Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η κοινότητα του Μεταφυσικού > Άλλες ομάδες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-05-12, 13:03
SuziQ Ο χρήστης SuziQ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-04-2012
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Ουφολογία - "Απαγωγές"

Καλησπέρα. Γράφω εδώ για να βρω άτομα που ενδιαφέρονται για τη σύσταση μιας ομάδας που θα ασχολείται με το εξωγήινο ζήτημα. Εδώ και καιρό ασχολούμαι με το φαινόμενο των "απαγωγών" και είναι απ' τα κύρια ζητήματα που με απασχολούν επίσης.
Θα ήθελα άτομα με τα οποία θα κάνουμε μια λεπτομερή και εμπεριστατωμένη έρευνα σχετικά με το ζήτημα. Θα μ' ενδιέφερε ιδιαίτερα να είναι άτομα που χρησιμοποιούν τη λογική και το σκεπτικισμό όταν εξετάζουν μια κατάσταση, αλλά είναι και ανοιχτόμυαλοι. Θα με ενδιέφεραν επίσης άτομα με ιδιαίτερες γνώσεις πληροφορικής, καθώς και φυσικής και ψυχιατρικής και ιατρικής γενικότερα ειδικά για το θέμα των απαγωγών.
Εκτός από την έρευνα σε βιβλία και διαδίκτυο, η μετάβαση σε διάφορους τόπους για έρευνα και για απευθείας επικοινωνία με μάρτυρες θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα.

Πέρα από τα άτομα που ενδιαφέρονται για αυτή την ομάδα, οποιοσδήποτε έχει κάποια μαρτυρία σχετικά με ufo, εξωγήινους, πιστέυουν ότι έχουν απαχθή ή ξέρουν κάποιον που να έχει τέτοιες εμπειρίες παρακαλούνται να επικοινωνήσουν στο ladylazarus8@gmail.com. Οι πληροφορίες τους θα είναι εμπιστευτικές.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-05-12, 20:40
Arga_Star-clad Ο χρήστης Arga_Star-clad δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού --
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 132
Προεπιλογή

Καλή επιτυχία στο εγχείρημα.

Δώσε μας, αν θέλεις, λίγα περισσότερα στοιχεία. Πόσο χρονών είσαι και πώς έχεις ασχοληθεί μέχρις στιγμής με το ζήτημα ;
__________________
argastaras.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-05-12, 21:28
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Επισης, εχουν αναφερθει περιπτωσεις απαγωγων στην Ελλαδα; Απο ο,τι ηξερα ειχαμε καμποσες θεασεις, αλλα δεν ειχα ακουσει κατι για απαγωγες
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-05-12, 01:13
SuziQ Ο χρήστης SuziQ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-04-2012
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι 22. Από Αθήνα. Έχω ασχοληθεί εδώ και χρόνια με sleep paralysis κυρίως λόγω προσωπικών εμπειριών που έχω. Τους τελευταίους μήνες αποφάσισα να ασχοληθώ με το ζήτημα των απαγωγών. Προς το παρον προσπαθώ να μελετήσω ότι υπάρχει στο νετ, επίσης επικοινωνώ μέσω αλληλογραφίας με άτομα που αναφέρουν τέτοιες εμπειρίες και προς το παρον καταγράφω τις μαρτυρίες για να βγει κάποιο συμπέρασμα και ιδιαίτερα να βρω κάποια συσχέτιση μεταξύ τους.
Επίσης, το γεγονός ότι δεν υπάρχει τόσο ενδιαφέρον για την ουφολογία στην ελλάδα με κάνει να θέλω να ασχοληθώ περισσότερο.
Η ερώτησή σου για το αν έχουν αναφερθεί περιπτώσεις απαγωγών στην Ελλάδα θα ήθελα να πω ότι όταν λέω ουφολογία και απαγωγές η έρευνα που θέλω να κάνω δεν επικεντρώνεται σε ιπτάμενους δίσκους και το κλασσικό μοτίβο της απαγωγής. Sleep paralysis, vivid dreams, ακόμα κ οι μαρτυρίες για συναντήσεις με αλλόκοσμα όντα τύπου νεράιδες και ου τω καθεξίς που έχουμε στον ελλαδικό χώρο μπορεί να είναι το ίδιο φαινόμενο με αλλά λόγια ανάλογα με το πολιτιστικό υπόβαθρο του καθενός. Επίσης, το ότι δεν έχουν αναφερθεί περιπτώσεις απαγωγών μπορεί να μπορεί να οφείλεται στο ότι αυτοί που έχουν κάποια τέτοια εμπειρία δεν ξέρουν σε ποιον να την αναφέρουν εδώ στην Ελλάδα. Ξεκίνησα να ασχολούμαι με το θέμα από προσωπικό ενδιαφέρον και πιστεύω ακράδαντα ότι υπάρχει κόσμος που δεν έχει μιλήσει γιατί δεν ξέρει που να απευθυνθεί.
