Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-05-09, 16:18
Το avatar του χρήστη Lestat7
Lestat7 Ο χρήστης Lestat7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2009
Περιοχή: Τωρα.....
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nisam1979
Φιλε Lestat εμπευσμενε απο το(queen of the damned) δεν σκαω καθολου , απο απλη περιεργια , οσο για το αλλο λες να γινω τι ? ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΣ ? ειλικρινα γελαω με κατι τετοια, οσο για τον ψυχιατρο δεν νομιζω οτι θελω (ΨΥΧΙΑΤΡΟ) ημαρτον! εσυ οσες φορες ειδες εφιαλτες πηγες στο ψυχιατρο? επειδη σε ενα ονειρο φωναξα (Αδιαφορος το τι ) πρεπει να παω σε ψυχιατρο ? ξανασκεψου το φιλε μου γιατι θα διαφωνησω μαζι σου σε αυτο, παραλληλα ευχαριστω και για το ενδοαφερον σου.
φιλικα Σωτηρης.
Φιλε μου δεν εννοω (ΠΡΟΦΑΝΟΣ!) οτι θα γινεις λυκανθρωπος εννοω να επηρεαστεις τοσο ωστε να αλαξει κατα καποιο τροπο ο χαρακτηρας σου η ο τροπος που βλεπεις τα πραγματα!Μετα ενας φιλος μου λεει οτι.....οταν η ψυχη ταλαιπορητε το σωμα εκφραζετε......Απο εκει και περα σου ειπα για τον ψυχιατρο γιατι διαβασα οτι ειπες οτι εισαι ευαισθητος και δεν θες να σου ξανασυμβει και απο εκει ορμομενος ειπα οτι ειναι καλο αν συνεχιστει αυτο το πραγμα να κανεις καποιες συνεδριες η τι κανουν εκει για να δεις την αιτια του πραγματος....
Το lestat ειναι οντος απο εκει που ειπες ......
φιλικα Lestat....
__________________
Το μονο που θελω ειναι να βρω το νησι μου....
Εκει θα κανω τις στιγμες ευτυχιας καθημερινοτητα,εκει θα διωξω τα ''θελω'',εκει θα βρω καθε μου ναι και οχι,εκει θα ''ζησω'' καθε μου θανατο,εκει θα αφησω εμενα ελευθερο.Το μονο που θελω ειναι να με βρω.....Το μονο που θελω ρε, ειναι να ζησω καθε μου στιγμη και να μην καταληξω δυο ημερομηνιες με μια παυλα αναμεσα........
Ζηταω πολλα?




Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-05-09, 17:12
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Μπορεί να έχει σχέση και με διατροφικές συνήθειες.

Εγώ αν παραφάω βράδυ μετά βλέπω εφιάλτες ότι πέφτω από γκρεμούς ή ψηλά κτίρια, αισθάνομαι απαίσια λέμε.
Αισθάνομαι σαν να είμαι πραγματικά στο κενό, και η
γλώσσα μου σαν να ηλεκτρίζεται.

Από τότε που είδα και εκείνους τους άτυχους των δίδυμων
πύργων που έπεφταν, οι εφιάλτες είναι ακόμα πιο οδυνηροί
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-05-09, 19:20
Spn l Optimus Ο χρήστης Spn l Optimus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 102
Προεπιλογή

Εγω θα σου ελεγα να μην ανησυχεις...θα εχεις προβλημα μονο αν αρχησεις να βγαζεις τριχες στο προσωπο

Παμε σοβαρα τωρα...
Μηπως ειδες κατι που σε τρομαξε στην παιδικη ηλικια? ΠΧ ενα θριλερ με λυκανθρωπους? η ακομα και καποιος απο τον συγγενικο σου χωρο να σε τρομαξε (θα ερθει νασ σε φαει ο μπαμπουλας πχ)?

Αν ηταν να γινεις λυκανθρωπος (που δεν γινεται αλλα λεμε τωρα) καθε αλλο παρα θα τρομαζες στην ιδεα του λυκου.

