Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 06-06-08, 01:16
Το avatar του χρήστη chordistis
chordistis Ο χρήστης chordistis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-05-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή

Αγαπητή Galandriel !
Θέλω να σου κάνω μερικές ερωτήσεις που δεν είναι οποσδήποτε απαραίτητο να απαντήσεις!
α) τι πιστεύεις ότι είναι στα αλήθεια ο φόβος, και γιατί υπάρχει;
β) γιατί τόσοι άνθρωποι πληρώνουν αδρά, προκειμένου να παρακολουθήσουν
ταινίες τρόμου;
γ) τι κάνει ο τρόμος-φόβος την προσοχή σου; (ίσως αυτό σου δείξει και το αντίδοτο)
δ) γιατί στο Νεπάλ, από βρέφη μέχρι τα βαθιά γεράματα, οι μοναχοί ασκούνται αδιάλειπτα στον διαλογισμό;ενδέχεται να διαπραγματεύονται το ίδιο θέμα!
ε) γιατί αν τους ρωτήσεις για αποτελέσματα, το μόνο που θα έχουν να σου επιδείξουν είναι η ταπεινότητα ,η αγάπη και μια τεράστια απορία για αυτά τα ζητήματα;
στ) τι σε κάνει πράγματι να πιστεύεις ότι όσοι μιλούν για μια εμπειρία τους, μιλούν
και για μια αυθεντική εμπειρία;
ζ) θα πήγαινες να χειρουργηθείς ποτέ σε έναν χειρούργο που σπούδασε μόνος του; ή από γνώσεις που μάζεψε δεξιά και αριστερά με τον παραπάνω τρόπο;
__________________
΄΄μας περιορίζει η ΄΄σκέψη-ανάγκη΄΄ που μοιάζει να μας υπόσχεται όλα αυτά που πρέπει να πετάξουμε απο πάνω μας΄΄
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 07-08-08, 11:29
Alexandros-Ap Ο χρήστης Alexandros-Ap δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-08-2008
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Πολύ ωραίες οι παρατηρήσεις σας! Δείχνετε ότι δεν είσαστε άσχετοι εμπερικά με αυτό το σημαντικό γεγονός που λέγεται αστρικό ταξίδι & λαμβάνει χώρα κάθε φορά που το σώμα μας πέφτει σε κατάσταση ύπνου. Κάθε φορά που πεφτουμε για ύπνο αφήνουμε το φυσικό μας σώμα πίσω στο κρεβάτι μας & ο ψυχισμός μας μεταφέρετε σ' ένα άλλο "όχημα" που λέγεται αστρικό σώμα. Τότε με αυτό το σώμα ζούμε, κινούμαστε σε ένα άλλο πεδίο, στο Αστρικό πεδίο της 5ης Διάστασης.

Σ' αυτό το πεδίο λαμβάνουν χώρα τα όνειρα, το συνειδητό ονείρεμα, οι συνειδητές εμπειρίες. Η ασημένια χορδή ενώνει τα δύο σώματα, το φυσικό με το αστρικό & καθιστά ανήκανη τη μη επιστροφή του αστρικού στο φυσικό σώμα. Επίσης η ασημένια χορδή είναι ένα κανάλι επικοινωνίας μεταξύ φυσικού & αστρικού σώματος όπου μεταφέρονται πληροφορίες απ'το ένα σώμα στο άλλο. Θα έχετε πολλές φορές παρατηρήσει κάποιους την ώρα που κοιμόνται να παραμηλούν, να κάνουν συγκεκριμένες κινήσεις κτλ...

Η ασημένια χορδή κόβεται μόνο τη στιγμή του θανάτου & κόβεται από συγκεκριμένους Αγγέλους όπου αυτοί & μόνον αυτοί έχουν τη δύναμη να το κάνουν όταν έρθει η ώρα όπου κάποιος πρέπει να φύγει απ' αυτό τον κόσμο.

Για να έχουμε συνειδητές αστρικές εμπειρίες, αντικειμενικές χωρίς την πόλωση του υποσυνείδητου, για να έχουμε διάρκεια στις εμπειρίες μας, θα πρέπει να δουλέουμε με τον εαυτό μας κατά τη διάρκεια της μέρας μας.

