Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Θρησκειολογία –Μυθολογίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 16-11-10, 12:15
Το avatar του χρήστη Raziel!*
Raziel!* Ο χρήστης Raziel!* δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Οσο αναφορα την αστρολογια,τι να πω, εχει γινει της μοδας τα τελευταια χρονια παρολο που συμφωνα με στατηστικες μελετες οι προβλεψεις των αστρολογων και ολα τα σχετικα ηταν μια αποτυχια.Ασε που ο αριθμος των πλανητων που γνωριζουμε σημερα δεν ηταν παντα ο ιδιος, καποιοι πλανητες ειναι προσφατες ανακαληψεις.

Αυτο παλι περι<<Αν, οπως ομολογουν οι φυσικες επιστημες, η υλη ειναι αδιαχωριστη απο το νου, αν το Συμπαν ειναι μια Κοσμικη Συνειδηση,>> ποτε το ομολογησαν οι φυσικες επιστημες και δεν το εμαθα εγω.Δυο εξηγησεις μπορει να υπαρχουν1)ή εγω εχω μεινει πολυ πισω στην ενημερωση ή 2)................
__________________
I wish I had the power to escape from this thing people call reality
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 16-11-10, 16:27
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raziel!* Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο αναφορα την αστρολογια,τι να πω, εχει γινει της μοδας τα τελευταια χρονια παρολο που συμφωνα με στατηστικες μελετες οι προβλεψεις των αστρολογων και ολα τα σχετικα ηταν μια αποτυχια.Ασε που ο αριθμος των πλανητων που γνωριζουμε σημερα δεν ηταν παντα ο ιδιος, καποιοι πλανητες ειναι προσφατες ανακαληψεις.

Αυτο παλι περι<<Αν, οπως ομολογουν οι φυσικες επιστημες, η υλη ειναι αδιαχωριστη απο το νου, αν το Συμπαν ειναι μια Κοσμικη Συνειδηση,>> ποτε το ομολογησαν οι φυσικες επιστημες και δεν το εμαθα εγω.Δυο εξηγησεις μπορει να υπαρχουν1)ή εγω εχω μεινει πολυ πισω στην ενημερωση ή 2)................
Εχεις μεινει πολυ πισω. Mελετησε κβαντικη φυσικη, το πειραμα του Schrodinger, και τη θεωρια του Βοhm και θα καταλαβεις.

Οσον αφορα τον Κατακλυσμο μην περιμενεις πολλες πληροφοριες επισημως. Οι επιβατες του Τιτανικου ενημερωθηκαν για το ναυαγιο οταν πλεον το πλοιο αρχισε καταφανως να βουλιαζει!

Παρε μια γευση παντως απο NASA:
http://science.nasa.gov/science-news..._stormwarning/
__________________
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ
http://morningstar-astreas.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 16-11-10, 20:35
Το avatar του χρήστη Raziel!*
Raziel!* Ο χρήστης Raziel!* δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις μεινει πολυ πισω. Mελετησε κβαντικη φυσικη, το πειραμα του Schrodinger, και τη θεωρια του Βοhm και θα καταλαβεις.

Οσον αφορα τον Κατακλυσμο μην περιμενεις πολλες πληροφοριες επισημως. Οι επιβατες του Τιτανικου ενημερωθηκαν για το ναυαγιο οταν πλεον το πλοιο αρχισε καταφανως να βουλιαζει!

Παρε μια γευση παντως απο NASA:
http://science.nasa.gov/science-news..._stormwarning/
Να, αυτο ειναι κατι που θα μπορουσε να προωθησει την συζητησηΤετοια θελω και εγω, links,βιβλια και γενικως εγκυρες πηγες πληροφορησης αλλιως το ολο πραγμα μενει στασιμο ειδικα οταν περιστρεφεται γυρω απο μελλοντικες καταστροφες(ειδικα οταν προκειται καταστροφες το 2012).Καταλαβαινεις φανταζομαι οτι τετοιες δηλωσεις απο οποιον και αν προερχονται οδηγουν σε αντιδρασεις οπως ολες οι παραπανω(και οι δικες μου και των αλλων μελων).Αν και φανταζομαι οτι και εσυ ο ιδιος περιμενες τετοιες αντιδρασειςΠροσωπικα γνωριζα εδω και πολυυυυ καιρο για τις προβλεψεις της Nasa περι ηλιακων καταιγιδων (ετυχε να πεσω πανω στα τελευταια λεπτα ενος δοκιμαντερ που αναφεροταν ακριβως σε αυτο,ειναι απο τα πραγμα που σε χτυπανε αιφνιδιαστηκα στο κεφαλι και φροντιζουν να σου δωσουν και μερικες σφαλιαρες)Οποτε ειχα φροντισει να το ψαξω,απλα αναρωτιομουν πως θα στιριζες εσυ τις δικες σου δηλωσεις (χωρις να εχω κατι προσωπικο μαζι σου,απλα ειμαι καχυποπτος ανθρωπος απο την φυση μου).Οπως και να εχει παντως ενα ειναι σιγουρο ο Χρονος θα δειξει!!

