Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 27-08-11, 19:14
Το avatar του χρήστη THE KEEPER OF SECRET
THE KEEPER OF SECRET Ο χρήστης THE KEEPER OF SECRET δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-08-2004
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THEO-007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Tα παραλες μεγαλε. Οχι δεν ειδα να σκασει απολυτως τιποτα τοτε. Παραμυθια μας λες.
Δηλαδη οτι δεν εχεις δει εσύ δεν ισχύει?
Εξήγησα οτι ήμουν σε διαμέρισμα στον 8ο οροφο πολυκατοικίας στα Β. Προάστεια και είχα πιάτο ολη την Αθηνα.
Με το που αρχισε το γερο ταρακουνημα εγινε το blackout και νομιζα οτι έβλεπα πυροτεχνηματα μεσα στο σκοταδι. Ο σεισμός οχι μόνο ξεχαρβαλωσε σχεδον στο συνολό τους ολους τους μετασχηματιστές στις κολωνες υψηλής τάσης της ΔΕΗ, σε πολλές περιπτωσεις μάλιστα γκρέμισε και τις ίδιες τις κολωνες.
Εγω κατα την κριση σου λέω παραμύθια ενω τα βιντεο που βρισκεις εσυ στο YOUTUBE ειναι ολα πραγματικα.
Εν πασει περιπτωση φιλε δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θέλεις μονο προσεξε μην πεταχτει καμμια φορα η ΜΥΤΗ ΤΟΥ ΠΙΝΟΚΙΟ απο κανενα απο αυτά τα ¨ΑΛΗΘΙΝΑ ΒΙΝΤΕΟ¨ που βλέπεις.

__________________
ΣΤΡΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΛΟΣ
Ή ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΜΕ...?

ΜΕΛΕΤΕΙ ΤΟ ΠΑΝ.!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη THE KEEPER OF SECRET : 27-08-11 στις 19:27
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 27-08-11, 19:54
Το avatar του χρήστη THEO-007
THEO-007 Ο χρήστης THEO-007 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-07-2008
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Σου το ξαναλεω.

Δεν με ενδιαφερει αν πιστευεις η οχι στα βιντεο που ανεβαζω. Εγω πιστευω σε ανακοινωσεις, και οχι στα παραμυθια της χαλιμας που μου λες.

Και το ειπα και πιο πριν σε καποια αλλη το λεω και σε σενα τωρα.

Δεν καθομαι πλεον να ασχολουμαι με ανοησιες τυπου "ΜΥΤΗ ΤΟΥ ΠΙΝΟΚΙΟ". Τον απεταξα απο πανω μου αυτον τον βλακωδες διαλογο.

Καλο σου βραδυ.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη THEO-007 : 27-08-11 στις 19:58
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 06-09-11, 02:27
evolution Ο χρήστης evolution δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-03-2010
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Μα είναι δυνατόν ρε παιδιά να σας παρουσιάζει ο φίλος τέτοια αδιάσειστα στοιχεία και εσείς να προσπαθείτε να τον πείσετε για το αντίθετο;

Πραγματικά αναρωτιέμαι αν οι επιστήμονες σκέφτονταν με τον συγκεκριμένο τρόπο όπως κάποιοι ευκολόπιστοι που θα είχαν φτάσει οι επιστήμες σήμερα?

Εάν THEO-007 θέλεις να βλέπεις παντού συνωμοσίες και UFO δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον προσπάθησε να στηρίξεις την θέση σου έστω και με ένα επιχείρημα της προκοπής (αν υπάρχει κανένα λογικό).

Απαντήσεις του στυλ: "Δεν θα σε σχολιασω. Το εχω κοψει να ασχολουμαι εδω και καιρο με τετοιες ανοητες απαντησεις." φανερώνουν απλά αδυναμία και έλλειψη επιχειρημάτων....

