Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-04-12, 19:07
Alexandros13 Ο χρήστης Alexandros13 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2011
Περιοχή: Eυοσμος Θεσσαλονίκης
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Viper Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις αναλογιστεί πως θα αντιδράσεις αν τύχει να αντιμετωπίσεις κάτι που είναι πέρα από τις δυνάμεις σου;;; Γιατί άλλο όσα διαβάζεις και βλέπεις στην t.v και άλλο τα υπόλοιπα. Και όσο γρήγορα και να τρέξεις μετά πάλι δεν θα προλαβαίνεις.......
Εχω σκεφτεί(να τρέξω) αλλά ποτέ δεν μου έχει συμβεί σχεδόν τιποτα.
Εσένα σου έχει συμβεί κάτι "περίεργο"?
Αν συμβεί και σε εμένα μήπως έχεις καμία συμβουλή για το τι πρέπει να κάνω?
__________________
Ζήσε την στιγμή και ό,τι και αν κάνεις να ξες πως η προσπάθεια μετράει!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-04-12, 22:08
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alexandros13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν συμβεί και σε εμένα μήπως έχεις καμία συμβουλή για το τι πρέπει να κάνω?
Να ασχοληθείς με σοβαρότερα προβλήματα
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-04-12, 22:30
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alexandros13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι ανάγκη να τα πιστέψεις... Μπορεί να σου φαίνονται παράλογα επειδή ίσως δεν έχεις παρόμοια εμπειρία. Η απλά να με θεωρείς ψεύτη ή τσαρλατάνο. Δεν έχω θέμα, είναι λογικό να αντικρούωνται οι απόψεις μας γιατί είμαστε τελείως διαφορετικοί ανθρωποι.
Απλά μου φαίνονται όλα -απ' την περιγραφή σου- υπερβολικά "εύκολα"... Σου είπα απ' την αρχή ότι έχω όλη την καλή διάθεση να σε πιστέψω, αλλά κάτι δεν μου κολλάει στην ιστορία σου(εκτός αν είναι μια απλή αυθυποβολή, όπου πράγματι είναι τόσο "απλά" τα πράγματα). Δεν το λέω για κακό, σε πολλούς συμβαίνει να κάνουν την πλάκα τους και να αυθυποβάλλονται..




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alexandros13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και όταν εννοείς μην πας γηρεύοντας τι εννοείς?
Εννοώ αυτό ακριβώς που σου είπα..
Παράθεση:
Τι σκεφτόσασταν όταν δοκιμάσατε το ouija? Δεν ξέρετε ότι δεν ανοίγουμε ποτέ πόρτες αν δεν είμαστε σίγουροι ότι μπορούμε να την κλείσουμε? Και όχι μόνο το κάνατε, αλλά σηκωθήκατε και φύγατε πριν διώξετε ότι φέρατε! Αν είναι αλήθεια βέβαια.....
Ότι
Παράθεση:
Έχεις αναλογιστεί πως θα αντιδράσεις αν τύχει να αντιμετωπίσεις κάτι που είναι πέρα από τις δυνάμεις σου;;; Γιατί άλλο όσα διαβάζεις και βλέπεις στην t.v και άλλο τα υπόλοιπα. Και όσο γρήγορα και να τρέξεις μετά πάλι δεν θα προλαβαίνεις.......
Και ότι καλή η εξερεύνηση, αλλά δεν προχωράμε σε επικλήσεις όταν 1ον δεν έχουμε μαζί κάποιον έμπειρο και 2ον δεν ξέρουμε τι θα αντιμετωπίσουμε..
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-04-12, 04:40
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Marsia κάτι μου λέει πως αν είχε τη γνώση να πάρει μαζί του κάποιον που να μπορεί να τον βοηθησει,θα είχε και τη γνώση να μην προχωρήσει σε επίκληση!..
Παρ'όλα αυτά δεν μπορώ να τον αδικήσω!Όλοι έχουμε νιώσει τη μαγεία του μεταφυσικού!..Φίλε μου δε θα σου πρότινα να σταματήσεις να ασχολήσαι με το μεταφυσικό..Θα σου πρότινα όμως να μην τα μεγαλοποιείς όλα στο κεφάλι σου..Μάθε πως μια ιδέα δεν αργεί να γίνει πραγματικότητα στα μάτια αυτού που παθαίνει εμμονή..Χρησιμοποίησε το κεφάλι σου ηλίθιος δε φαίνεσαι..Μάθε πρώτα να μην επηρεάζεσαι από τις σκέψεις και τους φόβους σου ή τις σκέψεις και τους φόβους των άλλων..Έπειτα μάθε για το τι ενέργιες εσύ και οι φίλοι σου τόσο εύκολα ''καλλείτε''..Όταν μπουν όλα σε μια σειρά στο κεφάλι σου και ξεκαθαριστούν,τότε ξανασχολήσου..Αν και κατά τη δική μου άποψη καλύτερα να βρεις κάποιο πιο ακίνδυνο χόμπι!..Ρώσσικη ρουλέτα ας πούμε!..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-04-12, 17:13
Alexandros13 Ο χρήστης Alexandros13 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2011
Περιοχή: Eυοσμος Θεσσαλονίκης
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Inspired Hand Εμφάνιση μηνυμάτων
Marsia κάτι μου λέει πως αν είχε τη γνώση να πάρει μαζί του κάποιον που να μπορεί να τον βοηθησει,θα είχε και τη γνώση να μην προχωρήσει σε επίκληση!..
