Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 01-07-06, 11:35
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Σε πμ με τον Black Planet είπα ότι ό,τι ειχα να πω το είπα και δεν θα ασχοληθώ παραπάνω.

Αντωνία είσαι οργισμένη και δεν σου φταίω εγώ, ηρέμησε..
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]
  #72  
Παλιά 01-07-06, 11:41
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Τώρα αυτό το post σου ρε Δρυμονία τι ήταν;;; Μήπως θα μπορούσες να μου το στείλεις σε pm αντί να κάνεις δημοσιεύσεις της μίας γραμμής που στην τελική δεν προσφέρουν και κάτι στη συζήτηση;;; Αν ήμουν οργισμένη όπως λες πίστεψέ με θα φαινόταν. Αγανακτισμένη είμαι που δυστυχώς εσύ, μια κοπέλα με αρκετές περισσότερες γνώσεις από μένα, στην προσπάθειά σου να τα έχεις καλά με όλους, πέφτεις στην παγίδα υπεράσπισης ατόμων που δε θα έκαναν το ίδιο για σένα.

Και να σου πω και κάτι; Οι απόψεις σου έχουν καταγραφεί εδώ και μερικά post. Δε χρειάζεται άλλα... Καταλάβαμε. Την επόμενη φορά μόνο θα σε παρακαλέσω να μου απαντήσεις σε pm αν είναι να γράψεις μόνο ό,τι έγραψες εδώ. Έτσι με αναγκάζεις να απαντήσω κι εγώ δημόσια. Και καταλήγουμε να γεμίζουμε τις σελίδες χωρίς νόημα. Εγώ έκρινα πως έπρεπε να κάνω ένα post για να σου απαντήσω φιλικά, όπως και να εξηγήσω στον Χρήστο ότι πράγματι υπάρχουν περισσότερα απ' όσα αυτός μπορεί να δει δημοσιευμένα.

Για να μην παρεξηγηθούμε χωρίς λόγω, ξέρεις που θα με βρεις σε msn και yahoo. Θα ήθελα να τα συζητήσουμε κατ' ιδίαν...
__________________
Εις το επανιδείν...
  #73  
Παλιά 01-07-06, 11:45
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Το ποστ μου ήταν η απάντησή μου στην προσωπική επίθεση που δέχθηκα, χωρίς εγώ να σου έχω επιτεθεί προηγουμένως.

Θα συνεχίσουμε με π.μς, όταν χαλαρώσουμε, όχι τώρα.
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]
  #74  
Παλιά 01-07-06, 12:19
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Εγώ από τη δική μου πλευρά να εστιάσω μόνο τη προσοχή σας σε κάτι:
1. το θέμα LuX απασχολεί τους συντονιστές εδώ και μία εβδομάδα περίπου.
2. έγιναν συζητήσεις μεταξύ συντονιστών και προτροπές στον LuX να αφήσει πίσω τον νεοφερμένο του χαρακτήρα.
3. ακολουθήθηκαν κατά γράμμα οι διαδικασίες που ακολουθούνται πάντα σε ανάλογες περιπτώσεις.

Τα παραπάνω νομίζω είναι αρκετά ώστε να κατανοήσουμε όλοι ότι ουδεμία απόφαση πάρθηκε "εν βρασμώ ψυχής". Επίσης, στο εν λόγω φόρουμ ο κυριότερος στόχος είναι η συζήτηση. Καλή είναι και η πλάκα, όχι όμως προτεραιότητα. Όταν επομένως, το δεύτερο επισκιάζει το πρώτο τότε πρέπει να αντιμετωπιστεί.
Τέλος, η απόφαση πάρθηκε μετά από συζητήσεις, στηριζόμενοι στους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ και με σκοπό να αντιμετωπιστεί μία συμπεριφορά που μόνο το διάλογο δεν προήγαγε. Επομένως, προτάσεις του στυλ "έλα τώρα, ξεbanαρετε τον, αρκετά κράτησε η πλάκα".. ειλικρινά δεν δύναται να ληφθούν σοβαρά.
Η απόφαση δεν πάρθηκε για την πλάκα, ούτε γιατί δεν είχαμε τι να κάνουμε. Είχα την οικτρή εντύπωση ότι κάτι τέτοιο θεωρείτο δεδομένο.

Αυτά από εμένα, ελπίζω ειλικρινά να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις.

Φιλικά,
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
  #75  
Παλιά 01-07-06, 12:33
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Αν το φορουμ του Μεταφυσικου ηταν το παραμυθι "Τα ρουχα του βασιλια", ο Λουξ, οπως και καποιοι αλλοι χρηστες πριν απο αυτον ειναι το παιδακι στο τελος του παραμυθιου που φωναζε οτι ο βασιλιας ειναι γυμνος.

Ο Λουξ ηταν αυτος που εφτυνε την αυγοκομενη σουπα, που χαλαγε την μαγιονεζα και αυτο φαινεται οτι ενοχλει ορισμενους, γι αυτο και το μπαν...

