Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 18-01-13, 03:33
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να δούμε πως μπορεί να βοηθήσει και η πανάρχαια σοφία των λεξαρίθμων:

Εκκρεμες = 395
Καθρέπτης = 723

723-395 = 328

328=Ελληνες = ολα είναι πιθανα

Όμως 3+2+8=13 και 1+3=4 και ως εκ θαύματος καταλήγουμε στο γνωστό μας άγνωστο 4+0=40!!!!

Μα τους 40 Ελοχιμ Vakryle είχες απόλυτο δίκιο τελικά!!. Προτείνω στον φίλο μας να ψάξει καλά μέσα στον χώρο που βρίσκεται ο καθρέφτης και ο σάκος του μποξ για αντικείμενα ή στοιχεία που παραπέμπουν με κάποιο τρόπο στον αριθμό 40 και να τα απομακρύνει άμεσα !
Φίλε xtabay,

Ο υπολογισμός σου : Καθρέπτης = 723 είναι λανθασμένος. Το αποτέλεσμα είναι 733, συνεπώς ο συλλογισμός σου καταρρίπτεται.

Παρ' όλ' αυτά, υπάρχει κάτι ενδιαφέρον : Καθρέ-φ-της = 1143, 1+1+4+3= 9. 999 είναι, κατά μία αποκρυφιστική άποψη, ο αριθμός του Θεού
(το ανάποδό του, 666, εκπροσωπεί τον Διάβολο). Άρα ο καθρέ-φ-της που προτάθηκε ως λύση, είναι σωστή κίνηση.

Επίσης, 1143-395=748 --> 7+4+8=19 --> 1+9=10 --> 1+0=1
Η Αρχική Μονάδα !!! Ο Θεός !!! Άλλη μια απόδειξη της ορθής λύσης του προβλήματος.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλά ο PUCK ανήκει σε κόλπους μυστικιστών οίκων, όπου είναι και ο αρμόδιος για να σε κατατοπίσει καλύτερα! Οι γνώσεις του πάνω στα σφραγίσματα πυλών αποτυπώνονται και στο βιβλίο που έχει γράψει στην Λατινική γλώσσα: "Memorium Phantae Exodus" και είναι αυτός στον οποίον θα πρέπει να απευθυνθείς!
Ένας απλός μελετητής του απόκρυφου είμαι φίλε Vakryle. Τίποτε άλλο. Μην δίνεις λανθασμένες πληροφορίες. Η λύση σου αποδείχτηκε ορθή.
Επίσης, στο βιβλίο που αναφέρεις έχω κάνει την επιμέλεια, για τα ελάχιστα αντίτυπα στα οποία τυπώθηκε και δόθηκε σε αντίστοιχους μύστες όπως εσύ.
Δεν έχω κάνει τη συγγραφή, καθώς δεν κατέχω τη γλώσσα πέρα από κάποια ορολογία.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-01-13, 05:34
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ο υπολογισμός σου : Καθρέπτης = 723 είναι λανθασμένος.
Είσαι σίγουρος;;;; Μου το έβγαλε το arithmosofia.com
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-01-13, 12:36
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι σίγουρος;;;; Μου το έβγαλε το arithmosofia.com
Mea maxima culpa συνφορουμίτη, απολογούμαι. Όντως είναι 723.
Παρ' όλ' αυτά, τόσο με το π όσο και με το φ, οι απαντήσεις δόθηκαν (στο π + φ, μάλιστα ).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποτε, ο Mephi Sto Phelis (Αμερικανός ερευνητής της PnOoA = Paranormal Office of America) κατέληξε στο συμπέρασμα ότι θα πρέπει να προβείς σε κάποιες κινήσεις για να αντιμετωπίσεις μια για πάντα αυτό το πρόβλημα και να μη σε απασχολήσει ξανά!
Δυο λόγια γι αυτό, διότι το ξέχασα στο προηγούμενο μήνυμα.

Υπάρχει ένα λάθος στη διατύπωση του ονόματος. Είναι Mephi Stophelis (χωρίς κενό), Αμερικανός στην υπηκοότητα αλλά Ελληνο-αιγύπτιος στην καταγωγή.
Το Mephi αποτελεί παραφθορά της λέξης Memphis (η αρχαία αιγυπτιακή πόλη Μέμφις-Μέμφιδα).
Για το επώνυμο δεν γνωρίζω, αλλά είναι πιθανή κι εδώ η παραφθορά από κάποιο ελληνικό π.χ. Στρόφαλης.

