Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-01-07, 17:50
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Πολύ σωστά μίλησε ο ΚΑΝΕ.

Μόλις διάβασα κ εγώ όλα τα παραπάνω κ έμεινα άφωνος!

R-b-t3r σου βγάζω κίτρινη κάρτα. Διαφωνείς;

Παρακαλώ πολύ, όπως πολύ σωστά ανέφερε κ ο ΚΑΝΕ, το θέμα θα κλειδωθεί εάν συνεχίσετε σε αυτό το ύφος.

.-
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 23-01-07 στις 06:53
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-01-07, 18:15
Το avatar του χρήστη Ηετίων
Ηετίων Ο χρήστης Ηετίων δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-06-2006
Περιοχή: Μαγνησία
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Φίλε Αναστάσιε το ΚΑΣ είναι οργανο του Ελληνικου Κρατους...θές να λέει ψέματα; Ας πουμε ναι σε κάποια σημεία (αν και μάλλων ο συντάξας δεν ήξερε και πολλα η εχει επιλεκτική μνημη) , καθως η ανακοινωση του, μπορει ευκολα να στηλητευθει, αντιπαραβάλωντας εκδηλώσεις οπως πχ εκέινη με τον Παπαθανασίου η εκείνης του Παπα.Ομως πρέπει να παραδεχτούμε, οτι λειτούργισε μεσα στα πλαισια που υποχρεούτε

Προφανός στην αρχή δόθηκε αδεια, μα όταν ζήτησαν ρεύμα θα τους ζητήθηκαν περετερω εξηγησεις και τότε θα εγινε απαγόρευση.

Το Ελληναις επρεπε να ξαναυποβάλει σχεδιο της τελετης πιο λιτο, και πιο ορθό με την Ελληνικη Νομοθεσια.Αν αυτου (κατα τις πληροφωρίες μου) έκανε πως δεν καταλαβε, και αποφάσησε να λειτουργίσει κατα το...ρούμεικο ντου...

Δεν ήταν σωστο αυτό...θα μπορούσανε τα πράγματα να είναι πολυ ασχημα.

Πάντος κάνοντας σούμα όλα, κάθε αλλο παρα αποτυχία ηταν.Και όσων αφορά το κόσμο ήταν περισσότερος απο μι αλλη αντίστιχη τελετή.Άλλοστε μάλλων πήγαν κοντα 400 ατομα κυρίος λόγο του τζερτζελου που έγινε .

