Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 06-09-05, 20:36
Το avatar του χρήστη Astroboy
Astroboy Ο χρήστης Astroboy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-11-2004
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να κάνω αστρική προβολή αλλά χωρίς αποτέλεσμα εκτός δυο φορές,
την πρώτη είχα ξαπλώσει μπρούμυτα και χαλάρωσα πλήρως το σώμα μου προσπαθούσα να είμαι συνειδητός ξαφνικά ένιωθα στην σπονδυλική μου στήλη ένα κύμα να αρχινά από το κάτω μέρος της, να πηγαίνει μέχρι το κεφαλή μου, ξανά και ξανά και να ακούω ένα ήχο ταυτόχρονα ( βββββββ ) και είδα κάτι χρωματιστά φωτάκια αλλά φοβήθηκα και ξύπνησα
η άλλη περίπτωση είναι πιο χαλαρή είχα ξαπλώσει αυτή την φορά ανάσκελα κάνοντας τα ίδια ακριβώς όπως την προηγούμενη φορά και άρχισα να βλέπω ένα τραπέζι μικρό με ένα πράσινο τραπεζομάντιλο και μετά άνοιξα τα μάτια μου.
Τώρα δεν ξέρω αν ήμουν στα πρόθυρα για αστρική προβολή εσείς τι λέτε?
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 13-09-05, 10:19
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Ο χρήστης ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Περιοχή: Ν.ΙΩΝΙΑ
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Ισως η περιπτωση που αναφερεις παραπανω να προκειτε για μια περιπτωση αστρικης προβολης ομως δεν αναφερεις περισοτερα στοιχεια αν για παραδειγμα ειχες αντιληψη των πραγματων γυρω σου.Στην δευτερη περιπτωση για παραδειγμα δεν μας λες αν το τραπεζι και το τραπεζομαντιλο ηταν αντικειμενα που υπηρχαν εκεινη τη στιγμη στο δωματιο σου.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-09-05, 00:28
Το avatar του χρήστη VACUUM
VACUUM Ο χρήστης VACUUM δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2004
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή xmm

Astriko taksidi...
apexoume arketa gia na milame gia astrika taksidia... isos na fenete oti eimai ektos 8ematos... alla i dispistia,ta erotimatika, ine meros olon oson exoun ptixes ke proektasis pou klinoun sta metafisika... ke idikotera otan afta exoun kinitro tin endinamosi tou pnevmatos, i opia malista afou epitefx8i dini ke simantika xarismata ston evnooumeno... ekei pleon mpeni ena simantiko erwtima...
"Afou ta Astrika Taksida exoun tin ikanotita na diapla8oun ton esoteriko kosmo tou An8ropou, kanontas afton <<Kirio>> tou simpantos, giati den askite se afta i kini maza an8ropon?"
Olous fantazome 8a mas endiefere na vioname tin katastasi... an toutis sinveni akrivos to anti8eto...

Sinfona me tin doksasia enas simantikou "iapona askith" (sinxoreste me pou den anafero to onoma tou) meso afton ton astrikon taksidion, o an8ropos kalite stin diarkia tou astrikou taksidiou, na er8i antimetopos me ta stixia tis fisis... se ka8e niki lipon, pou epitinxani o askoumenos epivalontas tin isxiri tou psixiki dinami ke ipernikisi kapoio apo ta stoixia tis fisis... tote afto ginete aftomata <<ipiretis>> tou an8ropou...

