαι... είναι ότι το έχω ματαξαναδεί το έργο με τέτοιες ιστορίες. Σε 3 χρόνια, εδώ θα είμαστε χωρίς κατακλυσμούς...

Αλλά... ποιος θα θυμάται τι λέγαμε πριν 3 χρόνια;
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 15-11-10, 13:41
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Satan Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δική μου εκτίμηση είναι παρόμοια με του Slayer

God hates us all!
Χμμ... ο Τομ είναι φόλα καθολικός ενώ ο Κερυ προσπαθεί μάταια να εντυπωσιάσει τα πιτσιρίκια μπας και πουλήσει κανά δίσκο (τα 80's τέλειωσαν προ πολλού). Γενικότερα πάντως συμφωνώ για τον Θεό.. αφού δεν αντιδρά στην κάθε χαζομάρα που ξεστομίζει ο καθένας και εμείς χάφτουμε μύγες, καλά μας κάνει...
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 15-11-10, 15:06
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Satan Εμφάνιση μηνυμάτων
Αποκάλυψις Κεφ. 2

24. Λέγω δε προς εσάς και προς τους λοιπούς τους εν Θυατείροις, όσοι δεν έχουσι την διδαχήν ταύτην και οίτινες δεν εγνώρισαν τα βάθη του Σατανά, ως λέγουσι· Δεν θέλω βάλει εφ' υμάς άλλο βάρος·
25. πλην εκείνο, το οποίον έχετε, κρατήσατε εωσού έλθω.
26. Και όστις νικά και όστις φυλάττει μέχρι τέλους τα έργα μου, θέλω δώσει εις αυτόν εξουσίαν επί των εθνών,
27. και θέλει ποιμάνει αυτούς εν ράβδω σιδηρά, θέλουσι συντριφθή ως τα σκεύη του κεραμέως, καθώς και εγώ έλαβον παρά του Πατρός μου,
28. και θέλω δώσει εις αυτόν τον αστέρα τον πρωϊνόν.
O Aυγερινος ειναι το κατεξοχην αμφισημο συμβολο. Οντας αναμεσα στη νυχτα και στην ημερα διαμηνυει την αναγκαιοτητα αφομιωσης των αντιθετων, αλχημικη μεταστοιχειωση που θα μας εξυψωσει στην ανωτερη συνειδητοτητα. Το οτι οι Αποστολοι κανουν λογο για τον Αυγερινο ως συμβολο του Ιησου, ειναι επειδη και ο ιδιος ο Ιησους ηταν αμφισημος ως προς το Κατεστημενο εκεινων των καιρων (μιλαμε παντα για το μυθολογικο προσωπο). Θα μπορουσε λοιπον ο Ιησους να αποκαλεστει "εωσφορικος" ως προς την Παλαια Διαθηκη.
Αλλα δυστυχως το οποιο ελευθεριαζων εωσφορικο του μηνυμα (αν υπηρχε αυτο) συμπαρατασσομενο αργοτερα δια της Εκκλησιας πλησιον του Πατρος εκφυλιστηκε.
Επομενως το υπερβατικο μηνυμα του Αυγερινου εχει εξαλειφθει απο την αλληγορια του Χριστιανικου Μυθου.
Το περιμενουμε με εναν εμπραγματο και καθολου μυθολογικο τροπο στον εγγυ οριζοντα. Η αυγη "σκαει μυτη"...
__________________
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ
http://morningstar-astreas.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 15-11-10, 15:22
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
Που μπορούμενα βρούμε αυτή την έρευνα? Επίσης, ποιά είναι η ακαδημαική σου ταυτότητα?
Αν διαβασεις μετανεωτερικη βιβλιογραφια απο Foucault μεχρι Ricoeur (των οποιων η θεματολογια δεν εχει να κανει τοσο με θρησκευτικα ζητημα) θα σου γινει εκ συνεπαγωγης φανερο οτι στο συνολο του το συγχρονο διακειμενικο πλεγμα υπονοει την οριστικη αποδομηση του Χριστιανικου Μυθου.
Η ακαδημαϊκη μου ταυτοτητα ειναι η υποφαινομενη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
Η συνείδησή μου είναι πολύ ψηλά αν θέλεις να ξέρεις. Η δική σου συνείδηση που βρίσκεται όταν θεωρείς ότι μπορείς να προβλέπεις το μέλλον για κατακλυσμούς κλπ και το εκφράζεις δημόσια? Επίσης, τι σου λέει η συνείδησή σου να κάνεις σε περίπτωση που δεν γίνει τελικά ο κατακλυσμός? Παραδοχή λάθους ή τρέξιμο?
Προφανως η συνειδητοτητα σου δεν ειναι δα και τοσο αναπτυγμενη οταν εκλαμβανεις καταφανεστατους μυθους ως ιστορικα γεγονοτα. Αν βαζεις την Αμωμο Συλληψη και την Ανασταση στην ιδια κατηγορια οπως τη δολοφονια του JFK ή το παγκοσμιο Κραχ του 20ου αιωνα (ως ιστορικα γεγονοτα δηλαδη) τοτε λυπαμαι αλλα εχεις δρομο μπροστα σου!
Παντως σε διαβεβαιωνω οτι δεν θα ρισκαρα να πω τετοιες "μεγαλοστομιες" στην περιπτωση που δεν θα ημουν σιγουρος... Ο Κατακλυσμος ερχεται και καλα θα κανουμε ολοι να ετοιμαζομαστε. Η ψυχολογικη αναμετρηση με την περατοτητα της ζωης μας ειναι μια εξαισια υπαρξιακη ασκηση και θα μας βοηθησει να απολαυσουμε την καθε μια στιγμη ξεχωριστα. Μας δινεται η ευκαιρια να ανεβασουμε την ποιοτητα της εμπειριας μας. Οπως ελεγε και ο Δον Χουαν στον Καστανεντα, με τον θανατο πανω απο το πλευρο σου μπορεις να κανεις θαυματα!