Στον αποκρυφιστικό χώρο, θεωρείται μνημειώδης η μελέτη του σχετικά με τις δονήσεις-ταλαντώσεις που προκαλούν οι εξωδιαστασιακές οντότητες στη δική μας διάσταση.
Η μελέτη αυτή είναι γνωστή στο χώρο ως "Μephisto waltz", δανειζόμενη το όνομα του έργου του Franz Liszt, λόγω της αγάπης του συγγραφέα για την κλασσική μουσική
αλλά και λόγω του ότι αφορά δόνηση-ταλάντωση, δηλαδή κίνηση, η οποία παραπέμπει στο βαλς (χορός=συντονισμένη κίνηση).
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-01-13, 12:46
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Οι Αρχαίοι Ποστεκιστές Φοραμίτες (ήταν μία φυλή στην νότια Αμερική) είχαν εξελιχθεί στην αριθμολογία, αλλά δε ξέρω το κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει τον αγαπητό νηματοθέτη! Κάνοντας μία γρήγορη αναδρομή στο βιβλίο "Numbers of Spirits", απλά επιβεβαιώνεται η ύπαρξη πυλών - εισόδων μέσω εκκρεμών σάκων του μποξ!

Επίσης, εκτός από τα δαιμόνια της λαγνείας (λόγω των εσωρούχων) υπάρχουν και τα δαιμόνια της οργής (λόγω του σάκου). Το δωματιό σου κινδυνεύει αγαπητέ και πρέπει να εμπιστευτείς τις δυνάμεις των μελών του metafysiko για να λύσεις το πρόβλημά σου!

Αν αποδεχτείς την συνεισφορά μας, τότε θα ενώσουμε τις δυνάμεις μας και θα εκδιώξουμε τα κακά τελώνεια!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-01-13, 13:41
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι Αρχαίοι Ποστεκιστές Φοραμίτες (ήταν μία φυλή στην νότια Αμερική) είχαν εξελιχθεί στην αριθμολογία, αλλά δε ξέρω το κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει τον αγαπητό νηματοθέτη! Κάνοντας μία γρήγορη αναδρομή στο βιβλίο "Numbers of Spirits", απλά επιβεβαιώνεται η ύπαρξη πυλών - εισόδων μέσω εκκρεμών σάκων του μποξ!
Ναι, ισχύει.

Γι αυτό το λόγο, χρησιμοποιούσαν σάκους τύπου "σταντ" για την εκπαίδευσή τους , κάτι σαν αυτό:



Οι κρεμαστοί σάκοι χρησιμοποιούνταν σε ειδικές περιπτώσεις και μετά από καθαρισμό/καθαγιασμό του χώρου.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-01-13, 17:31
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
Οι Αρχαίοι Ποστεκιστές Φοραμίτες (ήταν μία φυλή στην νότια Αμερική) είχαν εξελιχθεί στην αριθμολογία, αλλά δε ξέρω το κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει τον αγαπητό νηματοθέτη! Κάνοντας μία γρήγορη αναδρομή στο βιβλίο "Numbers of Spirits", απλά επιβεβαιώνεται η ύπαρξη πυλών - εισόδων μέσω εκκρεμών σάκων του μποξ!
Οι ποστεκιστες έχουν γράψει και το μυστηριώδες κείμενο yoal ihuan ilhuitl το οποίο είναι γραμμένο στα αρχαία ναχουατλ και αναφέρεται στις ενεργειακές πύλες . Δυστυχώς δεν μπορώ να διαβάσω αρχαία ναχουατλ και να αξιοποίησω την πανάρχαια γνώση του . Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί ας μας διαφωτίσει ...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 18-01-13, 19:18
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ποστεκιστες έχουν γράψει και το μυστηριώδες κείμενο yoal ihuan ilhuitl το οποίο είναι γραμμένο στα αρχαία ναχουατλ και αναφέρεται στις ενεργειακές πύλες . Δυστυχώς δεν μπορώ να διαβάσω αρχαία ναχουατλ και να αξιοποίησω την πανάρχαια γνώση του . Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί ας μας διαφωτίσει ...
Εσύ ξέρεις πολλά ανείπωτα και τρέμω να ρωτήσω ποια είν' αυτά!
Θέλω να μου πεις μόνο ποια είν' η πηγή της πληροφόρησής σου, είναι το μόνο που μπορούν ν' αντιμετωπίσουν τα τείχη μου
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 19-01-13, 00:33
kostas21 Ο χρήστης kostas21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2013
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ' αρχήν, το εκκρεμές υποδηλώνει πάντα την ύπαρξη μίας πύλης άλλης διάστασης στον τρισδιάστατο κόσμο που ζούμε! Και αυτές τις πύλες δεν τις δημιουργεί η Φύση από μόνη της, ούτε το Σύμπαν. Τις δημιουργούν οντότητες με την προοπτική να εισέλθουν στην απέναντι πλευρά. Στην δική σου περίπτωση, αυτή η πλευρά είναι το δωμάτιό σου. Επομένως, στοχοποιούν εσένα! Το "γιατί", δεν ξέρω να το απαντήσω!

