Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Τμήμα Πολυσυγγραφίας

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #26  
Παλιά 02-02-12, 20:57
Το avatar του χρήστη lana
lana Ο χρήστης lana δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2012
Περιοχή: athens/london
Μηνύματα: 198
Προεπιλογή

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 22 - ΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Μερικές μέρες αργότερα η Νεφέλη είχε ηρεμήσει λιγάκι, ο Πήτερ ήταν κοντά της... προσπαθούσε να χωρίσει με τον Λούκας αλλά δεν μπορούσε πως να του το κάνει αυτό εκείνος αυτές τις μέρες έδειχνε όλο και περισσότερη κατανόηση και ήταν πολύ καλός μαζί της και αυτό την δυσκόλευε ακόμα περισσότερο.
-Έριν!!! φώναξε ο Πήτερ όταν την είδε να ψάχνει να τους βρει τα παιδιά είχαν κανονίσει όλοι μαζί να πάνε μια εκδρομή σε κάποια κοντινή περιοχή ο Πήτερ είχε πάρει το αυτοκίνητο του, ώστε να χωρέσουν όλοι.
-γεια σας είπε η Έριν χαμογελαστή
-νόμιζα δεν θα ερχόσουν είπε η Νεφέλη και ανησύχησα
-εδώ είμαι και την φίλησε
-πάμε είπε η Νεφέλη τότε
-κάτσε θα έρθει και η Μαίρη είπε ο Πήτερ, η Νεφέλη δεν μίλησε νευρίασε από μέσα της και ζήλεψε πολύ, ο Πήτερ πρόσεξε την έκφραση της, από την μια το ευχαριστήθηκε, η Μαίρη έφτασε
χαιρέτησε τα παιδιά και φίλησε τον Πήτερ στο στόμα, η Νεφέλη κοίταξε τον Πήτερ εκείνος κοίταξε αλλού...
-καλά πόσο χαίρομαι που θα έρθω μαζί σας ήθελα πολύ να σας γνωρίσω και κοίταξε την Νεφέλη "εσένα όχι", σκέφτηκε η Νεφέλη διάβασε την σκέψη της και την κοίταξε θυμωμένη
- έχεις νέα για την Λίζα την ρώτησε
-όχι απάντησε εκείνη και αυτή όπως και ο Ντέιβιντ αγνοούνται
-μα καλά δεν ξέρεις τίποτα? φίλες ήσασταν
"καλά ανάκριση μου, κάνει? σιγά μην σου πω κιόλας ηλίθια", σκέφτηκε η Μαίρη
-είσαι είπε η Νεφέλη
-ε?
-είσαι λέω στεναχωρημένη μ αυτό μην το συνεχίσουμε εκείνη κούνησε καταφατικά το κεφάλι και χάιδεψε το χέρι του Πήτερ, η Νεφέλη δεν έβγαζε τα μάτια της από κείνη
-καλά τι κοιτάς ρώτησε ο Λούκας σιγά
-τίποτα απλά βαριέμαι
-έλα τώρα θα περάσουμε καλά
-ναι τώρα που ήρθε και αυτή είπε η Νεφέλη ειρωνικά ,πολύ ωραία!
μετά από δύο ώρες έφτασαν θα κατασκηνώνανε σε παραλία έφτιαξαν τρεις, ο Πήτερ με την Μαίρη, ο Λούκας με την Νεφέλη και η Έριν με τον Φίλλιπο, ζευγαράκια
ο Πήτερ μάζευε ξύλα, η Νεφέλη τον ακολούθησε διακριτικά
-αυτήν γιατί την έφερες Πήτερ? τον ρώτησε
-η κοπέλα μου είναι την παραμελούσα τελευταία για σένα, αλλά εντάξει ποιός ο λόγος εσύ γιατί θυμώνεις ο Λούκας ?
-καλά επίτηδες το κάνεις εγώ σου είπα απλά τον λυπάμαι μ αγαπάει τόσο πολύ και δεν θέλω να τον στενοχωρήσω αλλά θα του το πω το συντομότερο.
-όλο αυτό λες. εγώ δεν σε νοιάζει που πληγώνομαι να σε βλέπω μαζί του
-μόλις γυρίσουμε θα του το πω μωρό μου αφού ξέρεις πώς σ αγαπάω
-το μόνο που ξέρω είναι ότι είσαι μια ανώριμη, η Νεφέλη έφυγε θυμωμένη τα χέρια της άρχισαν να ηλεκτρίζονται, ο Πήτερ το πρόσεξε και όλο δυνάμωνε
-έλεγξε το πια της είπε δυνατά θα σκοτωθείς. εκείνη άρχισε να τρέχει γρήγορα, άρχισε να την διεπερνάει σε όλο της το σώμα, έπεσε κάτω ο Λούκας έτρεξε κοντά της
-μην μ ακουμπάς του είπε εκείνη όταν τον είδε ότι ήταν βρεγμένος και την πλησίαζε, όλοι έτρεξαν κοντά της, η Μαίρη έμεινε να την κοιτάζει
-εμένα κοίτα είπε η Έριν, κοίτα με της φώναξε η Νεφέλη την κοίταξε
- τι έπαθες ρώτησε η Μαίρη
-πες της να φύγει σε παρακαλώ
-φύγε της είπε η Έριν θες να την κάνεις χειρότερα, εκείνη την κοίταξε με μίσος και έφυγε
-ηρέμησε συνέχισε η Έριν μπορείς να το ελέγξεις μην σκέφτεσαι τίποτα και συνέχισε να της μιλάει σε λίγο η Νεφέλη άρχισε να συνέρχεται και να το ελέγχει, όλοι την θαύμασαν την Έριν ποτέ ξανά δεν την είχαν δει σε δράση
-μπράβο Έριν ήσουν πολύ καλή είπε ο Λούκας την έσωσες, η Νεφέλη την αγκάλιασε και την φίλησε.