Και θα φροντισω να ενημερωθω και να καλυψω οτι κενα εχω οσο αναφορα την φυσικη και την επιστημη.

Φιλικα Raziel
ΥΓ.Αν και μου αρεσει ο Τιτανικος και σαν ταινια και σαν πλοιο,δεν θελω να ειμαι μια απο τους επιβατες,Δεν ξερω κολυμπι!!
__________________
I wish I had the power to escape from this thing people call reality

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raziel!* : 16-11-10 στις 20:45
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 16-11-10, 23:11
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις μεινει πολυ πισω. Mελετησε [...] το πειραμα του Schrodinger

χαχααχαχχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ


Schrodinger (August 1887, Erdberg – 4 January 1961)

Ενώ εσύ είσαι μέσα στην δεκαετία μας...

Τι δεκαετία..; Ούτε στον αιώνα μας δεν είσαι με ΟΛΑ αυτά που ανέφερες...

Ο μόνος λόγος που δεν απαντάω σοβαρά στα μηνύματά σου είναι επειδή λες τόσες μαζεμένες παραπληροφορίες και ανυπόστατα... που ο όγκος και μόνο αυτών με κουράζει πραγματικά...

Εδώ.. που είπες λίγα (και καλά) δεν έχεις παράπονο..
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 17-11-10, 15:06
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ενώχ Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχααχαχχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ


Schrodinger (August 1887, Erdberg – 4 January 1961)

Ενώ εσύ είσαι μέσα στην δεκαετία μας...

Τι δεκαετία..; Ούτε στον αιώνα μας δεν είσαι με ΟΛΑ αυτά που ανέφερες...

Ο μόνος λόγος που δεν απαντάω σοβαρά στα μηνύματά σου είναι επειδή λες τόσες μαζεμένες παραπληροφορίες και ανυπόστατα... που ο όγκος και μόνο αυτών με κουράζει πραγματικά...

Εδώ.. που είπες λίγα (και καλά) δεν έχεις παράπονο..
Ο καθενας εχει το δικαιωμα να λεει οτι θελει, να δυσφημιζει τα λογια του αλλου, διχως καν να εχει σημασια αν ειναι δικαιο ή οχι. Αυτα ειναι τα αποτελεσματα του ελευθερου λογου. Το οτι με μεμφεσαι και το οτι το μηνυμα σου ακολουθησε το δικο μου δεν σημαινει, ωστοσο, οτι εχεις απαραιτητα το γνωμονα της αληθειας. Κατι που ισχυει για ολους μας. Ποσο μαλλον σε σενα που απο οτι φαινεται δεν εισαι αρκετα ενημερωμενος για το τι εστι επιστημολογια.
Προσεξε να δεις πως εκτεθηκες:
Για την επιστημολογια τα γνωσιολογικα κεκτημενα ειναι υποθεση μακρων διαδικασιων. Απο τον Διαφωτισμο και υστερα επικρατησαν καποιες θετικιστικες κοινοτοπιες σε τετοιο βαθος που η ανατροπη τους δεν ειναι υποθεση μιας δεκαετιας, κυριε. Μαλλον υποθεση αιωνων!
Διοτι εκεινο που εξακριβωνει σημερα (εδω και εναν αιωνα!) η νεα επιστημολογια ειναι ριζοσπαστικα διαφορετικο απο το κοσμοειδωλο που ειχε καθιερωσει ο θετικισμος του Διαφωτισμου. Υπο αυτο το πρισμα, το πειραμα του Schrodiger, δοθεισας της ριζοσπαστικης του γνωσιολογικης καινοφανειας, ειναι ενα σχετικα προσφατο πειραμα, που δεν διαψευστηκε σε καμια περιπτωση παρα μονο επαληθευεται απο νεωτερα πειραματα και θεωριες, οπως αυτη του Bohr.

