Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 12-05-07, 12:53
Melhisedek Ο χρήστης Melhisedek δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-02-2007
Περιοχή: Καλλιθέα
Μηνύματα: 103
Red face Γεια σας είμαι ο Melhisedek και είμαι νέο μέλος.

Τι είναι τα UFO?Γιατί κανείς από εσάς δεν αναπτύσει μια συζητήσιμη θεωρία?Πολλοί λένε ότι έχουν δει,αλλά κανείς δεν έχει αποδείξεις.Πιστεύω στην ύπαρξη τους,όχι όπως εσείς.Ότι ντε και καλά εξωγήινοι κ.τ.λ.Πιστεύω πως είναι ένα είδος φαινομένων που συμβαίνουν λόγω κάποιας αιτίας.Τα φαινόμενα αυτά είτε προσπαθόύν να κρύψουν κάτι,είτε να φανερώσουν κάτι.Μια άλλη θεωρία που έχω ακούσει είναι ότι δαίμονες,αρχαίοι ολύμπιοι Θεοί και UFO έχουν πολλά στοιχεία μεταξύ τους και αποτελούν διαφορετικές πλευρές του ίδιου νομίσματος.Μερικοί ακόμοι πιστεύουν πως είναι μια πλάνη των δαιμόνων.Τέλος από όσα έχω ακούσει τα UFO εμφανίζονται σε μέρη ΄΄ιδιαίετερα΄΄ π.χ. όπως λέγεται στο βουνό Όλυμπος κ.τ.λ.Όσο για τις απαγωγές δε διαφέρουν και πολύ από ένα άσχημο εφιάλτη ή ένα καλοειπωμένο ψέμα.Ίσως και τίποτα από όλα αυτά να μην ισχύει.Πάντως έχω μπερδευτεί γιατί τα πάντα είναι μπερδεμένα,άντε τώρα να ξεχωρίσεις την ήρα από το σιτάρι!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Melhisedek : 12-05-07 στις 12:54
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 12-05-07, 17:59
open mind Ο χρήστης open mind δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

ΑΤΙΑ είναι ότι λένε τα αρχικά τους Αγνώστου Ταυτότητος
Ιπτάμενα Αντικείμενα και βεβαια δεν είναι όλα το ίδιο πράγμα
Μερικά μπορεί να είναι γηινης κατασκευής μυστική τεχνολογία
Αλλα οφείλονται σε φυσικά φαινόμενα αλλα δεν είναι ΑΤΙΑ απλα
Ο μαρτυράς δεν έχει τις σχετικές γνωσεις και τα κατατασει σε αυτή την
Κατηγορια και βεβαία υπάρχει και η περίπτωση των εξωγηινων
Μετά από τις παραπάνω εξηγήσεις υπάρχουν και οι πιο extreme
Από τους ολυμπίους θεούς που έγραψες μέχρι επισκέπτες απ το μέλλον
__________________
ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 16-05-07, 16:14
Το avatar του χρήστη boogieman
boogieman Ο χρήστης boogieman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-01-2005
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή περιεργο σκαφος...

...ok..βρηκα αλλες 2 φωτο απο το ιδιο σκαφος..που τραβηξε καποιoς στην Lake Tahoe....
ειναι οι φωτο με τα νουμερα 070505_02.jpg και 070505_03.jpg και η σελιδα ειναι αυτη:

http://mufoncms.com/cgi-bin/manage_sighting_reports.pl

το σκαφος ειναι το ιδιο...τωρα για τα αλλα δεν ξερω...ο καθενας μπορει να δει,και να βγαλει τα συμπερασματα του...
__________________
"We are the Ones we've been waiting for"
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 25-05-07, 08:31
Melhisedek Ο χρήστης Melhisedek δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-02-2007
Περιοχή: Καλλιθέα
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Melhisedek
Τι είναι τα UFO?Γιατί κανείς από εσάς δεν αναπτύσει μια συζητήσιμη θεωρία?Πολλοί λένε ότι έχουν δει,αλλά κανείς δεν έχει αποδείξεις.Πιστεύω στην ύπαρξη τους,όχι όπως εσείς.Ότι ντε και καλά εξωγήινοι κ.τ.λ.Πιστεύω πως είναι ένα είδος φαινομένων που συμβαίνουν λόγω κάποιας αιτίας.Τα φαινόμενα αυτά είτε προσπαθόύν να κρύψουν κάτι,είτε να φανερώσουν κάτι.Μια άλλη θεωρία που έχω ακούσει είναι ότι δαίμονες,αρχαίοι ολύμπιοι Θεοί και UFO έχουν πολλά στοιχεία μεταξύ τους και αποτελούν διαφορετικές πλευρές του ίδιου νομίσματος.Μερικοί ακόμοι πιστεύουν πως είναι μια πλάνη των δαιμόνων.Τέλος από όσα έχω ακούσει τα UFO εμφανίζονται σε μέρη ΄΄ιδιαίετερα΄΄ π.χ. όπως λέγεται στο βουνό Όλυμπος κ.τ.λ.Όσο για τις απαγωγές δε διαφέρουν και πολύ από ένα άσχημο εφιάλτη ή ένα καλοειπωμένο ψέμα.Ίσως και τίποτα από όλα αυτά να μην ισχύει.Πάντως έχω μπερδευτεί γιατί τα πάντα είναι μπερδεμένα,άντε τώρα να ξεχωρίσεις την ήρα από το σιτάρι!!!
Από mystery τεύχος 20
Αποκάλυψη απόρρητης Βρετανικής Έκθεσης
<<Τα UFO είναι φυσικά φαινόμενα>>!
<<….το Βρετανικό Υπουργείο Αμύνης προκάλεσε διεθνείς συζητήσεις,δημοσιεύοντας στην ιστοσελίδα του (www.mod.uk), ολόκληρους τους φακέλους των ερευνών που πραγματοποίησε σχετικά με το ζήτημα των Ιπτάμενων Δίσκων,ή αλλιώς των Άγνωστης Ταυτότητας Εναέριων Φαινομένων (Unidentified Aerial Phenomena),έτσι δηλαδή όπως προτιμούν να τους αποκαλούν.
Σύμφωνα με τις ανακοινώσεις και τα πολυσέλιδα πρώην απόρρητα έγγραφα ,η εν λόγω εργασία,που στο κύριο κομμάτι της αφορά την καταγραφή εκαντοτάδων αναφορών εμφάνισης Α.Τ.Ε.Φ. σε αγγλικό εναέριο χώρο με κάθε λεπτομέρεια,είχε σαν στόχο την ανακάλυψη βασικών επαναλαμβανόμενων μοτίβων που θα αποδείκνυαν όχι μόνο τη φύση των αντικειμένων αυτών,αλλά και την πιθανότητα απειλής για την κρατική ασφάλεια.>>
<<…Βλέπετε, στα συμπεράσματα που καταλήγει είναι άκρως ενδιαφέροντα:βασικό σημείο της έκθεσης είναι πως τα Α.Τ.Ε.Φ. ναι μεν υφίστανται πραγματικά,όμως δεν είναι Ιπτάμενοι Δίσκοι από το διάστημα,αλλά ατμοσφαιρικά φαινόμενα για τα οποία γνωρίζουμε ελάχιστα:<<Πρόκειται για σπάνια φυσικά ηλεκτρικά και μαγνητικά φαινόμενα στην ατμόσφαιρα,τη μεσόσφαιρα και την ιονόσφαιρα,τα οποία παράγουν ασυνήθιστους τύπους κεραυνών και άλλα οπτικά φαινόμενα…Υπάρχουν τεκμήρια ότι μετεωρίτες με τις γνωστές τους συνέπειες και πιθανώς κάποιες άλλες λιγότερο γνωστές συνέπειες,ευθύνονται για ορισμένα μη αναγνωρίσιμα φαινόμενα…Επιπλέον,πεδία που σχετίζονται με την παραγωγή πλάσματος,δηλαδή ιονισμένου αερίου στην ατμόσφαιρα,μπορούν να επηρεάσουν οχήματα αλλά και τον εγκέφαλο των αυτόπτων μαρτύρων,κάνοντάς τους να πιστεύουν ότι είχαν στενές επαφές με εξωγήινες οντότητες!
Τα φαινόμενα αυτά,αν και σπάνια,μπορούν να προκαλέσουν κινδύνους κυρίως στην εναέρια κυκλοφορία,καθώς δημιουργούν πανικό στους πιλότους όπως και διαταραχές στον ηλεκτρικό εξοπλισμό των οχημάτων με ανυπολόγιστα αποτελέσματα.
Αν και ο ανώνυμος συντάκτης αναφέρει ποικίλες θεωρίες συνομωσίας για συγκάλυψη της εξωγήινης αλήθειας,ο ίδιος πιστεύει πως κάτι τέτοιο είναι προϊόν φαντασίας,καθώς κανένα από τα περιστατικά που μελέτησε δεν τον κατεύθυνε στην ύπαρξη μιας κάποιας συνομωσίας,ή μια ορισμένης μυστικής ομάδας συγκάλυψης σαν τη Majestic 12…>>
Αυτή η δημοσίευση της έρευνας παρουσιάζει αρκετό ενδιαφέρον και η πρότασή της νομίζω πως προσεγγίζει πιο πολύ την αλήθεια,παρά αυτή της εξωγήινης θεωρίας.Όλα αυτά που παρατηρούνται ίσως να μην είναι τίποτα άλλο παρά κάποια σπάνια φαινόμενα,για τα οποία ελάχιστα γνωρίζουμε,τα οποία έχουν την ικανότητα να προκαλούν αλλοιώσεις στον εγκέφαλο και διάφορα οπτικά φαινόμενα.
__________________
http://secretstore.zlio.net
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 06-06-07, 09:58
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλε Melhisedek διάβασα με την πρεπουσα προσοχη αυτα που αναφέρεις.

