Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 28-11-07, 11:20
ΞΕΝΟΧΙΜ Ο χρήστης ΞΕΝΟΧΙΜ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THE KEEPER OF SECRET
ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ ΑΛΛΑΞΕΣ???
ναι αλλαξα
και τηλεοραση αλλαξα
για να σου δωσω να καταλαβεις εχει συμβει και προτου αγγιξω καν το τηλεκοντρολ !
Προτου το δακτυλο ακουμπησει το πλαστικο , οταν ηταν σε αποσταση μικροχιλιοστου απο αυτο
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-11-07, 11:46
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Χμ...

Προτού δώσεις την τελευταία σου απάντηση θα σου έλεγα ό,τι είπαν και προηγούμενως οι υπόλοιποι. Ότι δλδ είναι έτσι η\διαμορφωμένο το εσωτερικό ενός τηλεκοντρόλ που πολλές φορές (και παλαιότερα σε μένα είχε συμβεί..) πατάς κάποιο κουμπί και δραστηριοποιείται ένα άλλο! Έτσι θα έλεγα ότι γινόταν κ σε σένα...

Αλλά μετά από αυτό:

Παράθεση:
εχει συμβει και προτου αγγιξω καν το τηλεκοντρολ !
Προτου το δακτυλο ακουμπησει το πλαστικο , οταν ηταν σε αποσταση μικροχιλιοστου απο αυτο

Δεν μπορώ να προσθέσω κάτι!

Αν επαναληφθεί αρκετές φορές τότε σίγουρα κάτι "περίεργο" (όχι κατ'ανάγκην μεταφυσικό...) θα συμβαίνει...
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-11-07, 14:49
ΞΕΝΟΧΙΜ Ο χρήστης ΞΕΝΟΧΙΜ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

μπιζελι
οπως καταλαβαινεις
ποτε δε θα ανοιγα ενα τετοιο θεμα αν ειχα καποιους ενδοιασμους η δεν ημουν απολητως σιγουρη οτι δεν προκειται για σφαλμα του τηλεκοντρολ .
ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-11-07, 20:22
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

αν τα πραματα ειναι οπως τα λες και δεν λεω οτι δε σε πιστευω τοτε ισως προκειται για τηλεκινηση. πριν ενα δυο σαββατα δεν εδειξε ο χαρδαβελλας κατι παιδια που μπορουσαν να κινησουν αντικειμενα?ισως κατι παρομοιο συμβαινει,αλλα δεν ειμαι ο καταλληλος για αυτο το θεμα και οποτε δεν εχω να πω κατι παραπανω πανω σε αυτο.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-11-07, 12:06
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502
αν τα πραματα ειναι οπως τα λες και δεν λεω οτι δε σε πιστευω τοτε ισως προκειται για τηλεκινηση. πριν ενα δυο σαββατα δεν εδειξε ο χαρδαβελλας κατι παιδια που μπορουσαν να κινησουν αντικειμενα?ισως κατι παρομοιο συμβαινει,αλλα δεν ειμαι ο καταλληλος για αυτο το θεμα και οποτε δεν εχω να πω κατι παραπανω πανω σε αυτο.
αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγω sam
αλλα εχω την αίσθηση οτι ισως ειναι λίγο διαφορετικό
δηλαδή με λίγη παραπάνω δόση απο τη δύναμη της συνήθειας !
ολοι την γνωρίζουμε καλά

@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 29-11-07, 12:49
ΞΕΝΟΧΙΜ Ο χρήστης ΞΕΝΟΧΙΜ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγω sam
αλλα εχω την αίσθηση οτι ισως ειναι λίγο διαφορετικό
δηλαδή με λίγη παραπάνω δόση απο τη δύναμη της συνήθειας !
ολοι την γνωρίζουμε καλά

