Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Το ανεξήγητο στο διαδίκτυο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-06-08, 12:08
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Όλα αυτά πιο επάνω, σας τα έγραψα πρωτού να δω το βίντεο...
Ήθελα να είμαι ανεπηρέαστη, για να σας γράψω τις απόψεις μου αγνές πριν το βίντεο δοκιμάσει να με επηρεάσει..

Το είδα τώρα το βίντεο!
Σας πληροφορώ ότι απλά με επιβεβαίωσε!

Το βίντεο μας λέει να μην περιμένουμε να έρθει το μάννα εξ ουρανού. Να συνειδητοποιήσουμε ότι εκείνοι που μας λένε "άστα όλα στο Θεό", απλά προσπαθούν να μας εμποδίσουν να κάνουμε πολλά που μπορούμε. Θεός υπάρχει. Πάντα προϋπήρχε η αρχική Ενέργεια που φρόντισε για τη δημιουργία του σύμπαντος και που φροντίζει για την ομαλή λειτουργία του. Όμως συν Αθηνά και χείρα κίνει. Είμαστε μικροί Θεοί και μπορούμε να κάνουμε πολλά. Μπορούμε να σώσουμε εμείς τον κόσμο μας και την ψυχή μας, πάντα με την επίβλεψη του Θεού-Αρχική Παντοτινή Ενέργεια.
Το βίντεο επιτείθεται στους εκμεταλλευτές των θρησκειών, που τείνουν να μας "κλέβουν" την ελεύθερή μας βούληση, για σκοπούς εξουσίας πάνω στη Γη.
Το βίντεο προσπαθεί να μας ξυπνήσει, για να δούμε ότι ναι μεν η προσευχή βοηθάει, αλλά βοηθάει να κάνουμε πιο συνετές πράξεις. Όχι μόνο προσευχή.. αλλά προσευχή που θα δυναμώνει τις πράξεις μας! Όλοι έχουμε την εξουσία της ψυχής μας (ο καθένας εξουσιάζει τη δική του ψυχή) και όλοι μας με τις πιο απλές καθημερινές μας πράξεις, ασκούμε εξουσία πάνω στον υλικό κόσμο. (προσευχή=τρόπος σωστού διαλλογισμού, ενίσχυση ψυχικής δύναμης).
Στο χέρι μας είναι, με διαύγεια μυαλού χάρη της προσευχής, να κάνουμε συνετές πράξεις για το καλό των ανθρώπων και του πλανήτη, και να αφαιρέσουμε την εξουσία από τους θρησκευτικούς ηγέτες των κρατών. Την εξουσία που εμείς τους επιτρέψαμε να ασκούν.

Σας χαιρετώ.
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-06-08, 12:26
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Julliet
Ενδιαφέρον βίντεο, αλλά μου κάνει λίγο σαν πλύση εγκεφάλου!
"wake up, wake up, wake up, you are not alone!! You are the one!! There is no escape!!"
Αν και στην αρχή αυτά που λέει έχουν κάποια βάση, το παρατραβάει λίγο στο τέλος...


Δεν εχεις και αδικο, ειναι λιγο εντονο, αλλα μαλλον απλα ηθελε να βγαλει τα αποθημενα του!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από catherine
αρχικα να πω για τον τιτλο που ειναι σα μαγνητης, οποιος το διαβασει δεν υπαρχει περιπτωση να μην κατσει να δει κ το βιντεο..
περα απ'αυτο νομιζω πως εχουν μια δοση αληθειας αυτα που λεει (ασχετο αν στο τελος πορωνεται υπερβολικα), αν θυμαμαι καλα κ στη παλαια διαθηκη αναφερει οτι ο ανθρωπος ειναι πλασμενος καθ'εικονα κ καθ'ομοιωση του θεου οποτε με αλλα λογια ολοι ειμαστε μικροι θεοι η κ μεγαλοι δεν ξερω..αναφορες που προσπαθουν να μας αφυπνησουν υπαρχουν αλλα εμεις δεν το παιρνουμε χαμπαρι.

