Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 02-05-15, 22:48
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μπλε Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο ειναι ενα θεμα που με απασχολει αρκετα και εχω προσπαθησει κατα διαστηματα σε αλλα φορουμ να το εξηγησω αλλα σχεδον ολες τις φορες επαιρνα ως απαντηση ενα κρυο''αυτη ειναι μορα,πηγαινε σε θεμα που να γραφει γι αυτο'' και τελειωνε εκει.Λοιπον επι 1,2 χρονια περιπου καθε βραδυ γυρω στις 2,3 ωρα το βραδυ(καμια φορα και αργοτερα ακομα και το πρωι)ενιωθα κατι να περπαταει περιπου ενα μετρο μακρια απο το κρεβατι μου,να με πλησιαζει δηλαδη και αμεσως μετα με επιανε απο τον λαιμο,δεν ενιωθα πονο αλλα αντιλαμβανομουν την ολη κινηση.Πιο πριν απο αυτο ενιωθα οτι κατι κακο παει να γινει και ενιωθα πολυ εντονο φοβο,μολις λοιπον τελειωνε η ''επιθεση'' ξυπναγα.Μαλλον το ολο σκηνικο συνεβαινε μεταξυ υπνου και ξυπνιου αφου ειχα πληρη συναισθηση του τι συνεβαινε και που ημουν.Οι επιθεσεις ποικιλαν αλλες φορες ενιωθα απλως κατι να με αρπαζει αλλες να με πιεζει στα πλευρα και να ποναω ενω καθομουν σε βολικη σταση στο κρεβατι.Στην αρχη πιστευα οτι ηταν κατι ψυχολογικο και οργανικο και προσπαθουσα να πιστεψω οτι οντως ηταν, αλλες φορες μου φανταζε εξωπραγματικο και το ενιωθα πολυ ζωντανο σαν να μιλαμε για καποιο προσωπο που μου τα προξενει ολα αυτα και οχι στον οργανισμο μου.Μια φορα προσπαθωντας να δωσω μια απαντηση πηρα ενα μαγνητοφωνακι και ανοιξα μια βρυση στο σπιτι μου,ειπα κατι λογια που ειχα διαβασει καπου οτι αν το κανεις αυτο επικοινωνεις με πνευματα και επιπλεον ρωτησα ποιος εισαι...τελικα εγινε κατι που δεν το περιμενα...πηρα απαντηση!!!!!ακουγονταν πεντακαθαρα στην ηχογραφιση η λεξη ειμαι και ενα ονομα που μου φανηκε αστειο δεν ηξερα τι ηταν το εψαξα στο ιντερνετ και ηταν ονομα δαιμονα!!!!δεν σας κανω πλακα,δεν εχω λογο!ξερω οτι πολλοι απο εσας δεν πιστευετε σε δαιμονες λογικο ουτε και εγω το περιμενα και μου μπηκανε σκεψεις....τι υπαρχει γυρω μας?πως ειναι δυνατον να συναιβει αυτο στην ηχογραφιση?περιττο να σας πω οτι φοβηθηκα για τα καλα.
τουλαχιστον εχουν πολλοι καιρο να ξανασυμβουν ολα αυτα ηρεμησα απο τις βραδυνες ''επιθεσεις'' αλλα παντα θα εχω την απορια
''τι μου συνεβαινε εκεινο το διαστημα?''τρελη παντως δεν ειμαι
Δύο "υγιείς" προσεγγίσεις ξέρω:
1η. Μη πολυ-δίνεις σημασία - ότι και να έχει γίνει ή γίνεται δε σε απειλεί ουσιαστικά ούτε σε έχει βλάψει. Έτσι δεν είναι;
2η. Αν/όταν συμβαίνει κοίτα να παρακολουθείς το τι γίνεται ατάραχα μέχρι να περάσει.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-05-15, 01:07
panosfromlydian Ο χρήστης panosfromlydian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2013
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μπλε Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο ειναι ενα θεμα που με απασχολει αρκετα και εχω προσπαθησει κατα διαστηματα σε αλλα φορουμ να το εξηγησω αλλα σχεδον ολες τις φορες επαιρνα ως απαντηση ενα κρυο''αυτη ειναι μορα,πηγαινε σε θεμα που να γραφει γι αυτο'' και τελειωνε εκει.Λοιπον επι 1,2 χρονια περιπου καθε βραδυ γυρω στις 2,3 ωρα το βραδυ(καμια φορα και αργοτερα ακομα και το πρωι)ενιωθα κατι να περπαταει περιπου ενα μετρο μακρια απο το κρεβατι μου,να με πλησιαζει δηλαδη και αμεσως μετα με επιανε απο τον λαιμο,δεν ενιωθα πονο αλλα αντιλαμβανομουν την ολη κινηση.Πιο πριν απο αυτο ενιωθα οτι κατι κακο παει να γινει και ενιωθα πολυ εντονο φοβο,μολις λοιπον τελειωνε η ''επιθεση'' ξυπναγα.