@
Λουξάκο
προς αυτή την κατευθυνση εχω καταληξει και εγω
+ οτι δημιουργειται μια σχεση με τις μηχανες γενικοτερα
η οποία ειναι εν τη γεννεση της ακομη, οποτε νομιζω πως θα την καταλαβουμε καλυτερα οταν αυτη μεγαλωσει περισσοτερο και ετσι θα την συνηθισουμε και εμεις
η μαλλον οι επομενες γενιες
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 29-11-07, 20:20
Jimi Ο χρήστης Jimi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-10-2006
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Λες "εχει συμβει και προτου αγγιξω καν το τηλεκοντρολ !"
Προτου το δακτυλο ακουμπησει το πλαστικο , οταν ηταν σε αποσταση μικροχιλιοστου απο αυτο". Έχω ζήσει κάτι παρόμοιο 3-4 φορές, με το κουμπί του ασανσέρ - ήρθε να με "προϋπαντήσει" κατά τις 2-3 τη νύχτα, ενώ όλη η οικοδομή (δεν είναι μεγάλη η πολυκατοικία) βρισκόταν ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ στην αγκαλιά του Μορφέα... Το σίγουρο είναι ότι η μάνα μου, που αυτή και μόνο βρισκόταν στο σπίτι, ΔΕΝ το έστειλε καμιά από αυτές τις βραδιές. 1 ή 2 φορές απ' όσο θυμάμαι ήμουν στο "τσακ" που λέμε να πατήσω το κουμπί, όταν αυτό άναψε μόνο του. Υπέθεσα βέβαια ότι κάποιος κατεβαίνει, αν και με κάποια απορία (στις 3:00 τη νύχτα ποιος βγαίνει βόλτα...). Τελικά ο ανελκυστήρ σταμάτησε και με περίμενε να εισέλθω (τη μια φορά ήμουν μαζί με την αδερφή μου και κοιταχτήκαμε με νόημα). Πιστεύω ότι είναι κάτι παρόμοιο, ίσως είναι κάποια ασυνείδητη μορφή ψυχοκίνησης, που σχετίζεται με κινήσεις που κάνουμε πολλές-πολλές φορές κάθε μέρα κι έχει γίνει σα "δεύτερη φύση" μας. Πιστεύω να βοήθησα. Κάθε ερμηνεία-πρόταση καλοδεχούμενη!
__________________
"Κι ο κάθε πόνος μας είναι μια μυστική, πικρή επιστροφή στην άγια ταπεινότητα των απλών πραγμάτων" - Τάσος Λειβαδίτης
----------------------------
www.xesemesa.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-11-07, 13:31
ΞΕΝΟΧΙΜ Ο χρήστης ΞΕΝΟΧΙΜ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jimi
Λες "εχει συμβει και προτου αγγιξω καν το τηλεκοντρολ !"
Προτου το δακτυλο ακουμπησει το πλαστικο , οταν ηταν σε αποσταση μικροχιλιοστου απο αυτο". Έχω ζήσει κάτι παρόμοιο 3-4 φορές, με το κουμπί του ασανσέρ - ήρθε να με "προϋπαντήσει" κατά τις 2-3 τη νύχτα, ενώ όλη η οικοδομή (δεν είναι μεγάλη η πολυκατοικία) βρισκόταν ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ στην αγκαλιά του Μορφέα... Το σίγουρο είναι ότι η μάνα μου, που αυτή και μόνο βρισκόταν στο σπίτι, ΔΕΝ το έστειλε καμιά από αυτές τις βραδιές. 1 ή 2 φορές απ' όσο θυμάμαι ήμουν στο "τσακ" που λέμε να πατήσω το κουμπί, όταν αυτό άναψε μόνο του. Υπέθεσα βέβαια ότι κάποιος κατεβαίνει, αν και με κάποια απορία (στις 3:00 τη νύχτα ποιος βγαίνει βόλτα...). Τελικά ο ανελκυστήρ σταμάτησε και με περίμενε να εισέλθω (τη μια φορά ήμουν μαζί με την αδερφή μου και κοιταχτήκαμε με νόημα). Πιστεύω ότι είναι κάτι παρόμοιο, ίσως είναι κάποια ασυνείδητη μορφή ψυχοκίνησης, που σχετίζεται με κινήσεις που κάνουμε πολλές-πολλές φορές κάθε μέρα κι έχει γίνει σα "δεύτερη φύση" μας. Πιστεύω να βοήθησα. Κάθε ερμηνεία-πρόταση καλοδεχούμενη!
επιτελους !
βρηκα καποιον , ημουν σιγουρη πως δε θα ειμαι μόνη μου παρατηρωντας αυτα τα περιεργα που συμβαινουν γυρω μας
σ ευχαριστω που το μοιραστηκες και εκανες μερικους ακομη να σκεφτουν αμυδρα μηπως το θεμα χρειαζεται περισσοτερη σοβαροτητα και ερευνα οσο αστειο η επιπολαια ευκολο και αν ακουγεται.
ειλικρινα σ ευχαριστω απ τα βαθη της καρδιας μου.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-12-07, 18:12
Jimi Ο χρήστης Jimi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-10-2006
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Να είσαι καλά ΞΕΝΟΧΙΜ, δε χρειάζεται να ευχαριστείς. Ο σκοπός ύπαρξης των fora άλλωστε είναι η ανταλλαγή απόψεων και ο γόνιμος διάλογος, και αν κάποιοι βλέπουν ένα θέμα ως "αστείο" είναι δικαίωμά τους και προσωπικά καρφί δε μου καίγεται. Έχω μάθει να ζυγίζω τέτοιου είδους φαινόμενα όσο μπορώ καλύτερα κι αυτό πιστεύω πως είναι το σωστό, ώστε να μην καταλήγουμε σε ακρότητες, γενικεύσεις ή ισοπεδωτικές απλουστεύσεις... Καλή συνέχεια στις αναζητήσεις μας, λοιπόν, κάθε νέο στοιχείο ή εμπειρία μου σαφώς και θα κατατεθούν!
__________________
"Κι ο κάθε πόνος μας είναι μια μυστική, πικρή επιστροφή στην άγια ταπεινότητα των απλών πραγμάτων" - Τάσος Λειβαδίτης
----------------------------
www.xesemesa.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.