Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-01-11, 11:44
Το avatar του χρήστη ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ
ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ Ο χρήστης ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2010
Περιοχή: Ακου
Μηνύματα: 184
Προεπιλογή

Χαιρετω σας Φιλοι,
Εχθες πληροφορηθικα οτι συνεβη θεαση αγνωστων ιπταμενων αντικειμενων στην Αταλαντη Φθιωτιδας. Δεν γνωριζω ομως λεπτομερειες, ουτε ποτε συνεβη, αν γνωριζει καποιος σχετικα ας το αναφερει...
Ευχαριστω
Ερρωσθε.. Φιλοι...
__________________
Σιωπη....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-01-11, 19:06
Το avatar του χρήστη Basilis2010
Basilis2010 Ο χρήστης Basilis2010 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Τα UFO που φημιζονται οτι ερχονται στην γη αποκλειεται να ειναι..γιατι εχουν πει οτι μονο 5 ειναι και γιγαντια!!! αυτες οι κυλιδες στις φωτος που μας εδωσες ειναι παραπανω απο 20...αρα η παιχνιδι του φακου πρεπει να ειναι η καποιο καινουργιο φαινομενο (η εκρηξεις..αλλα αμφιβαλω οτι μπορουν να καταγραφουν εκρηξεις του ηλιου με ενα κινητο 3,2 mp) ελπιζω να σε καλυψα
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-01-11, 11:11
sonik Ο χρήστης sonik δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2009
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα UFO που φημιζονται οτι ερχονται στην γη αποκλειεται να ειναι..γιατι εχουν πει οτι μονο 5 ειναι και γιγαντια!!! αυτες οι κυλιδες στις φωτος που μας εδωσες ειναι παραπανω απο 20...αρα η παιχνιδι του φακου πρεπει να ειναι η καποιο καινουργιο φαινομενο (η εκρηξεις..αλλα αμφιβαλω οτι μπορουν να καταγραφουν εκρηξεις του ηλιου με ενα κινητο 3,2 mp) ελπιζω να σε καλυψα
Γεια σου Βασίλη,
Οι φωτογραφίες που έβαλα εγώ τις τράβηξα με το κινητό μου (3,2mp) και δεν έχουν σχέση με το δακτυλίδι που φαίνεται μέσα στον Ήλιο στο πρώτο μήνυμα του θέματος. Στις δικές μου φαίνεται ένα φωτεινό "κάτι" λίγο ποιο κάτω από τον Ήλιο το οποίο και γω πιστεύω οτι είναι παιχνίδι του φακού, αλλά έχει και το μυστήριο του... γιατί ποτέ δεν ξέρεις!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-01-11, 13:14
Alex The Sceptic =] Ο χρήστης Alex The Sceptic =] δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-08-2009
Περιοχή: Peireas
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα UFO που φημιζονται οτι ερχονται στην γη αποκλειεται να ειναι..γιατι εχουν πει οτι μονο 5 ειναι και γιγαντια!!! αυτες οι κυλιδες στις φωτος που μας εδωσες ειναι παραπανω απο 20...αρα η παιχνιδι του φακου πρεπει να ειναι η καποιο καινουργιο φαινομενο (η εκρηξεις..αλλα αμφιβαλω οτι μπορουν να καταγραφουν εκρηξεις του ηλιου με ενα κινητο 3,2 mp) ελπιζω να σε καλυψα
