Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > FantasyGate Team

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-07-07, 12:13
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Arrow Jim Warren!



Άλλη μια μεγάλη συνεργασία για την ομάδα Fantasy Gate! Ο μεγάλος αμερικάνος καλλιτέχνης Jim Warren φιλοξενείται από σήμερα στη σελίδα της κοινότητάς μας και μπορείτε να δείτε δεκάδες πίνακές του, να διαβάσετε λίγα πράγματα για τη ζωή του και να μάθετε μερικά μυστικά της θαυμάσιας δουλειάς του.

Θα ήθελα να τον ευχαριστήσω θερμά για την ευγενέστατη παραχώρηση που μας έκανε να ανεβάσουμε στο άρθρο όσους πίνακές του επιθυμούσαμε, κάτι που ελάχιστοι ξένοι καλλιτέχνες επιτρέπουν.
Είναι μοναδικό το συναίσθημα να έρχεσαι σε επικοινωνία με κάποιον άγνωστο στην ουσία αλλά τόσο γνωστό μέσα από τη δουλειά του όλα αυτά τα χρόνια. Κοιτάζω ένα μεγάλο παζλ που κρέμεται εδώ και μερικούς μήνες πάνω από το κρεββάτι μου, ένα παζλ που με πήρε κάτι μήνες να ολοκληρώσω, αλλά το χάρηκα όσο τίποτε άλλο, όχι μόνο γιατί τα παζλ είναι μια αγαπημένη μου ασχολία γενικότερα, αλλά επειδή η εικόνα είναι από έναν πίνακα του Jim. Εκπληκτικό...

Εξευρευνήστε τους φανταστικούς κόσμους του Jim λοιπόν που κρύβουν άλλοτε παραμυθένιους θυσαυρούς, άλλοτε μια παιδική αισιοδοξία κι άλλοτε πάλι ένα σουρεάλ σαρκασμό...

http://www.metafysiko.gr/fantasygate...ion=read&id=47
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-07-07, 13:08
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Thumbs up

Άσχετα με τη πολύ καλή παρουσία του warren που αν μη τι άλλο ο σουρεαλισμός του ξεχειλίζει και εκτός καμβά , νομίζω πως όλοι εμείς που ενίοτε λαμβάνουμε μέρος σε βαθυστόχαστες φιλοσοφικές συζητήσεις και αναλύσεις διάφορων θεμάτων του φόρουμ, πάντα όταν θέλουμε να χαλαρώσουμε περνάμε μια βόλτα απ τις σελίδες της fantasy και συνήθως μας περιμένει μια ευχάριστη έκπληξη από τη φίλη μας Αντωνία .

Αξίζει λοιπόν να της δώσουμε συγχαρητήρια για την πολύ όμορφη προσπάθεια που κάνει αφού δίνει τον καλύτερο εαυτό της ώστε να κλέψει για λίγο το μυαλό μας και να το μεταφέρει σε κόσμους μαγικούς και ονειρεμένους !

Μπράβο λοιπόν βρε Αντωνία!
Have fun !!!
Help people !!!
Make dreamworlds !!!


Δ.
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-07-07, 20:51
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Talking

O Jim Warren είναι ένας από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες και πραγματικά τον θαυμάζω. Τα έργα του είναι σαν ζωντανά τόσο ώστε κάποιες φορές νομίζεις πως θα σου μιλήσουν ή πως αν κάνεις ησυχία μπορείς να ακούσεις τον άνεμο και την θάλασσα!
Απόλαυσα πολύ την επίσκεψή μου στην Fantasy Gate. Να 'σαι καλά Αντωνίτσα μου και πάντα τέτοια!!!
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Julliet : 08-07-07 στις 21:07
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-07-07, 18:27
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Πολύ καλός ο φίλος.

Ιδιαίτερα, οι "μεταμορφώσεις" του (τα κύματα σε άλογα, κλπ).

Παιδάκι, να δούμε και τον "επικό" Frazetta, καθώς και τον "alien" H.R. Giger ;;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-07-07, 00:46
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Θαυμάσιοι πίνακες. Πραγματικά, η συνεργασία που πέτυχε η Αντωνία είναι εξαιρετική! Στο μυαλό, μου έμεινε ο 18ος με τον...σοφό γέροντα. Φοβερή...

Πάντα τέτοια Αντωνία!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-07-07, 10:00
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Χαίρομαι που σας αρέσει η δουλειά του Jim, είναι εξαιρετική! Επίσης σας ευχαριστώ πολύ όλους για την ενθάρρυνση που μου δίνετε να συνεχίσω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK
Παιδάκι, να δούμε και τον "επικό" Frazetta, καθώς και τον "alien" H.R. Giger ;;
Ήδη έχω κλείσει συνεργασία με άλλους 3 καλλιτέχνες, οπότε πρώτα θα γνωρίσετε αυτούς και μετά τους υπόλοιπους! Τηρώ αυστηρά τη σειρά προτεραιότητας βλέπεις!
Πάντως θα κυνηγήσω τους καλλιτέχνες που αναφέρεις...
__________________
Εις το επανιδείν...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Antonia : 10-07-07 στις 11:18
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.