Η συγκέντρωση είναι το κλειδί για τις αστρικές εμπειρίες. Ο κενός νους είναι το κλειδί για εξωσωματικές εμπειρίες σε ανώτερες κόσμους, πέρα απ'την 5η Διάσταση.
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 19-08-08, 12:26
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Καλό μεσιμέρι σε όλους θα ήθελα να σας ρωτίσω τι ξέρετε για τον Silva και την μέθοδο του έχω ακούσει ότι βοηθάει αρκετά όχι μόνο για την αστρική προβολή αλλά και για την ''αφύπνισει'' - ενεργοποίηση άλλων ικανοτήτων του ανθρώπου, έχει πάρει κανείς σας τα βιβλία του??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 20-08-08, 16:24
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alkatar
Καλό μεσιμέρι σε όλους θα ήθελα να σας ρωτίσω τι ξέρετε για τον Silva και την μέθοδο του έχω ακούσει ότι βοηθάει αρκετά όχι μόνο για την αστρική προβολή αλλά και για την ''αφύπνισει'' - ενεργοποίηση άλλων ικανοτήτων του ανθρώπου, έχει πάρει κανείς σας τα βιβλία του??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Βασικά σε περίπτωση που κάποιος θέλει να απαντήσει εδω, έφτιαξα ειδικό thread εδώ http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4378
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 23-08-08, 00:32
Το avatar του χρήστη illuminati
illuminati Ο χρήστης illuminati δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-07-2007
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Διαβάζω το θέμα με πολύ περιέργια γιατί κατά καιρούς προσπαθούσα και εγώ να πετύχω αστρική προβολή, παρολαυτά δεν κατάφερα κάτι. Και δεν τα κατάφερα γιατί δεν είχα πολύ υπομονή, χωρίς όμως να απελπίζομαι πως δεν θα τα καταφέρω κάποτε.
Είχα ψάξει αρκετά πάνω στο θέμα της αστρ. πρ., βρίσκοντας ένα ''σωρό" από τεχνίκες για να την πετύχεις. (χωρίς να ξέρω αν πετυχαίνουν όλες αυτές...)
Αυτό που μου έκανε εντύπωση και δεν έχετε αναφέρει εδώ μέσα, είναι όταν συνάντησα (απο το Διαδικτυο γενικότερα) τεχνικές για να πετύχεις αστρ. πρ. ακούγωντας κάποιο είδος (χαλαρωτικό συνήθως) μουσικής ή και με την χρήση χαπιών (ακόμη και με είδη ναρκωτικών)!
Κάτα την γνώμη μου δεν νόμιζω πως βοήθανε αυτά, αλλά θα ήθελα πολύ να ακούσω την γνωμη σας για αυτό!
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 31-08-08, 15:53
johnaros211 Ο χρήστης johnaros211 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Θελω να σασ παραθεσω μια προσωπικη μ εμπειρια,αν και δεν ειμαι σιγουροσ οτι υπαγεται στην κατηγορια τησ αστρικησ προβολησ.εδω και 2 εβδομαδεσ,ξυπναω,χωρισ καποιο εξωτερικο ερεθισμα,στισ 3 το βραδυ,πραγμα το οποιο το εχω συνηθισει,κ το αποδιδω στην 'υπερβολικη' ξεκουραση λογω διακοπων.δηλαδη,ειναι κατι δεδομενο πλεον,να ξυπναω στισ 3 το βραδυ(εστω κ για λιγο).προχτεσ,μου συνεβει κατι πολυ παραξενο ομωσ.ενιωσα πωσ ξυπνησα το βραδυ,κ συνηθισμενοσ,εκανα να σηκωθω απο το κρεβατι.αλλα δν μπορουσα,ενιωθα καθηλωμενοσ!ουτε τα ματια μου δν μπορουσα ν ανοιξω.τοτε πανικοβληθηκα,και ενιωσα το σωμα μου μουδιασμενο παντου.μετα απο λιγο,σκεφτηκα πωσ επρεπε να ηρεμησω,και ετσι εκανα.αρχισα να σκεφτομαι ηρεμα τοπια,κ χαλαρωτικεσ εικονεσ.μετα απο λιγο το μουδιασμα σταματησε.παλι εκανα να σηκωθω,κ τοτε συνεβη κατι πολυ παραξενο.ενιωθα να τρεμω,να σπαρταραω στο κρεβατι,και δεν μπορουσα να το ελενξω.αυτο δεν κρατησε πολυ.τη θεση του πηρε κατι αλλο.παλι ετρεμα,αλλα οχι το σωμα μου,ετρεμε το 'μεσα μου'.σαν να παλλοταν ασταματητα ολη μου η υπαρξη.ειναι δυσκολο να το περιγραψω,αλλα καπωσ ετσι ενοιωθα.τοτε συνειδητοποιησα πωσ μπορουσα και παλι να ανοιξω τα ματια μου.τα ανοιξα και ειδα τον εαυτο μου ξαπλωμενο στο κρεβατι!προφανωσ εγω,οτι κ αν ειμουν εκεινη την ωρα,αιωρουμουν πανω απο το σωμα μου!πανικοβληθηκα,και τοτε ενιωσα κατι να με αρπαζει απο τον αφαλο(!) Και να με τραβαει προσ τα πανω.ολα αρχισαν να γινονται ολο και πιο φωτεινα,και αρχισα να βλεπω παραξενα φωτεινα σχηματα.ενα σε σχημα κλειδαριασ(!)με τραβηξε μεσα του,και το αμεσωσ μετα βρεθηκα στο σπιτι μου,στο κρεβατι μου.σασ παρακαλω,παρτε την εμπειρια μου στα σοβαρα γιατι ειναι αληθινη.
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 04-09-08, 20:36
Το avatar του χρήστη illuminati
illuminati Ο χρήστης illuminati δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-07-2007
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή οδηγός OBE