Ego an ke endiaferome arketa mexri stigmis den exo viosi astriko taksidi...
__________________
O dialogos einai o kateksoxhn anazhthths ths alh8eias....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-09-05, 17:34
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Ο χρήστης ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Περιοχή: Ν.ΙΩΝΙΑ
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Θεωριτηκα νομιζω οτι στο θεμα τις αστρικης προβολης εχει αναφερθει το μελος lucid πιο πανω.Στο πρακτικο τομεα τωρα θα ηθελα να αναφερω καποιο τροπο εξασκησης.
Ξαπλωστε αναπαυτικα στο κρεβατι σας και παρτε βαθειες αναπνοες ωστε να χαλαρωσετε.Παρτε βαθειες αναπνοες 60-40% γεμιστε το κατω μερος των πνευμονων υπογαστριο εχοντας τα χερια στο στομαχι γιανα καταλαβενετε οτι γεμιζει το κατω μερος 60% και μετα γεμιστε τοπανω μερος των πνευμονων 40% και καντε πληρη εκπνοη ωστε να αδειασουν τελειος τα πνευμονια.Με αυτο τον τροπο επερχετε χαλαρωση.
Μετα αρχηστε να χαλαρωνετε το σωμα σας αρχιζοντας απο τα δακτυλα των ποδιων σας.Συγκεντρωστε την προσοχη σας σε καθε δακτυλο και αφηστε το να χαλαρωσει χωρις να το αισθανεστε.συνεχιστε μετα υπολοιπα μερη του σωματος σας γαμπες μοιρους γοφους κοιλιακους στηθος πλατη χερια και τελος χαλαρωστε το κεφαλι.Αν σας ειναι δυσκολο να συγκεντρωθητε καντε το επαναλαμβανοντας οτι χαλαρωνουν τα δακτυλα μου δεν τα αισθανομαι καθολου και καντε το ιδιο και με τα αλλα μελη του σωματος η καντε μικρες μυικες συσπασεις και αφηστετα μετα να χαλαρωσουν πληρος.
Βασικο πραγμα ειναι να ειμαστε συγκεντρωμενοι σε αυτο που κανουμε και να αδειασουμε το κεφαλι μας απο οποιαδηποτε αλλη σκεψη.
Οταν πετυχετε να χαλαρωσετε το σωμα σας δεν πρεπει να το αισθανεστε καθολου.Στο επομενο και το πιο δυσκολο βημα φαναστητε οτι το αιθερικο σωμα σας αιωρητε πανω απο το φυσικο σας σωμα.Πιστεψτε το οτι πραγματικα συμβαινει και θα το πετυχετε.Μην σκεφτεστε απολυτος τιποτε αλλο εκτος απο το στοχο σας.
Η αστρικη προβολη δεν γινετε απο την μια στιγμη στην αλλη.Ισως να χρειαστη να περιμενετε πολλη καιρο μεχρι να δειτε αποτελεσματα αλλα μην απογευτευεσται.Μην εγκαταληπεται την προσπαθεια αλλα προσπαθηστε και πιστεψτε το αν δεν το πιστευετε πραγματικα μην μπαινετε στον κοπο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ : 03-12-05 στις 16:43
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 09-11-05, 12:45
Το avatar του χρήστη lucid
lucid Ο χρήστης lucid δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-11-2004
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Εχει κανεις να προτεινει κανενα καλο βιβλιο για να παρω για α.π(οχι για το πως να το πετυχω) κ για τις οντοτητες που θελουν να μας κανουν παρεουλα εκει?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 09-11-05, 13:28
Το avatar του χρήστη metatron
metatron Ο χρήστης metatron δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Astral dynamics
__________________
You talk about redefining my identity. I want a guarantee that I can still be myself.
There isn't one. Why would you wish to? All things change in a dynamic environment. Your effort to remain what you are is what limits you.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-11-05, 14:29
Το avatar του χρήστη lucid
lucid Ο χρήστης lucid δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-11-2004
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Στα ελληνικα ειναι γραμμενο?
Εκδοσεις?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lucid : 09-11-05 στις 14:33
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-11-05, 15:55
Το avatar του χρήστη shadowman
shadowman Ο χρήστης shadowman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-11-2004
Περιοχή: karlovasi
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Προσωπικα χωρις να εχω σημαντικη εμπειρια θελω να αναφερω 2 πραγματακια
1)Τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα.Χρειαζεται τρομερη υπομονη,επιμονη,αυτοσυγκεντρωση και κυριως εξασκηση.Τις πρωτες μερες δεν καταφερνεις τιποτα και ειναι πολυ ευκολο να απογοητευτεις και να τα παρατησεις.Αυτο θελει προσοχη.
2)Ειδα καποιες προτασεις πιο πανω για το πως να επιτυχεις αστρικη προβολη.Πιστευω οτι δεν χρειαζεται να ξεκινησεις τοσο συνθετα.Το αρχικο σταδιο ειναι να αποκοψεις το σωμα απο το μυαλο.Τα υπολοιπα σιγα σιγα θα τα καταλαβεις μονος σου.Δηλαδη διαλογισμος.Αν καταφερεις να φτασεις σε ενα σταδιο (να κανεις σωστα διαλογισμο) να "μπεις μεσα δηλαδη" τοτε εισαι σε πολυ καλο σημειο και τα υπολοιπα ερχονται.Δεν χρειαζεται να ξεκινησεις τοσο συνθετα και επισης πρεπει να εισαι σε σταση που ΔΕΝ μπορει να σε παρει ο υπνος.Ειμαι βεβαιος οτι αποτελει ενα σωστο δρομο αλλα οχι αν ειναι και ο πιο γρηγορος.
θα ηθελα να ακουσω και τις αποψεις σας.
__________________
Quoth the raven, "Nevermore."

Υπεύθυνος επικοινωνίας Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
(Κ.Α.Π.Α.)
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 12-11-05, 02:58
Το avatar του χρήστη metatron
metatron Ο χρήστης metatron δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

lucid οχι δεν ειναι στα ελληνικα γραμμενο τουλαχιστον οχι αυτο που εχω εγω. Το πηρα απο amazon το αγγλικο τωρα δε ξερω ψαξε σε κανενα τοπικο βιβλιοπολειο πρεπει να υπαρχει.
__________________
You talk about redefining my identity. I want a guarantee that I can still be myself.
There isn't one. Why would you wish to? All things change in a dynamic environment. Your effort to remain what you are is what limits you.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 25-11-05, 15:35
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να εκφρασω τη θλιψη μου για το περιστατικο που περιεγραψε ο χρηστης crystal. Ειναι οντως μια απανθρωπη κινηση -με την πολυ μεγαλη πιθανοτητα να προκειται και για μια κακογουστη φαρσα απο μερους του-.

Και πρεπει να σας γνωστοποιησω πως σαν συντονιστης τουτου εδω του φορουμ δεν αισθανομαι και πολυ ανετα που γραφονται Posts σαν και αυτο σε χωρους δημιουργικης αναζητησης μεσω του διαλογου...

Τελικα το συγκεκριμενο μηνυμα μαλλον θα παρει το δρομο της διαγραφης... Ο/η crystal αναφερει στις πρωτες της γραμμες :
Παράθεση:
Με αφορμη το παρον θεμα,δραττομαι της ευκαιριας να καταθεσω την δικη μου προσωπικη εμπειρια,
Αυτη η προσωπικη εμπειρια ουδεμια σχεση εχει τελικα με το ζητημα του αστρικου ταξιδιου!! Κανεις δεν εχει σκοτωσει συνανθρωπο του ή καποιο αλλο ζωο για να διαπιστωσει εαν υπαρχει αυτο που ονομαζουμε ψυχη. Οι πειραματισμοι πανω στο αστρικο πεδιο δεν εχουν καμια σχεση με αυτες τις φρικαλεοτητες.
Η παραπανω σκεψη με οδηγει μαλλον στο συμπερασμα του οτι προκειται για ενα κακογουστο αστειο..
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.