Εμείς δεν περνούμε χαμπάρι λογά των συνθηκών διαβίωσης αλλά και της νοοτροπίας του καθενός! Μακάρι να ήταν διαφορετικά τα πράγματα.. Αλλά δεν πρόκειται να γίνει ποτέ αυτό..
ΠΡΟΣ ΙΝΤΙΓΟ:

Καλά, όλα αυτά που λες, δεν θα διαφωνήσω, έμεινα όμως σε αυτό περί DNA.
Χαίρομαι όταν βρίσκω αλλά άτομα που πιστεύουν πάνω σε αυτό, μέσα στο DNA βρίσκονται όλα, εκεί είναι οι ιδιότητες, εκεί είναι οι δυνάμεις, τώρα το τι κάθετε και λέει ο καθένας απλά χάνει τον χρόνο του. Η μετάλλαξη είναι σχεδόν συνώνυμη με την εξέλιξη, το DNA μας σιγά σιγά παθαίνει μεταλλάξεις, καθημερινά, η ραδιενέργεια που έρχεται από τον Ήλιο καθημερινά προκαλεί μεταλλάξεις σε εμάς, στο DNA μας σιγά και σταδιακά, δεν φαίνεται τώρα, θα γίνει όμως κάποια στιγμή φανερό.

Όσο για αυτό που λες με το ομαδικό, δεν νομίζω να γίνει ποτέ κάτι τέτοιο, όσο και να ''φωτιστεί'' ο άνθρωπος, θα είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ, θα κλέψει, θα πει ψέματα, θα παραδοθεί στις άπληστες ορέξεις του. Αυτό που τους σώζει ίσως είναι η τεχνολογία, δίχως αυτήν, θα γυρίσουν πίσω στα ζώα που πραγματικά είναι, ξύνοντας πέτρες για να βγάλουν φωτιά.. Η ''φώτιση'', αλήθεια ποιος πραγματικά ξέρει τι είναι, όλοι νομίζουν πως πτυχώνουν φώτιση με τους τρόπους τους, άλλος μου έλεγε για το αριστερό μονοπάτι και ότι φωτίστηκε από τον Σατανά, ότι θέλει λέει ο καθένας, ότι του κατέβει, τι ξέρει ο καθένας, ο άνθρωπος δεν πρόκειται ποτέ να ξεφύγει από αυτήν την κατάσταση.

Όλα τα υπερφυσικά φαινόμενα είναι απλά πράγματα που δεν έχουν ακόμα εξηγηθεί, όπως είπε και ο Arthur Clark ''Κάθε ανεπτυγμένη τεχνολογία δεν διαφέρει σε τίποτα από την μαγεία''. Μήπως λοιπόν αυτό που πρέπει να γίνει είναι να καταλάβουμε την μαγεία μέσω της τεχνολογίας, μέσω της φυσικής, άμα όλες οι απαντήσεις κρύβονται στο DNA, τότε θα καταλάβουμε τα πάντα. Κάθε μετάλλαξη στο DNA προσφέρει κάτι νέο, κάτι το όποιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί, υπάρχουν μέσα στο DNA η μνήμη, η μνήμη κυττάρων που περιέχουν πληροφορίες για ''υπερ''φυσικα φαινόμενα, απλά κοιμούνται, πως θα ξυπνήσουν, αυτό το βρίσκει ο καθένας μόνος του, γιατί αυτοί που το έχουν ήδη βρει, σίγουρα δεν τους αρέσει να μοιράζονται την Θεότητα με άλλους..

Τέλος μιας και τώρα είδα και το άλλο μήνυμα σου, θέλω να πω πως ΝΑΙ, η προσευχή είναι ένας τρόπος ( σε οποιοδήποτε θεό ) να συγκεντρωθεί ο άνθρωπος, να κλείσει τις διαρροές, να χρησιμοποιήσει τον εγκέφαλο του, να ξυπνήσει..
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Belthazor : 11-06-08 στις 12:30
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-06-08, 13:16
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Φίλε μου χαίρομαι που συμφωνούμε....

όμως θέλω να διευκρινίσω και πάλι το εξής:

όταν κάποιοι ξεκλειδώσουνε το DNA (και κάποιοι από εμάς ήδη έχουμε κάποιες ιδιότητες αποκαλούμενες από το πλήθος "παραφυσικές"), δεν σημαίνει ότι γίναμε Θεοί. Είπα παραπάνω την άποψή μου (στην προηγούμενη σελίδα) πότε θα θυμηθούμε τη Θεϊκή μας ιδιότητα και αυτό, όπως συμφωνείς και εσύ φίλε μου, δεν φαίνεται ότι μπορεί να πραγματοποιηθεί επί της Γης μέσα στα ανθρώπινα υλικά μας σώματα, εξαρτομενοι από τα ανθρώπινα πάθη.
Έχω ξεκλειδομένες κάποιες πληροφορίες στο DNA μου, αλλά δεν με κάνει αυτό Θεό. Απλά μεταλλαγμένο άνθρωπο με καθιστά. Δεν είμαι σίγουρη για το πόσο απαραίτητες είναι αυτές οι ιδιότητες για την ανθρωπότητα, αλλά εμπιστεύομαι τη μητέρα φύση και τη θεωρεία περί εξέλιξης των ειδών. Οπότε μάλλον για καλό θα είναι. Δεν κρατάω μόνο για εμένα τις ιδιότητες τις καινούριες κατά πολλούς. Εκείνες που μπορώ να ελέγξω, τις χειρίζομαι έτσι προσπαθόντας να βοηθήσω κι εγώ μαζί με εσάς, για το καλό όλων, απλά με έναν διαφορετικό πιο παραφυσικό τρόπο. That's all. Τίποτα το ιδιαίτερο θα έλεγα. Και μάλιστα προσπαθώ να δείξω και σε άλλους πώς να έχουν την παραφυσική ιδιότητα, όσο μπορώ δηλαδή... κι εγώ η ίδια ακόμα δεν είμαι σίγουρη και δεν μπορώ να την ελέγξω σωστά.
Το κακό είναι ότι η παραφυσική δύναμη, αν φθάσει στα "χέρια" κάποιου που δεν έχει μάθει ακόμα τον σκοπό ύπαρξής της, θα την χρησιμοποιήσει λανθασμένα και θα επιφέρει καταστροφές.
Κι εγώ η ίδια δεν είμαι ακόμα έτοιμη και όσο μπορώ απλά την παρατηρώ και δεν την χρησιμοποιώ. Δεν θα ήθελα να την χρησιμοποιήσω με λάθος τρόπο.
Δεν συνηθίζω να μιλώ δημόσια σε forums με πολλά μέλη για αυτά τα θέματα, διότι οι περισσότεροι δεν δέχονται ότι υπάρχουν άνθρωποι με παραφυσικές ικανότητες. Και αναλώνομαι στο να εξηγώ και να αποδεικνύω ότι όλα είναι πέρα ως πέρα αληθινά και ανθρώπινα.
Εάν φίλε μου κάποιοι θεωρούν τους "μεταλλαγμένους" ότι είναι καλύτερη έκδοση ανθρώπου, εγώ θα απαντούσα try to walk into my shoes. Αν έρθουν στη θέση μου, τότε θα δουν ότι: από τη μια απλώς είμαστε όλοι άνθρωποι ο καθένας με κάποιες ιδιότητες λίγο πιο εξελιγμένες (παράδειγμα δεν είμαστε όλοι διάσημοι ζωγράφοι), και από την άλλη δεν γινόμαστε δεκτοί από το πλήθος. Είμαστε περιθώριο. Ελπίζω σύντομα να τα εξηγήσει όλα η επιστήμη, διότι είναι κάπως κουραστικό να κρύβει κάποιος συνεχώς την ταυτότητά του.
Πάντως ομολογώ ότι υπάρχει ένας ιστότοπος για εμένα που τον θεωρώ "σχολείο" μας. Εκεί μέσα μαθαίνω πρώτα καλύτερα τί σημαίνει άνθρωπος ψυχή και σώμα, τί σημαίνει πλανήτης Γη για τον άνθρωπο, μαθαίνω πώς να τον αγαπώ και ποιές είναι οι αληθινές ανάγκες του ανθρώπου για την καλύτερη εξέλιξή του. Έπειτα μέσα από συζητήσεις, διαλόγους, συλλογισμούς, μαθαίνουμε με ποιόν τρόπο να εκπαιδεύσουμε τις κάποτε κλειδωμένες ιδιότητες του DNA και με ποιόν τρόπο θα ήταν προτιμότερο να τις χρησιμοποιούμε. Συνεπώς δεν τα κρατάμε μόνο για εμάς. Είναι χαρά μας και πεποίθησή μας να καταφέρουμε να τα μοιραστούμε με όσο το δυνατόν περισσότερους "κλειδωμένους" ή και "ξεκλείδωτους".
Δέχομαι και προσωπικά pm για περεταίρω ανταλλαγή απόψεων, ή και για τα αρνητικά σχόλια από κάποιους.
Πάνω από όλα σεβόμαστε το forum και δεν βγαίνουμε εκτός θέματος.
(Ελπίζω να μην βγήκα εγώ.... )

Τα σέβη μου προς όλους.
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-06-08, 14:07
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Wink

Για εμένα δεν βγήκες, μιας και το θέμα ήταν προορισμένο για το DNA! Τέλος πάντων, δεν είπα πως γίνεσαι ακριβώς Θεός, αλλά οι ικανότητες μοιάζουν θεϊκές, σκέψου λίγο στην αρχαιότητα τύπους να πάτωνε κεραυνούς !