Ειμαι απολυτα πεπεισμενος οτι το 2012 θα συμβουν πολλα συγχρονικα γεγονοτα μαζι σαν μια αποκορυφωση. Περιμενουμε να δουμε, εξαιτιας της ηλιακης καταιγιδας, το μεγαλυτερο black out σε παγκοσμια κλιμακα που θα διαρκεσει μηνες, περιμενουμε κατακλυσμιαια καιρικα φαινομενα, περιμενουμε τη Διακηρυξη, περιμενουμε την επισημη γνωστοποιηση της υπαρξης εξωγηινης μεσω διαδοχικων επαφων τριτου τυπου.
Οσο παραδοξο κι αν ακουγεται, οσο εξωφρενικο, συντομα περιμενουμε ενα συγκλονιστικο κοσμοϊστορικο αποκορυφωμα, το οποιο εκτος απο τις αρχαιες προφητειες, το προφητεψε και ο Νοστραδαμος (του οποιου η επιτυχια στις προηγουμενες προφητειες ηταν υψηλοτατη).
Κοντος ψαλμος αλληλουϊα για να αποδειχτει το αν οσοι απο εμας επενδυουμε στο 2012 ειμαστε "καραγκιοζηδες" ή νεα ελιτ της ανθρωποτητας.
__________________
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ
http://morningstar-astreas.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kerezoon : 15-11-10 στις 15:23
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 15-11-10, 16:07
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν διαβασεις μετανεωτερικη βιβλιογραφια απο Foucault μεχρι Ricoeur (των οποιων η θεματολογια δεν εχει να κανει τοσο με θρησκευτικα ζητημα) θα σου γινει εκ συνεπαγωγης φανερο οτι στο συνολο του το συγχρονο διακειμενικο πλεγμα υπονοει την οριστικη αποδομηση του Χριστιανικου Μυθου.
Η ακαδημαϊκη μου ταυτοτητα ειναι η υποφαινομενη.
Ποιά έρευνα έχεις κάνει? Διδάσκεις κάπου?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανως η συνειδητοτητα σου δεν ειναι δα και τοσο αναπτυγμενη οταν εκλαμβανεις καταφανεστατους μυθους ως ιστορικα γεγονοτα. Αν βαζεις την Αμωμο Συλληψη και την Ανασταση στην ιδια κατηγορια οπως τη δολοφονια του JFK ή το παγκοσμιο Κραχ του 20ου αιωνα (ως ιστορικα γεγονοτα δηλαδη) τοτε λυπαμαι αλλα εχεις δρομο μπροστα σου!
Πρέπει να με γνωρίσεις πρώτα για να δεις πως προσωπικά συνειδητοποιώ την Ανάσταση και πως την αντιπαραθέτω απέναντι σε καταστάσεις όπως το κραχ κλπ. Εσύ όμως, πώς αντιλαμβάνεσαι τον κατακλυσμο και τα ζώδια σε σχέση με πραγματικά γεγονότα όπως τη δολοφονία του jfk ή ενός απλού βιβλίου φυσικής β΄λυκείου?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι απολυτα πεπεισμενος οτι το 2012 θα συμβουν πολλα συγχρονικα γεγονοτα μαζι σαν μια αποκορυφωση. Περιμενουμε να δουμε, εξαιτιας της ηλιακης καταιγιδας, το μεγαλυτερο black out σε παγκοσμια κλιμακα που θα διαρκεσει μηνες, περιμενουμε κατακλυσμιαια καιρικα φαινομενα, περιμενουμε τη Διακηρυξη, περιμενουμε την επισημη γνωστοποιηση της υπαρξης εξωγηινης μεσω διαδοχικων επαφων τριτου τυπου.
Εάν μπορείς να αποδείξεις με νούμερα τα παραπάνω τότε μπορεί και συγκινηθώ. Μέχρι τότε αντιλαμβάνεσαι (δεν τον νομίζω βέβαια) πως όλα τα παραπάνω αποτελούν ανούσιες εικασίες.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο παραδοξο κι αν ακουγεται, οσο εξωφρενικο, συντομα περιμενουμε ενα συγκλονιστικο κοσμοϊστορικο αποκορυφωμα, το οποιο εκτος απο τις αρχαιες προφητειες, το προφητεψε και ο Νοστραδαμος (του οποιου η επιτυχια στις προηγουμενες προφητειες ηταν υψηλοτατη).
Απορώ.. αφού τα έχουμε πει γι αυτόν τον τυχαίο... από τις 5000 προβλέψεις καμιά 20αρια επαληθεύονται κάθε τόσο στο πέρασμα των χρόνων και των αιώνων (πολύ λογικό).
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοντος ψαλμος αλληλουϊα για να αποδειχτει το αν οσοι απο εμας επενδυουμε στο 2012 ειμαστε "καραγκιοζηδες" ή νεα ελιτ της ανθρωποτητας.
Ενδιαφέρουσα επένδυση... για να γίνεις η νέα ελιτ της ανθρωπότητας τα κάνεις όλα αυτά? Αν θέλεις απαντάς.
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 15-11-10, 16:17
Satan Ο χρήστης Satan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2010
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή

Απόψεις.

Το σίγουρο είναι ότι ο Ήλιος ανατέλλει μετά το κάλεσμα του Αυγερινού και μετά δύει, σε ένα αέναο κύκλο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Satan : 15-11-10 στις 16:18
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 15-11-10, 17:04
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιά έρευνα έχεις κάνει? Διδάσκεις κάπου?
Οσον αφορα την ακαδημαϊκη μου ερευνα εντοπιζεται σε fieldwork επι του σαμανισμου (ανθρωπολογια), αλλα δεν εννοουσα τετοιου ειδους ερευνα. Υπαρχουν και οι ανεξαρτητες ερευνες. Δεν ειμαι καθηγητης πανεπιστημιου, παντως.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρέπει να με γνωρίσεις πρώτα για να δεις πως προσωπικά συνειδητοποιώ την Ανάσταση και πως την αντιπαραθέτω απέναντι σε καταστάσεις όπως το κραχ κλπ. Εσύ όμως, πώς αντιλαμβάνεσαι τον κατακλυσμο και τα ζώδια σε σχέση με πραγματικά γεγονότα όπως τη δολοφονία του jfk ή ενός απλού βιβλίου φυσικής β΄λυκείου?
Το εθεσες ωραια. Καταρχας ο Κατακλυσμος δεν ειναι ενα μεταφυσικο φαινομενο, αν εννοεις αυτο. Ειναι ενα φυσικο περιοδικο φαινομενο που πληττει τη Γη καθε 4,500 με 5,000 περιπου ετη. Αν και για εμας ενα τετοιο διαστημα θεωρειται μεγαλο, η αληθεια ειναι πως γεωλογικα δεν ειναι παρα μια ρυθμικη κατασταση. Απο διαφορες ερευνες γνωριζουμε οτι μπαινουμε τωρα σε κατακλυσμιαια φαση. Οι διαδοχικες εκρηξεις ηφαιστειων και σεισμων 9 ριχτερ που συνεβησαν σε μικρο χρονικο διαστημα περσυ ειναι μια ενδειξη.
Οσον αφορα την αστρολογια, θα πω οτι ειναι παρεξηγημενη. Αν, οπως ομολογουν οι φυσικες επιστημες, η υλη ειναι αδιαχωριστη απο το νου, αν το Συμπαν ειναι μια Κοσμικη Συνειδηση, τοτε η γενεαλογια της συλλογικης φαντασιας θα πρεπει να εχει καποια επιδραση στην πραγματικοτητα. Αρα η αστερισμοι, παροτι φαντασιακα δημιουργημενοι, ασκουν επιδραση επανω μας. Αν καποιος δεν πιστευει στην αστρολογια οφειλεται στο οτι ενδιδει στις αναγωγιστικες συλληψεις που καθιερωσε ο παρωχημενος πλεον Διαφωτισμος. Αν δουμε τα πραματα ολιστικα και με σεβασμο στο ρολο που ασκει η υποκειμενικοτητα στην πραγματικοτητα τοτε η Αστρολογια και αλλα παρεμφερη θα θεαθουν με αλλο ματι.
Υπο την ιδια λογικη (για να σε προλαβω) θα μπορουσε να ισχυει οντως η Αμωμος Συλληψη ή η Ανασταση (εφοσον ολα ειναι Νους). Ομως ο σκεπτικισμος μου δεν απευθυνεται τοσο στην οντολογια του γεγονοτος οσο στο ποσο πολυ μοιαζει με πρωιμοτερους μυθους. Ειναι καταφανεστατα ενα μονταρισμα απο παγανιστικες μυθολογικες αλληγοριες. Ενα τοσο "στρογγυλοποιημενο" σεναριο παντα κινει υποψιες.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
.
Ενδιαφέρουσα επένδυση... για να γίνεις η νέα ελιτ της ανθρωπότητας τα κάνεις όλα αυτά? Αν θέλεις απαντάς.