Παρ'όλα αυτά δεν μπορώ να τον αδικήσω!Όλοι έχουμε νιώσει τη μαγεία του μεταφυσικού!..Φίλε μου δε θα σου πρότινα να σταματήσεις να ασχολήσαι με το μεταφυσικό..Θα σου πρότινα όμως να μην τα μεγαλοποιείς όλα στο κεφάλι σου..Μάθε πως μια ιδέα δεν αργεί να γίνει πραγματικότητα στα μάτια αυτού που παθαίνει εμμονή..Χρησιμοποίησε το κεφάλι σου ηλίθιος δε φαίνεσαι..Μάθε πρώτα να μην επηρεάζεσαι από τις σκέψεις και τους φόβους σου ή τις σκέψεις και τους φόβους των άλλων..Έπειτα μάθε για το τι ενέργιες εσύ και οι φίλοι σου τόσο εύκολα ''καλλείτε''..Όταν μπουν όλα σε μια σειρά στο κεφάλι σου και ξεκαθαριστούν,τότε ξανασχολήσου..Αν και κατά τη δική μου άποψη καλύτερα να βρεις κάποιο πιο ακίνδυνο χόμπι!..Ρώσσικη ρουλέτα ας πούμε!..
Ευχαριστώ για τις συμβουλές... όσο για το τελευταίο οποσδήποτε!!χαχαχα
__________________
Ζήσε την στιγμή και ό,τι και αν κάνεις να ξες πως η προσπάθεια μετράει!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-04-12, 17:27
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Inspired Hand Εμφάνιση μηνυμάτων
Marsia κάτι μου λέει πως αν είχε τη γνώση να πάρει μαζί του κάποιον που να μπορεί να τον βοηθησει,θα είχε και τη γνώση να μην προχωρήσει σε επίκληση!..
Παρ'όλα αυτά δεν μπορώ να τον αδικήσω!Όλοι έχουμε νιώσει τη μαγεία του μεταφυσικού!..Φίλε μου δε θα σου πρότινα να σταματήσεις να ασχολήσαι με το μεταφυσικό..Θα σου πρότινα όμως να μην τα μεγαλοποιείς όλα στο κεφάλι σου..Μάθε πως μια ιδέα δεν αργεί να γίνει πραγματικότητα στα μάτια αυτού που παθαίνει εμμονή..Χρησιμοποίησε το κεφάλι σου ηλίθιος δε φαίνεσαι..Μάθε πρώτα να μην επηρεάζεσαι από τις σκέψεις και τους φόβους σου ή τις σκέψεις και τους φόβους των άλλων..Έπειτα μάθε για το τι ενέργιες εσύ και οι φίλοι σου τόσο εύκολα ''καλλείτε''..Όταν μπουν όλα σε μια σειρά στο κεφάλι σου και ξεκαθαριστούν,τότε ξανασχολήσου..Αν και κατά τη δική μου άποψη καλύτερα να βρεις κάποιο πιο ακίνδυνο χόμπι!..Ρώσσικη ρουλέτα ας πούμε!..
χαχαχαχαχα σωστό κι αυτό.. αλέξανδρε δε χρειάζετε να αφήσεις την ενασχόληση σου με το μεταφυσικό, μόνο να το κάνεις με ένα μέτρο.. Χρειάζεται απλά να προσέχεις και να μην "πηγαίνεις γυρεύοντας"..
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-04-12, 19:07
LanceR Ο χρήστης LanceR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-04-2012
Περιοχή: Κιλκίς
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Εφόσον είμαι από Καλαμαριά γνωρίζω για αυτό το σπίτι. Και θέλω να σου πω Αlexandros13 ότι εκτός από εσένα αυτό το έχουν δει και άλλοι στο συγκεκριμένο σπίτι. Αλλά όχι απαραίτητα στο ταβάνι...κυρίως σε σε τοίχους.
Και για τους "περίεργους" το σπίτι βρίσκεται απέναντι από το νοσοκομείο Παναγία στην Αρετσού. Καλή τύχη σε όποιον πάει αν και δεν θα του το συνυστούσα :P
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.