Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 11-04-06, 19:21
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ο black planet είναι από τους πλέον μετριοπαθείς χρήστες του φόρουμ και δεν έχει δώσει ποτέ αφορμές....
Εχμ...

Πάντως θα συμφωνήσω με την Αντωνία πως μάλλον κάποιος από τον κύκλο του πλανήτη την έχει κάνει η δουλειά. Μπορεί κάποιος από τους συντονιστές που γνωρίζουν και προσωπικά τον πλανήτη να μάθουν από πρώτο χέρι και να ενημερώσουν και τους υπόλοιπους.
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 11-04-06, 22:45
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Παιδια σας ζητω συγνωμη για την αναστατωση,φαρσα ενος φιλου μου ηταν,παντελως ασχετου με το φορουμ,δεν χρειαζεται να ασχοληθει κανεις παραπανω.Τωρα οσον αφορα τις ip που ανιχνευσαν τα παιδια,δεν εχω ιδεα πως συνεβει αυτο,τα μυνηματα σταλθηκαν απο το ιντερνετ καφε που δουλευω στην Καλαματα...
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-04-06, 23:19
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Θα συνιστούσα την προσοχή των μελών σε τέτοιες καταστάσεις,(προσοχή δηλ σε ότι αφορά τον κωδικό μας και τον υπολογιστή απο τον οποίο εισερχόμαστε), αλλά δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος καθώς το κρούσμα είναι ένα και αυτό απο το pc του black planet ο οποίος δυστυχώς παρά τις πάμπολες φορές που έχει δεχθεί παρατηρήσεις στο παρελθόν απο τους συντονιστές για "τα φιλαράκια του" όπως ο ssalexander, δεν λέει να αλλάξει στάση. Πλανήτη στο είπα τηλεφωνικά σου το επισημαίνω και εδώ. Το φόρουμ δεν είναι καφετέρια. Έχεις προσφέρει στις δημόσιες συζητήσεις και θέλω να πιστεύω πως θα προσφέρεις και στην τήρηση του επιπέδου απο εδώ κι έπειτα. Δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω απο λίγη προσοχή

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KANE : 12-04-06 στις 01:11
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 12-04-06, 02:06
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

θα ηθελα να ζητησω για μια ακομα φορα συγνωμη για την αναστατωση που σας προκαλεσε ο φιλος μου και τις προσβολες τις οποιες βεβαια δεν παιρνω στα σοβαρα γιατι το συγκεκριμενο ατομο ειναι ασχετο με το χωρο της ερευνας και δυστυχως λογω της αγνοιας του τον αντιμετωπιζει υποτιμητικα.απο εκει και περα προσπαθω και εγω οσο μπορω οπως και ολοι μας να μην συμβαινουν παρομοια περιστατικα αλλα δυστυχως δεν μπορει κανεις να προβλεψει χαοτικες συμπεριφορες...
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-04-06, 10:22
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Νομίζω πως εξαρχής κανείς μας δεν πίστεψε πως θα ήταν ικανός ο Πλανήτης να προβεί σε τέτοιες ανεπίτρεπτες δημοσιεύσεις. Έχεις δώσει δείγματα της γραφής και του τρόπου σκέψης σου, που μας έκαναν όλους, πιστεύω, να θεωρήσουμε πως δεν ήσουν εσύ ο υπαίτιος.
Προσοχή, όμως, χρειάζεται, για αυτό, όσοι μπαίνετε από δημόσιους υπολογιστές (όπως κι εγώ άλλωστε), να κάνετε Logout πριν κλείσετε τον υπολογιστή, επίσης να κάνετε σβήσιμο του ιστορικού και επανεκκίνηση του υπολογιστή, για προστασία του κωδικού σας.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-04-06, 14:21
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

ένα πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί εδώ και λίγες μέρες...:
όταν γράφω με κεφαλαία γράμματα, είτε σε ένα τίτλο ενός θέματος, είτε στο ίδιο το θέμα, μετά την καταχώρηση απάντησης εμφανίζονται με μικρά!
πιο παλιά δεν συνέβαινε αυτό... ίσως να έχω πειράξει κάποια επιλογή.
κανείς που να έχει λύση για το πρόβλημά μου;

ευχαριστώ
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 18-04-06, 15:04
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Και εγώ το έχω το πρόβλημα....
Βρήκα μια έμμεση λύση όμως: Πάτα πρώτα προβολή του μυνήματος και μετά κάντο post από την "υποβολή μηνύματος" που εμφανίζεται ακριβώς κάτω από την προβολή.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 18-04-06, 17:42
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Όντως, μια λύση είναι αυτή που προτείνεις R-b-t3r.
Αλλά συνέχεια πρέπει να πηγαίνω προεπισκόπηση και μετά υποβολή μηνύματος;!;!;!
Κάποιος πιο ... καθοριστικός τρόπος που θα λύσει το πρόβλημα μας μια και έξω;
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-04-06, 22:38
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Παιδιά είναι ένα πρόβλημα που νομίζω έχουμε όλοι. Γίνεται, αν δεν κάνω λάθος, μόνο στην πρώτη δημοσίευση όταν συνδεθούμε. Η λύση που προτείνει ο Ανέστης δεν ξέρω αν δουλεύει, αλλά μάλλον πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα γενικότερα το site. Μάλλον ο Χάρης (^Nocturnal^) μπορείς να μας λύσει τις απορίες, ως administrator.



(Δουλεύει!! Μπράβο R-b-t3r!)
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 20-04-06, 18:52
Το avatar του χρήστη ^Nocturnal^
^Nocturnal^ Ο χρήστης ^Nocturnal^ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 06-06-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Κοίταξα το όλο ζήτημα και ακόμα δε μπόρεσα να βγάλω άκρη. Έστειλα support email στην JelSoft (που έχει δημιουργήσει το VBulletin)αλλά απάντηση καμία. Στις προσεχείς μέρες θα αναβαθμιστεί και η μηχανή του forum οπότε, ελπίζω ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα.

Από όσο,όμως, μπόρεσα να καταλάβω δεν έχει να κάνει ακριβώς με το forum αλλά με το software που λειτουργεί στην ιστοσελίδα (php). Πιθανότατα, η εταιρεία παροχής άλλαξε κάποια ρύθμιση (κάτι σαν magic quotes κλπ κλπ).

(Μη σας μπερδεύω άλλο με τα τεχνικά, ελπίζω , απλά , ότι σε λίγες μέρες το πρόβλημα θα διορθωθεί).

Εκ της διαχείρισης
__________________
"Magic will not be free from occultism until we have strangled the last astrologer with the entrails of the last spiritual master"
-
Τεχνολογικός Σύμβουλος Διαδικτύου
Τεχνολογικός Υπεύθυνος της Κοινότητας του Μεταφυσικού
Ιδρυτικό μέλος Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης
--
κατασκευή ιστοσελίδων mvh networks
νέα για την τεχνολογία και όλο τον κόσμο
--
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.