Υ/Γ Περι του Υπατου που λές, ειληκρινά δεν καταλάβαίνω προς τι, αυτη η μήνη, ειδηκά όταν οι διάφοροι Υπατοι, ουσιαστικά μας έχουνε <<γεννησει>> με το έργο τους.Οσο και να διαφωνεί κάποιος με τον οποιονδήποτε, ενας στοιχειόδης σεβασμός στο έργο κάποιου ανθρώπου επιβάλετε δεν νομίζεις;
__________________
Το μόνο άφθαρτο απ τον άνθρωπο ειν οι στάχτες του
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-01-07, 19:09
Το avatar του χρήστη Αναστάσιος
Αναστάσιος Ο χρήστης Αναστάσιος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-02-2004
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Εμένα το ύφος του Ηετίωνα με ενόχλησε και γενικά είμαι υπέρ της ηπιότητας εκτός και αν μιλώ με διαφόρους ...Μπόρις (ξέρει αυτός).
Όσο για τους "υπάτους" που μας έχουν ... γεννήσει, οφείλω να πω στον αγνώμονα φίλο πως μπορεί να έχουν γεννήσει αυτόν (αυτό φαίνεται και από το επιθετικό ύφος του) αλλά υπάρχουν κάποιοι πολύ πιο ...παλιοί σ'αυτή την ιστορία, όσο και κι αν του φαίνεται απίστευτο,με πιο ουσιαστική προσφορά και με εντελώς άλλο ύφος.
Το ΕΛΛΗΝΑΙΣ τα είχε όλα προγραμματίσει με τρόπο σωστό και καμία ειδοποίηση δεν υπήρχε περί ακύρωσης της άδειας λειτουργείας.Δεν αφήνω χώρο για λανθασμένες υποθέσεις.Τώρα βεβαίως το ότι δεν υπέκυψε στον εμπαιγμό μπορεί να ενόχλησε κάποιους αλλά ευτηχώς αυτό δεν έγινε.Το ότι δε μάζεψε περισσότερους από τον συνήθη αριθμό (500 άτομα) δε λέει πολλά διότι είχε προγραμματιστεί να είναι η μαζικότερη εκδήλωση που έχει γίνει ποτέ στο χώρο με τη συμμετοχή ΟΛΩΝ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αναστάσιος : 22-01-07 στις 19:15
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-01-07, 19:18
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
To ύφος του R-b-t3r είναι απαράδεκτο, υβριστικότατο και απαιτώ να ζητήσει συγγνώμη.
Βεβαίως, για πες μου σε παρακαλώ που θες να σου ζητήσω συγνώμη και θα δούμε. Τί από αυτά που είπα είναι ψέμματα?
Παράθεση:
Κανείς από αυτούς τους ανθρώπους δεν απαίτησε να κάνει κάποια εκδήλωση σε κάποια εκκλησία επομένως το παράδειγμα περί λειτουργείας στην ακρόπολη είναι -τουλάχιστον- συκοφαντικό.
Η ακρόπολη είναι αρχαιολογικός χώρος, ανήκει εξίσου σε όλους τους πολίτες αυτού του κράτους, (μιας και ο Ηετίων διαφοροποιεί τους πολίτες).
Παράθεση:
Κανείς ποτέ δεν εμπόδισε κανένα παπά να κάνει λειτουργεία οπουδήποτε, ακόμα σε ερείπεια "αρχαιολογικών" εκκλησιών.Μιλά για ανθρώπους που δεν ξέρει και που ποτέ δεν τους έχει συζητήσει αλλιώς δε θα τολμούσε να ξεστομίσει τέτοιες ανοησίες.
Η ροτόντα είναι καραμπινάτο παράδειγμα...
Για ποιούς ανθρώπους μιλάς? Μίλησα εγώ για κάποιον συγκεκριμένο? Έθιξα εγώ κάποιον επώνυμο? Για ξαναδές!