Διαβάζοντας το βιβλίο "Codex Arcus Magicae" του PUCK, μπορώ να θεωρήσω ότι κάτι στο δωμάτιό σου αποτελεί μαγνήτη τέτοιων οντοτήτων. Ίσως να πρόκειται για κάποια μεταγιόν που έχεις, ή δαχτυλίδια, ή και ακόμη εσώρουχα, καθ' ότι τα τελευταία έχουν να κάνουν με το αμάρτημα της λαγνείας! Αυτές οι οντότητες, αν εισέλθουν στον χώρο σου, τότε το πιο πιθανό είναι να καταστρέψουν τα όνειρα που βλέπεις το βράδυ! Αποσκοπούν στον ονειρικό σου κόσμο, γι' αυτό και ο καθρέφτης αποτελεί εμπόδιο. Κάποτε, ο Mephi Sto Phelis (Αμερικανός ερευνητής της PnOoA = Paranormal Office of America) κατέληξε στο συμπέρασμα ότι θα πρέπει να προβείς σε κάποιες κινήσεις για να αντιμετωπίσεις μια για πάντα αυτό το πρόβλημα και να μη σε απασχολήσει ξανά!

Δυστυχώς, εγώ δεν είμαι μυημένος αποκρυφιστής για να ξέρω αυτές τις κινήσεις, αλλά ο PUCK ανήκει σε κόλπους μυστικιστών οίκων, όπου είναι και ο αρμόδιος για να σε κατατοπίσει καλύτερα! Οι γνώσεις του πάνω στα σφραγίσματα πυλών αποτυπώνονται και στο βιβλίο που έχει γράψει στην Λατινική γλώσσα: "Memorium Phantae Exodus" και είναι αυτός στον οποίον θα πρέπει να απευθυνθείς!

Ako Aka Aki φίλε μου, που σημαίνει: Προετοιμάσου Αγωνίσου Νίκησε!
ευχαριστω για τις πλητοφοριες μου εακουγονται πολυ καινουρια αυτα και πνιγομαι σε μια κουταλια νερο αυτο που λες με τον ονειρικο κοσμο ισχυει εχω πολυ συχνα εφιαλτες
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-01-13, 00:35
kostas21 Ο χρήστης kostas21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2013
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να δούμε πως μπορεί να βοηθήσει και η πανάρχαια σοφία των λεξαρίθμων:

Εκκρεμες = 395
Καθρέπτης = 723

723-395 = 328

328=Ελληνες = ολα είναι πιθανα

Όμως 3+2+8=13 και 1+3=4 και ως εκ θαύματος καταλήγουμε στο γνωστό μας άγνωστο 4+0=40!!!!

Μα τους 40 Ελοχιμ Vakryle είχες απόλυτο δίκιο τελικά!!. Προτείνω στον φίλο μας να ψάξει καλά μέσα στον χώρο που βρίσκεται ο καθρέφτης και ο σάκος του μποξ για αντικείμενα ή στοιχεία που παραπέμπουν με κάποιο τρόπο στον αριθμό 40 και να τα απομακρύνει άμεσα !
ποια αντικειμενα αντιστοιχουν στο 40 φιλε μου ?
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 19-01-13, 00:40
kostas21 Ο χρήστης kostas21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2013
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι Αρχαίοι Ποστεκιστές Φοραμίτες (ήταν μία φυλή στην νότια Αμερική) είχαν εξελιχθεί στην αριθμολογία, αλλά δε ξέρω το κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει τον αγαπητό νηματοθέτη! Κάνοντας μία γρήγορη αναδρομή στο βιβλίο "Numbers of Spirits", απλά επιβεβαιώνεται η ύπαρξη πυλών - εισόδων μέσω εκκρεμών σάκων του μποξ!

Επίσης, εκτός από τα δαιμόνια της λαγνείας (λόγω των εσωρούχων) υπάρχουν και τα δαιμόνια της οργής (λόγω του σάκου). Το δωματιό σου κινδυνεύει αγαπητέ και πρέπει να εμπιστευτείς τις δυνάμεις των μελών του metafysiko για να λύσεις το πρόβλημά σου!

Αν αποδεχτείς την συνεισφορά μας, τότε θα ενώσουμε τις δυνάμεις μας και θα εκδιώξουμε τα κακά τελώνεια!
δηλαδη τι μπορουμε να κανουμε?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.