Όλα αυτά θέλουν πολύ συζήτηση και δεν πιστεύω πως είναι εύκολο μέσα από ηλεκτρονική μορφή, όπως και να έχει όμως εδω είμαστε!


Ο Σωζον εαυτον σωθητω...
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-06-08, 14:21
Το avatar του χρήστη perastikos
perastikos Ο χρήστης perastikos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-03-2008
Περιοχή: Flegrea fields
Μηνύματα: 53
Προεπιλογή

Λίγο ή πολύ, οι περισσότεροι στο φόρουμ κινούνται σε τέτοιο μήκος κύμματος.
Καλή η αθανασία αλλα σκεφτείτε Μητσοτάκη-Τράγκα-Κακαουνάκη στο κεφάλι μας για άλλα 300 χρόνια
__________________
history became legend, legend became myth
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-06-08, 18:33
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από perastikos
Λίγο ή πολύ, οι περισσότεροι στο φόρουμ κινούνται σε τέτοιο μήκος κύμματος.
Καλή η αθανασία αλλα σκεφτείτε Μητσοτάκη-Τράγκα-Κακαουνάκη στο κεφάλι μας για άλλα 300 χρόνια
Χαχαχαχαχα, δεν εχεις και αδικο αλλα μερικοι απλα δεν τους παρακολουθουν αυτους
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-06-08, 10:46
ronins Ο χρήστης ronins δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2008
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
"Γεννηθήκαμε θεοί αλλά μάθαμε να είμαστε θνητοί"
Καλημέρες και από μένα, επί του θέματος το μόνο που μου μένει από αυτό το topic είναι το παραπανω.Είναι το πιο λογικό που έχω ακούσει εφόσον δεν ξέρω το κατά πόσο αυτό με το DNA einai λογικό. Είμαι ανοιχτόμυαλος άνθρωπος και δεν αποκλείω τις απόψεις των άλλων αν έχουν κάποια βαση.Οποτε κάποιος που ξέρει από γενετική να μας πει αν ισχύει αυτό με το DNA.Αν και πιστεύω ότι το DNA δεν έχει να κάνει με το τρόπο με το οποίο σκέφτεται και επιδρά ένας άνθρωπος όσο το μυαλό.
Απλά σκεφτείτε την παραπάνω φράση ότι γεννηθήκαμε θεοί και ΜΑΘΑΜΕ να ζούμε ως θνητοι.Ο άνθρωπος ξεχνάει και με το πέρασμα των χρόνων κάποια πράγματα φυσικό ήταν να ξεχαστούν . Απο μικρά παιδιά μαθαίνουμε πως να γράφουμε, διαβάζουμε κτλπ. Έτσι μαθαίνουμε. Όποτε αν δεν υπάρχει κάποιος να μας μάθει πως να κάνουμε κάτι δεν το μαθαίνουμε ποτέ. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι περισσότερο ρόλο παίζει ο εγκέφαλος. Έχετε αναλογιστεί ποτέ γιατί χρησιμοποιούμε τόσο μικρό μέρος του εγκεφάλου? Μάλλον επειδή δεν έχουμε μάθει να τον χρησιμοποιούμε. Μπορεί να έχει σχέση και το dna αλλά δεν των γνωρίζω. Έχω δει πολλά ντοκιμαντερ για ανθρώπους που πραγματικά έχουν δυνάμεις μεγαλύτερες από τους άλλους .Πχ ένας άνθρωπος ο οποίος ότι διαβάζει το θυμάται ακόμα και την σελίδα στην οποία το γράφει. Ένας άλλος που βλέπει τον κόσμο με την μορφή αριθμών και μετά από πολλά τεστ που κάνανε υπολόγιζε πράξεις μεγάλων αριθμών με την βοήθεια της ΣΚΕΨΕΙΣ . Όταν λεω θεοί δεν εννοώ να μπορούμε να πετάξουμε να είμαστε αθάνατοι κτλπ. Αλλα να έχουμε απίστευτη εξελικτική πορεία λόγο του ότι θα σκεφτόμαστε ολοκληρωμένα και θα χρησιμοποιούμε ποια τα αχρησιμοποίητα μέρη του εγκεφάλου .Μπορεί να έχουμε και δυνάμεις όπως την μεταφορά αντικειμένων με την δύναμη της σκέψεις και άλλα πολλά . Ωστόσο το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων που έχουν αυτή την δυνατότητα όπως οι παραπάνω 2 άνθρωποι έχουν και κάποια μορφή αρρώστιας. Μάλλον εκεί κολλάει το DNA.Δεν ξέρω απλά συλλογισμό κάνω. Διορθώστεμαι αν κάνω κάπου λάθος.
Τέλος δεν πιστεύω ότι απλά γεννηθήκαμε για να ζούμε και δεν πιστεύω ότι ο άνθρωπος γεννήθηκε για να καταστρέφει μόνο. Ο κάθε άνθρωπος έχει κάποιο λόγο που ζεί αλλά με τα σημερινά δεδομένα έχουμε μπει όλοι σε μια loopa για επιβίωση. Πιστεύω ότι επειδή έχουμε τάσεις για αυτοκαταστροφή δεν μας μάθανε να κάνουμε περισσότερα γιατί τότε η ΓΗ δεν θα μας έφτανε για τους πειραματισμούς μας.
(Όταν λεω αυτοκαταστροφή δείτε σημερινή εποχή ενώ ξέρουμε που οδηγούμαστε δεν περνούμε μέτρα γιατί σκεφτόμαστε το παρών και πως μερικοί θα βγάλουν χρηματα. Δείτε Αμερική η οποία δεν πήρε θέση για την προστασία του περιβάλλοντος λόγο του ότι θα έχει αντίκτυπο στην οικονομία τησ. Οσο για το πως θα μαθαίναμε αυτά τα περισσότερα πράγματα και από ποιον δεν το γνωρίζω αλλά σίγουρα κάποιος θα υπήρχε που απλά ξεχάστηκε.)
Αυτά..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-06-08, 18:45
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ronins
Μπορεί να έχουμε και δυνάμεις όπως την μεταφορά αντικειμένων με την δύναμη της σκέψεις και άλλα πολλά . Ωστόσο το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων που έχουν αυτή την δυνατότητα όπως οι παραπάνω 2 άνθρωποι έχουν και κάποια μορφή αρρώστιας. Μάλλον εκεί κολλάει το DNA.Δεν ξέρω απλά συλλογισμό κάνω.
Είπες κάτι τρανταχτό φίλε μου...