Παράθεση:
Το πρόβλημα με όλους τους νεορωμιούς είναι ακριβώς αυτό, πως βλέπουν τις εκκλησίες ως "αρχαιολογικούς χώρους", δηλαδή σαν νεκρά απολιθώματα χωρίς καμία πρακτική σημασία και ΚΑΜΙΑ σχέση με την σύγχρονη Ελλάδα, πέραν ίσως αυτής της τουριστικής εκμετάλλευσης.
Αυτό γιατί το ορίζεις σαν "πρόβλημα"?, μια διαφορετική άποψη από την δικιά σου είναι πρόβλημα? Αυτό σου έμαθαν οι αρχαίοι που προσπαθείς να μιμηθείς? Προβληματική είναι η δική σου άποψη άμα το πάμε έτσι, που τα θεωρείς κάτι περισσότερο από αυτό που είναι. Για τους προγόνους σου ήταν νταμάρι για πέτρες ώστε να χτίσουν στάνες και σπίτια.
Παράθεση:
Όμως για τους έλληνες οι ναοί παραμενουν οι τόποι λατρείας των προγόνων τους και οι χώροι όπου συνδέεται το ένδοξο παρελθόν με το σήμερα.
Λείπει ένα μικρό κενό συνέχειας-διαδοχής 1200 χρόνων αλλά δεν πειράζει θα το παραβλέψω...
Το ένδοξο παρελθόν της ελλάδας βρίσκεται στην σκέψη της και την διαχρονικότητά της και όχι σε 2-3 κτίσματα, και εφόσον υπάρχουν ακόμη αυτές οι σκέψεις υπάρχει ούτως ή άλλως και συνέχεια.
Παράθεση:
Μια συνάθροιση και μια εκδήλωση σε έναν ναό είναι μια πράξη εσωτερικής ανάγκης πάνω απ'όλα,εκεί όπου η διαχρονικότητα της ελληνικότητας μας δίνει δύναμη για την συνέχεια σε μια αφελληνισμένη χώρα. Μέσα σ'αυτό το πλαίσιο, ακόμα και η ύπαρξη ενός νεόκτιστου ναού δε θα εξυπηρετούσε.
Γιατί παρακαλώ? Γιατί κολύεστε? Για το αφελληνισμένοι εσύ δεν πρέπει να ζητήσεις συγνώμη δηλαδή? Μια χαρά Ελληναράδες είναι οι περισσότεροι κάτοικοι της ελλάδας.
Παράθεση:
Παρά ταύτα και επειδή προκλήθηκα από το ύφος του κειμένου, οφείλω να πω πως ο δρόμος για την κατασκευή ναού συναντά λυσσώδεις αντιδράσεις, ενώ καλά καλά δεν έχουν καν ξεκινήσει τα προκαταρκτικά σχέδια.
Να φτιάξετε ναό, δεν έχω καμμιά αντίρρηση, σας είπα θα βάλω και υπογραφή αν θέλετε και το εννοώ απόλυτα!
Πάντως επιμένω σε αυτό που είπα και πρίν δεν μπορείτε να διεκδικείτε την κληρονομιά του σημερινού ελληνικού έθνους για πάρτη σας....
Παράθεση:
Και βέβαια ο "αρχαιολογικός χώρος" δεν ανήκει σε μένα και σε σένα το ίδιο.Ένας ναός ανήκει -ηθικά- σ'αυτούς τους οποίους σημαίνει κάτι και όχι σ'αυτούς που τον βλέπουν μόνο σαν ερείπεια που προσελκύουν τουρίστες.
Όπως πολύ εύστοχα έγραψε κάποτε κάποιος: "Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν!". Ηθικά και ανήθικα δεν έχει!
Παράθεση:
Εσείς εκεί στη Θεσσαλονίκη έχετε σε κάθε τετράγωνο και από μία εκκλησία.Αυτό δε σημαίνει πως λείπει η απαίτηση για ευλάβεια σ'όποιον τις επισκέπτεται.Ορισμένες εκκλησίες είναι παμπάλαιες, όπως αυτές της Αγίας Σοφίας.Όμως δεν τις επισκέπτονται οργανωμένα γκρουπ μη χριστιανών τουριστών που φωτογραφίζονται χαζογελώντας και φωνάζοντας μέσα στον ιερό χώρο.Ούτε οι παπάδες ζητούν κάθε φορά την άδεια του υπουργείου πολιτισμού για να κάνουν λειτουργεία.
Δεν υπάρχει πια αυτή η απαίτηση φίλε μου, μπορείς να μπείς και με σορτσάκια, αν σε δεί κανείς γέρος μπορεί να σου την πεί....
Παράθεση:
Και εγώ όταν μπήκα στην Αγία Σοφία δεν έβαλα τα σκυλάδικα διαπασών.
Αυτό ήταν τρόπος του λέγειν για να σου δείξω ότι μου ανήκει το ίδιο ο χώρος και ότι δεν αποτελεί κάτι το θρησκευτικό, ούτε αποτελούσε για 1500 χρόνια. Αν υπήρχε η συνέχεια (κάτι το οποίο τα αρχαιοελληνίζοντα έντυπα πασχίζουν να δημιουργήσουν από το τίποτα) και η διαδοχή, τότε θα είχες απόλυτο δίκιο και θα σε δικαίωνα να είσαι βέβαιος.
Παράθεση:
Πρέπει να μάθετε να σέβεστε τα της Ελλάδος ήθη σας αρέσει δε σας αρέσει,αφού κατοικείτε στην Ελλάδα.
Τα ήθη της αρχαίας ελλάδας έτσι και αλλιώς ζούν και βασιλεύουν στην σύγχρονη. Μια λαογραφική μελέτη θα σε πείσει. Ποιά ήθη να σέβομαι, αυτά που εκλείψαν και πάτε να αναβιώσετε? για ποιόν λόγο?
Παράθεση:
Επιβεβαιώνω αυτά που έγραψε ο Μηνάς.Το άρθρο του ιν.γρ είναι ψευδές και παραπλανητικό.Φαίνεται πως προετοίμαζαν να γίνει χαμός και επισόδεια γι'αυτό και ξαφνικά βρέθηκαν ξένοι δημοσιογράφοι εκεί.Αυτό είναι το "ελληνικό" κράτος.
Σχετικά μ'αυτά που λέει ο Ηετίων. Αν όντως έτσι λέει το ΚΑΣ, λέει ψέμματα.Και βέβαια δε έχει δίκιο.Δε μπορεί να εμπαίζεις κάποιον έτσι και ενώ του δίνεις άδεια, ξαφνικά να την αναιρείς 2 μέρες πριν την εκδήλωση.Φυσικά και θα πήγαιναν και δεν θα έβαζαν την ουρά στα σκέλια σα δούλοι.
Αυτό αν έγινε είναι όντως απαράδεκτο.
Παράθεση:
α επίσης ξέχασα να αναφερω πως -άμα έχει κάποια σημασία- πως η Ροτόντα δεν λειτουργεί -επισήμως- σαν εκκλησία διότι είναι ένα ερείπειο που θέλει ανακατασκευή.Αλλά αυτά εμάς δε μας ενδιαφέρουν διότι εμείς δεν ανακατευόμαστε με τα δικά σας, όπως εσείς με τα δικά μας. (σ.σ. με εξαίρεση τον γνωστό "ύπατο", οι υπόλοιποι ποτέ δεν ανακατεύονται)
Μια χαρά είναι η ροτόντα σε πληροφορώ. Το γιατί παραμένει κλειστή δεν ξέρω. Οι συντηρήσεις έχουν τελειώσει εδώ και καιρό.
Επίσης τί εννοείς "δικά μας", στις εκκλησίες πάω μόνο σε γάμους και βαπτίσια, άντε και σε κηδείες. Αυτό τί με κάνει χριστιανό? Με αυτό το κριτήριο και εσύ χριστιανός είσαι! Δεν μπορεί σε 2-3 κηδείες, γάμους και βαπτίσια το χρόνο θα πας....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ηετίων
Α) Οτι ο συνχρωνος χριστιανικός φερετζες που λέγετε Αθρησκος μπορει να ξεγελαέι τους ανίδεους αλλα όχι έμενα η κάποιον μ ενα γνωστικό επίπεδο.