Ανέβασα έναν οδηγό(στα ελληνικά) για το πως θα πετύχεις αστρική προβόλη ακολουθώντας κάποια βήματα. Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν είχα χρόνο! Διάβασα και τις δικές σας απόψεις για το πως μπορείς να πετύχεις α.π. και συμφωνώ σε αρκετές, το θέμα είναι να βρεί ο καθένας τον δικό του τρόπο.
Όποιος θέλει να τον μελετήσει, ας τον κατεβάσει από εδώ
Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 04-09-08, 21:00
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ανέβασα έναν οδηγό(στα ελληνικά) για το πως θα πετύχεις αστρική προβόλη ακολουθώντας κάποια βήματα. Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν είχα χρόνο! Διάβασα και τις δικές σας απόψεις για το πως μπορείς να πετύχεις α.π. και συμφωνώ σε αρκετές, το θέμα είναι να βρεί ο καθένας τον δικό του τρόπο.
Όποιος θέλει να τον μελετήσει, ας τον κατεβάσει από εδώ
Φιλε illuminati χωρις να θελω να υπονομευσω τον οδηγο σου, δεν νομιζεις ομως πως ειναι λιγο παρακινδυνευμενο ή και λιγο ατοπο να δινεις οδηγιες για κατι ...που δεν ειχες τον χρονο να ασχοληθεις?

Φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 04-09-08, 22:01
Το avatar του χρήστη illuminati
illuminati Ο χρήστης illuminati δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-07-2007
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από schooligan
Φιλε illuminati χωρις να θελω να υπονομευσω τον οδηγο σου, δεν νομιζεις ομως πως ειναι λιγο παρακινδυνευμενο ή και λιγο ατοπο να δινεις οδηγιες για κατι ...που δεν ειχες τον χρονο να ασχοληθεις?

Φιλικα
οπα, συγγνώμη, τον οδηγό δεν τον έφτιαξα εγώ, τον βρήκα απο το Internet μαζί με πολλές άλλες συμβουλές το πώς θα πετύχεις α.π.! Από όλα αυτά που συγκέντρωσα, αυτός ήταν ο πιο ενδιαφέρον, γιαυτό και το ανέβασα! Δεν είναι δίκες μου οι οδήγιες!
*Οποιός θέλει ας τον μελετήσει και αν θέλει το δοκιμάζει και μας λέει την γνώμη του!
Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 04-09-08, 23:13
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Παράθεση:
οπα, συγγνώμη, τον οδηγό δεν τον έφτιαξα εγώ, τον βρήκα απο το Internet μαζί με πολλές άλλες συμβουλές το πώς θα πετύχεις α.π.! Από όλα αυτά που συγκέντρωσα, αυτός ήταν ο πιο ενδιαφέρον, γιαυτό και το ανέβασα! Δεν είναι δίκες μου οι οδήγιες!
*Οποιός θέλει ας τον μελετήσει και αν θέλει το δοκιμάζει και μας λέει την γνώμη του!
Φιλε μου δεν ειπα ουδεποτε οτι ειναι δικος σου ο οδηγος, αλλωστε οποιος τον κατεβασει θα παρατηρησει οτι υπαρχουν τα logos για το ποιος το εχει φτιαξει.

Αυτο που εγω αναρωτιεμαι ειναι, οτι απο τι στιγμη που ειναι παρακινδυνευμενο να δινει κανεις συμβουλες ακομα και σε φιλους ακομα και με την καλυτερη προθεση γιατι ποτε δεν ξερεις πως θα σου βγει μια συμβουλη που τυχον ακολουθησεις, δεν νομιζεις πως ειναι λιγο παρακινδυνευμενο να παρουσιαζεις εναν οδηγο που βρηκες?

Υπαρχουν ατομα που μπορει να μπουν εδω μεσα, και να πεσουν πανω σε αυτον τον οδηγο, και ο οποιος μπορει να προκαλεσει το οτιδηποτε στον εκαστοτε που χωρις να εχει ψαχτει στο θεμα θα τον ακολουθησει τυφλοσουρτη. Και αναρωτιεμαι ποσο συνετο ειναι να παρουσιαζει κανεις κατι που δεν το εχει δοκιμασει πρωτα απο ολα στον εαυτο του και χωρις να μιλαει απο προσωπικη πειρα?

Αυτα δεν σου τα λεω σε καμια περιπτωση για να σε επιπληξω, απλα βρηκα την ευκαιρια για να το τονισω αυτο, επειδη κατα καιρους παρουσιαζονται τετοια φαινομενα.

Φιλικα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.