Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-11-10, 11:19
giotaki Ο χρήστης giotaki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2010
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή Κόκκινα μάτια

Καλημέρα η ιστορία που θα σας διηγηθώ δεν ειναι προσωπικη εμπειρία δική αλλα μιας πολύ καλής μου φιλής.
Το πατρικό της φίλης μου ειναι στο Λουτρακι και πολλες φορές επισκεπτεται τους γονείς της οι οποιοι μενουν μονιμα εκει.
Πριν απο 3 χρόνια περίπου για αλλη μια φορα βρεθηκε στο πατρικό της μαζι με τον φιλο της.Ηταν χειμώνας και μόλις που φωτιζε εξω.Η φίλη καθόνταν στο σαλονι μαζι με τον φιλο της ξαφνικά γυριζει προς το μερος του και του λεει τι ειναι αυτο που τους κοιταζει απο το παραθυρο, ο φιλος της δεν εβλεπε τιποτα παρα μονο η ιδια.Αυτό που εβλεπε ειχε πολύ ασχημη οψη οχι ανθρωπινη και ειχε κοκκινα μάτια.Το περιεργο ειναι οτι μονο αυτη το έβλεπε κατι το οποιο την τρομοκρατησε παρα πολυ.Ο φιλος της δεν μπορουσε να την συνεφερει.Επιστρέφοντας στην Αθήνα ξανα ενα βράδυ μεσα στο σπιτι βλέπει ακριβώς αυτο το πραγμα μεσα στο σπιτι να την κοιταει.Ηταν μόνη της και κοντεψε να τρελαθει.Το βραδυ που γυρισε ο φιλος της του ειπε της ακριβώς εγινε.Πέφτοντασ για υπνο το ιδιο βράδυ ξυπναει μεσα στην νυχτα νιώθωντας ενα τρομερο βαρος πάνω της.Ανοιγει τα μάτια της και βλεπει ακριβώς απο πανω της αυτο το πράγμα ενιωθε οτι της επαιρνε την ζωη ετσι ακριβώς μου ειπε ότι ενιωσε.Ξαφνικα βλεπει πάνω απο αυτο το πράγμα μια ασπρη μορφη να το τραβαει απο πανω της και ταυτοχρονα η ιδια να μπορει να ανασανει ξανα.Αυτο το πράγμα δεν της ξαναεμφανίστηκε ποτε ξανα.Η φιλη μου δεν θελει να μιλαει για αυτο καθόλου.Εκείνη την περίοδο πηγαινε στην εκκλησια και αναβε συνεχεια κερακια.Η ιστορία ειναι αληθηνη.
Θα ήθελα καποιος να μου δωσει μια απάντηση τι μπορει να ήταν αυτο που το εβλεπε η ίδια χωρίς να μπορει να το δει καποιος αλλος.
Σας ευχαριστώ πολυ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-11-10, 03:08
Το avatar του χρήστη Mike Death Note
Mike Death Note Ο χρήστης Mike Death Note δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2010
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

μπορει κ να ταν δεμονας!1 η απλα μια κακη οπτασια
__________________
Μην κλάψις ποτέ για κάποιον που δεν σε αγάπησε σκέψου ότι κάποιος κλαίει επειδή δεν τον αγαπάς εσυ!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-11-10, 12:57
Το avatar του χρήστη Starstruck
Starstruck Ο χρήστης Starstruck δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

