Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-02-08, 15:04
Το avatar του χρήστη freya
freya Ο χρήστης freya δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2006
Μηνύματα: 238
Lightbulb UFO HUNTERS - η σειρά

Το κανάλι Sci-fi από εχτές το βράδυ ξεκίνησε να προβάλει μία νέα σειρά με το όνομα Ufo Hunters. Οι παραγωγοί του Ghost Hunters και του Ghost Hunters International αποφάσισαν να μπούν και στα λιμέρια των ufo...

Η ομάδα που ονομάζεται NY-SPI (Νew York Strange Phenomena Investigation) αναλαμβάνει να ερευνήσει διάφορες θεάσεις ufo, να βρει στοιχεία για την ακεραιότητα τους και να μπορέσει να εξηγήσει το φαινόμενο. Το πιλοτικό επεισόδιο εχτές το βράδυ ήταν αρκετά ενδιαφέρον. Τα άτομα που απαρτίζουν την ομάδα δεν χρεώνουν τις υπηρεσίες τους και πρόκειται για εθελοντές που απλά θέλουν να βρουν την αλήθεια...

Σύμφωνα με τον υπεύθυνο της ομάδας πρόκειται για σκεπτικιστές που προσπαθούν σε κάθε υπόθεση να βρούν όλα τα στοιχεία προτού αρχίσουν να φωνάζουν ότι τα ufo είναι στην Γη. Το 95%-99% είναι απλά λανθασμένες ταυτοποιήσεις αντικειμένων και η ομάδα ουσιαστικά προσπαθεί να βρει αδιάψευστα στοιχεία για κάθε περίπτωση.

Προσωπικά μου άρεσε το πιλοτικό επεισόδιο και περιμένω και την συνέχεια...
__________________
Death is but a fraction of life...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-02-08, 15:20
Oddb@llSoul Ο χρήστης Oddb@llSoul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2007
Περιοχή: Somewhere over the rainbow...
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Ακούγεται σαν μία ιδιαίτερα αξιόλογη εκπομπή...Μακάρι να μπορούσαν την δώ κι εγώ καμιά φορά αλλά δεν ξέρω πώς...Πάντως φαίνεται να έχει ένα καλό σκεπτικό..."Το είδες εχθές;...Μάλλον λένε οτι το ΑΤΙΑ που είδαν ήταν αληθινό...Όχι σαν το άλλο..."

Αλλά και πάλι δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο αξιόπιστο θα είναι στ' αλήθεια. Μα το οτι αποτελείται απο σκεπτικιστές είναι καλό. Ελπίζω μόνο να είναι ανοιχτόμυαλοι σκεπτικιστές!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-02-08, 23:18
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Oddb@llSoul
Μακάρι να μπορούσαν την δώ κι εγώ καμιά φορά αλλά δεν ξέρω πώς...
UFO HUNTERS PART 1

Είναι το πρώτο μέρος, μπορείς να δεις εκεί που λέει για ''RELATED VIDEOS'' για να ψάξεις για τα υπόλοιπα..
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-02-08, 16:00
Το avatar του χρήστη freya
freya Ο χρήστης freya δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2006
Μηνύματα: 238
Προεπιλογή

Από την ιστοσελίδα http://www.tvunetworks.com/ μπορείτε να κατεβάσετε ένα προγραμματάκι που επιτρέπει να βλέπεις διάφορα κανάλια δωρεάν μέσω internet. Το πρόγραμμα είναι δωρεάν και το μόνο που χρειάζεται είναι γρήγορη σύνδεση για να μπορούν να φορτώσουν τα κανάλια.

Προσωπικά το τρέχω το πρόγραμμα εδώ και καιρό και δεν μου έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα. Τα κανάλια είναι αρκετά αλλά το σημαντικότερο όλων είναι ότι μπορείς να παρακολουθήσεις το κανάλι sci-fi και nickelodeon...

Επίσης από την ιστοσελίδα http://coolrec.coolstreaming.us/en.php μπορείτε να κατεβάσετε ένα άλλο προγραμματάκι για να γράφετε τις εκπομπές που θέλετε μιας και λόγω της διαφοράς ώρας είναι λίγο επίπονο να περιμένεις μέχρι τις 4 το πρωί ώρα Ελλάδας για να δεις Ghost Hunters ή Ufo Hunters... Επίσης δωρεάν!
__________________
Death is but a fraction of life...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.