Μέσα σε ένα άλλο site γνώρισα άλλο ένα άτομο σαν κι εμένα...

Μια καλή κυρία, έθεσε ένα έξυπνο θέμα για να μας ψαρέψει....

Μέσα σε αυτό το θέμα ανταλλάξαμε απόψεις μεταξύ μας τα μέλη.
Καταλήξαμε ότι και οι δυο μας έχουμε πρόβλημα με την υγεία μας, άλλοτε μικρό άλλοτε μεγάλο, και επιπλέον κάποιες ενοχλήσεις υγείας που οι γιατροί δεν μπορούν εύκολα να εξηγήσουν.

Ρώτησα κάποτε την σεβαστή κυρία αυτή, που η ίδια, όπως λέει, μπορεί και "ξέρει" πράγματα. Είναι σπουδαία και διάσημη αστρολόγος και καρμική αναλύτρια.

Τη ρώτησα.... γιατί να έχουμε ενοχλήσεις στην υγεία μας;
Και μου απάντησε: "Επειδή το σώμα μας δεν αντέχει τέτοιου είδους δυνατές ενεργειακές δονήσεις".

Κοιτάξτε... όπως φαίνεται στις παραπάνω δημοσιεύσεις μου, αυτό που μου είπε η κυρία αυτή, συμβαδίζει με τις απόψεις μου περί "ο άνθρωπος δέχεται και αποβάλλει ενέργεια, γενικότερα είμαστε ενέργεια και θα ενωθούμε κάποτε όλοι σε μία=Θεός_Υπέρτατη Ενέργεια".

Θα μπορούσε ίσως να έχει δίκιο...

Μάλλον εκεί θα κολλάει το DNA και δεν υπάρχουν πολλοί άνθρωποι με ενεργές τις παραφυσικές τους δυνάμεις... και να σας πώ κάτι;;

Καλά κάνει και κολλάει!!