Μην ντρέπεσε νεαρέ μου Εθνικιστάκο να παραδαχτείς πως είσαι χριστιανός...τοσοι και τόσοι ζούνε την αντιφάτικότητά τους εσύ θα τη γλυτώσεις;
Πού είσαι ρε Ηετίων τόσο καιρό να με ξεσκεπάσεις?
Αλλά εσύ με το (α)γνωστικό επίπεδο που έχεις, πού να ξεγελαστείς....
Τώρα μπορώ να διακυρήσω άνετα το παρακάτω:
Ελλάς ελλήνων χριστιανών, ορθοδόξων, καθολικά, διαμαρτυρομένων...
Παράθεση:
Β) Η...ροτόντα ειναι...χαχαχα οχι δεν θα το πω :Ρ . Αντε να μάθεις ποιοι και γιατί την εκτησαν και έπιτα να μιλάς.
Το ξέρω ήδη, απλά έπαψε να χρησιμοποιείται για αυτό που υπονοείς, επί ρωμαϊκής αυτοκρατορίας. Λουτρά ήταν επί γαλερίου.
Παράθεση:
Χαχαχα αυτην ακριβώς την ρητωρική ειχανε επι χούντας εναντίων όσων διαμαρτυρωνταν στο εξωτερικό, τα ίδια δίκια και για προδότες της πατρίδας μιλάγανε οι γερμανοτσολιάδες καποια άλλη εποχη , ενω στον εμφύλιο όποιος δεν αγωνίζονταν για το δίκιο του βασιλια η του λαου ηταν εχθρός χαχαχα πραγματικά μιλάμε πρέπει να κάνω πάρτυ.Βρήκα θαυμαστό φασιστοαπολιθωμα )
Φασιστοαπολίθωμα?? Εγώ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ούτε ξες σε ποιόν μιλάς....
Αχ ανόητε φίλε μου πού να ήξερες
Παράθεση:
Προσωπικά υποστηρίζω το ίδιο ακριβώς πραγμα, αλλα...είναι που μας ξέρεις τόσο καλα και γι αυτο μας μισης όπως λες χαχαχα
Μήπως και σας ολόκληρης?
Παράθεση:
Ναι είσαστε κάτι αλλό, και περισσώτερα κοινά εχετε με τους ρουμάνους παρά με τους Ελληνες που εμφορούνται απο τ αυτόχρημα Εθνικά Ελληνικά Νομιζώμενα , ηθη και εθη.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ
Και πάλι που να ήξερες φίλε μου......... ξέρω ακριβώς και από που είμαι και από ποιούς είμαι. Και είμαι σίγουρος ότι στην άλλη ζωή ακόμη και αυτοί έχουν γμθεί στα γέλια που διαβάζουν αυτά που γράφεις. Εμένα η μισοί μου πρόγονοι ήταν οπλαρχηγοί φιλάρα και πολέμησαν και στην αντίσταση και στο μέτωπο, αποκλείεται να έχουν πολεμήσει περισσότερο οι πρόγονοι, οποιουδήποτε εδώ μέσα για αυτό το Κ%^&κράτος και αυτό το έθνος. Για αυτό μου τη δίνει που τα λέτε αυτά γιατί δεν έχετε ιδέα τί λέτε και με αυτά που λέτε δεν τιμάτε καν τους ανθρώπους που πολέμησαν για να υπάρχει, έστω και χριστιανικό, αυτό το έθνος.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-01-07, 19:49
Το avatar του χρήστη Ηετίων
Ηετίων Ο χρήστης Ηετίων δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-06-2006
Περιοχή: Μαγνησία
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Το...υφος μου σε ιταμές και προκλητικότατες απαντησεις σ ενοχλησε Αναστάσιε η η κριτική μου στο Ελληναις;