Μαλλον το ολο σκηνικο συνεβαινε μεταξυ υπνου και ξυπνιου αφου ειχα πληρη συναισθηση του τι συνεβαινε και που ημουν.Οι επιθεσεις ποικιλαν αλλες φορες ενιωθα απλως κατι να με αρπαζει αλλες να με πιεζει στα πλευρα και να ποναω ενω καθομουν σε βολικη σταση στο κρεβατι.Στην αρχη πιστευα οτι ηταν κατι ψυχολογικο και οργανικο και προσπαθουσα να πιστεψω οτι οντως ηταν, αλλες φορες μου φανταζε εξωπραγματικο και το ενιωθα πολυ ζωντανο σαν να μιλαμε για καποιο προσωπο που μου τα προξενει ολα αυτα και οχι στον οργανισμο μου.Μια φορα προσπαθωντας να δωσω μια απαντηση πηρα ενα μαγνητοφωνακι και ανοιξα μια βρυση στο σπιτι μου,ειπα κατι λογια που ειχα διαβασει καπου οτι αν το κανεις αυτο επικοινωνεις με πνευματα και επιπλεον ρωτησα ποιος εισαι...τελικα εγινε κατι που δεν το περιμενα...πηρα απαντηση!!!!!ακουγονταν πεντακαθαρα στην ηχογραφιση η λεξη ειμαι και ενα ονομα που μου φανηκε αστειο δεν ηξερα τι ηταν το εψαξα στο ιντερνετ και ηταν ονομα δαιμονα!!!!δεν σας κανω πλακα,δεν εχω λογο!ξερω οτι πολλοι απο εσας δεν πιστευετε σε δαιμονες λογικο ουτε και εγω το περιμενα και μου μπηκανε σκεψεις....τι υπαρχει γυρω μας?πως ειναι δυνατον να συναιβει αυτο στην ηχογραφιση?περιττο να σας πω οτι φοβηθηκα για τα καλα.
τουλαχιστον εχουν πολλοι καιρο να ξανασυμβουν ολα αυτα ηρεμησα απο τις βραδυνες ''επιθεσεις'' αλλα παντα θα εχω την απορια
''τι μου συνεβαινε εκεινο το διαστημα?''τρελη παντως δεν ειμαι
Nαι σε καταλαβαινω φιλε.Σε μια εξωσωματικη εμπειρια που ειχα οπως σηκωθηκα απο το κρεββατι,ηξερα οτι απο κατω ηταν κατι που ηθελε να μου κανει κακο...Οπως ακριβως το περιγραφεις.
Με το που γυρισα παλι στο κρεβατι ειχε τη μορφη γατας(ισως ηταν και διπλη γατα δεν θυμαμαι) και με χτυπησε πισω στην πλατη.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-05-15, 01:38
μπλε Ο χρήστης μπλε δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν εχει περάσει χρόνος απο τότε χωρίς ενοχλήσεις, μην το σκαλίζεις τώρα, καλύτερα ξέχασε το. Απόφυγε τον άλλον, γιατί είναι έτσι όπως υπέθεσα. Εχεις κάνει ή συμμετάσχει ποτέ σε κάποιο τελετουργκό επίκλησης;
οχι ευτυχως αλλα να σου πω την αληθεια μου τραβαει το ενδιαφερον κατι τετοιο αν και ξερω οτι θα το μετανιωσω μετα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-05-15, 01:44
μπλε Ο χρήστης μπλε δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panosfromlydian Εμφάνιση μηνυμάτων
Nαι σε καταλαβαινω φιλε.Σε μια εξωσωματικη εμπειρια που ειχα οπως σηκωθηκα απο το κρεββατι,ηξερα οτι απο κατω ηταν κατι που ηθελε να μου κανει κακο...Οπως ακριβως το περιγραφεις.
Με το που γυρισα παλι στο κρεβατι ειχε τη μορφη γατας(ισως ηταν και διπλη γατα δεν θυμαμαι) και με χτυπησε πισω στην πλατη.
τις πρωτες φορες που το παθαινα αυτο ενιωθα χερια πανω μου να με πιανουν και αργοτερα να με πιανει απο τον λαιμο και κατι ακομα που ξεχασα να το πω στην ηχογραφιση ειχα ρωτησει και τι θελει απο μενα και απαντησε ψηθιριστα τιποτα,τιποτα,τιποτα αργα και 3 φορες
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-05-15, 02:03
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μπλε Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι ευτυχως αλλα να σου πω την αληθεια μου τραβαει το ενδιαφερον κατι τετοιο αν και ξερω οτι θα το μετανιωσω μετα
Καλύτερα να μην το δοκιμάσεις. Το χειρότερο είναι πως μερικές φορρές κάποιοι δεν είναι καν σε θέση να το μετανοιώσουν μετά. Η επαφή με τέτοιες "ενέργειες" δημιουργεί ψυχωτικά επεισόδια, συχνά one way ticket.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-05-15, 05:00
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων

one way ticket.
Aς ακούσουμε το original.

Τότε...

https://www.youtube.com/watch?v=g_jUtiKSf1Y

και προσφάτως...

https://www.youtube.com/watch?v=lZ-kUZcQ_Wk

(άτσα τα γερόντια)

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 03-05-15 στις 05:05
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-05-15, 05:13
panosfromlydian Ο χρήστης panosfromlydian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2013
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μπλε Εμφάνιση μηνυμάτων
τις πρωτες φορες που το παθαινα αυτο ενιωθα χερια πανω μου να με πιανουν και αργοτερα να με πιανει απο τον λαιμο και κατι ακομα που ξεχασα να το πω στην ηχογραφιση ειχα ρωτησει και τι θελει απο μενα και απαντησε ψηθιριστα τιποτα,τιποτα,τιποτα αργα και 3 φορες
Μην εχεις επαφη με αυτα τα πλασματα.Αυτα παρασιτουν πανω σου και ο τροπος να τα διωξεις ειναι να αυξησεις την κυκλοφορια του φωτος μεσα απο τη διατροφη και να βγαλεις τις εξαρτησεις σου...

Θυμαμαι οταν εκανα αποχη απο αυνανισμο(ναι τη νικησα αυτη την εξαρτηση) σε ενα κομβικο σημειο στον υπνο μου(δεν ηταν ονειρο ηταν κατι διαφορετικο) εφτιαξα κατι σαν πενταλφα και καταφερα να διωξω ετσι κατι που δεν μου ανηκε και το εβγαλα απο μεσα μου.
Επισης θυμαμαι οταν εκανα διαλογισμο την ιδια περιοδο ακουσα μια εσωτερικη φωνη :''γιατι χαλας τη σχεση μας?''...
Αν ειναι σωστη η θεωρια των ταοιστων περι animus και anima τοτε βρισκομαστε σε μια συνεχη διαμαχη μεταξυ του μερους της ψυχης που θελει τη ζωη και την ευτυχια και του μερους της ψυχης που αναζητα την καταστροφη και το θανατο...Οποτε ισως να ερχομαστε σε επαφη με το anima μεσα απο αυτες τις εμπειριες.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-05-15, 11:16
μπλε Ο χρήστης μπλε δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλύτερα να μην το δοκιμάσεις. Το χειρότερο είναι πως μερικές φορρές κάποιοι δεν είναι καν σε θέση να το μετανοιώσουν μετά. Η επαφή με τέτοιες "ενέργειες" δημιουργεί ψυχωτικά επεισόδια, συχνά one way ticket.
τα 2 επομενα χρονια μετα την επικληση εστω και αθελα μου(αφου δεν περιμενα να συμβει τιποτα,δεν εστησα και κανενα τελετουργικο,ενα μαγνητοφωνακι πηρα και ανοιξα μια βρυση)ηταν τα χειροτερα της ζωης μου,μιλαμε για την μια αναποδια μετα την αλλη,εκανα τρελες σκεψεις που τωρα που τις σκεφτομαι απορω πραγματικα με τον εαυτο μου,πηγα ακομα και σε ψυχολογο,τελικα φαινεται επαιζε ρολο η αλληλεπιδραση μου με καποια παρασιτικη οντοτητα αλλα εκεινο το διαστημα δεν το καταλαβαινα,δεν ενιωθα καν φοβο για οσα εκανα με τις ηχογραφησεις λες και συνυπηρχα μαζι της
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 03-05-15, 11:49
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μπλε Εμφάνιση μηνυμάτων
τα 2 επομενα χρονια μετα την επικληση εστω και αθελα μου(αφου δεν περιμενα να συμβει τιποτα,δεν εστησα και κανενα τελετουργικο,ενα μαγνητοφωνακι πηρα και ανοιξα μια βρυση)ηταν τα χειροτερα της ζωης μου,μιλαμε για την μια αναποδια μετα την αλλη,εκανα τρελες σκεψεις που τωρα που τις σκεφτομαι απορω πραγματικα με τον εαυτο μου,πηγα ακομα και σε ψυχολογο,τελικα φαινεται επαιζε ρολο η αλληλεπιδραση μου με καποια παρασιτικη οντοτητα αλλα εκεινο το διαστημα δεν το καταλαβαινα,δεν ενιωθα καν φοβο για οσα εκανα με τις ηχογραφησεις λες και συνυπηρχα μαζι της