Αγαπητε Σολωνα, εχετε δικιο....δεν σας πιστευω
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Voel : 01-07-06 στις 12:43
  #76  
Παλιά 01-07-06, 16:10
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Το να μη με πιστεύει κανείς είναι δικαίωμά του και δεν έχω τίποτα παραπάνω να πω επάνω σε αυτό. Δεν περιμένω να δεχτεί κανείς πως, ως άνθρωπος και ως χρήστης, δεν συνηθίζω να λέω ψέμματα. Τον εαυτό μου τον γνωρίζω εγώ καλύτερα και όχι εσείς και αυτό μου αρκεί για να τα έχω καλά με τη συνείδησή μου.
Ο Λουξ θέλησε να φύγει, το προκάλεσε και το πέτυχε. Τέλος εποχής.
Όσο για τα περί αυγοκομμένης σούπας, δεν θα απαντήσω, γιατί δεν διάβασα κάποια αιτιολογημένη θέση, παρά συνήθεις μεγάλες κουβέντες.
  #77  
Παλιά 01-07-06, 18:14
Το avatar του χρήστη ^Nocturnal^
^Nocturnal^ Ο χρήστης ^Nocturnal^ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 06-06-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Το ζήτημα του χρήστη Lux απασχόλησε τους συντονιστές για αρκετές ημέρες. Από τη στιγμή , μάλιστα, που υπήρξε ομοφωνία από τα άτομα αυτά σχετικά με το τι έπρεπε να γίνει, τo ban του χρήστη έγινε πραγματικότητα.

Ώς προς διάφορους χρήστες που ανέφεραν ότι δεν πιστεύουν σε μας, στον τρόπο που παίρνονται οι αποφάσεις και στον τρόπο που γίνεται η διαχείριση του forum της κοινότητας του μεταφυσικού (από την πλευρά των συντονιστών) απλά θέλω να πω ότι αναρωτιέμαι το λόγο για τον οποίο βρίσκονται εδώ. Αν κάποιος διαφωνεί με τους κανόνες που διέπουν μια κοινότητα στην οποία συμμετέχει, κανόνες που γράφτηκαν από άτομα τα οποία ταξιδεύουν με την κοινότητα αυτή πραγματικά πολύ καιρό και που την αγαπούν σαν πνευματικό τους παιδί, τότε γιατί να συμμετέχει. Όσα κάνουμε για την Κοινότητα δεν έχουν ούτε σκοπό να προάγουν τα προσωπικά μας συμφέροντα ούτε κάτι το σχετικό. Τα κάνουμε γιατί την αγαπούμε και γιατί θέλουμε να τη διατηρήσουμε. Φυσικά και κάποιες αποφάσεις μας μπορεί να μην είναι ευχάριστες για κάποιους (πράγμα που αν μπορούσαμε δε θα το αφήναμε να συμβεί αλλά προφανώς αυτό δεν μπορεί να γίνει). Αν διαφωνείτε με όλο το χαρακτήρα των αποφάσεων και δεν πιστεύετε σε μας, τότε μάλλον προσβάλλετε και όλα τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας...

Τώρα ως προς κάποιες στομφώδεις ρήσεις περί σούπας, μαγιονέζας και λοιπών ζητημάτων δε θα επιθυμούσα να τοποθετηθώ, μιας και δεν αποτελούν επιχειρήματα (σε κανένα βαθμό) και φυσικά είναι απλά...πομφολίζοντες !

Τέλος, Μιχάλη συμφωνώ πλήρως με το τελευταίο post σου
__________________
"Magic will not be free from occultism until we have strangled the last astrologer with the entrails of the last spiritual master"
-
Τεχνολογικός Σύμβουλος Διαδικτύου
Τεχνολογικός Υπεύθυνος της Κοινότητας του Μεταφυσικού
Ιδρυτικό μέλος Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης
--
κατασκευή ιστοσελίδων mvh networks
νέα για την τεχνολογία και όλο τον κόσμο
--
  #78  
Παλιά 01-07-06, 18:47
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Voel
Ο Λουξ ηταν aυτος που εφτυνε την αυγοκομενη σουπα, που χαλαγε την μαγιονεζα και αυτο φαινεται οτι ενοχλει ορισμενους, γι αυτο και το μπαν...
Συγγνώμη μια στιγμή voel…
Με «όμορφο» τρόπο δηλαδή τώρα λες πως ήσουν στη συντονιστική επιτροπή μιας κοινότητας τόσο καιρό, μαζί με «ορισμένους» (όπως λες) οι οποίοι για προσωπικούς καθαρά λόγους εμπάθειας η ό, τι άλλο ,προέβησαν σε καταστρατήγηση των κανόνων του forum, τους οποίους υποτίθεται ότι υπηρετούν;;;

Ποια είναι η αυγοκομμένη σούπα, ποιο το αυγολέμονο και ποια η Kraft;;;

Αφήσαμε τα μανιτάρια και πιάσαμε τις “σούπες” μου φαίνεται…
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
  #79  
Παλιά 01-07-06, 20:00
cHrIsToS1 Ο χρήστης cHrIsToS1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-04-2005
Περιοχή: Άργος
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή Ρε κοφτε τις ''μαλακιες''

