Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-11-11, 15:24
picasso Ο χρήστης picasso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2010
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή νυχτερινοι επισκεπτες

Για σας. Έχω καιρό να μπω στο forum και για να πω την αλήθεια έχω σταματήσει να ασχολούμαι με οτιδήποτε και εδώ και πολύ καιρό ότι περίεργο και αν συμβεί δεν δίνω καν σημασία.

Πάντα κοιμάμαι μπρούμυτα αγκαλιάζοντας το μαξιλάρι, σπάνια όμως τυχαίνει να κοιμάμαι ανάσκελα.
Πριν λίγο καιρό είχα κοιμηθεί ανάσκελα βλέποντας ένα ποδοσφαιρικό αγώνα και μεταξύ 3-4 τα ξημερώματα συνέβη το παρακάτω.

Ξύπνησα από ένα θόρυβο στο δωμάτιο μου και μισάνοιξα τα ματια μου να δω μήπως έκλεισα καταλάθος την γάτα μας στο δωμάτιο. Αυτό που είδα ήταν μια φιγούρα καθισμένη στην καρέκλα του γραφείου μου γυρισμένη προς το μέρος μου. Τότε όλα συνέβησαν γρήγορα αλλα φάνηκε λες και διήρκεσε ώρες. Τρόμαξα και δοκίμασα να ανοίξω το φως αλλα δεν μπορούσα να κουνηθώ με αποτέλεσμα να αρχίσω να ανασαίνω γρήγορα και να προσπαθώ να κουνηθώ νομίζοντας ότι κάποιος είχε μπει στο σπίτι για να κλέψει αλλα μάταια. (ο διακόπτης για το φως είναι πάνω από το κεφάλι μου όπως κοιμάμαι).

τότε βλέπω από τα δεξιά να πλησιάζει προς το μέρος μου άλλη μια φιγούρα και να πέφτει στα γόνατα σαν να προσευχόταν και τότε ήταν που τα είδα όλα. Ένιωσα πως θα πεθάνω , άρχισα να κουνιέμαι ελάχιστα προσπαθώντας να σηκωθώ επάνω και να προστατέψω τον εαυτό μου αλλα δεν τα κατάφερνα.

Τότε ακούω να μου λέει η μορφή που καθόταν στο γραφείο μου φοβάσαι ε?.. (με τρόπο λες και είχε απογοητευτεί που φοβόμουν).

και τότε λέω ναι και ξαφνικά καταφέρνω να κουνήσω το χέρι μου ανάβοντας το φως και ανοίγοντας το οι δυο μορφές εξαφανίστηκαν , το μόνο που πρόλαβα να δω ήταν ότι αυτή που καθόταν στο γραφείο μου φορούσε μαύρα ρούχα και μάλιστα φθαρμένα.

Η καρεκλα του γραφείου μου ήταν γυρισμένη προς το μέρος μου ενώ την είχα βάλει από κάτω όπως την βάζω κάθε φορα που σηκώνομαι.

Ξέρω για το παγκόσμιο φαινόμενο της σκιάς και επίσης για την επιστημονική εξήγηση που δίνετε σε τέτοιες καταστάσεις όμως όλο αυτό ήταν τόσο δυνατό που σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη picasso : 29-11-11 στις 15:27
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-11-11, 15:32
Chasity Ο χρήστης Chasity δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από picasso Εμφάνιση μηνυμάτων
Για σας. Έχω καιρό να μπω στο forum και για να πω την αλήθεια έχω σταματήσει να ασχολούμαι με οτιδήποτε και εδώ και πολύ καιρό ότι περίεργο και αν συμβεί δεν δίνω καν σημασία.

Πάντα κοιμάμαι μπρούμυτα αγκαλιάζοντας το μαξιλάρι, σπάνια όμως τυχαίνει να κοιμάμαι ανάσκελα.
Πριν λίγο καιρό είχα κοιμηθεί ανάσκελα βλέποντας ένα ποδοσφαιρικό αγώνα και μεταξύ 3-4 τα ξημερώματα συνέβη το παρακάτω.

Ξύπνησα από ένα θόρυβο στο δωμάτιο μου και μισάνοιξα τα ματια μου να δω μήπως έκλεισα καταλάθος την γάτα μας στο δωμάτιο. Αυτό που είδα ήταν μια φιγούρα καθισμένη στην καρέκλα του γραφείου μου γυρισμένη προς το μέρος μου. Τότε όλα συνέβησαν γρήγορα αλλα φάνηκε λες και διήρκεσε ώρες. Τρόμαξα και δοκίμασα να ανοίξω το φως αλλα δεν μπορούσα να κουνηθώ με αποτέλεσμα να αρχίσω να ανασαίνω γρήγορα και να προσπαθώ να κουνηθώ νομίζοντας ότι κάποιος είχε μπει στο σπίτι για να κλέψει αλλα μάταια. (ο διακόπτης για το φως είναι πάνω από το κεφάλι μου όπως κοιμάμαι).

τότε βλέπω από τα δεξιά να πλησιάζει προς το μέρος μου άλλη μια φιγούρα και να πέφτει στα γόνατα σαν να προσευχόταν και τότε ήταν που τα είδα όλα. Ένιωσα πως θα πεθάνω , άρχισα να κουνιέμαι ελάχιστα προσπαθώντας να σηκωθώ επάνω και να προστατέψω τον εαυτό μου αλλα δεν τα κατάφερνα.

Τότε ακούω να μου λέει η μορφή που καθόταν στο γραφείο μου φοβάσαι ε?.. (με τρόπο λες και είχε απογοητευτεί που φοβόμουν).

