Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-05-12, 15:54
serj125 Ο χρήστης serj125 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2012
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Περιεργη μορφη στον καθρεφτη!!!

για σας!!θα ηθελα να σας αφηγηθο την περιπετεια μου που με τρομακσε παρα πολυ!!!πριν 3 μερες ενα απογευμα ημουν στο μπανιο του σπιτιου μου!!επειδει ομως ειχε καει ι λαμπα δεν ειχε φως παρα μονο το λιγοστο απο τα αλλα δοματια αλλα και απο εκσο καθος δεν ειχε βραδιασει τελειος!!!χτενιζομουν μπορστα στον καθρεφτη για περιπου 8 με 9 λεπτα .....σε μια στιγμη λοιπον βλεπο απο πισο μου ακριβος μια περιεργη μορφη!!!!ανατριχιασα!!!με επιασε πανικος καθος δεν πιστευα ποτε στο μεταφυσικο!!εκλεισα τα ματια τα ξαναανοιξα τιποτα εκει αυτο!!!εμοιαζε σαν μια γρια με περιεργο προσοπο που δεν φαινοταν καθαρα ομως αλλα πολυ θολα!!!αρχισα να τρεχο πηρα τα κλειδια και εφυγα απο το σπιτι μου και αμεσος πηγα να παιξο μπασκετ για να ξεχαστο!!!με τιποτα ομως δεν μοθ εφεφγε απο το μυαλο!!τορα πλεον επειδει εχω 2 μπανια στο σπιτι μου παο μονο στο ενα εχω να πατισο 3 μερες απο το φοβο μου στο αλλο!!!συχνα κοιμαμαι σε σπιτια φιλων προκειμενου να μην παο σπιτι μου!!σας παρακαλο αν μπορει να με βοηθηση καποιος για το τι ηταν αυτο που εγινε!!να σας πω πως ειναι η προτη φορα που μου συμβενει κατι ανεξηγητο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-05-12, 16:57
dimitris kng Ο χρήστης dimitris kng δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-04-2012
Περιοχή: ιωαννινα
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

καταρχην πρεπει να ηρεμησεις και να μην ανησυχεις..αυτο που ειδες ειναι μαλλον καποιο πνευμα(οχι φαντασμα υπαρχει διαφορα) μπορει να ηταν εκει για πολλους και διαφορους λογους..αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να φωναξεις ενα παπα να κανει ευχαιλεο στο σπιτι ωστε να φυγει...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-05-12, 17:03
Το avatar του χρήστη erelena
erelena Ο χρήστης erelena δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-04-2012
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

ιδέα σου θα ήταν ,είπες δεν είχες κ το πρέπον φως,μη φοβάσαι είμαι100% ότι ήταν φαντασίαΑγιασμό να κάνεις το ευχέλαιο είναι όταν είσαι άρρωστος .
__________________
Να ζεις,να αγαπάς και να μαθαίνεις...Leo Buskcaglia

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη erelena : 04-05-12 στις 17:05
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-05-12, 17:11
serj125 Ο χρήστης serj125 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2012
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

μακαρι να ηταν στην φαντασια μου αλλα δεν ηταν και στο λεο με τοση σιγουρια γιατι εχο δει πολλα ονειρα και καταλαβαινο τη ειναι πραγαμτικοτητα και τι οχι....το θεμα ειναι πως δεν ηταν βραδυ ι πρωι και μολις ειχα ξυπνοισει!!σκεφτικα οτι μπορει να εκανε καποιο περιεργο παιχνιδι το μυαλο μου αλλα εκλεισα τα ματια τα ξαναανοιξα και αυτο ηταν ακομη εκει!!αυτη τη στιγμη που σου γραφο ειμαι σπιτι και εχο κλειστει την πορτα του μπανιου!!φαινετε παραλογο αλλα φοβηθηκα παρα πολυ!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-05-12, 17:31
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από serj125 Εμφάνιση μηνυμάτων
μακαρι να ηταν στην φαντασια μου αλλα δεν ηταν και στο λεο με τοση σιγουρια γιατι εχο δει πολλα ονειρα και καταλαβαινο τη ειναι πραγαμτικοτητα και τι οχι....το θεμα ειναι πως δεν ηταν βραδυ ι πρωι και μολις ειχα ξυπνοισει!!σκεφτικα οτι μπορει να εκανε καποιο περιεργο παιχνιδι το μυαλο μου αλλα εκλεισα τα ματια τα ξαναανοιξα και αυτο ηταν ακομη εκει!!αυτη τη στιγμη που σου γραφο ειμαι σπιτι και εχο κλειστει την πορτα του μπανιου!!φαινετε παραλογο αλλα φοβηθηκα παρα πολυ!!
Καλωσήρθες στο φόρουμ μας.
Μήπως έχει κοντά στο μπάνιο κάποιο παράθυρο και χτυπά ο ήλιος και αυτή η αντανάκλαση μας κάνει να πιστεύουμε με παρειδωλία ότι κάποιος υπάρχει; Η εμπειρία σου μου θύμισε έργο θρίλερ. Έχεις ακούσει επίσης την έκφραση κοιμάται όρθιος. Πολλές φορές όταν δεν κοιμηθούμε καλά εικόνες ξεπηδούν από το υποσυνείδητο και ονειρευόμαστε με τα μάτια ανοιχτά. Πάντως έναν εξορκισμό κάνε τον καλού- κακού. Φέρε παπά να διώξει το κακό. Ο απλός αγιασμός δεν έχει αποτέλεσμα μόνος του αν πρόκειται για κακό πνεύμα. Τώρα εξετάζω όλες τις πιθανότητες. Σου συνέβη πρώτη φορά;
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 04-05-12 στις 17:31
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-05-12, 17:44
serj125 Ο χρήστης serj125 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2012
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