Ασε τωρα τις μεγαλες κουβεντες οτι παραπληροφορω και οτι λεω ανυποστατα πραματα. Ειμαι προθυμος να σε βαλω να κουρασεις πολυ το μυαλο σου για να φτασεις στην Αληθεια ετσι οπως πραγματικα εχει. Αν εισαι προθυμος να κουρασεις το μυαλο σου, μπορουμε να ανοιξουμε ενα νεο νημα για οποιο θεμα θεωρεις οτι παραπληροφορω, και θα βαλω το νου σου σε μια αλλη ταξη απο αυτην που σου μαθαν στο σχολειό.
__________________
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ
http://morningstar-astreas.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kerezoon : 17-11-10 στις 15:08
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 17-11-10, 17:05
Το avatar του χρήστη Raziel!*
Raziel!* Ο χρήστης Raziel!* δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Εχει μηπως καμια σχεση η θεωρια του Τσαρλς Χάπγκουντ(καπως ετσι νομιζω τον λενε) με τους κατακλυσμους που ανεφερες προηγουμενος?
__________________
I wish I had the power to escape from this thing people call reality
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 17-11-10, 17:53
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raziel!* Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει μηπως καμια σχεση η θεωρια του Τσαρλς Χάπγκουντ(καπως ετσι νομιζω τον λενε) με τους κατακλυσμους που ανεφερες προηγουμενος?
Oσον αφορα τη μεταστροφη των πολικων μαγνητικων πεδιων, ναι.
__________________
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ
http://morningstar-astreas.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 17-11-10, 19:08
Το avatar του χρήστη Raziel!*
Raziel!* Ο χρήστης Raziel!* δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Oσον αφορα τη μεταστροφη των πολικων μαγνητικων πεδιων, ναι.
ΧΙΤο φανταστηκα,ειχα διαβασει ομως οτι οι γεωλογοι δεν την αποδεχονται την θεωρια.

Η μηπως με κατι το μπερδευω το ολο θεμα?......
__________________
I wish I had the power to escape from this thing people call reality

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 17-11-10 στις 19:31
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 17-11-10, 20:02
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο καθενας εχει το δικαιωμα να λεει οτι θελει, να δυσφημιζει τα λογια του αλλου, διχως καν να εχει σημασια αν ειναι δικαιο ή οχι. Αυτα ειναι τα αποτελεσματα του ελευθερου λογου. Το οτι με μεμφεσαι και το οτι το μηνυμα σου ακολουθησε το δικο μου δεν σημαινει, ωστοσο, οτι εχεις απαραιτητα το γνωμονα της αληθειας. Κατι που ισχυει για ολους μας. Ποσο μαλλον σε σενα που απο οτι φαινεται δεν εισαι αρκετα ενημερωμενος για το τι εστι επιστημολογια.
Προσεξε να δεις πως εκτεθηκες:
Για την επιστημολογια τα γνωσιολογικα κεκτημενα ειναι υποθεση μακρων διαδικασιων. Απο τον Διαφωτισμο και υστερα επικρατησαν καποιες θετικιστικες κοινοτοπιες σε τετοιο βαθος που η ανατροπη τους δεν ειναι υποθεση μιας δεκαετιας, κυριε. Μαλλον υποθεση αιωνων!
Διοτι εκεινο που εξακριβωνει σημερα (εδω και εναν αιωνα!) η νεα επιστημολογια ειναι ριζοσπαστικα διαφορετικο απο το κοσμοειδωλο που ειχε καθιερωσει ο θετικισμος του Διαφωτισμου. Υπο αυτο το πρισμα, το πειραμα του Schrodiger, δοθεισας της ριζοσπαστικης του γνωσιολογικης καινοφανειας, ειναι ενα σχετικα προσφατο πειραμα, που δεν διαψευστηκε σε καμια περιπτωση παρα μονο επαληθευεται απο νεωτερα πειραματα και θεωριες, οπως αυτη του Bohr.
Χε..