Ειμαι μάλιστα και...αγνόμων; Γιατι; Επιδη οι προηγούμενοι δεν ήταν καλύτεροι των επόμενων;Επιδή άλλοι ηταν κατωτεροι των περιστάσεων; Επιδή κάποιος έχει εργο και το σέβομαι και ζητάω να το σεβεται στο ελάχιστο και ο άλλος; Ο οποιος άλλος;

Γνωρίζω πολυ καλα το χώρο...Πολλοι υπάρχουν με μεγάλη προσφορά και τους σέβομαι. Τωρα αν η ουσιαστική προσφορά, μερικών περιορίζεται σ ενα μικρο κυκλο,η μόνο εις αλλήλους εθνικούς, ε κάποιοι άλλοι έχουν καταφέρει περισσότερα για το Κινημα γενικότερα αλλα και ειδκότερα, και σε σχέση με τους άλλους ανθρώπους και σε σχέση όχι μόνο της Ελληνικης Ευρωπαικής Επαρχιας , μα και διεθνός.

Παράθεση:
Το ΕΛΛΗΝΑΙΣ τα είχε όλα προγραμματίσει με τρόπο σωστό και καμία ειδοποίηση δεν υπήρχε περί ακύρωσης της άδειας λειτουργείας.Δεν αφήνω χώρο για λανθασμένες υποθέσεις.
Μάλλον εσυ υποθέτεις κατα το δοκούν.Για προσεξε λοιπον.

http://press.culture.gr/doc/0701211.doc

3. Το Κεντρικό Αρχαιολογικό Συμβούλιο (Κ.Α.Σ.) γνωμοδότησε ομοφώνως αρνητικά επί του αιτήματος της πραγματοποίησης θρησκευτικής τελετής και δρωμένων στον αρχαιολογικό χώρο.

Παράθεση:
Προφανός στην αρχή δόθηκε αδεια, μα όταν ζήτησαν ρεύμα θα τους ζητήθηκαν περετερω εξηγησεις και τότε θα εγινε απαγόρευση.