ευχαριστο!!οπως ειπα και πριν το περιστατικο συνεβει απογευμα προς βραδυ γυρο στης 9 παρα αν θυμαμαι καλα!!!ναι μου συνεβει για 1 φορα.....γενικα ποτε δεν μου ειχε συμβει κατι μεταφυσικο και ποτε δεν πιστευα κιολας αλλα με αυτοι που εγινε αρχιζο και πιστευο!!πριν λιγο που εψασνα σε διαφορα σαιτ για το θεμα ειδα καπου που ελεγε πως ειχε γινει ενα πειραμα!!ειχαν βαλει 50 ατομα να κοιτακσουν το καθρεφτη τους για 10 λεπτα περιπου και στους μισουσ εμφανιστικε κατι απο πισο!!δεν ξερο αν μου συνεβει αυτο αλλα μακαρι.....να εκαναν καποιο παιχνδι τα ματια μου!!αν και δεν νομιζο γιατι τα ανοιγοκλεισα και αθτο συνεχιζε να ινε απο πισο με ενα αγριο υφος αν και ιταν αρκετα θολο!!!γενικα παντος το σπιτι ειναι ροσφατα χτισμενο δεν ειναι παλιο εαν εχει σχεση αυτο!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-05-12, 18:49
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
το θεμα ειναι πως δεν ηταν βραδυ ι πρωι και μολις ειχα ξυπνοισει!!
Παράθεση:
το περιστατικο συνεβει απογευμα προς βραδυ γυρο στης 9 παρα αν θυμαμαι καλα!!!
Μπορείς να μου πεις τι από τα δύο συμβαίνει τελικά; Με έχεις μπερδέψει. Υπάρχουν αντιφάσεις. Επίσης στην αφήγηση λές απόγευμα, στην απάντηση βράδυ, πρωί. Δεν βγαίνει άκρη φίλε μου. Εσείς οι υπόλοιποι βγάζετε άκρη;
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 04-05-12 στις 18:55
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-05-12, 18:56
serj125 Ο χρήστης serj125 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2012
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

ναι λεο....πως δεν ηταν πρωι αλλα ουτε και βραδυ με την εννοια του οτι σηκοθηκα βραδυ απο τον υπνο για να παο τουαλετα!!λαθος δικο μου!!!η ορα ηταν καπου στην 9 παρα εκεινει την ορα δηλαδη αρχιζε να βραδιαζει!!να ανοιξο τιν πορτα απο το μπανιο η διατρεχο καποιο κινδυνο??απο τη μια θελο πολυ μπας και ανακαλυψο κατι καινουργιο γιατι με εχει φαει ι περιεργεια αλλα απο την αλλη φοβαμαι φρικτα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-05-12, 19:04
Το avatar του χρήστη erelena
erelena Ο χρήστης erelena δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-04-2012
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

Mας δουλεύεις?Μήπως ήταν πρωί προς μεσημέρι.αλλα λόγια να αγαπιώμαστε
__________________
Να ζεις,να αγαπάς και να μαθαίνεις...Leo Buskcaglia
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-05-12, 21:09
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

βρε παιδια...ο ανθρωπος το λεει ξεκαθαρα, απλως ειναι ανορθρογραφος γιατι μαλλον δεν ειναι απο εδω...δεν ηταν λεει πρωι η βραδυ...ηταν απογευμα προς βραδυ γυρω στις 8 με 9 παρα...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.