Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Περιοδικά Βιβλιογραφία

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-06-05, 14:10
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή Hellenic Nexus

Εδώ μπορείτε να σχολιάζετε το περιοδικό Hellenic Nexus(εκδόσεις Έσοπτρον - www.nexushellas.gr ), να συζητάτε για την εκάστοτε θεματολογία του, να ασκείτε κριτική αλλά και να συνομιλείτε με κάποιους από τους συνεργάτες του.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-10-05, 14:52
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

To Hellenic Nexus Οκτωβριου-Νοεμβριου κυκλοφορει με δωρο ενα dvd με ολα τα συνωμοσιολογικα σεναρια -που προκυπτουν με αποδειξεις και ντοκουμεντα- για το τρομοκρατικο χτυπημα στους Διδυμους πυργους στις 11/9.Μια αρκετα καλη προσπαθεια παραγωγης απο τους συντελεστες του HN.
Ειναι η πρωτη φορα απο οσο θυμαμαι που περιοδικο αναζητησης κυκλοφορει με dvd .Αν και η τιμη αυξηθηκε κατα 80 λεπτα νομιζω πως η κινηση αυτη θα φερει νεα δεδομενα στο χωρο των εντυπων του παραξενου.
Το αρθρο του ETC Group για τη νανοτεχνολογια και τις πιθανες εφιαλτικες προεκτασεις της ,καθως επισης και αυτο του Χρηστου Βαγενα με τιτλο "Παγκοσμια Υπερκυβερνηση και Εξωγηινος Παραγοντας" μου τραβηξαν περισσοτερο την προσοχη
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-10-05, 17:51
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Ενδιαφέρον τεύχος μου ακούγεται το τρέχων τεύχος που κυκλοφορεί.
Δεν έχω αγοράσει ποτέ το συγκεκριμένο περιοδικό, ούτε το έχω διαβάσει ποτέ, οπότε είναι μια καλή ευκαιρία να το ρίξω μια ματιά. Και κακά τα ψέμματα, το ότι έχει dvd μου κίνησε περισσότερο το ενδιαφέρον. Κ εγώ, φίλε beetlejuice, νομίζω ότι είναι πρώτη φορά που κυκλοφορεί περιοδικό στο χώρο της αναζήτησης με dvd. Θα μεταφέρω τις εντυπώσεις εντός ολίγων ημερών...
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-10-05, 08:52
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Καλημέρες.

Αν και ποτέ ως τώρα δεν είχα αγοράσει ένα περιοδικό τέτοιου περιεχομένου, η "προσφορά" με το dvd μου φάνηκε ενδιαφέρουσα και το πήρα. Δεν θα εκφέρω ακόμα γνώμη για το περιεχόμενο, καθώς δεν έχω ολοκληρώσει την ανάγνωση.

Ωστόσο, επειδή είδα το dvd, να πω ότι είναι ενδιαφέρον αλλά μικρό σε διάρκεια (μόλις 38 λεπτά) πράγμα που σημαίνει πως σε αφήνει με την αίσθηση του ανολοκλήρωτου.

Εν πάσει περιπτώσει, είναι μια καλή αρχή και μια περίπτωση που θα άξιζε τον κόπο να επαναληφθεί από το περιοδικό ή να βρει μιμητές.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-10-05, 13:53
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Το αγόρασα και εγώ το περιοδικό και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον.
Οχι μόνο επειδή κυκλοφορεί με dvd αλλά γενικά τα περιεχόμενά του με κίνησαν πολύ θα έλεγα το ενδιαφέρον.
Είναι σίγουρο ότι θα είμαι φανατικός αναγνώστης του απο δώ και πέρα!
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-03-07, 16:44
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή 3 χρόνια Hellenic Nexus

3 χρονια συμπληρωνονται αυτο το μηνα απο την πρωτη κυκλοφορια του περιοδικου Hellenic Nexus. Ας δουμε τα πολυ ενδιαφεροντα θεματα που εμπεριεχονται στο τευχος Απριλιου Μαϊου 2007:



Συμπληρώνοντας τρία χρόνια κυκλοφορίας, στο 19ο τεύχος του (Aπρίλιος - Mάιος 2007) το Hellenic NEXUS παρουσιάζει για πρώτη φορά στην Eλλάδα το ιστορικό ντοκουμέντο της «Kόκκινης Συμφωνίας» που ξεσκεπάζει το «Δίκτυο» της διεθνούς ελίτ που ελέγχει τον πλανήτη και το οποίο κρατήθηκε στην αφάνεια σχεδόν για έναν ολόκληρο αιώνα.

Eπιπλέον, διαβάστε για τον εθισμό στα βιντεοπαιχνίδια και τα πρόσφατα σχετικά πορίσματα της επιστήμης, για τα νέα υπερσύγχρονα συστήματα μάχης που θα οδηγήσουν τα επόμενα χρόνια στον νέο «Πόλεμο των Άστρων», αλλά και για τα αναψυκτικά και τους σοβαρούς κινδύνους που κρύβει η ευρεία κατανάλωσή τους.

Παράλληλα, το τεύχος περιλαμβάνει μια ανατρεπτική συνέντευξη με τον Σπύρο Παπαδόπουλο, μία ανάλυση για το στρατιωτικό παράδοξο της Γαλλίας και την... «ανεξήγητη» ανάδειξή της σε ισχυρή πολεμική βιομηχανία, καθώς και τους μυστικούς κώδικες προπαγάνδας του τελευταίου αιώνα που κρύβονται στα χαρτονομίσματα και τα γραμματόσημα.

Tέλος, μια πλήρης παρουσίαση της εναλλακτικής μεθόδου της ηλεκτρο-μαγνητοθεραπείας, 10 Mύθοι της Eλληνικής Oικονομίας που «κοιμίζουν» τους πολίτες, αλλά και το διάσημο «Σχέδιο Aποκάλυψη», που αποκαλύπτει τη μυστική ατζέντα των ισχυρών για τον εξωγήινο παράγοντα.

Mαζί με το τεύχος και μια Aφίσα (61cm x 86cm), με αυθεντικές φωτογραφίες και λεπτομερή σχέδια από UFO γήινης κατασκευής, μισό αιώνα πριν.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.