Είναι πράγματι παράξενο που άνθρωποι που δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με το τι είναι "επιστήμολογία/επιστήμη" βαυκαλίζονται και βλογάνε τα γένια τους...


Το ωραίο είναι... πως κάτι τέτοιοι είναι συνήθως από τίποτα θεωρητικές ενασχολήσεις του ανθρώπου (ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ, μιας και ο όρος αφορά ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ) και καμία σχέση δεν έχουν με την διεθνή έγκυρη και έγκριτη έρευνα.

Εάν είχαν.. θα ήξεραν πως έρευνες του περασμένου αιώνα... πολύ απλά είναι παλιές...

Πρόσφατο θεωρείται ό,τι είναι στην τελευταία 5ετία (πληροφοριακά.. έτσι σαν συμβουλή μπας και σταματήσουν να εκτίθενται μερικοί...)


Όσο για τα άλλα περί σχολείου και διαφορετικού τρόπου σκέψης.. είναι πράγματι άξιο απορίας... πώς μπορεί κανείς να λέει για σκέψη όταν δεν έχει ουδεμία σχέση με τον ορθό λόγο.. παρά μόνο με εικασίες, δοξασίες και πίστη..

αααχχ...


Αλλά και πάλι.. όλα χρειάζονται στην Φύση...


Anyway.. βαρέθηκα αυτή την συζήτηση. Σόρρυ για την παρέμβαση. Συνεχίστε αυτό που κάνετε... όλα χρειάζονται.
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 18-11-10, 11:28
Το avatar του χρήστη Raziel!*
Raziel!* Ο χρήστης Raziel!* δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ενώχ Εμφάνιση μηνυμάτων
Χε..

Είναι πράγματι παράξενο που άνθρωποι που δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με το τι είναι "επιστήμολογία/επιστήμη" βαυκαλίζονται και βλογάνε τα γένια τους...


Το ωραίο είναι... πως κάτι τέτοιοι είναι συνήθως από τίποτα θεωρητικές ενασχολήσεις του ανθρώπου (ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ, μιας και ο όρος αφορά ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ) και καμία σχέση δεν έχουν με την διεθνή έγκυρη και έγκριτη έρευνα.

Εάν είχαν.. θα ήξεραν πως έρευνες του περασμένου αιώνα... πολύ απλά είναι παλιές...

Πρόσφατο θεωρείται ό,τι είναι στην τελευταία 5ετία (πληροφοριακά.. έτσι σαν συμβουλή μπας και σταματήσουν να εκτίθενται μερικοί...)


Όσο για τα άλλα περί σχολείου και διαφορετικού τρόπου σκέψης.. είναι πράγματι άξιο απορίας... πώς μπορεί κανείς να λέει για σκέψη όταν δεν έχει ουδεμία σχέση με τον ορθό λόγο.. παρά μόνο με εικασίες, δοξασίες και πίστη..

αααχχ...


Αλλά και πάλι.. όλα χρειάζονται στην Φύση...


Anyway.. βαρέθηκα αυτή την συζήτηση. Σόρρυ για την παρέμβαση. Συνεχίστε αυτό που κάνετε... όλα χρειάζονται.
Αυτο το πραγμα ,γιατι συνεχιζεις να το κανεις δεν μπορω να