Για ρωτήστε έναν από αυτούς με τις λεγόμενες παράξενες ιδιότητες;;

Γουστέρνει;;; Για ρωτήστε τον (αν βρείτε έναν δηλαδή στον δρόμο σας)..

Σε έχουν άλλοι στο περιθώριο σαν φρικιό, και άλλοι σε έχουν για να διασκεδάζουν λες και είσαι κλοουν.
Και επιπλέον.... πάρε και μια αρρώστεια δώρο!!

Μέχρι να βρει τη λύση το αγαπητό μας DNA.........

.........καλύτερα ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΙ ΕΥΧΟΣΑΣΤΕ.........

Αν και να ξέρετε για να μην ξεχνιόμαστε: Το θέμα αφορά ένα βίντεο. Το βίντεο δεν μιλάει για επίγηους Χάϊλάντερ και ούτε για X-men (όπως εξηγώ την άποψή μου πιο επάνω σε προηγούμενη δημοσίευσή μου)... Όμως τονίζει ότι πράγματι όλοι μας έχουμε πολλή δύναμη μέσα μας...Και δεν ανφέρεται σε παραφυσικά χαρίσματα.... Μιλάει για τη δύναμη της ελεύθερης επιλογής... Ας την χρησιμοποιήσουμε για να κάνουμε τον κόσμο μας καλύτερο!!!

Peace... Harmony.
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-10-08, 23:28
Το avatar του χρήστη Elfelia
Elfelia Ο χρήστης Elfelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

Δεν διαβασα ολα τα post αλλα νομιζω πως καταλαβα το νοημα της συζητησης...(νομιζω ετσι δεν ειμαι και σιγουρη,για αυτο συνχωρεστεμε αν γραψω κατι ασχετο και διορθωστεμε)Παρολο που στο θεμα εχει κατι μηνες να γραψει ανθρωπος(χωρις παρεξηγηση δεν το λεω με κακη εννοια απλα μαλλον ξεχαστηκε λιγο)θα σας πω την αποψη μου.


Η ζωη ειναι ωραια γιατι καθε λεπτο μπορει να ειναι το τελευταιο μας εχει φαση
ποναμε,αγαπαμε,χαιρομαστε,λυπομαστε γιατι ειμαστε ανθρωποι.Εχετε σκεφτει το οτι αν ημασταν θεοι ισως να μην νιωθαμε τιποτα.Δεν λεω θα ηταν συναρπαστικο αλλα μεχρι εννος ορισμενου σημειου.Η ζωη δεν θα ειχε νοημα αν ημασταν ολοι το ιδιο φανταστειτε σε ολη σας τη ζωη(που θα ειναι και αιωνια)να ανταγωνιζεστε καποιον(γιατι χωρις αμφιβωλια αν ημασταν θεοι αφου θα ημασταν ολοι το ιδιο θα πρωσπαθουσαμε να ξεχωρησουμε)...

Απο την αρχαιοτητα ο ανθρωπος απεδηδε ολα τα περιεργα στην δυναμη καποιας ανοτερης υπαρξης και αν το παρατηρησετε ο ανθρωπος παντα ειχε την αναγκη να πιστευει σε κατι να περιμενει κατι απο καποιον...(μπορει αυτο να ειναι λιγο ασχετο αλλα το σκεφτομουν και ειπα να το γραψω)

Μου αρεσει η ζωη μου ετσι με τις δυσκολιες της βεβαια αλλα και ποιος δεν θα ηθελε να μην εχει προβληματα να τα εχει ολα λυμενα αλλα η ζωη θα ηταν μονοχλωτη.Βεβαια ολα αυτα ειναι η δικη μου γνωμη και οι δικες μου σκεψεις...Καποιος αλλος μπορει να πιστευε ακριβως το αντιθετο.



Φιλικα elfelia
__________________
Κοιτα μεσα σου...
θα δεις...
οτι δεν εισαι αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-10-08, 13:00
Το avatar του χρήστη Spiros
Spiros Ο χρήστης Spiros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-06-2008
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Θαυμάζουμε το Θεϊκό γιατί είναι καλύτερο και δυνατότερο από εμάς. Φανταστείτε να είσαστε Θεοί. Αλλά Θεοί θα είναι και όλοι γύρω σας. Ποια η διαφορά από το τώρα;;; Το ίδιο βαρετά θα είναι και δεν θα έχουμε κάποιο πρότυπο να ακολουθήσουμε στο τέλος. (Who wants to live for ever? -- Not me.)
__________________
They bring you down to their level and they beat you with experience.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.