Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-02-08, 23:20
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή ΝΑΟΣ

Τάκη φίλε μου συμφωνώ με αυτά που λές, παράλληλα όμως τα πράγματα είναι πιο πολυσύνθετα καθώς ο ΝΑΟΣ θα δραστηριοποιηθεί ως θρησκεία σε λίγο καιρό απότι λένε.

Το σίγουρο είναι ότι δεν δείχνουν αυτό που πραγματικά είναι.

Φίλε σταυρόπουλε ευελπιστώ να βρήκες εσύ καμία άκρη.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι πλέον ο αντιπρόσωπός είναι γυναίκα και έχει και το όνομα μου.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #12  
Παλιά 11-02-08, 23:42
Το avatar του χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος
Τάκης Παπαδόπουλος Ο χρήστης Τάκης Παπαδόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2008
Περιοχή: Locarno Swizzera
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sophia_Aiwnia
Τάκη φίλε μου συμφωνώ με αυτά που λές, παράλληλα όμως τα πράγματα είναι πιο πολυσύνθετα καθώς ο ΝΑΟΣ θα δραστηριοποιηθεί ως θρησκεία σε λίγο καιρό απότι λένε.

Το σίγουρο είναι ότι δεν δείχνουν αυτό που πραγματικά είναι.

Φίλε σταυρόπουλε ευελπιστώ να βρήκες εσύ καμία άκρη.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι πλέον ο αντιπρόσωπός είναι γυναίκα και έχει και το όνομα μου.
Το όνομα Sophia: πρωτοπαρουσιάσθηκε μόλις χθες απ' ό,τι είδα.
Έχω κάνει ερωτήσεις με το όνομά μου ( Τάκης ) αλλά οι απαντήσεις ήσαν αόριστες.
Υπό ίδρυσιν θρησκεία;
Όταν δέχεσαι εξωγήινους για "θεούς", τα πράγματα είναι κάπως θολά.
Όπως τα παρουσίαζαν, και από απάντηση από τον Ibiru, μάλλον Κοσμοθεώρηση θα έλεγα ότι είναι, που αν είχε βάσεις και όχι δογματικές θέσεις, εγώ τουλάχιστον θα είχα την έφεση να "ακούσω" κάποια περισσότερα πράγματα.
Δεν μου αρκεί το "περίμενε" και θα δεις..
Σε Δημόσιο Βήμα, όπως το Διαδίκτυο, δεν περιμένουμε "εξ Αποκαλύψεως" νέες θρησκείες...
__________________
Takispapa
Στον Ωκεανό της ανθρώπινης βλακείας, επιπλέουν ακόμη σκάφη με ΣΤΕΓΝΟΥΣ επιβάτες...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος : 11-02-08 στις 23:43
  #13  
Παλιά 12-02-08, 00:03
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή ΝΑΟΣ

Έχεις δίκιο, αλλά όπως είδα ο Νιμπιρου έβαλε νέο τόπικ που έχει την ιστορία της οργάνωσης.

Εγώ πάντως ως λάτρης του μυστηρίου θα περιμένω μέχρι τέλους.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #14  
Παλιά 12-02-08, 00:28
Το avatar του χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος
Τάκης Παπαδόπουλος Ο χρήστης Τάκης Παπαδόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2008
Περιοχή: Locarno Swizzera
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sophia_Aiwnia
Έχεις δίκιο, αλλά όπως είδα ο Νιμπιρου έβαλε νέο τόπικ που έχει την ιστορία της οργάνωσης.

Εγώ πάντως ως λάτρης του μυστηρίου θα περιμένω μέχρι τέλους.
Ίδωμεν, ίδωμεν...
__________________
Takispapa
Στον Ωκεανό της ανθρώπινης βλακείας, επιπλέουν ακόμη σκάφη με ΣΤΕΓΝΟΥΣ επιβάτες...
  #15  
Παλιά 12-02-08, 01:18
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή ΝΑΟΣ

Χα! Από την Αμερική ξεκίνησε αυτό το κακό... χεχεχε

Φαντάσου φίλε τάκη την φάτσα του κλασσικού Ελληναρά όταν θα διαβάζει τα κείμενα του ΝΑΟΣ!
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #16  
Παλιά 12-02-08, 01:58
Το avatar του χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος
Τάκης Παπαδόπουλος Ο χρήστης Τάκης Παπαδόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2008
Περιοχή: Locarno Swizzera
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sophia_Aiwnia
Χα! Από την Αμερική ξεκίνησε αυτό το κακό... χεχεχε