Θα μου επιτρεψεις να εχω τις ενστάσεις μου σε πολλα απο αυτά.

1-Περί πανικου των πιλότων.
Είναι αδόκιμο αυτο που αναφερεται διοτι οι πιλότοι ειναι εκπαιδευμένοι για
απρόσμενα γεγονότα και έτοιμοι να τα αντιμετωπισουν.

2-Είναι γνωστό οτι τόσο οι πιλότοι της ΠΑ και Πολιτικης Αεοροπορίας έχουν
δει ΑΤΙΑ για τα οποία δεν κανουν καμια αναφορά διότι κατι τέτοιο θα
γραφόταν στο φακελό τους.
(Κάτι που δεν είναι καλό για την αξιολογισή τους)

3-Γιατί να βλέπουν μόνο ΑΤΙΑ (όταν προκαλούν αλλοιώσεις στον εγκέφαλο)
και όχι κατι άλλο ?????

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 12-06-07, 08:49
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή Warning: This vid will be REALLY BORING if you're not REALLY into this subject ;)

Terence mckenna on ufos (1 of 4)

Terence mckenna on ufos (2 of 4)

Terence mckenna on ufos (3 of 4)

Terence mckenna on ufos (4 of 4)

bonus vid : Terence mckenna UFO Experience

Δ.
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 12-06-07, 16:13
Kaljo Ο χρήστης Kaljo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-06-2007
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Ο Terence McKenna δεν ειναι αυτος ο τρελαρας που λεει οτι το συμπαν δημιουργηθηκε απο ηχητικα κυματα;
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 14-06-07, 18:15
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από boogieman
...ok..βρηκα αλλες 2 φωτο απο το ιδιο σκαφος..που τραβηξε καποιoς στην Lake Tahoe....
ειναι οι φωτο με τα νουμερα 070505_02.jpg και 070505_03.jpg και η σελιδα ειναι αυτη:

http://mufoncms.com/cgi-bin/manage_sighting_reports.pl

το σκαφος ειναι το ιδιο...τωρα για τα αλλα δεν ξερω...ο καθενας μπορει να δει,και να βγαλει τα συμπερασματα του...
Ρε παιδιά πάλι με αυτή την κατασκευασμένη απάτη ασχολείστε;
Δεν πέρασε απ'το μυαλό σας ότι αν ήταν αληθινό και τριγυρνούσε εκεί για μέρες(~1μήνα) όπως αναφέρει ο Chad, θα υπήρχε φυσιολογικά και 1 τουλάχιστον βίντεο, εκατοντάδες αυτόπτες μάρτυρες και καμια δεκαριά τηλεοπτικά συνεργεία που θα πουλούσαν και την μάνα τους για να καλύψουν μια τέτοια ιστορία! (αν ήταν γνήσια)
Σίγουρα πρόκειται για απάτη. Καλοστημένη απάτη με ειδικά CGI εφέ και φωτομοντάζ. Δεν είναι καθόλου δύσκολο να γίνει στις μέρες μας με αυτή την τελική ποιότητα εικόνας. Δεν έχετε ακούσει για το photoshop;

ps. και μια παρατήρηση. Το σκάφος δεν είναι το ίδιο. Στις δεύτερες φωτογραφίες τα ακροπτερύγια του σκάφους είναι 4 ενώ στις πρώτες 5. Μάλλον τους ...ξέφυγε αυτή η λεπτομέρεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 14-06-07 στις 18:23
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 27-06-07, 20:33
Το avatar του χρήστη boogieman
boogieman Ο χρήστης boogieman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-01-2005
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

...νεοτερα απο το περιεργο σκαφος...βγηκε καποιος sto "Coast to Coast",kai λεει πως γνωριζει περι τινος προκειται,οσον αφορα το συγκεκριμενο σκαφος...
ειναι αντιβαρυτικο σκαφος γηινης προελευσης,στηριγμενο σε εξωγηινη τεχνολογια...για περισσοτερα κοιταξτε στο site "Coast to Coast"...

http://www.coasttocoastam.com/gen/pa...ml?theme=light
__________________
"We are the Ones we've been waiting for"
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 27-06-07, 21:10
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε Kaljo σχετικά με αυτό που αναφέρεις...
<<Ο Terence McKenna δεν ειναι αυτος ο τρελαρας που λεει οτι το συμπαν
δημιουργηθηκε απο ηχητικα κυματα;>>

Μην τυχόν έκανε αναφορά για την θεωρια των ΥΠΕΡΧΟΡΔΩΝ (ΔΟΝΗΣΕΩΝ)??

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.