Δε καταλαβαινω πως ο κοσμος ξερει οτι επικοινωνουμε με εξωγηινους καλα καλα...τωρα ειμαστε σιγουροι οτι υπαρχουν και 5 γιγαντια σκαφη???
Ας χαλαρωσουμε λιγο...δεν ειναι ολα δεδομενα...απο που προκυπτει αυτο με τα 5 σκαφη που λες Βασιλη?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-01-11, 13:17
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Αυτό με το κινητό τώρα το είδα.. δεν μοιάζει με φλαιρ, δοκίμασε να βγάλεις ξανά με η χωρίς τον ήλιο. Ίσως να είναι κάτι εσωτερικά στο φακό, αλλά αν ήταν στο φακό σκουπίδι θα φαινόταν μεγαλύτερο και ποιο αλλοιωμένο.
Πλανήτης πιθανόν θα είναι.. Μου κάνει εντύπωση ότι είναι στο ίδιο σημείο, γιαυτο και ζήτησα να ξαναβγάλεις.. (εκτός αν είναι photoshoped).
Στην πρώτη πάντως φαίνετε καθαρά ότι είναι ανεξάρτητη πηγή φωτός.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-01-11, 13:56
sonik Ο χρήστης sonik δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2009
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ermhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό με το κινητό τώρα το είδα.. δεν μοιάζει με φλαιρ, δοκίμασε να βγάλεις ξανά με η χωρίς τον ήλιο. Ίσως να είναι κάτι εσωτερικά στο φακό, αλλά αν ήταν στο φακό σκουπίδι θα φαινόταν μεγαλύτερο και ποιο αλλοιωμένο.
Πλανήτης πιθανόν θα είναι.. Μου κάνει εντύπωση ότι είναι στο ίδιο σημείο, γιαυτο και ζήτησα να ξαναβγάλεις.. (εκτός αν είναι photoshoped).
Στην πρώτη πάντως φαίνετε καθαρά ότι είναι ανεξάρτητη πηγή φωτός.
Στην πρώτη ευκαιρία θα ξαναβγάλω. Την ίδια ώρα και απο το ίδιο σημείο που στεκόμουν θα βγάλω και με το κινητό μου και με την ψηφιακή μου. Από εκείνη την μέρα πάντως δεν εχω πετύχει καθαρό ουρανό. Το σ/κ δεν είμαι εδω και περιμένω μια καθημερινή για να ξανακάνω την δοκιμή.
Μπορεί να είναι σκουπίδι στο φακό που με το φώς του Ήλιου μας δίνει αυτό το αποτέλεσμα! Το γεγονός να είναι πλανήτης το σκέφτηκα. Απλά η τροχιά που φαίνεται να έχει και ο χρόνος που την διανύει είναι λίγο περίεργος.. κάνε save τις Φώτο και δες τις γρήγορα για να δεις ότι δεν έχει απόλυτη τροχιά. Πάντως σε διαβεβαιώνω ότι photoshop δεν είναι! Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να το αποδείξω αλλά οι φωτογραφίες απλά είναι τραβηγμένες από το κινητό μου.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 22-08-11, 21:31
Το avatar του χρήστη THEO-007
THEO-007 Ο χρήστης THEO-007 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-07-2008
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Eχετε φαει ολοι το φλας του φωτοσοπ. Μολις καποιος λεει φωτοσοπ ολοι κοροιδευετε. Το φωτοσοπ κυριοι ειναι ο τροπος για να χτυπηθουν τοι χακερσ οι οποιοι κανουν τρομερη δουλεια στο διαδικτυο διαρεοντας στοιχεια απο μεγαλους επιστημονικους οργανισμους.

