Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 01-02-07, 20:08
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Στρατιωτικά ανώτεροι από ένα είδος που ταξιδεύει στο διάστημα;;;
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Καλό ανέκδοτο, πολύ καλό.
Όσο στρατιωτικά ανώτεροι ήταν οι Ζουλού μπροστά στους Άγγλους;
Ή μήπως ο στρατός της Μποτσουάνα μπροστά στους Αμερικάνους εν έτη 2007;
Δεν ξέρω τι βιβλία διαβάζεται αλλά από ανέκδοτα σκίζετε...

Πάμε τώρα παραπέρα.
Εάν ένα είδος μεγαλώση εν απομονώση, αναπτήσει και διαφορετικ;ή ψυχοσύνθεση. Μπορείτε να καταλάβετε πόσο διαφορετικό θα είναι ένα είδος το οποίο δεν θα έχει αρσενικό και θηλυκό; Ή έν πολυμορφικό πλάσμα όπως η πεταλούδα;
Τι στα κομμάτια θα αντιληφτούμε από τις προθέσεις αυτού του πλάσματος;;;
Εντάξει το "κακός είμαι" μπορούμε να το καταλάβουμε από τις εχθρικές του πράξεις.
Εάν όμως θελήσει να μας εξοντώσει όλο τον πλανήτη με έναν ιό πως στα κομμάτια θα το καταλάβουμε;;;
Και το πιο ωραίο. Γλητώνει και από πολλές αηδίες, γιατί ακόμα και ειρηνικά να έρθει, πόσοι νομίζετε θα είναι οι εξτρεμιστές (για διαφόρους λόγους) που θα είναι ενάντιοι σε αυτούς;;;

Ήδη εδώ μέσα έχουμε μερικούς, που θέλουν να σκοτώσουν, να εκμεταλευτούν και να ηγηθούν μίας άλλης ράτσας!!!!
Ξυπνάτε ωρέ!!! Δεν είστε σε ταινία του Χολυγουντ!!!
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-02-07, 13:50
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

oti είπε και ο οανησσεα συμφωνώ.διαφωνώ με το ύφος.

ασ θυμηθούμε επαναλαμβάνω τους αζτέκους
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-02-07, 14:22
Το avatar του χρήστη dragoness_crysta
dragoness_crysta Ο χρήστης dragoness_crysta δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Περιοχή: Athens, Glyfada
Μηνύματα: 272
Προεπιλογή

Και οι αζτεκοι ναι μεν δεν ειχανε τεχνολογια, αλλα στην αρχη φιλικα τους πλησιασαν τους κατακτητες....μετα σφαγιαστηκαν και φαγανε την κεφαλα τους...
__________________
Some of us fall...some of us fly...most of us live to try...
'till the edge of forever....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-02-07, 18:51
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

το θέμα ηταν άλλο.τελως πάντων δεν επεκτείνομαι μη φύγουμε εκτος θέματος
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-02-07, 20:35
Το avatar του χρήστη Jissard
Jissard Ο χρήστης Jissard δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 154
Thumbs down

Δεν είπα να τους επιτεθούμε με το που έρθουν, αλλά να είμαστε σε ετοιμότητα, γιατί αν μας επιτεθούν πρέπει να αντισταθούμε άσχετα με το αποτέλεσμα. Μπορεί αν είμαστε έτοιμοι για αντίσταση να θεωρήσουν το κόστος της επίθεσης πολύ μεγάλο.
Αν πάλι είναι φιλικοί, πρέπει να πάμε με τα νερά τους, να δούμε αν είναι αρκετά ανόητοι ώστε να μας μοιράσουν τα μυστικά τους ή να μας δώσουν χρόνο ώστε οι επιστήμονές μας εμπνευσμένοι από τα όσα έχουν δει να αναπτύξουν την τεχνολογία αρκετά ώστε να πάρουμε το πάνω χέρι. Μετά βλέπουμε...
Όσο για τον υιό, δεν ξέρω! Υπάρχουν σίγουρα τρόποι αντίστασης σε αυτά τα θέμετα, αλλά γενικά η πρόληψη και άρα η καλή κατόπτευση του χώρου μας, θα μας σώσει. Αν έρθουν σαν κλέφτες στο σκοτάδι, ζήτω που καήκαμε! Αν και λογικά, όπως είπα,θα το είχαν κάνει ήδη, αν το ήθελαν ή αν είχαν την τεχνολογία να μας βρουν και να το στείλουν.
__________________
είμαι εγώ βιονικός
άντρας άγριος, σωστός
σα ταυρί μπροστά ορμάω
και τους πάντες διαλάω
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 03-02-07, 12:16
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jissard
Αν πάλι είναι φιλικοί, πρέπει να πάμε με τα νερά τους, να δούμε αν είναι αρκετά ανόητοι ώστε να μας μοιράσουν τα μυστικά τους ή να μας δώσουν χρόνο ώστε οι επιστήμονές μας εμπνευσμένοι από τα όσα έχουν δει να αναπτύξουν την τεχνολογία αρκετά ώστε να πάρουμε το πάνω χέρι. Μετά βλέπουμε...
μα αν είναι φιλικοι θα βοηθήσουν δίνοντας τεχνολογία δε νομίζεις?

όπως και να έχει δε νομιζω να ερθουν τόσο δρόμο για να ξεκινήςουν πόλεμο.αν το κανουν σημαίνει οτι εχουν προβλέψει νίκη.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-02-07, 13:24
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Jissard,
Πες μου ένα τρόπο που θα μπορέσεις να σταματήσεις μία παγκόσμια επιδημία τροποποιημένου ιού έμπολα ή Λάσα ο οποίος θα έχει και περίοδου επωασμού άνω τους ενός μηνός, με χιλιάδες ταυτόχρονα σημεία έναρξης, και εξελικτική ικανότητα και εγώ θα πάω να σχίσω τα πτυχία μου...
Πες μου επίσης πως θα σταματήσεις πολεμικά nonobot ή χειρότερα bionanobot και εγώ θα πάω να βρίσω τους καθηγητές μου...