Φαντάσου φίλε τάκη την φάτσα του κλασσικού Ελληναρά όταν θα διαβάζει τα κείμενα του ΝΑΟΣ!
Πάει στον Διάολο, τραβηγμένοι που τα βλέπουν χωρίς μέτρο όλα μπλε είναι λογικό να ζουν στην Ελλάδα.
Στην Αμερική όμως;
Ακόμη και οι όποιες αναφορές στην Ατλαντίδα, απ' όπου σύμφωνα με κάποιους ( στέκει δεν στέκει, είναι άλλο θέμα ) και η καταγωγή των Ελλήνων, τοποθετείται περί τα 25000 χρόνια πριν. Το πού βρήκε ο Nibiru ηλικία 40000 ετών στον "Χ" πολιτισμό, είναι τουλάχιστον "ανεξήγητο"...
Μου θυμίζει το ότι εκεί ακούουν "Ελλάδα"" και νομίζουν ότι είμαστε εξωτική χώρα του Νότιου Ειρηνικού, και γι' αυτό δίνουν ονομασία στις φοιτητικές τους λέσχες από το ελληνικό αλφάβητο...

Άλλη η έρευνα με κριτικό μάτι που βάσιμα διαφοροποιείται σε πολλά σημεία απ' ό,τι η κλασσική συντηρητική Αρχαιολογία κάνει ( χμμμ... ) αποδεκτά, και άλλο να λέμε ότι ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ σκοπός της Δημιουργίας ήταν ο "περιούσιος λαός" ( όποιος και να είναι αυτός! ).

EDIT:
Αμ, τώρα μπήκα και διάβασα τί γράφει ο NIbiru! Τι δουλειά και σχέση είχε και έχει ο φωτεινότατος στο Πνεύμα και την Σκέψη Ελληνισμός με σκοτεινούς Θεούς;
Αυτός πάει ούτε λίγο ούτε πολύ να μας βγάλει Λυκάνθρωπους!

Το συμπέρασμά μου είναι πως με τον μανδύα της Αρχαιοπρέπειας λανσάρεται μία καθαρά σατανιστική θρησκεία, ούτε λιγώτερο, ούτε περισσότερο!
Όσοι πιστοί, προσέλθετε!
Και για του λόγου το αληθές:
http://naos.activeboard.com/index.sp...picID=15416496
__________________
Takispapa
Στον Ωκεανό της ανθρώπινης βλακείας, επιπλέουν ακόμη σκάφη με ΣΤΕΓΝΟΥΣ επιβάτες...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος : 12-02-08 στις 02:15
  #17  
Παλιά 12-02-08, 11:27
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Xαχα!Διαβασα αυτα που γραφει ο Nibiru και γελαω ακομα. Αν αυτοι οι μισανθρωποι ειναι τα παιδια των Σκοτεινων Θεων,τοτε τι να πω...

Περα απο την πλακα,υπαρχουν ομοιοτητες με αλλα βαμπιρικα ταγματα,που τα μελη τους ειτε πινουν αληθινο αιμα ειτε ειναι ψυχικα βαμπιρ.Βεβαια αυτοι δεν θεωρουν τους εαυτους τους Ημιθεους,ουτε θελουν να κυριαρχησουν πανω στην ανθρωποτητα σαν τη νεα βελτιωμενη ρατσα!Επισης δεν καταλαβαινω σε ποιους σκοτεινους Θεους αναφερονται,γιατι ολοι οι Ελληνες Θεοι ειναι Θεοι του Φωτος!Μηπως εχουν μπλεξει και λιγο μυθολογια Κθουλου μεσα τα παλικαρια;Οπως και να εχει,προσωπικα δεν διακρινω κατι το ελληνικο μεσα σε αυτα που λενε...Δικαιωμα τους ειναι να πιστευουν οπου θελουν,βεβαια...