Βεβαιως και υπαρχουν διαστημοπλοια και εχουν φωτογραφηθει και απο το SOHO.

Την ωρα μαλιστα που καταστρεφουν στοχους.

Μιλαμε για τα γνωστα εδω και χρονια SUNCRUIZER`S τα οποια ειναι εξωγηινα σκαφη.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη THEO-007 : 22-08-11 στις 21:34
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 31-08-11, 21:19
Το avatar του χρήστη THEO-007
THEO-007 Ο χρήστης THEO-007 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-07-2008
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

http://strange-files.blogspot.com/2011/04/3.html

Οταν οι ρωσοι ανακοινωνουν αληθειες αμεσως οι αμερικανοι σπευδουν να ζητησουν ρωσικη βοηθεια. Γνωστο το κολπο. Οι ξυπνιοι το εχουν πιασει εδω και καιρο.

Αυτα.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη THEO-007 : 31-08-11 στις 21:20
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-09-11, 02:43
Το avatar του χρήστη THE KEEPER OF SECRET
THE KEEPER OF SECRET Ο χρήστης THE KEEPER OF SECRET δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-08-2004
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THEO-007 Εμφάνιση μηνυμάτων
http://strange-files.blogspot.com/2011/04/3.html

Οταν οι ρωσοι ανακοινωνουν αληθειες αμεσως οι αμερικανοι σπευδουν να ζητησουν ρωσικη βοηθεια. Γνωστο το κολπο. Οι ξυπνιοι το εχουν πιασει εδω και καιρο.

Αυτα.
Εγω φιλε σε ειχα προειδοποιησει σε αλλο ποστ να προσεχεις γιατι καμμιά φορά θα πεταχθεί Η ΜΥΤΗ ΤΟΥ ΠΙΝΟΚΙΟ μεσα απο τα λινκ που μας παρουσιάζεις και τσαντίστηκες, να που ομως τωρα πετάχτηκε ο ιδιος ο ΠΙΝΟΚΙΟ και οχι μόνο η ΜΥΤΗ του.
Εχουμε και λέμε λοιπον.
Οι ιστόρίες που αναφέρεις τόσο στο παρόν ποστ όσο και σε εκεινο με τις υπόγειες πυρηνικες εκρήξεις έχουν την ίδια αφετηρία- η οποία αναφέρεται και στο σαιτ που έχεις παραθέσει- και δεν είναι άλλη απο τον ιστότοπο www.whatdoesitmean.com.

http://www.whatdoesitmean.com/index1514.htm
http://www.whatdoesitmean.com/index1475.htm

τα ανωτέρω λινκς είναι για τα δύο συγκεκριμένα άρθρα τα οποία αμφότερα υπογράφονται απο την Sorcha Faal.
ποια είναι ομως αυτή μυστηριώδης γυναίκα? Ή μάλλον ποιος?
Πολλοι ερευνητες θεωρουν οτι ειναι ο DAVID BOOTH μία αμφιλεγόμενη προσωπικότητα, ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου ιστότοπου και συγγραφέας του βιβλίου CODE RED
http://www.bibliotecapleyades.net/he...d/code_red.htm

Ο συγκεκριμένος κυριος κατα την γνωμη παρα πολλών ερευνητων (αλλα και δική μου)ειναι ένας original paparologist με μοναδικό σκοπό την κονόμα.
Στα παρακάτω λινκς υπαρχουν πληροφορίες καθως και ενα μικρό βιογραφικό του για όποιον θέλει να αντλησει περισσότερες πληροφορίες.

http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_booth03.htm
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread304918/pg1

Στην ιστοσελίδα του δε
http://www.whatdoesitmean.com μπορείται να διαβάσετε ότι σαβούρα βαλει ο νους σας.

Και πρίν προτρέξει κάποιος να υπερασπιστεί την συγκεκριμένη ιστοσελίδα λέγοντας οτιδήποτε για την δήθεν αξιοπιστία της, παρακαλω πρώτα να διαβασει το παρακάτω κείμενο:

"Some events depicted in certain articles on this website are fictitious and any similarity to any person living or dead is merely coincidental.
Some other articles may be based on actual events but which in certain cases incidents, characters and timelines have been changed for dramatic purposes.
Certain characters may be composites, or entirely fictitious."


Η παράγραφος αυτή βρίσκεται
στην Privacy Policy page της Ιστοσελίδας και μάλλον απο μόνη της δίνει απάντηση για την αξιοπιστία της. Αυτο ειναι και το σχετικό λινκ.
http://www.whatdoesitmean.com/index677.htm
Ευχαριστω για την υπομονη σας
Καλο Βραδυ και συνεχίζουμε αυριο.



__________________
ΣΤΡΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΛΟΣ
Ή ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΜΕ...?

ΜΕΛΕΤΕΙ ΤΟ ΠΑΝ.!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.