Αρα το οτι τρομαζεις μαλλον δειχνει απεχθεια και πηγαζει καπου στο υποσυνειδητο σου και πολυ πιθανο (αφου αποφευγεις τα θριλερ και εχεις καιρο να δεις καποιο) αυτος ο φοβος να πηγαζει απο την παιδικη σου ηλικια.

Θα μου πεις τωρα του ηρθε του μυαλου να σκαβει μεσα στις αναμνησεις μου?
Πιστεψε με φιλε την λειτουργια του μυαλου ο ανθρωπος θα την καταλαβει λιγο μετα την αποδειξη της υπαρξεις του Θεου και τον νομων που καθοριζουν ολο το συμπαν.Τοσο πολυπλοκο ειναι.

Εγω θα ειχα αρχισει ηδη να κανω πλακα στην αδερφη μου και την μανα μου με το ολο θεμα
__________________
Μεταφέρω Πληροφορίες ,Διατυπώνω άποψη και Δέχομαι την Κριτική ΟΛΩΝ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Spn l Optimus : 14-05-09 στις 19:21
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-05-09, 21:04
nisam1979 Ο χρήστης nisam1979 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Σωτηρης

κανω πλακα εδω και καιρο... απο το δευτερο ονειρο ιδιος σε αυτο που κραβγαζα σαν λυκος τους κανω συνεχεια πλακα, δεν πτοουμε καθολου , μου χαλαει η ψυχολογια μονο της πρωτες μερες, μετα το παιρνω στην πλακα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 15-05-09 στις 14:49
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-05-09, 11:04
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
κατι αλλο για την Λιτσα , σου φαινετε οτι τρωω το βραδυ βαρια η κατι σχετικο για δες την φωτο αυτη -> πιστευω οτι ειμαι απο τους λιγους που προσεχει αρκετα την διατροφητου και την φυσικη κατασταση του.
Η φωτο φίλε δεν μας λέει και κάτι για το αν τρως ή δεν τρως...βαριά...το βράδυ...
άλλωστε εσύ θεωρείς πως οι άνθρωποι με λίγα ή πολλά παραπάνω κιλά συνηθίζουν να γεμίζουν το στομάχι τους κατά τις βραδινές ώρες.Λάθος.
Η Λίτσα (όπως πολύ σωστά το γράφει) σημειώνει πως μια μεγάλη ποσότητα φαγητού για βραδινό ή ακόμη και μια κανονική ποσότητα ενός πικάντικου φαγητού (λεω εγώ) μπορεί να επηρεάσει το στομάχι κατά συνέπεια τα ερεθίσματα που θα δεχτεί ο εγκεφαλός σου και τέλος τα όνειρά σου, είτε είσαι υπέρβαρος είτε όχι.
Οπότε μην αποκλείεις με ένα τέτοιου είδους επιχείρημα (φωτο) την άποψή της.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ELPINIKI : 15-05-09 στις 11:06
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-05-09, 12:20
nisam1979 Ο χρήστης nisam1979 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Σωτηρης