αργότερα τα παιδιά έκατσαν γύρω από την φωτιά και άρχισαν να διηγούνται ιστορίες, η Νεφέλη δεν συμμετείχε πολύ στις συζητήσεις τα μάτια της είχαν καρφωθεί στον Πήτερ που συνέχεις φίλαγε την Μαίρη
σιγά σιγά νύσταξαν και ο καθένας πήγε στην σκηνή του... η Νεφέλη όταν πρόσεξε ότι ο Λούκας κοιμήθηκε βγήκε έξω και πήγε κάτω στην παραλία παίρνοντας και μια ζακέτα μαζί της γιατί είχε αρχίσει να φυσάει λιγάκι και έκατσε και κοίταζε το φως της πανσελήνου που λουζόταν στην θάλασσα...
-δεν έχεις ύπνο? άκουσε κάποιον να την ρωτάει και γύρισε το κεφάλι της
-Ντέιβιντ? είπε ξαφνιασμένη και η εικόνα του άρχισε να χάνεται και ένιωσε να την σκουντάει
-ξύπνα, πήγαινε μέσα θα κρυώσεις, η Νεφέλη ξύπνησε και αντίκρισε τον Πήτερ
-και σένα τι σε νοιάζει του είπε και του έκανε μούτρα
-άντε τράβα στην σκηνή της είπε και σταμάτα τα ναζάκια
-είδα τον Ντέιβιντ στον ύπνο μου και του γέλασε
-και γιατί γελάς? χαίρεσαι?
-τον έχω συγχωρέσει Πήτερ είπε γεμάτη καλοσύνη
-εγώ δεν θα τον συγχωρέσω ποτέ γιατί μπορεί να σε είχε σκοτώσει και
-και τι μωρό μου? του είπε η Νεφέλη πλησιάζοντας τον
εκείνος απομακρύνθηκε
-σταμάτα πια είσαι πολύ κακιά γιατί με βασανίζεις θέλω
-ναι ξέρω τι θες να μείνεις εδώ να με πάρεις αγκαλιά να κάνουμε έρωτα
-όχι θέλω να πάω μέσα και να μαι με την Μαίρη
-μου λες ψέματα του είπε η Νεφέλη διαβάζω την σκέψη σου
-διάβολε της είπε και την φίλησε και μετά στο λαιμό και άνοιξε την ζακέτα και χάιδεψε τα στήθη της και εκείνη τυλίχτηκε γύρω του, του έβαλε την μπλούζα και εκείνος την ξάπλωσε στην άμμο και συνέχισε να την χαϊδεύει,
-Νεφέλη ακούστηκε ο Λούκας να την φωνάζει
-ντύσου Πήτερ είπε η Νεφέλη ανήσυχη δεν προλαβαίνουμε μπες μέσα στο νερό τώρα κολύμπα, μπήκαν και οι δύο τους γρήγορα παίρνοντας και τα ρούχα τους και κολυμπούσαν γρήγορα
ο Λούκας πήγε μέχρι την παραλία αλλά δεν την είδε υπέθεσε μάλλον ότι είχε γίνει αόρατη για να μην την δει, "ίσως ήθελα να κάτσει μόνη της, αλλά αν δεν γυρίσει σε λίγο θα την ψάξω" σκέφτηκε
εν τω μεταξύ ο Πήτερ και η Νεφέλη είχαν παγώσει μέσα στο νερό
-είναι πολύ κρύο είπε η Νεφέλη
-σε λίγο θα βγούμε είπε ο Πήτερ
-πάρε με αγκαλιά θα παγώσω χωρίς πλάκα εκείνος την αγκάλιασε σφιχτά και ύστερα από λίγα λεπτά βγήκαν στην επιφάνεια, και οι δύο έτρεξαν γρήγορα στις σκηνές
-έξω να κοιμηθείς φώναξε ο Πήτερ όχι μ αυτόν
η Νεφέλη χαμογέλασε και του είπε
-θες να ξεπαγιάσω?
-καλύτερα, φτάνει να μην σε ακουμπήσει
-μην φοβάσαι είπε η Νεφέλη δεν θα μ ακουμπήσει κανείς και μπήκε μέσα ο Λούκας ήταν ξύπνιος
-σε περίμενα της είπε που είχες πάει?
-είχα μπει στο νερό είναι λίγο κρύο βέβαια
-τώρα βραδιάτικα είσαι καλά?
-σιγά μωρέ Λούκας τι τρελαίνεσαι λίγο μπήκα και πήρε μια πετσέτα να σκουπιστεί εκείνος την κοίταζε θυμωμένος εκείνη ξεντύθηκε και έπεσε να κοιμηθεί, το ίδιο έκανε και ο Πήτερ, όταν ξύπνησαν το πρωί άρχισαν να μαζεύουν τα πράγματα τους για να γυρίσουν πίσω. και μπήκαν στο αυτοκίνητο Νεφέλη άρχισε να φτερνίζεται
-ε, να κρύωσες είπε ο Λούκας αφού κολυμπάς βραδιάτικα
-και εσύ είπε η Μαίρη θυμωμένη?
-σκάσε μωρέ είπε ο Πήτερ και εκείνη σταμάτησε η καρδιά της Νεφέλης χτυπούσε πολύ δυνατά εκείνη σταμάτησε και άρχισαν να συζητάνε διάφορα.
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.