Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-06-09, 10:21
Το avatar του χρήστη Nikos7
Nikos7 Ο χρήστης Nikos7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Περιοχή: Νεαπολη
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ

Παιδια γεια σας.Καταρχην ειμαι νεος στο φορουμ,οποτε καλως σας βρισκω.Προσωπικα με ενδιαφερει το "ανεξηγητο",χωρις να σημαινει οτι ασχολουμαι παρα πολυ και γνωριζω παρα πολλα σε διαφορα θεματα..Απλα με ενδιαφερει..
Οσο για προσωπικη εμπειρια δεν ειναι κατι συγκεκριμενο.Απλα πολλες φορες τα βραδυα,πριν κοιμηθω(συνηθως οταν διαβαζω ενα βιβλιο στο κρεβατι η βλεπω τηλεοραση) νιωθω ενα αποκοσμο μουδιασμα.Δεν ξερω σε τι οφειλεται,αλλα οταν το νιωθω με κυριευει ενας φοββος και μεχρι και τουαλετα αν θελω η οτιδηποτε αλλο το αφηνω για την αλλη μερα..Αυτο που ζηταω απο σας ειναι να με διαφωτισετε πως να ξεπερασω το μουδιασμα και τον φοββο που προερχεται απο αυτο.
Ευχαριστω για τον κοπο σας να διαβασετε το θεμα μου..
__________________
ΟΙ ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΗΤΤΕΣ ΟΠΑΔΟΥΣ

ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ...

ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ.....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-06-09, 11:12
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Καλημέρα Nikos7.
Αν καταλαβαίνω καλά αυτά που περιγράφεις, το μούδιασμα που αναφέρεις δεν είναι κάτι που πρέπει να σε τρομάζει. Λίγο πριν κοιμηθούμε, μπορούμε να παρατηρήσουμε τέτοια συμπτώματα όπως μούδιασμα, ελαφριά παράλυση, ή βουητό στα αυτιά.
Συνήθως όμως μπαίνουμε σε κάποιο όνειρο και έτσι δεν τα παρατηρούμε. Αν μπορέσεις να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου και τη συγκέντρωσή σου τότε θα βιώσεις ένα αστρικό ταξίδι.
Η πρότασή μου είναι να το ερευνήσεις και να διαβάσεις αν σε ενδιαφέρει τα topics για αστρικά ταξίδια και συνειδητό ονείρεμα.

Καλή συνέχεια
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-06-09, 14:42
apolon2011 Ο χρήστης apolon2011 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Αταλαντη φθιωτιδος
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή διαβασε φιλε μου

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos7
Παιδια γεια σας.Καταρχην ειμαι νεος στο φορουμ,οποτε καλως σας βρισκω.Προσωπικα με ενδιαφερει το "ανεξηγητο",χωρις να σημαινει οτι ασχολουμαι παρα πολυ και γνωριζω παρα πολλα σε διαφορα θεματα..Απλα με ενδιαφερει..
Οσο για προσωπικη εμπειρια δεν ειναι κατι συγκεκριμενο.Απλα πολλες φορες τα βραδυα,πριν κοιμηθω(συνηθως οταν διαβαζω ενα βιβλιο στο κρεβατι η βλεπω τηλεοραση) νιωθω ενα αποκοσμο μουδιασμα.Δεν ξερω σε τι οφειλεται,αλλα οταν το νιωθω με κυριευει ενας φοββος και μεχρι και τουαλετα αν θελω η οτιδηποτε αλλο το αφηνω για την αλλη μερα..Αυτο που ζηταω απο σας ειναι να με διαφωτισετε πως να ξεπερασω το μουδιασμα και τον φοββο που προερχεται απο αυτο.
Ευχαριστω για τον κοπο σας να διαβασετε το θεμα μου..
διαβασε φιλε μου για την αστρικη προβολη ισως σε βοηθησει και βρεις την ακρη. φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-06-09, 11:46
Το avatar του χρήστη Lestat7
Lestat7 Ο χρήστης Lestat7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2009
Περιοχή: Τωρα.....
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Καλος ηρθες αδερφε,(εισαι και θρυλος)
κατα την αποψη μου οταν νιωσεις αυτο το συναισθημα και θελησεις να πας στην τουαλετα η καπου αλλου μην το αφησεις για την αλλη μερα.Σηκω και κανε αυτο που θες αλλιως δεν θα καταφερεις να το ξεπερασεις.Εχω το ιδιο συναισθημα πολλες φορες και καθε φορα το πολεμαω,κανω αυτο που θελω και ολα πανε ρολοι.Παντος οπως σε συμβουλευσαν και τα αλλα παιδια διαβασε τα περι αστρικης προβολης πηστευω οτι θα σε βοηθησει.......
__________________
Το μονο που θελω ειναι να βρω το νησι μου....
Εκει θα κανω τις στιγμες ευτυχιας καθημερινοτητα,εκει θα διωξω τα ''θελω'',εκει θα βρω καθε μου ναι και οχι,εκει θα ''ζησω'' καθε μου θανατο,εκει θα αφησω εμενα ελευθερο.Το μονο που θελω ειναι να με βρω.....Το μονο που θελω ρε, ειναι να ζησω καθε μου στιγμη και να μην καταληξω δυο ημερομηνιες με μια παυλα αναμεσα........
Ζηταω πολλα?




Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-06-09, 10:10
Το avatar του χρήστη Nikos7
Nikos7 Ο χρήστης Nikos7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Περιοχή: Νεαπολη
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Τωρα θα κοιταξω τα περι ασςτρικων προβολων γιατι δεν ειχα χρονο ολες αυτες τις μερες..(εξεταστικη..).

Και παλι ευχαριστω..
__________________
ΟΙ ΝΙΚΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΗΤΤΕΣ ΟΠΑΔΟΥΣ

ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ...

ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ.....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-06-09, 06:58
Το avatar του χρήστη vaggelhs delta
vaggelhs delta Ο χρήστης vaggelhs delta δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2009
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Έχει να κάνει με τους κραδασμούς του αστρικού σου σώματος ……τους κραδασμούς και το μούδιασμα το αισθανόμαστε κατά την διάρκεια μιας χαλάρωσης …..το αστρικό σώμα λοιπόν αιωριτε περίπου 0,5εκ από το φυσικό που είναι το 1το στάδιο (μούδιασμα….εκεί μπορεί να νιώσουμε και το σώμα μας να γίνετε ολοένα και πιο βαρύ) στην συνέχεια αιωριτε όλο και περισσότερο βιώνοντας τους κραδασμούς ….όσο μεγαλύτερη είναι η χαλάρωση και η παρατήρηση του φαινομένου τόσο έχουμε την ευκαιρία να βιώσουμε μια εξωσωματική εμπειρία .
__________________
Όταν κανείς πλησιάσει στο θάνατο, τότε μόνο μπορεί να πει πόσο γλυκιά είναι η ζωή.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.