υπαρχει η λαθος διατροφη και η σωστη διατροφη, υπαρχει η χρηση υπαρχει ομως και η καταχρηση. Το λαθος μου στην παραπανω φωτο ειναι οτι εβαλα μια πιο κοινωνικη φωτογραφια (δεν υπαρχει λογος ν κρυβομαι) ενω επρεπε να βαλω μια αναλογη που πιστευω οτι για να γινει κανεις ετσι, πρεπει αναγκαστικα να κανει σωστη διατροφη, και για να γινουν αυτα τα αποτελεσματα, ουτε πικαντικες τροφες τρωω ουτε λεγομενη σαβουροτροφη, κανω διατροφη εδω και 10 χρονια... οποτε δεν υπαρχει και θεμα για αλλαγη μεταβολισμου παρενεργειες, δεν ειναι ενας χρονος ουτε 2,3, ειναι σωστη διατροφη μιας δεκαετιας και παραπανω, οποτε δεν υπαρχει λογος αμφιβολιας για κατι τετοιο. Δεν πινω δεν καπνιζω, κοιμαμαι λιγο πιο ηρεμα απο καποιον που ειναι μες την καταχρηση πιστεψε με, οι αισθησεις μου ειναι 110% και σχεδον ΔΕΝ τρωω το βραδυ καθολου . Και επειδη το ανεφερες μου ειχε πει καποιος οτι μπορει να ειναι εξαιτιας του οτι εχω πολυ καλη φυσικη κατασταση και απελευθερωνεται το μυαλο, αλλα δεν τον πηρα και πολυ σοβαρα σαν σκεψη. Μαρεσει να τεκμηριωνω καποια πραγματα τουλαχιστον κατα ενα μεγαλο ποσοστο. Ευχαριστω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 15-05-09 στις 14:49
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-05-09, 12:36
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELPINIKI
Η Λίτσα (όπως πολύ σωστά το γράφει) σημειώνει πως μια μεγάλη ποσότητα φαγητού για βραδινό ή ακόμη και μια κανονική ποσότητα ενός πικάντικου φαγητού (λεω εγώ) μπορεί να επηρεάσει το στομάχι κατά συνέπεια τα ερεθίσματα που θα δεχτεί ο εγκεφαλός σου και τέλος τα όνειρά σου, είτε είσαι υπέρβαρος είτε όχι.
Οπότε μην αποκλείεις με ένα τέτοιου είδους επιχείρημα (φωτο) την άποψή της.
Σωστά, μπορεί και λίγες πικάντικες τροφές να σε χαλάνε
ή και κάποιες συγκεκριμένες τροφές να σε πειράζουν,
παράδειγμα, κάποιον γνωστό μου τον πείραζαν τα κουκιά.
Κάποιον άλλον οι μελιτζάνες, ένας Θείος μου τον πείραζαν
τα μικρά λαχανάκια (βρυξελών που λένε)
Έτσι και έτρωγε τέτοια ... ώ ρε μάνα μ' δε κλείναμε μάτι μετά.
Μέχρι που το κατάλαβε η θεία μου δια της άτοπου απαγωγής
και ο θείος δεν ξαναέφαγε τέτοια και οι ομοβροντίες
περιορίστηκαν στο απολύτως φυσιολογικό.


@nisam1979,
ρε c nisam, μήπως εκεί στα γυμναστήρια που πας, "χτυπάς"
τίποτα σκευάσματα που δεν έχουν έγκριση από ΕΟΦ και εκεί
ίσως να εντοπίζεται το θέμα με τα όνειρα;

υγ
Κάτσε να πάω να ξαναδιαβάσω προσεκτικά το όνειρο γιατί
δεν το διάβασα και όλο, είδα "λύκους" κατάλαβα αλλά μπορεί
και να έπεσα όξω λέμε, έχω και ονειροκρίτη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 15-05-09 στις 12:40
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-05-09, 12:37
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
Και επειδη το ανεφερες μου ειχε πει καποιος οτι μπορει να ειναι εξαιτιας του οτι εχω πολυ καλη φυσικη κατασταση και απελευθερωνεται το μυαλο, αλλα δεν τον πηρα και πολυ σοβαρα σαν σκεψη. Μαρεσει να τεκμηριωνω καποια πραγματα τουλαχιστον κατα ενα μεγαλο ποσοστο. Ευχαριστω.
είναι σε όλους γνωστό οτι μέσα απο τα όνειρα δίνουμε χώρο στο να απελευθερωθεί οτι έχουμε απωθήσει ως λάθος, κακό κοκ και όχι το οτι απελευθερώνεται το μυαλό μέσα απο τα όνειρα λόγω...καλής διατροφής...
ένα υγιέστατο σώμα (και αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ένα σωμα με κοιλιακούς και ποντίκια) θα μας βοηθήσει (τι πιο πολλές φορές) στο να μη ροχαλίζουμε, να κάνουμε ένα ελαφρύ ύπνο και να νιώθουμε ευεξία γενικότερα.
καλά κάνεις και δεν την παίρνεις σοβαρά ώς άποψη ...άλλωστε γιατί τα όνειρα σου έχουν να κάνουν με λυκανθρώπους και όχι με κοκτέιλς, παραλίες και κοπέλες με σώμα αντίστοιχο του δικού σου;
Παράθεση:
ρε c nisam, μήπως εκεί στα γυμναστήρια που πας, "χτυπάς"
τίποτα σκευάσματα που δεν έχουν έγκριση από ΕΟΦ και εκεί
ίσως να εντοπίζεται το θέμα με τα όνειρα;
να μια άποψη που μπορεί να σταθεί... εαν φυσικά ο φίλος μας μας δώσει θετική απάντηση...