Ποιό κόστος αντίστασης όταν επτεθούν με ένα βιολογικό ή νανομποτικό όπλο;;;
ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΣΚΑΦΟΣ ΤΟΥΣ (¨ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΟΛΙΣΤΗΡΑΣ) ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΠΕΙΡΕΙ ΣΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ Η ΚΟΛΑΣΗ....

Δεν έχεις καταλάβει την εξελικτική ικανότητα της τεχνολογίας. Νομίζεις ότι θα τα δώσουν όλα (πάρε κόσμε τεχνολογία, πάρε, πάρε) σε ένα είδος που είναι ικανό γαι γενοκτονίες τύπου Ρουάντας και ανα πάσα στιγμή ικανό για πόλεμο;;;
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ;;;

ΤΟ ΞΑΝΓΡΑΦΩ:
Η πραγματικότητα δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τις γελοίες ταινίες και σειρές του χολυγουντ.

Άσχετο: Είδα τα πρώτα επεισόδια του νέου Galaktika. Τι αηδία ήταν αυτή!!!
Δεν μπορώ να καταλάβω, το κάνουν επίτηδες και γράφουν σενάρια του τύπου οι "κακοί δεν μπορούν να μας δούνε", ή πιστεύουν ότι αυτοί που βλέπουν την σειρά έχουν IQ ραδικιού;;;
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-02-07, 20:05
Το avatar του χρήστη Jissard
Jissard Ο χρήστης Jissard δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 154
Smile

Φυσικά και δεν θα είναι αρκετά ηλίθιοι, ώστε να το κάνουν! Να μας δώσουν τεχνολογία, εννοώ! Και μόνο η θέα των μέσων τους, όμως, ίσως στρέψει τους επιστήμονές μας προς νέες κατευθύνσεις. Δεν ξέρω τι να πω. Είμαι μέλλων στρατιωτικός και έχω διαβάσει μπόλικα εγχειρίδια, μα ένας τέτοιου είδους πόλεμος ξεπερνάει την εμβέλιά τους. Η μόνη απάντηση θα ήταν η επίθεση, μα δεν έχουμε τα μέσα. Η μόνη ελπίδα μας είναι ότι δεν θα μας επιτεθούν για οικονομικούς λόγους(κόστος(και τα νανορομπότ κοστίζουν) ή η ανάγκη για νέες αγορές) ή ότι θα είναι απλά υπερβολικά εξελιγμένοι για να ενδιαφερθούν ή να ανησυχήσουν με εμάς.
Και συ όμως, δείξε λίγη αυτοπεποίθηση! Μπορεί εμείς να είμαστε πιο μπροστά και να τους βρούμε πρώτοι.
__________________
είμαι εγώ βιονικός
άντρας άγριος, σωστός
σα ταυρί μπροστά ορμάω
και τους πάντες διαλάω
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 04-02-07, 10:01
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Για το θέμα του κόστους,
Πόσο κοστίζει ένα ΑΥΤΟΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΜΕΝΟ bionanobot;

Για το θέμα της εξέλιξης,
Ο Στάλιν κατά το Βππ, παρακαλούσε τους αμερικανούς να του στείλουν Β29. Φυσικά δεν το έκαναν. Όμως κάποια προσγειώθηκαν σε Σοβιετικό έδαφος από έλειψη καυσίμων.
10000 τεχνικοί πάλευαν επί 5 χρόνια για να το κάνουν φύλλο και φτερό, να το αντιγράψουν και να το κάνουν επιχειρισιακό. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ όχι ακριβές αντίγραφο - δεν μπορούσαν να αντιγράψουν κάποια στοιχεία.
Πόσο απήχε η τεχνολογία των αμερικανών από τους σοβιετικούς; 20 χρόνια;
Πόσο θα απέχει η τεχνολογία των "δικών μας" από εμάς;
150 χρόνια.
Ως μηχανολόγος σου γράφω ότι είναι άπειρη η δυσκολία για αυτό.
Από την άλλη, αυτό ισχύει σε περίπτωση που δεν αποφασίσουν αν μας εξοντώσουν με κάποιο άλλο τρόπο και απλώς έρθουν στην γη να πούνε ένα γεια...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 04-02-07, 22:27
Το avatar του χρήστη Jissard
Jissard Ο χρήστης Jissard δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 154
Thumbs down

Τι εννοείς ένα αυτοπολλαπλασιοζόμενο βιονανορομπότ? Θες να πεις ότι θα είναι ζωντανά, από σάρκα και τα λοιπά? Σιγά τα αυγά! Για την πλάκα θα τα έχουμε, δίχως όπλα! Και αυτά θα κοστίζουν!
Και όσο για το αν θα μας χρησιμεύσει η θέα της τεχνολογία τους... Δεν έχω ιδέα! Απλά ήλπιζα!
Από την άλλη για να μας έχουν ανάγκη δεν πρέπει να είναι και τόσο μπροστά! Αλλιώς γιατί να μας επιτεθούνε? Για την πλάκα τους? Ο πόλεμος είναι εργαλείο της πολιτικής και όχι αυτοσκοπός(Carl von Clausewitz, μόλις τον τέλειωσα! )
__________________
είμαι εγώ βιονικός
άντρας άγριος, σωστός
σα ταυρί μπροστά ορμάω
και τους πάντες διαλάω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.