Ξαναλέω ότι μια ομάδα που θα επικεντρωθεί στην ουφολογία δεν θα ασχοληθεί τόσο με θεάσεις έτσι οπως το βλέπω εγώ. Μου φαίνεται ότι το θέμα έχει πολλά παραπάνω από θεάσεις και ανάλυση φωτογραφιών. Είμαι ανοιχτή να ακούσω τις απόψεις σας ωστόσο αν έχει κανείς κατι άλλο στο μυαλό του.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-05-12, 10:12
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SuziQ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι 22. Από Αθήνα. Έχω ασχοληθεί εδώ και χρόνια με sleep paralysis κυρίως λόγω προσωπικών εμπειριών που έχω. Τους τελευταίους μήνες αποφάσισα να ασχοληθώ με το ζήτημα των απαγωγών. Προς το παρον προσπαθώ να μελετήσω ότι υπάρχει στο νετ, επίσης επικοινωνώ μέσω αλληλογραφίας με άτομα που αναφέρουν τέτοιες εμπειρίες και προς το παρον καταγράφω τις μαρτυρίες για να βγει κάποιο συμπέρασμα και ιδιαίτερα να βρω κάποια συσχέτιση μεταξύ τους.
Επίσης, το γεγονός ότι δεν υπάρχει τόσο ενδιαφέρον για την ουφολογία στην ελλάδα με κάνει να θέλω να ασχοληθώ περισσότερο.
Η ερώτησή σου για το αν έχουν αναφερθεί περιπτώσεις απαγωγών στην Ελλάδα θα ήθελα να πω ότι όταν λέω ουφολογία και απαγωγές η έρευνα που θέλω να κάνω δεν επικεντρώνεται σε ιπτάμενους δίσκους και το κλασσικό μοτίβο της απαγωγής. Sleep paralysis, vivid dreams, ακόμα κ οι μαρτυρίες για συναντήσεις με αλλόκοσμα όντα τύπου νεράιδες και ου τω καθεξίς που έχουμε στον ελλαδικό χώρο μπορεί να είναι το ίδιο φαινόμενο με αλλά λόγια ανάλογα με το πολιτιστικό υπόβαθρο του καθενός. Επίσης, το ότι δεν έχουν αναφερθεί περιπτώσεις απαγωγών μπορεί να μπορεί να οφείλεται στο ότι αυτοί που έχουν κάποια τέτοια εμπειρία δεν ξέρουν σε ποιον να την αναφέρουν εδώ στην Ελλάδα. Ξεκίνησα να ασχολούμαι με το θέμα από προσωπικό ενδιαφέρον και πιστεύω ακράδαντα ότι υπάρχει κόσμος που δεν έχει μιλήσει γιατί δεν ξέρει που να απευθυνθεί.
Ξαναλέω ότι μια ομάδα που θα επικεντρωθεί στην ουφολογία δεν θα ασχοληθεί τόσο με θεάσεις έτσι οπως το βλέπω εγώ. Μου φαίνεται ότι το θέμα έχει πολλά παραπάνω από θεάσεις και ανάλυση φωτογραφιών. Είμαι ανοιχτή να ακούσω τις απόψεις σας ωστόσο αν έχει κανείς κατι άλλο στο μυαλό του.