Το Ελληναις επρεπε να ξαναυποβάλει σχεδιο της τελετης πιο λιτο, και πιο ορθό με την Ελληνικη Νομοθεσια.Αν αυτου (κατα τις πληροφωρίες μου) έκανε πως δεν καταλαβε, και αποφάσησε να λειτουργίσει κατα το...ρούμεικο ντου...
5. Οι ενδιαφερόμενοι προσπάθησαν ν’ αποφύγουν κάθε επικοινωνία, ώστε να μην παραλάβουν τη σχετική Υπουργική Απόφαση.
6. Την Κυριακή 21 Ιανουαρίου μερικές εκατοντάδες ατόμων και το Διοικητικό Συμβούλιο του Σωματείου συγκεντρώθηκαν στην είσοδο του αρχαιολογικού χώρου με ρεπόρτερ και εικονολήπτες από διεθνή κανάλια επικαλούμενοι άγνοια της Υπουργικής Απόφασης και επέμεναν να τελέσουν θρησκευτική τελετή παρά το γεγονός ότι τους επιδείχθηκε η σχετική απόφαση και από τους αρχαιοφύλακες και από την αστυνομική δύναμη.


Επισης, ειναι πολυ σκοτινό το ζήτημα περι του αν κι ολας το Ελληναις είχε εστω και κατ αρχην κάποια συγκαταθεση καθως...

http://www.culture.gr/2/20/201/KAS_2.doc

Σας ειδοποιούμε ότι το Κεντρικό Αρχαιολογικό Συμβούλιο θα συνεδριάσει την Τρίτη 16 Ιανουαρίου 2007, ώρα 17.00 στο αμφιθέατρο του Υπουργείου Πολιτισμού, Μπουμπουλίνας 20, Αθήνα,, σύμφωνα με την ακόλουθη ημερήσια διάταξη (Πράξη 2).


3. Έγκριση ή μη παραχώρησης του αρχαιολογικού χώρου του Ολυμπιείου στις 21-01-2007 για την πραγματοποίηση εκδήλωσης.

Να συνεχέισω να εξηγω Αναστάσιε;

Ασε, καλυτερα φίλε...βλεπεις σε σεχτα που κινήτε εχθρηκά σε οτιδήποτε άλλο δεν ανοικω, και στο θέμα δεν θα επανελθω πλεων.Αρκετα. Αν υπάρχει κάποιος που έχει επιπεδο καταλαβαινει...

Αλλωστε αφου με ξέρεις και συ τόσο καλα και μ εξισονεις με τον R-b-t3r, και με στολιζεις μ ενα κάρο κοσμητικα, ε θα ξέρεις...δεν χρειαζεσαι περισσότερες κουβέντες λοιπον...
__________________
Το μόνο άφθαρτο απ τον άνθρωπο ειν οι στάχτες του
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-01-07, 19:54
Το avatar του χρήστη Ηετίων
Ηετίων Ο χρήστης Ηετίων δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-06-2006
Περιοχή: Μαγνησία
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Πρέπει να σημειώσω πως στον R-b-t3r Απαξιό ν απαντησω, καθως και όπως είπα πριν...

Παράθεση:
και στο θέμα δεν θα επανελθω πλεων
__________________
Το μόνο άφθαρτο απ τον άνθρωπο ειν οι στάχτες του
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 22-01-07, 20:45
Το avatar του χρήστη Αναστάσιος
Αναστάσιος Ο χρήστης Αναστάσιος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-02-2004
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Για σε παρακαλώ μάζεψε τα λόγια σου.Αφού εσύ έχεις το επίπεδο μίλα μόνος σου.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-01-07, 20:49
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Το θέμα κλειδώνεται .-
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 22-01-07, 21:01
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απόσπασμα από τους Όρους Χρήσης
α) Η κριτική είναι καλοδεχούμενη, όταν είναι κόσμια και αναφέρεται σε ιδέες και διατυπώσεις και όχι σε πρόσωπα. Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους. Εάν υποπέσει στην αντίληψη των Συντονιστών παρουσία μηνυμάτων που παραβαίνουν αυτόν τον κανόνα, αυτά θα μορφοποιηθούν χωρίς προειδοποίηση, και το προσβλητικό κομμάτι θα αφαιρεθεί.

β) Επιθέσεις σε άλλους χρήστες, Συντονιστές ή Αdmin, θα αντιμετωπίσουν μηδενική ανεκτικότητα. Συγκεκριμένα, η δυσφήμιση, ο χλευασμός, η επιθετική ειρωνεία και κάθε είδους προσωπικές προσβολές θα διαγράφονται από τις δημοσιεύσεις χωρίς προειδοποίηση, και θα υπάρχει σύσταση προς το άτομο για αποφυγή επανάληψης.

