Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #601  
Παλιά 02-11-18, 22:24
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Τα σπίτια των μηχανικών
https://www.youtube.com/watch?v=l-X4tF9C7SE
Το κακόμοιρο τι έπαθε σε ελάχιστα g
https://www.youtube.com/watch?v=sZkCKY0EypM

Τα σπίτια τα δικά μου
https://www.youtube.com/watch?v=RoM5pEy7n9Q

Αυτά ρε αγράμματοι τι είναι? Δεν είναι πειραματικές κατασκευές?
Αυτή δεν είναι επιστημονική δημοσίευση https://file.scirp.org/Html/6-1880388_59888.htm
Αν έχετε επιστημονικές ενστάσεις γιατί δεν γράφετε ΄μία αναφορά Citations να κριθή ?
Να σας πω γιατί. Γιατί είσαστε ΛΕΚΕΔΕΣ ΚΑΙ ΛΕΛΕΔΕΣ χωρίς ονοματεπώνυμο είσαστε 000

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 02-11-18 στις 22:32
  #602  
Παλιά 02-11-18, 22:32
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Εγώ θα προσπαθήσω να συνεισφέρω με άλλο τρόπο στην παρούσα "συζήτηση". Το παρών νήμα και η όλη παρουσία του κ. Ιωάννη Λυμπέρη ή αυτού που ισχυρίζεται πως είναι ο κ. Λυμπέρης, όπως θίχτηκε (γιατί ποτέ δεν ξέρεις), έφτασε στο σημείο να χαρακτηρίζει όλο το φόρουμ. Όσο είναι ελεύθερος να εκφράζεται με αυτόν το τρόπο, και δεν εννοώ μόνο τον υβριστικό, η κατάστασή του θα επιδεινώνεται. Παρατηρώ τη σαφή αποκλίνουσα συμπεριφορά που φαίνεται να χαρακτηρίζει τον άνθρωπο πίσω από το ψευδώνυμο seismic. Ούτε με τη διαδικτυακή συζήτηση θα γίνει καλά αυτός ο άνθρωπος, ούτε μπορείς να τον αφήνεις να γεμίσει 200 σελίδες με την παράνοιά του.

Σε κάποιες άλλες χώρες μαζεύονται δυο-τρεις, κάνουν μια καταγγελία σε κάποια κοινωνική υπηρεσία και αναλαμβάνουν αυτοί την κατάστασή. Εδώ πέρα αμφιβάλλω αν μπορεί να βρεθεί ποτέ τέτοια άκρη. Ούτε ειδικοί επί κλινικών περιπτώσεων είμαστε, ούτε έμμισθοι ψυχαναλυτές να ακούμε κάθε μέρα τις ανοησίες του καθενός αλλοπαρμένου. Είμαστε εδώ επειδή ασχολούμαστε με το μεταφυσικό, την κάθε κατηγορία μεταφυσικού που αρέσει στον καθένα και ήρθαμε να συζητήσουμε για αυτό. Ελλείψει κοινού και άλλων συζητήσεων όμως, είσαι αναγκασμένος να πέφτεις κάθε φορά που μπαίνεις πάνω το σπάμ του seismic, οπότε οι αντιδράσεις από ένα σημείο και μετά είναι δικαιολογημένες.

Περιμένω λοιπόν να δω την έμπρακτη στήριξη της διαχείρισης, στο κοινό του metafysiko.gr. Όχι φυσικά να μοιράζονται χαρακτηρισμοί τύπου "ηλίθιοι" σε όποιον διαμαρτυρείται για τα αυτονόητα, ούτε "δημόσιες επιπλήξεις" ότι τάχα χρησιμοποιούμε τους διαχειριστές για να βγάζουμε το άχτι μας σε άλλους χρήστες. Εκτός κι αν δεν μας θέλουν σαν κοινό, οπότε μπορούμε να αποχωρήσουμε διακριτικά και να αφήσουμε τους "εφευρέτες, αγωνιστές και λαϊκούς ήρωες" να συνεχίζουν το βράδυ τη "συζήτηση", ακριβώς όπως την άφησαν το πρωί στην αυλή του ΘΨΠ.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 02-11-18 στις 22:36
  #603  
Παλιά 02-11-18, 22:41
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα προσπαθήσω να συνεισφέρω με άλλο τρόπο στην παρούσα "συζήτηση". Το παρών νήμα και η όλη παρουσία του κ. Ιωάννη Λυμπέρη ή αυτού που ισχυρίζεται πως είναι ο κ. Λυμπέρης, όπως θίχτηκε (γιατί ποτέ δεν ξέρεις), έφτασε στο σημείο να χαρακτηρίζει όλο το φόρουμ. Όσο είναι ελεύθερος να εκφράζεται με αυτόν το τρόπο, και δεν εννοώ μόνο τον υβριστικό, η κατάστασή του θα επιδεινώνεται. Παρατηρώ τη σαφή αποκλίνουσα συμπεριφορά που φαίνεται να χαρακτηρίζει τον άνθρωπο πίσω από το ψευδώνυμο seismic. Ούτε με τη διαδικτυακή συζήτηση θα γίνει καλά αυτός ο άνθρωπος, ούτε μπορείς να τον αφήνεις να γεμίσει 200 σελίδες με την παράνοιά του.