Αν λοιπόν δεν έχεις καμιά όρεξη να σχολιάσεις και να κάνεις διάλογο με λογικά επιχειρήματα και απτές αποδείξεις (αν έχεις) τότε τι ανοίγεις θέμα;

Μια απλή έρευνα να έκανες πριν αναρτήσεις τα εν λόγω βίντεο θα ανακάλυπτες και εσύ ο ίδιος πως είναι πλαστά..... You know google?
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 07-09-11, 08:54
strangef Ο χρήστης strangef δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-03-2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 137
Προεπιλογή

Παιδιά ας μην οξύνουμε την κατάσταση άλλο, τα πράγματα είναι standard ούτε έτσι ούτε αλιώς, οτιδίποτε βλέπετε που να θυμίζει αμερικάνικη ταινεία είναι ψέματα, είναι fake....σαν την φωτογραφία του θέματος μας για παράδειγμα η οποία βρομάει από μακριά.....δεν υπάρχει ουτε μία φωτογραφία σε όλο τον κόσμο που να δείχνει ένα τέτοιο πράγμα και να είναι εξωγήινης κατασκευής.....τώρα αν αρχίζει ο καθένας και λέει εγώ πιστεύω σε ανακοινώσεις κλπκλπ εμείς τα ακούμε βερεσέ........
__________________
administrator of www.strangefiles.gr
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 19-03-12, 07:13
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή

Συμφωνώ ότι φωνάζει fake από μακριά.. Αλλά το σχόλιο ότι δε μπορούμε να το πούμε UFO δε στέκει γιατί είτε ψεύτικο, είτε πουλί είτε ο,τιδήποτε άλλο ονομάζεται ΑΤΙΑ Άγνωστης Ταυτότητας Ιπτάμενο Αντικείμενο.. Καταλαβαίνω βέβαια τι εννοούσε ο άνθρωπος... κουβέντα να γίνεται
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 21-03-12, 02:46
Το avatar του χρήστη Grayscull
Grayscull Ο χρήστης Grayscull δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-10-2007
Μηνύματα: 166
Προεπιλογή

Πιο ψεύτικο και από τα στήθη της Τζούλιας.
__________________
Live long and prosper
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 21-03-12, 09:50
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Δεν θα απαντούσα εδώ, αλλά μου άρεσε το σχόλιο του φίλου Grayskull. Μπράβο φίλε μου, μου έφτιαξες τη μέρα.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 29-05-12, 17:23
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Καλό ειναι να λεμε οτι κάτι ειναι "fake" αλλα καλυτερο είναι να ξέρουμε γιατι είναι fake.

Πρώτα απόλα ακόμα καλυτερο θα ειναι αντί να ποσταρουμε το μπλογκ-σαιτ-λινκ απο youtube του κάθε τυχάρπαστου να κανουμε έστω μια τυπική ερευνα.

Η φωτογραφια αυτή ξεκινησε απο έναν ρωσο ονοματι Vasiliy Nikitenko και η πραγματική της ρίζα είναι το σαιτ 360cities.net και μιας και μιας και το google το εχει ενσωματωσει αυτό το σαιτ αυτο σημαινει οτι μπορείς μεσω γουγλη να δεις και φωτο αυτου(360cities.net).Ωπερ και σημαινει οτι ο καθενας μπορεί να ανεβασει οτι του κατεβει στο κεφαλι εκει περα.

http://www.360cities.net/image/good-...7.03,-1.96,5.0

Αν κανετε ζουμ στη φωτο θα δείτε οτι γυρω απο το ufo υπαρχουν πιξελ ενα αυτο ,και επειτα καποιος εχει ρετουσαρει και τον ηλιο, ακομα το ufo αυτο είναι το λεγόμενο και bob lazar ufo διασημος κομπαρσος σε παρα πολλες απάτες,και τελευταιο και βασικοτερον ο φιλος μας ειναι φωτογραφος.Οποτε ναι ειναι fake

Και εφερε και τους φιλους του.

__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.