Οι οποιες ειναι ΟΛΑ αυτα που γραφετε και εχουν θεμα ΟΧΙ το παρον θεμα αλλα.... τον πρωην χρηστη του αυτου φορουμ Λουξ.......
Αντωνια σε οσα λες περι συμπαθειας να προσθεσεις και τα ιδια που αφορουν αντιπαθειες.Οι οποιες οντως πρεπει να ειναι ανεξαρτητες οπως λες απο το φορουμ.
Κατι που με προσωπικη διαπιστωση (ανευ αποδειξεων δλδ) ΔΕΝ γινεται.
Κοκκινη καρτα Αντωνια εχουμε στο ποδοσφαιρο.Οχι στην ζωη οχι στα φορουμ οχι σε κοινοτητες.
Και αυτη η κοκκινη καρτα(του ποδοσφαιρου) ειναι μια ποινη που ΔΕΝ σου κοβει την μπαλα.
Δεν σε βγαζει καν εκτος ομαδας(αλλα εκτος του συγκεκριμενου παιχνιδιου συν στερηση του δικαιωματος συμμετοχης σε συνηθως δυο τρια αλλα παιχνιδια).Οποτε αστοχο το παραδειγμα σου.(για μενα)
Εχω ΚΑΘΕ αμφιβολια για οτι λεει ο καθενας και το οποιο δεν αποδεικνυεται.
Και την εχω με βαση τους κανονες του φορουμ ^Nocturnal^.
Οχι για λογους μη ευπιστιας, μη συμπορευσεις και κτλ κτλ. ολα τα ωραια που γραφεις.
Το θεμα ειναι ''Για ένα καλύτερο site...'' και θεωρωντας φορουμ αντι για σαητ, γραφω οτι γραφω.
Για το σαητ δεν εχω τιποτα να γραψω και αν θελετε δεν εχω δικαιωμα να γραψω.
Για ενα καλλιτερο φορουμ λοιπον να τηρουνται οι κανονες.
Οι οποιοι ΔΕΝ τηρουνται σε αυτο το θεμα γιατι αντι για την καλιτερευση αυτου συνεχιζετε να γραφετε περι λουξ και συμπεριφορων.
Το οποιο αν ειναι μια φορα ''κακο'' για ολους μας τους απλους χρηστες για τους συντονιστες ειναι πανω απο δυο (προσωπικη αποψη).
Οτι εγραψα το εγραψα με βαση το θεμα και μονο, και το ξανα γραφω ρωτωντας παλι μιας και απαντηση δεν πηρα ( εδω θεωρειστε οτι το ξαναγραφω)
  #80  
Παλιά 01-07-06, 21:38
vagkri Ο χρήστης vagkri δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2006
Περιοχή: αθήνα
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή για ένα καλύτερο "φορουμ"

Λοιπόν μετά από όλα αυτά που διάβασα και ειδικά τα τελευταία "ποστς" , προτείνω κάτι διαφορετικό:
Ο καθένας να μπαίνει όπως θέλει, από όπου θέλει, με ότι όνομα θέλει, να επιτρέπεται να είναι ομάδα, αν θέλει να μην έχει δικό του καταχωρημένο nick name αλλα να χρησιμοποιεί ότι του έρθει στο μυαλο την στιγμή που μπαίνει στο φόρουμ.
Να απαντάει σε όποιον θέλει με όποιον τρόπο και λέξεις θέλει, να έχει δικαίωμα να βρίσει η να προσβάλει όποιον θέλει, να μπορει να δημοσιεύσει συνταγές μαγειρικής ή να μπορεί να περιγράψει πως έκανε σεξ με τον συντροφό του και φυσικά να μπορεί να θεωρεί (και να το λέει) όλους τους άλλους μαλάκες.
Για σκεφτήτε το , τι θα χάσουμε; έτσι κι αλλιώς τωρα τελευταια έτσι κινούμεθα. (καθαρεύουσα , να μην ξεχνιόμαστε)
Δηλαδή να μην μπορώ εγώ που τα ΄χω με τον τσιλοφ να βγάλω την χολή από μέσα μου; ο τσίλοφ με την αντωνία; η αντωνία με την δρυμονία; η δρυμονία μαζί μου; όλοι μαζί εναντίον μου, εγω ενάντια στην άτιμη κοινωνία...... ;;;;;;;

Έτσι είναι όλα τα σοβαρά και μεταφυσικά φόρουμς!!!!
Αντε να το αλλάζουμε σιγά σιγά....
Σας αφήνω για σήμερα ....πάω να διαβάσω για να βελτιώσω τον εσωτερικό μου κόσμο

καλινιχτα ΣαΣ (θα γραφουμε ΚΑΙ ΟPVS Goystaroyme bebeA)
__________________
( Το παλαιό μου Nickname (Ελληνιστί Ψευδώνυμο) ήταν "VAGKRI"...)
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.