Σε κάποιες άλλες χώρες μαζεύονται δυο-τρεις, κάνουν μια καταγγελία σε κάποια κοινωνική υπηρεσία και αναλαμβάνουν αυτοί την κατάστασή. Εδώ πέρα αμφιβάλλω αν μπορεί να βρεθεί ποτέ τέτοια άκρη. Ούτε ειδικοί επί κλινικών περιπτώσεων είμαστε, ούτε έμμισθοι ψυχαναλυτές να ακούμε κάθε μέρα τις ανοησίες του καθενός αλλοπαρμένου. Είμαστε εδώ επειδή ασχολούμαστε με το μεταφυσικό, την κάθε κατηγορία μεταφυσικού που αρέσει στον καθένα και ήρθαμε να συζητήσουμε για αυτό. Ελλείψει κοινού και άλλων συζητήσεων όμως, είσαι αναγκασμένος να πέφτεις κάθε φορά που μπαίνεις πάνω το σπάμ του seismic, οπότε οι αντιδράσεις από ένα σημείο και μετά είναι δικαιολογημένες.

Περιμένω λοιπόν να δω την έμπρακτη στήριξη της διαχείρισης, στο κοινό του metafysiko.gr. Όχι φυσικά να μοιράζονται χαρακτηρισμοί τύπου "ηλίθιοι" σε όποιον διαμαρτυρείται για τα αυτονόητα, ούτε "δημόσιες επιπλήξεις" ότι τάχα χρησιμοποιούμε τους διαχειριστές για να βγάζουμε το άχτι μας σε άλλους χρήστες. Εκτός κι αν δεν μας θέλουν σαν κοινό, οπότε μπορούμε να αποχωρήσουμε διακριτικά και να αφήσουμε τους "εφευρέτες, αγωνιστές και λαϊκούς ήρωες" να συνεχίζουν το βράδυ τη "συζήτηση", ακριβώς όπως την άφησαν το πρωί στην αυλή του ΘΨΠ.
'Άκου εδώ αγόρι μου δεν βρίζω όλο τον κόσμο Βρίζω αυτούς που με βρίζουν.
Δεν θα υποκύψει ένας οικοδόμος στο μπούλινγκ που του κάνουν μερικά τσογλάνια εδώ μέσα που τους έχω για μια καρπαζιά όλους μαζί. Αν θέλει ο διαχειριστής του φόρουμ ας μου το πει να σταματήσω να γράφω και εγώ θα υπακούσω.
Είμαι άνθρωπος με εκατομμύρια επισκέψεις σε όλα τα άλλα φόρουμ που γράφω και δεν με πειράζει να μην γράφω εδώ που δεν με διαβάζουν αρκετοί αναγνώστες.
Αυτοί εδώ μέσα υποβάθμισαν εσκεμμένα το θέμα μου και το μόνο που έκαναν είναι κακό σε αυτό το φόρουμ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 02-11-18 στις 22:58
  #604  
Παλιά 02-11-18, 22:58
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Κάποτε τα είχα τα τηλέφωνα των διαχειριστών. Προ αείμνηστων χρόνων βέβαια. Τι να κάνουμε... Βασικά ο μόνος τρόπος να ξεφορτωθούμε αυτή τη βδέλλα ποθ λέγεται seismic είναι με ban.
Δεν είναι τυχαίο ότι το προηγούμενο νήμα που άνοιξε πριν απο 8 χρόνια με τις ίδιες ηλίθιες διαθέσεις, κλειδώθηκε...
  #605  
Παλιά 02-11-18, 22:59
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Angry

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλα να σε γαμήσω αν το θες τόσο πολύ
ΣΑΛΤΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΚΩΛΟΓΕΡΕ

  #606  
Παλιά 02-11-18, 22:59
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Α, ωραία. Πολύ απλό και τίμιο. Η ίδια επιχειρηματολογία του Χρήστου Ελ: επειδή έχει βαρεθεί ο διαχειριστής να με διαγράφει, πάει να πει πως με εγκρίνει, άρα θα γράφω ότι γουστάρω. Η ίδια κατηγορία του μανιακού τρολ, σε άλλη παραλλαγή δηλαδή. Λοιπόν κύριοι, προτείνω καθολική αποχή από το φόρουμ σε ένδειξη διαμαρτυρίας, αν δεν διαγραφεί ο seismic οριστικά. Όσο παραμένει ο seismic ενεργός σε αυτή τη σελίδα, εγώ σταματάω να διαβάζω και να γράφω και προτείνω να κάνετε όλοι το ίδιο. Γιατί προκύπτει ένα άλλο ενδεχόμενο, να θεωρούμαστε από κάποιους εμείς κι αυτός μια από τα ίδια. Οπότε, σε τέτοιο φόρουμ... ούτε απ' έξω που λένε. Απλά πράγματα.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 02-11-18 στις 23:00
  #607  
Παλιά 02-11-18, 23:01
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
ΣΑΛΤΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΚΩΛΟΓΕΡΕ

Έλα να σε γαμήσω αν το θες τόσο πολύ
  #608  
Παλιά 02-11-18, 23:02
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
'Άκου εδώ αγόρι μου δεν βρίζω όλο τον κόσμο Βρίζω αυτούς που με βρίζουν.
Δεν θα υποκύψει ένας οικοδόμος στο μπούλινγκ που του κάνουν μερικά τσογλάνια εδώ μέσα που τους έχω για μια καρπαζιά όλους μαζί. Αν θέλει ο διαχειριστής του φόρουμ ας μου το πει να σταματήσω να γράφω και εγώ θα υπακούσω.
Είμαι άνθρωπος με εκατομμύρια επισκέψεις σε όλα τα άλλα φόρουμ που γράφω και δεν με πειράζει να μην γράφω εδώ που δεν με διαβάζουν αρκετοί αναγνώστες.
Αυτοί εδώ μέσα υποβάθμισαν εσκεμμένα το θέμα μου και το μόνο που έκαναν είναι κακό σε αυτό το φόρουμ.
Είσαι ο μεγαλύτερος παλιάτσος που έχουμε συναντήσει ποτέ!
Αμα δεν σε πειράζει να μην γράφεις εδώ μέσα απατεώνα γιατί δεν έχεις φύγει ήδη;;;
Ε Απατεώνα;;;;
Οι συντονιστές θα σε κάνουν ban όπως σε έχει κάνει όλο το υπόλοιπο ελληνικό ίντερνετ.
  #609  
Παλιά 02-11-18, 23:04
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Angry

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλα να σε γαμήσω αν το θες τόσο πολύ
ΣΑΛΤΑ ΓΑΜΗΣΟΥ ΚΩΛΟΓΕΡΕ, ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΚΩΛΟΠΑΤΕΝΤΑ ΣΟΥ!!!

ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΕ ΠΑΤΕΝΤΑ ΕΙΣΑΙ!!!


  #610  
Παλιά 02-11-18, 23:05
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Α, ωραία. Πολύ απλό και τίμιο. Η ίδια επιχειρηματολογία του Χρήστου Ελ: επειδή έχει βαρεθεί ο διαχειριστής να με διαγράφει, πάει να πει πως με εγκρίνει, άρα θα γράφω ότι γουστάρω. Η ίδια κατηγορία του μανιακού τρολ, σε άλλη παραλλαγή δηλαδή. Λοιπόν κύριοι, προτείνω καθολική αποχή από το φόρουμ σε ένδειξη διαμαρτυρίας, αν δεν διαγραφεί ο seismic οριστικά. Όσο παραμένει ο seismic ενεργός σε αυτή τη σελίδα, εγώ σταματάω να διαβάζω και να γράφω και προτείνω να κάνετε όλοι το ίδιο. Γιατί προκύπτει ένα άλλο ενδεχόμενο, να θεωρούμαστε από κάποιους εμείς κι αυτός μια από τα ίδια. Οπότε, σε τέτοιο φόρουμ... ούτε απ' έξω που λένε. Απλά πράγματα.
Δεν ξέρω τον άλλο κύριο εμένα δεν με έχει διαγράψει καμία φορά.
Ας μου το ζητήσει μόνο και την έκανα. Εγώ σέβομαι την ιδιοκτησία του φόρουμ.
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.