γ) Συζητήσεις που παραβαίνουν έναν ή συνδυασμό κανόνων που ορίζονται στο κείμενο αυτό, πρέπει να μη συνεχίζονται από τους χρήστες. Για την αποφυγή αυτού του φαινομένου, πιθανώς κάποια Θέματα Συζήτησης να κλειδώνονται από τους Συντονιστές, με παράθεση ανάλογου μηνύματος από αυτούς. Ενστάσεις, και υποδείξεις για ύπαρξη τέτοιων συζητήσεων δεν πρέπει να γίνονται σε νέα δημοσίευση, αλλά με αποστολή προσωπικού μηνύματος στους αρμόδιους Συντονιστές.

Δυστυχώς σε ένα θέμα θρησκευτικής (και όχι μόνο) υφής δε καταφέραμε να αποφύγουμε προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς.Το θέμα όπως είπε και ο Δημήτρης (Χονδρομπίζελος) κλειδώνεται για κάποιο διάστημα ώστε να αποφευγεί οποιαδήποτε συνέχεια λόγω κεκτημένης ταχύτητας.
Για οποιαδήποτε απορία μπορείτε να απευθυνθείτε μέσω Προσωπικού Μηνύματος σε κάποιο συντονιστή.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-01-07, 07:05
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Μετα λυπης μου βρηκα χθες το τοπικ του νεου αυτου (που θα μπορουσε να τροφοδοτησει μια ενδιαφερουσα κουβεντα) να εχει "μπαχαλοποιηθει". Εκκληση σε R-b-t-3r και ιδιαιτερως σε Ηετιωνα να χαμηλωσουν τους τονους και να κατσουμε να συζητησουμε γυρω απο ενα φαινομενο που πλεον ειναι δεδομενο πως παιρνει σαρκα και οστα στην ελληνικη κοινωνια και δε συζητιεται πλεον σε κλειστους κυκλους αρχαιοφιλων ή διαδικτυακα φορουμς.

Σημερα και χθες το πρωι παρακολουθησα ολοκληρα ρεπορταζ και διαξιφισμους στην ελληνικη τηλεοραση πανω στο θεμα που προεκυψε μετα την ενταση στη γιορτη του "Ελληναϊς". Το θεμα αυτο δεν ηρθε στο φως με παρθενογεννεση. Αποτελει το αποτελεσμα της δουλειας και των ενεργειων ολων των φιλοσοφικοθρησκευτικων σωματειων που δρουν τα τελευταια χρονια στη χωρα μας. Απο το ΥΣΕΕ και το Ιδεοθεατρον μεχρι την Ελληνικη Εταιρια Αρχαιοφιλων, το νεοτευκτο Ελληναϊς και ολες τις φιλοσοφικες εστιες, ομαδες και περιοδικα εντυπα που κυκλοφορουν ανα τη χωρα, ολοι αυτοι οι ανθρωποι, εφεραν και παλι το ζητημα της πατρωας θρησκειας (απο εποχες Ιουλιανου ειχε να τεθει αν δεν απατωμαι) στην επικαιροτητα.

Τα δυσκολα αρχιζουν για αυτους απο σημερα. Πρεπει να διεκδικησουν οσα δικαιωματα τους δινει το ελληνικο πολιτευμα, δρωντας με συνεση και προγραμματισμο. Παρακολουθωντας και γνωριζοντας αρκετους αξιολογους και μορφωμενους ανθρωπους που ηγουνται αναλογων προσπαθειων, απευθυνω εκκληση: Καθηστε επιτελους στο ιδιο τραπεζι. Οσες διαφορες κι αν σας χωριζουν. Βρειτε αυτα που σας ενωνουν και ανεξαρτητως φιλοσοφικων ή αλλου ειδους διαφορων θεστε κοινους στοχους.

Ειδα φοβο, ανησυχια και πανικο σημερα το πρωι. Πολυ φοβο και πανικο...
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 23-01-07 στις 07:15
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.