φιλη μου μηπως μπορεις να μας περιγραψεις τη μορφη αυτου του πλασματος οσο πιο καλα θυμασαι απο τις διηγησεις της φιλης σου?? η δευτερη εμφανιση του ισως να ηταν η γνωστη μας μορα (ή απλως ονειρο απο το φοβο της πρωτης εμφανισης) αλλα η πρωτη (αυτη εξω απο το παραθυρο) με προβληματιζει αρκετα...
__________________
my name is Lucifer please take my hand
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-11-10, 09:45
giotaki Ο χρήστης giotaki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2010
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Starstruck Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλη μου μηπως μπορεις να μας περιγραψεις τη μορφη αυτου του πλασματος οσο πιο καλα θυμασαι απο τις διηγησεις της φιλης σου?? η δευτερη εμφανιση του ισως να ηταν η γνωστη μας μορα (ή απλως ονειρο απο το φοβο της πρωτης εμφανισης) αλλα η πρωτη (αυτη εξω απο το παραθυρο) με προβληματιζει αρκετα...
Kαλημέρα,πριν απο λιγες ημέρες ειχα αυτη την συζητηση ξανα με την φιλη μου.Συγκεκριμενα την ρωτησα αν το εχει ξαναδει.Η απαντηση ηταν ευτυχως αρνητικη.Την ρωτησα ξανα να μου το περιγραψει.Αυτά που μου ειπε ηταν τα εξης.Ηταν εξω απο το παραθυρο ηταν καταμαυρο με κοκκινα ματια και και πολυ ψηλο.Ο φιλος της που ηταν μαζι της δεν το εβλεπε οπως εχω ηδη πει παρα μονο αυτη.Του φωναζε καλα δεν το βλεπεις?Ο φιλος της κοιταζε και ξανακοιταζε και δεν το εβλεπε.Το εψαξε στην συνεχεια και εμαθε οτι ηταν (και μονο που το λεω ανατριχιαζω)δαιμονας και οτι μπορει να της ξαναεμφανιστει καποια στιγμη στην ζωη της.Οσο για την δευτερη φορα που της εμφανιστηκε προσωπικα δεν πιστευω οτι ηταν μορα.Πιστευω οτι ηταν κατι κακο.Αυτο που ενιωθε την δευτερη φορα ηταν οτι προσπαθουσε να την διαπερασει αυτο ακριβώς μου ειπε.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mike Death Note Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορει κ να ταν δεμονας!1 η απλα μια κακη οπτασια
Aυτο ακριβως πιστευω και εγω και η φιλη μου.Παντως σιγουρα καλο δεν ηταν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 22-11-10 στις 16:31
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-11-10, 22:50
Το avatar του χρήστη Basilis2010
Basilis2010 Ο χρήστης Basilis2010 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Με αυτα που μας περιγραφεις εγω ειμαι 100% σιγουρος οτι πρεπει να ηταν καποιος δαιμονας..και αυτο το ασπρο πραγμα που το τραβαγε να ηταν καποιος αγγελος που ηθελε το καλο της και να το εξοντοσει..πες της να φοραει και εναν σταυρο ετσι για να απομακρινει αυτο το πραγμα..η ισως και εναν αγιασμο αν εχει εκεινη την στιγμη να το αδιασει επανω του...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-11-10, 09:44
giotaki Ο χρήστης giotaki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2010
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με αυτα που μας περιγραφεις εγω ειμαι 100% σιγουρος οτι πρεπει να ηταν καποιος δαιμονας..και αυτο το ασπρο πραγμα που το τραβαγε να ηταν καποιος αγγελος που ηθελε το καλο της και να το εξοντοσει..πες της να φοραει και εναν σταυρο ετσι για να απομακρινει αυτο το πραγμα..η ισως και εναν αγιασμο αν εχει εκεινη την στιγμη να το αδιασει επανω του...
Καλημέρα φιλε μου.Αυτο ακριβώς πιστευουμε και εμείς.Αυτο που φοβάται ειναι μήπως της ξαναεμφανιστει γιατι την περίοδο εκείνη που το ειχε ψαξει αυτο της ειχανε πει, οχι απαραιτητα αλλα υπαρχουν πιθανοτητες να το ξαναδει.
Το παρήγορο ειναι οτι εχει προστασία οπως ειπες και εσυ σωστα απο κάποιο άγγελο.
Μακάρι να μην της ξαναεμφανιστει.Εκείνη την περιοδο με ειχε επηρεασει και εμενα πολύ και φοβομουν μεσα στο ιδιο μου το σπιτι.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-11-10, 01:37
Το avatar του χρήστη Basilis2010
Basilis2010 Ο χρήστης Basilis2010 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giotaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα φιλε μου.Αυτο ακριβώς πιστευουμε και εμείς.Αυτο που φοβάται ειναι μήπως της ξαναεμφανιστει γιατι την περίοδο εκείνη που το ειχε ψαξει αυτο της ειχανε πει, οχι απαραιτητα αλλα υπαρχουν πιθανοτητες να το ξαναδει.
Το παρήγορο ειναι οτι εχει προστασία οπως ειπες και εσυ σωστα απο κάποιο άγγελο.
Μακάρι να μην της ξαναεμφανιστει.Εκείνη την περιοδο με ειχε επηρεασει και εμενα πολύ και φοβομουν μεσα στο ιδιο μου το σπιτι.
Να ξερεις πως μονο οι εκλεκτοι μπορουν να δουνε τα πνευματα,δαιμονες κτλ..ειναι σαββατογενημενη μηπως??
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-11-10, 09:37
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ξερεις πως μονο οι εκλεκτοι μπορουν να δουνε τα πνευματα,δαιμονες κτλ..ειναι σαββατογενημενη μηπως??

φιλε basilis2010, τι εννοεις λεγοντας οι εκλεκτοι?? εκλεκτοι απο ποιον?
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-11-10, 09:39
giotaki Ο χρήστης giotaki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2010
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ξερεις πως μονο οι εκλεκτοι μπορουν να δουνε τα πνευματα,δαιμονες κτλ..ειναι σαββατογενημενη μηπως??
Καλημέρα!!Δεν ειναι Σαββατογεννημένη.Οταν λες εκλεκτοί τι εννοείς?Σε ρωτάω επειδή γενικότερα δεν εχω ασχοληθεί με αυτά τα θέματα παρολο που πάντα ειχα την περιέργεια.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-11-10, 10:46
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Basilis2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ξερεις πως μονο οι εκλεκτοι μπορουν να δουνε τα πνευματα,δαιμονες κτλ..ειναι σαββατογενημενη μηπως??
Δεν νομίζω να έχει σχέση το να είσαι σαββατογεννημένος με το να βλέπεις οντότητες αν και εγώ που είμαι σαββατογεννημένος έχω μια αυξημένη διαίσθηση και πολλές φορες ακούω/βλέπω διαφορα που δεν θα έπρεπε σε σημείο να τα αγνοώ πλέον. Νομίζω ότι είναι απλά στον άνθρωπο και ίσος σε κάτι άλλο που δεν γνωρίζουμε γιατί όσο νάνε όλοι οι άνθρωποι έχουμε μεσάνυχτα σε πολλά θέματα που θα μας λύνανε πολλές απορίες αν τα γνωρίζαμε.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.