Υ.Γ. Λίτσα πάρε παραμασχαλα τον ονειροκρίτη μπας και βγάλουμε καμια άκρη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ELPINIKI : 15-05-09 στις 12:44
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-05-09, 12:48
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

ΛΥΚΟΣ
Αν βλέπεις λύκο έχεις πολύ κακό εχθρό και πρέπει να προσέχεις.
Αν τον κυνηγάς θα εκτοπίσεις τον εχθρό σου και ακόμα πιο σίγουρα αν δεις ότι παλεύεις μαζί του και τον νικάς.
Αν δεις ότι σε δαγκώνει θα βασανιστείς πολύ από δανειστές.
Αν είσαι γυναίκα θα γνωρίσεις άνθρωπο σκληρό ο οποίος θα σε βασανίσει.
Αν βλέπεις λύκους να τρέχουν θα μεγαλώσουν οι στεναχώριες σου και γενικά οι άσχημες καταστάσεις.
Αν βλέπεις λύκους γενικά πολλούς, πρόσεξε την διατροφή σου.



Νταξ, μη σε παίρνει και από κάτω πάντως, το βράδυ θα σε πώ και για πανσέληνο
και φυσικά εξυπακούεται, όποιος σου ζητάει δανεικά θα λες ότι δεν έχεις, δε θα δίνεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 15-05-09 στις 12:51
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-05-09, 12:52
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
ΛΥΚΟΣ
Αν βλέπεις λύκο έχεις πολύ κακό εχθρό και πρέπει να προσέχεις.
Αν τον κυνηγάς θα εκτοπίσεις τον εχθρό σου και ακόμα πιο σίγουρα αν δεις ότι παλεύεις μαζί του και τον νικάς.
Αν δεις ότι σε δαγκώνει θα βασανιστείς πολύ από δανειστές.
Αν είσαι γυναίκα θα γνωρίσεις άνθρωπο σκληρό ο οποίος θα σε βασανίσει.
Αν βλέπεις λύκους να τρέχουν θα μεγαλώσουν οι στεναχώριες σου και γενικά οι άσχημες καταστάσεις.
Αν βλέπεις λύκους γενικά πολλούς, πρόσεξε την διατροφή σου.



Νταξ, μη σε παίρνει και από κάτω πάντως, το βράδυ θα σε πώ και για πανσέληνο
Νομίζω οτι η πρώτη, η τρίτη και η τελευταία πρόταση είναι πιο κοντά στο όνειρο του φίλου μας.
Βεβαίως απο πλευράς ονειροκρίτη...
Νομίζω οτι η πανσέληνος θα βοηθήσει πολύ στο να καταλάβουμε τι ακριβώς συμβαίνει...

Παράθεση:
Εγω προσωπικα βλεπω οτι το θεμα ξεφυγε και βλεπω οτι το παιδι που ξεκινησε το θεμα δεν πολυενδιαφερετε με το θεμα αλλιως ξεκινησε αλλου πηγε.........
γιατί το λες αυτό;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ELPINIKI : 15-05-09 στις 12:57
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.