Αν υποθέσουμε ότι έχουν επισκεφτεί εξωγήινοι την Ελλάδα, δεν έχουν αναφερθεί απαγωγές επειδή τα βιώματά τους τα αποδίδουν σε όνειρο. Εσείς τι λέτε, θα μπορούσε αυτή να είναι μια πιθανή απάντηση σ΄αυτό το ερώτημα; Εγώ πιστεύω ότι υπάρχουν εξωγήινοι όμως είναι πολύ μακριά μας και δεν ενώνονται οι δρόμοι μας διότι είναι θνητοι όπως εμείς. Σε σχετικό ποστ αναφέρω την άποψη αυτή εκτενέστερα.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-05-12, 10:26
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Tι σχεση εχει το αν ειναι θνητοι η οχι με το αν μας επισκεπτονται;
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-05-12, 12:34
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Voel Εμφάνιση μηνυμάτων
Tι σχεση εχει το αν ειναι θνητοι η οχι με το αν μας επισκεπτονται;
Διότι για να φτάσουν από το δικό τους πλανήτη στη γη, αν έχουν τα ίδια διαστημόπλοια με μας, θα χρειαστεί καιρός θα ξεπεράσουν τα 70 χρόνια μέσω όρου ζωής, αφού το διάστημα είναι απέραντο. Ας πούμε ότι έχουν τον ίδιο μέσο όρο ζωής με μας. Θα πρέπει να φτιαχτούν γρηγορότερα. Έτσι μ'΄αυτό το σκεφτικό ανέφερα την απάντησή μου. Ότι υπάρχουν, αλλά λόγω θνησιμότητας επειδή οι αποστάσεις είναι μακρινές δεν θα μπορέσουν να μας επισκεφτούν και δεν θα μπορέσουμε να συναντηθούμε. Μια τέτοια πιθανότητα δεν θα μπορούσε να ισχύει; Η ζωή μας έχει όρια και ημερομηνία λήξης, όμως το διάστημα δεν έχει, γι' αυτό ποτέ δεν πρόκειται να το επισκεφτούμε και έτσι τα ερωτήματα αυτά για πολύ καιρό θα μείνουν αναπάντητα. Αν ήμασταν αθάνατοι θα μπορούσαμε να το είχαμε πετύχει. Πιθανολογώ βέβαια, διότι δεν το γνωρίζω, αλλά δεν θα μπορούσε να ισχύει κάτι τέτοιο; Το σκεφτήκατε ποτέ; Βέβαια το σώμα μας είναι προσαρμοσμένο με τις συνθήκες της γης. Έξω ο χρόνος δεν είναι 365 μέρες, αλλά αφού το σώμα προσαρμόζεται με τον γήινο χρόνο, αυτόν δεν ακολουθεί; Ανάλογα ο χρόνος θα προσαρμόζεται και στον εξωγήινο ανάλογα με τις συνθήκες ζωής του δικού του πλανήτη που μπορεί να είναι μεγαλύτερες ή μικρότερες οι μέρες ανάλογα με τη θέση του στο δικό του πλανητικό σύστημα.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 04-05-12 στις 12:43
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-05-12, 12:42
SuziQ Ο χρήστης SuziQ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-04-2012
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Άσχετα με τη συζήτησή σας θα αναφερθώ σε 2 τουλάχιστον περιπτώσεις στον ελλαδικό χώρο που είναι γνωστές στο χώρο της αναζήτησης ενός χωρικού και ενός φοιτητή που δέχτηκε την επίσκεψη 3 ατόμων απ τη μπαλκονόπορτά του κ υποτίθεται ότι έκανε σεξ με 1 από αυτά. Επίσης τις πολλές μαρτυρίες για "MIB", στην Πελοπόνησο, στο σπήλαιο της Πεντέλης ακόμα και σε γραφείο πολιτικής νεολαίας που διάβαζα πρόσφατα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SuziQ : 04-05-12 στις 12:46
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-05-12, 12:52
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SuziQ Εμφάνιση μηνυμάτων
Άσχετα με τη συζήτησή σας θα αναφερθώ σε 2 τουλάχιστον περιπτώσεις στον ελλαδικό χώρο που είναι γνωστές στο χώρο της αναζήτησης ενός χωρικού και ενός φοιτητή που δέχτηκε την επίσκεψη 3 ατόμων απ τη μπαλκονόπορτά του κ υποτίθεται ότι έκανε σεξ με 1 από αυτά. Επίσης τις πολλές μαρτυρίες για "MIB", στην Πελοπόνησο, στο σπήλαιο της Πεντέλης ακόμα και σε γραφείο πολιτικής νεολαίας που διάβαζα πρόσφατα.
Η πρώτη περίπτωση μου φαίνεται περίεργη. Θα μπορούσε να το είχε ονειρευτεί ή φανταστεί, αλλά τίποτα δεν αποκλείεται. Πως ήξερε ότι ήταν εξωγήινοι και γιατί διάλεξαν το σπίτι του; Μπορεί να ήταν ληστές ή σεξομανείς. Η δεύτερη περίπτωση είχε απλές αναφορές ή και φωτογραφίες; Πολλές φορές οι ιστορίες με εξωγήινους δεν με έχουν πείσει, όπως μια περίπτωση που αποδείχτηκε τελικά κούκλα. Καλά σε πολιτικό γραφείο δεν το αποκλείω οι λόγοι εμφανείς.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 04-05-12 στις 12:55
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-05-12, 13:38
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Παράθεση:
Διότι για να φτάσουν από το δικό τους πλανήτη στη γη, αν έχουν τα ίδια διαστημόπλοια με μας....
Το να ΜΗΝ εχουν τα ιδια διαστημοπολοια με εμας το εχεις σκεφτει;
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.