Ο σκοπος δεν ειναι εγωκεντρικος αλλα καθαρα βιοκεντρικος. Επιθυμουμε την ανανηψη της ανθρωποτητας απο θνησιμιαιες πρακτικες, να παραιτηθουμε επιτελους απο καποιες καταστροφικες προκαταληψεις για να ατενισουμε την πραγματικοτητα ως εχει. Επιθυμουμε μια νεα αυγη για την ανθρωποτητα με κοινοβιακες και οικολογικες αξιες. Το τελος της ατομικης ιδιοκτησιας και των αλλων πατριαρχικων εξεων. Αν αυτο το οραμα ευοδωθει (και εχουμε πολλους λογους να πιστευουμε οτι θα γινει) τοτε η θεση μας στα νεα πραματα θα ειναι περιοπτη. Οχι επειδη κερδισαμε καποιο ανωτερο αξιωμα αλλα επειδη το να βλεπεις ρομαντικες αυτοθυσιες να δικαιωνονται εκ της πραγματικοτητας σε ανεβαζει κατα ενθουσιωδη τροπο το ηθικο- αυτο και μονο αυτο σε κανει να νιωθεις οτι ανηκεις σε μια ελιτ (μη με παρεξηγεις)
__________________
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ
http://morningstar-astreas.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kerezoon : 15-11-10 στις 17:06
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 16-11-10, 09:25
Το avatar του χρήστη Raziel!*
Raziel!* Ο χρήστης Raziel!* δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Ολα αυτα περι κατακλυσμων,ηλιακων καταιγιδων τα εχω ξανακουσει(οπως και πολλοι αλλοι εδω μεσα φανταζομαι)οσο και να εχω ψαξει ομως κατι που να τα επιβεβαιωνει δεν βρηκα,ειδικα οσο αναφορα την χρονια του 2012 ή για την περιοδο 2011 με 2013, με διαφημιση της ταινιας 2012 μου μοιαζει περισσοτερο(η οποια δεν ηταν και η καλυτερη).Τωρα αν,Kerezoon,εχεις κατι το οποιο να επιβεβαιωνει ολα τα παραπανω καλο θα ηταν να το "μοιραστεις" γιατι οπως καταλαβαινεις συζητηση επι του θεματος ,αλλιως, δεν μπορει να γινει.Με τοσα που εχουν ειπωθει για το 2012 εχει γινει ακρως κουραστηκο το ολο πραγμα ειδικα οταν γινεται αναφορα σε ενδειξεις που οδηγουν σε εκπληξεις ,γι'αυτο το λογω αλλωστε ζηταμε και αποδειξεις.Επισης εχουν αρχισει να με κουραζουν οι προφητειες,διοτι σε κατι τετοια στιριζονται ορισμενοι και καταληγουμε σε καταστροφικες συμπεριφορες.

Τωρα εφοσον πιστευεις/πιστευεται οτι πραγματικα θα γινει κατακλυσμος εχεται βρει φανταζομαι καταφυγιο, ή μηπως εχεται κατι αλλο υποψη?

YΓ.Και μπαινω πριν 2 δευτερολεπτα στο www.physics4u.gr και τι βλεπουν τα ματακια μου?Ενα ολοκαινουριο αρθρο για τις ηλιακες καταιγιδεςΤΥΧΑΙΟ?ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.Βρε γρηγορα που διαδιδονται τα νεα.Τς τς τς
__________________
I wish I had the power to escape from this thing people call reality

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raziel!* : 16-11-10 στις 09:48
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.