Αγαπητή μπλε...

χωρίς να θέλω να αντιπαρατεθώ ή να ειρωνευτώ όσα γράφεις (ίσα ίσα που τα διαβάζω), θα ήθελα να σου επιστήσω την προσοχή στο εξής...

Όπως διαβάζω, πολλοί/ες εδώ μέσα που έχουν τέτοιου είδους νταραβέρια, παρατηρώ να καταλήγουν με χάπια, με ψυχοθεραπείες
και ίσως και σε πολύ χειρότερες καταστάσεις. Έχω μια απορία λοιπόν.

Αφού σας χαλάει όλο αυτό το στόρυ, γιατί συνεχίζετε κι ασχολείστε εκτός των ερωτήσεων-εμπειριών; διότι είναι ξεκάθαρο ότι πολλοί και πολλές
συνεχίζουν πέραν των ερωτήσεων-εμπειριών. Τι είναι λοιπόν αυτό που σας γοητεύει; τι είναι αυτό που σας κάνει να ασχολείστε;

σκέφτηκα κάποιες πρόχειρες απαντήσεις του τύπου...θέλω να διαφέρω, νομίζω πως διαφέρω, δεν έχω τι να κάνω, κάτι συμβαίνει μέσα μου
λατρεύω να ψάχνομαι, γουστάρω πνευματολογία, με τρώει ο ποπός μου, έχω αιμοβορία, είμαι εκδικητικό ον, θέλω να έχω δυνάμεις να βοηθώ
γεννήθηκα έτσι, έτσι μου'ρθε κτλ αλλά καλύτερα να πεις η ίδια.

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 03-05-15 στις 11:51
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-05-15, 11:59
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μπλε Εμφάνιση μηνυμάτων
τα 2 επομενα χρονια μετα την επικληση εστω και αθελα μου(αφου δεν περιμενα να συμβει τιποτα,δεν εστησα και κανενα τελετουργικο,ενα μαγνητοφωνακι πηρα και ανοιξα μια βρυση)ηταν τα χειροτερα της ζωης μου,μιλαμε για την μια αναποδια μετα την αλλη,εκανα τρελες σκεψεις που τωρα που τις σκεφτομαι απορω πραγματικα με τον εαυτο μου,πηγα ακομα και σε ψυχολογο,τελικα φαινεται επαιζε ρολο η αλληλεπιδραση μου με καποια παρασιτικη οντοτητα αλλα εκεινο το διαστημα δεν το καταλαβαινα,δεν ενιωθα καν φοβο για οσα εκανα με τις ηχογραφησεις λες και συνυπηρχα μαζι της
Μην αποκλείεις και το γεγονός της εξ αποστάσεως αλληλεπίδρασης με εκείνον το φίλο σου, που ασχολούνταν με αποκρυφισμό.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.