''The time is running out. It will be again the time that We as Demigods will conquer humans. We are human racists. Thus, We have no tolerance toward the human slave.''
Τρεμε Γαια!
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
  #18  
Παλιά 13-02-08, 18:44
Το avatar του χρήστη burzum
burzum Ο χρήστης burzum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2005
Μηνύματα: 207
Προεπιλογή

Είναι προφανές ότι οι υπεύθυνοι αυτής της οργανώσεως έχουν ή είχαν σχέση με το Τemple of Vampire...
__________________
AD SATANAS QUI LAETIFICAT JUVENTUTEM MEAM
PONE DIABOLUS CUSTODIAM
  #19  
Παλιά 13-02-08, 21:44
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Από τη μια τα λόγια του Nibiru προκαλούν το γέλιο, από την άλλη είναι αρκετά επικίνδυνα. Μέσα από το παραλήρημά του, γιατί για μένα τα όσα γράφει μόνο έτσι μπορούν να χαρακτηριστούν, διαπίστωσα ότι πρόκειται για μία ρατσιστική οργάνωση που προσπαθεί να προωθήσει τις μισανθρωπιστικές ιδέες της με έναν αχταρμά αποκρυφιστικών και μυθολογικών χαρακτηριστικών.

Δεν ξέρω βέβαια αν αυτή η οργάνωση όντως υφίσταται πραγματικά ή "λειτουργεί" στα πλαίσια της φαντασίας κάποιου μέσω του ίντερνετ. Το λινκ που μας παρέθεσες Σοφία δεν αποτελεί απαραίτητα και έγκυρη απόδειξη ότι ο ΝΑΟΣ υπάρχει. Ο nibiru πχ φαίνεται να είναι επηρεασμένος από το ToV και τη φιλοσοφία του, αλλά δεν είναι απαραίτητο να ήταν μέλος ή να είχε σχέση με αυτό. Αν έχει βρει και διαβάσει τη Βίβλο που διατίθεται από το Temple of Vampire (η οποία και κυκλοφορεί μέσω ίντερνετ, κακά τα ψέματα ) πάλι τα ίδια θα έλεγε.
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
  #20  
Παλιά 15-02-08, 20:25
Το avatar του χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος
Τάκης Παπαδόπουλος Ο χρήστης Τάκης Παπαδόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2008
Περιοχή: Locarno Swizzera
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melian
...Μέσα από το παραλήρημά του, γιατί για μένα τα όσα γράφει μόνο έτσι μπορούν να χαρακτηριστούν, διαπίστωσα ότι πρόκειται για μία ρατσιστική οργάνωση.

Παράθεση:
... από το "εμπνευσμένο" κείμενο του Nibiru:

"...It will be again the time that We as Demigods will conquer humans. We are human racists. Thus, We have no tolerance toward the human slave...."
...Απλή "διαπίστωση", φίλη Melian;
Ο άνθρωπος είναι ντιπ καταντιπ παρανοϊκός και επικίνδυνος τελικά, και καθόλου γελοίος.
Το πού στοχεύει με την ιστοσελίδα του, είναι απλό:
Απευθύνεται στους απανταχού "βαρεμένους" και όπου πιάσει...
Άλλως τε το "Are you one of us?" που δεσπόζει στην πρώτη του σελίδα, λέει πολλά!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sophia Aiwnia
...παράλληλα όμως τα πράγματα είναι πιο πολυσύνθετα καθώς ο ΝΑΟΣ θα δραστηριοποιηθεί ως θρησκεία σε λίγο καιρό απότι λένε.
Φτάσαμε στις μέρες μας να δούμε κι αυτό:

Προαναγγελία μιάς νέας θρησκείας!...

( Προσεχώς θα σας ενημερώσουμε πού πιστεύουμε, γιατί πιστεύουμε κλπ., κλπ. ... Μείνετε συντονισμένοι! Θα μείνετε ικανοποιημένοι μιά και θα σας πασάρουμε "φρέσκο" πράμα σε καλύτερη τιμή... Θα σας παίξουμε και τρέιλερ... )

Δ Ε Ν - Ε Ι Μ Α Σ Τ Ε - Κ Α Λ Α !!! Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ - Κ Α Λ Α!!!
__________________
Takispapa
Στον Ωκεανό της ανθρώπινης βλακείας, επιπλέουν ακόμη σκάφη με ΣΤΕΓΝΟΥΣ επιβάτες...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος : 15-02-08 στις 20:35
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.