καταλαβω?Πρεπει δηλαδη, καθε φορα που γραφεις, να ειρωνευεσαι και να

κρινεις τον αλλον?Ολος ο σκοπος δηλαδη της συζητησης ειναι να βαλουμε

ταμπελακι στον συνομιλητη μας?Μπαινουμε εδω μεσα για να διεκδικισουμε

τιτλους,για να κανουμε γνωστο σε ολους το πτυχιο που εχουμε και την

ειδικοτητα που φερουμε?Δεν μπορεις απλα να εκφρασεις την αποψη σου με

μερικα επιχειρηματα,να κανεις μερικες διευκρινισεις, να εξηγησεις απλα μερικα

πραγματα?Ξερεις που ξερεις περισσοτερα απο εμενα,και εδω δεν υπαρχει ισως

ή μπορει ,ξερεις σιγουρα, γιατι πολυ απλα το γεγονος αυτο ειναι συνεπεια της

ηλικιας μου,τι κανω ειμαι μολις 16, παρολα αυτα συνεχιζεις να" προσπαθεις να

αποδειξεις" σε ολους ποσο κατωτεροι ειναι απο εσενα ποσο ανεκπαιδευτοι και

ανοητοι, και μακαρι να ηξερες ποσο με στεναχωρει αυτο διοτι πραγματικα

ξερω και μονη μου οτι οι γνωσεις μου δεν ειναι ισως αξιες να συγκριθουν με

τις γνωσεις των πεισσοτερων μελων.Παρολα αυτα προσπαθω να μαθω,εκτος

και αν αυτο απαγορευεται ή ειναι λαθος.Τι κανω που στα σχολεια δεν μας

μαθαινουν τιποτε αξιολογο,παρα μονο πως να λυσουμε μια καταστατικη

εξισωση.Μπαινουν μεσα οι καθηγητες και βαριουνται που ζουν,απαξιουν αμα

θα μαθεις κατι,τους λες οτι δεν καταλαβαινεις και σου απαντανε οτι αυτο ειναι

δικο σου προβλημα και την επομενη μερα φροντιζουν να σε κανουν ρεζιλι

μπροστα σε ολη την ταξη αποδεικνιοντας σου οτι ξερεις λιγοτερα απο τον

ιδιο.Και εσυ που αγαπας την μαθηση ,τα μαθηματικα και την

φυσικη,αναγκαζεσαι να ψαχνεις μονος σου στο Internet και στα βιβλια

απαντησεις στα ερωτηματα σου,διοτι δυστυχως δεν εισαι ενας ανωριμος

εφηβος που το μονο που τον απασχολει ειναι τι χρωμα θα βαψει αυριο τα

νυχια του.Και γραφεσαι σε ενα foroum με την ιδεα οτι θα σε βοηθησουν και

μπαινουν διαφοροι ,οι οποιοι θα επρεπε να ντρεπονται,και σου κρεμανε

ταμπελακια χωρις καν να σε ξερουν αλλα ουτε και τα κινητρα σημμετοχης

σου.Τελος παντων ΟΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ οπως και τα παραδειγματα προς

αποφυγη.Και ολα αυτα που γραφω ειναι εκτος θεματος απλα σκεφτηκα οτι

εφοσον μπορει ο καθε ενας να μπαινει και λεει αντιστοιχα γιατι να μην μπορω

και εγω? Να και κατι οσο αναφορα τον ορο επιστημη--α.η ορθολογική και μεθοδική έρευνα του επιστητού και το σύνολο των συστηματοποιημένων γνώσεων που προέρχονται από αυτή: Δημιουργία / εξέλιξη / πρόοδος / παρακμή της επιστήμης. Σχέσεις επιστήμης και φιλοσοφίας / τεχνολογίας / θρησκείας. Επιτεύγματα / εφαρμογές της επιστήμης. || σύνολο επιστημόνων: Tι λέει για το θέμα αυτό η ~; β. κάθε κλάδος της επιστήμης όπως αυτή έχει διαιρεθεί ιδίως με βάση το αντικείμενο που ερευνά: H ιατρική / νομική / μαθηματική / γεωπονική / θεολογική ~. Σπουδάζω μια ~, φοιτώ για να αποκτήσω γνώσεις γύρω από αυτήν. Aσχολούμαι με μια ~, είμαι επιστήμονας, ερευνητής κτλ. H ορολογία μιας επιστήμης. γ. (συνήθ. πληθ.) για επιστήμες με κοινά στοιχεία, ιδίως με κοινό αντικείμενο: Διαίρεση των επιστημών. Φυσικές / κοινωνικές / ιστορικές / πολιτικές / ανθρωπιστικές επιστήμες. Επιστήμες του ανθρώπου. Kαθαρές επιστήμες, που δεν έχουν καμία πρακτική εφαρμογή. ANT εφαρμοσμένες επιστήμες. Εμπειρικές / απόκρυφες* επιστήμες.Ολο το παραπανω ειναι μια αντιγραφη απευθειας απο την ιστοσελιδα www.greek-language.gr
__________________
I wish I had the power to escape from this thing people call reality

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raziel!* : 18-11-10 στις 11:46
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.