και τότε λέω ναι και ξαφνικά καταφέρνω να κουνήσω το χέρι μου ανάβοντας το φως και ανοίγοντας το οι δυο μορφές εξαφανίστηκαν , το μόνο που πρόλαβα να δω ήταν ότι αυτή που καθόταν στο γραφείο μου φορούσε μαύρα ρούχα και μάλιστα φθαρμένα.

Η καρεκλα του γραφείου μου ήταν γυρισμένη προς το μέρος μου ενώ την είχα βάλει από κάτω όπως την βάζω κάθε φορα που σηκώνομαι.

Ξέρω για το παγκόσμιο φαινόμενο της σκιάς και επίσης για την επιστημονική εξήγηση που δίνετε σε τέτοιες καταστάσεις όμως όλο αυτό ήταν τόσο δυνατό που σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας.
Δεν είσαι ο μόνος που τα παθείνεις αυτά....Εγώ τα παθένω πάρα πολύ συχνά τώρα τελευταία....Και προσπαθώ να καταλάβω το γιατλί και το πως....Με λίγα λόγια προσπα8ώ και ψάχνω μόνη μου να δω τι συμβαίνει αν και τις περισσότερες φορές είναι λίγο επικίνδυνο...Έχεις ψάξει εσύ μόνος τίποτα?
....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-11-11, 15:56
ωρολογοποιός Ο χρήστης ωρολογοποιός δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-11-2011
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

κακή συνήθεια η τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-11-11, 16:26
picasso Ο χρήστης picasso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2010
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

@Chasity οχι δεν το ψάχνω αλλα και δεν με ενοχλούν τέτοια συμβάντα εφόσον δεν σε βλάπτουν κανένα πρόβλημα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ωρολογοποιός Εμφάνιση μηνυμάτων
κακή συνήθεια η τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο
όντως αλλά βολεύει για να σε πάρει ο ύπνος αν δεν μπορείς να κοιμηθείς
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-11-11, 22:24
ALTAIR Ο χρήστης ALTAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-10-2011
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

καλησπερα. σου εχει ξανασυμβει κατι τετιο η ηταν η πρωτη φορα? μηπως μεσα στον υπνο σου τα φανταστηκες ολα αυτα? το μυαλο παιζει περιεργα παιχνιδια καμια φορα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-12-11, 07:18
Chasity Ο χρήστης Chasity δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

[/QUOTE]picasso;91283] οχι δεν το ψάχνω αλλα και δεν με ενοχλούν τέτοια συμβάντα εφόσον δεν σε βλάπτουν κανένα πρόβλημα.[QUOTE]






Πρόσεχε όμως γιατί μερικές φορές τα φαινόμενα απατούν!!
Μην το αφήσεις απλά να περάσει τουλάχιστον να είσαι προσεχτηκός!!!
Η ''σκιά '' που σου μίλησε έκανε σα να σε ήξερε?
Εσύ την ήξερες?.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chasity : 01-12-11 στις 07:21
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-12-11, 11:56
picasso Ο χρήστης picasso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2010
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

@ALTAIR

το σκέφτηκα πολύ αυτό γιατι δεν το πίστευα ακόμα και ο ίδιος εκείνη την στιγμή όμως κατα την διάρκεια ολου αυτού η τηλεόραση που είναι επάνω στο γραφείο έδειχνε επανάληψη ενα πρωινάδικο και έβλεπα και οταν σταμάτησε το συμβάν πρόσεξα οτι όντος το έδειχνε (ο ήχος της ήταν χαμηλωμένος βέβαια στο 0).

@Chasity

Πιστεύω πως τίποτα δεν μπορεί να με βλάψει αν δεν δώσω αφορμή.
η σκιά που μου μιλούσε είχε ενα τρόπο λες και με ήξερε , δηλαδή μιλούσε χαλαρά και οικία. Εμένα πάλι η φωνή δεν μου θύμισε κάτι.
η μορφή που με πλησίασε απο δεξιά όμως δεν μίλησε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη picasso : 01-12-11 στις 11:57
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-12-11, 14:08
Chasity Ο χρήστης Chasity δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Παράθεση:
Πιστεύω πως τίποτα δεν μπορεί να με βλάψει αν δεν δώσω αφορμή.
η σκιά που μου μιλούσε είχε ενα τρόπο λες και με ήξερε , δηλαδή μιλούσε χαλαρά και οικία. Εμένα πάλι η φωνή δεν μου θύμισε κάτι.
η μορφή που με πλησίασε απο δεξιά όμως δεν μίλησε

Έχεις χάσει κανένα δικό σου άτομο?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-12-11, 21:06
picasso Ο χρήστης picasso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2010
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

@chasity

ο παππούς μου πέθανε πριν λίγους μήνες αλλά δεν είχαμε σχέσεις ούτε ηταν και ιδιαιτέρως καλός άνθρωπος (δεν θα πω περισσότερα γιατί οκ οτι και να είναι ο άλλος όταν πεθάνει δεν έχει σημασία, καλά νάνε οπου είναι και μέχρι εκει).

πάντως όπως και να έχει ήταν δύο σκιές ..
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-12-11, 06:47
Chasity Ο χρήστης Chasity δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από picasso Εμφάνιση μηνυμάτων

ο παππούς μου πέθανε πριν λίγους μήνες αλλά δεν είχαμε σχέσεις ούτε ηταν και ιδιαιτέρως καλός άνθρωπος (δεν θα πω περισσότερα γιατί οκ οτι και να είναι ο άλλος όταν πεθάνει δεν έχει σημασία, καλά νάνε οπου είναι και μέχρι εκει).

πάντως όπως και να έχει ήταν δύο σκιές ..

Χμμ!!! Δύσκολη η περίπτωση σου...
Αλλά το απόγευμα θα κάτσω να ψάξω για το θέμα σου (ίσως βρούμε άκρη)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.