Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1891  
Παλιά 01-10-18, 20:00
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Η επιστήμη έχει ήδη απαντήσει σε τσαρλατάνους που λένε αυτά που λες.
Αυτό που κάνεις λέγεται quote mining και δεν είναι επιχείρημα. Η επιστήμη είναι ξεκάθαρη στο θέμα του big bang και της εξέλιξης. Είναι γεγονότα. Όποιος δεν τα αποδέχεται, με τα σημερινά δεδομένα ως έχουν, δεν είναι επιστήμονας.
Η μεγαλύτερη πουτ@ν.. που έχω συναντήσει στην ζωή μου είναι η επιστήμη και έχει πολλούς νταβατζήδες . ( seismic )

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 01-10-18 στις 20:02
Απάντηση με παράθεση
  #1892  
Παλιά 01-10-18, 22:23
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή Είμαστε όντα συντονισμένα σε συχνότητες - Η απαγορευμένη γνώση

https://www.youtube.com/watch?v=Fes_yRSDiJg
Απάντηση με παράθεση
  #1893  
Παλιά 02-10-18, 15:57
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων

Τις θεωρίες, περί παρέλευσης δισεκατομμυρίων ετών, μεγάλης έκρηξης και εξέλιξης, τις έχει απορρίψει η ίδια η «επιστήμη» που τις φαντάστηκε!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων

Η επιστήμη έχει ήδη απαντήσει
Και βέβαια η Επιστήμη έχει ήδη απαντήσει.
Απάντηση με παράθεση
  #1894  
Παλιά 02-10-18, 16:44
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
3. Για το πριν πόσο χρόνο δημιουργήθηκε το σύμπαν:

“για να αποδειχθεί πως μία πρόταση είναι ψευδής (Ανάλυση: όπως η από την «επιστήμη» εκπεμπόμενη χρονολογική θέση) ξεκινάμε από την υπόθεση πως είναι αληθής, και καταλήγουμε σε ένα συμπέρασμα που αποτελεί αντίφαση. (Ανάλυση: Υποθέτουμε ότι το σύμπαν δημιουργήθηκε σύμφωνα με την της «επιστήμης» εκπεμπόμενη χρονολογική θέση. Αλλά η «επιστήμη» για αυτό το θέμα, έχει πολλές και με άπειρη διαφορά χρονολογικές θέσεις.
Απο τα links που δίνεις φαίνεται η επίσημη θέση της επιστήμης για τα 13 περίπου δις χρόνια. Το ένα που "αμφισβητεί" και καλά το big bang είναι προϊόν παρανόησης όπως έδειξα προηγουμένως και το e-net δεν οδηγεί κάπου το άρθρο που δίνει "εναλλακτικές και καλά" χρονολογίες. Άρα είναι ξεκάθαρο και το παραδέχεσαι ότι η ηλικία του σύμπαντος είναι η επίσημη της επιστήμης 13.799±0.021 billion
Παράθεση:
Οπότε η χρονολογική θέση της «επιστήμης» αμφισβητείται. = Αυτό το συμπέρασμα αποτελεί αντίφαση στην κοσμογονική πρόταση της «επιστήμης»).
Όχι. Λογική πλάνη, καθαρή μάλιστα.
Παράθεση:
Τότε, εφόσον η αντίφαση προέκυψε διαδοχή έγκυρων συλλογισμών προς ισοδύναμες προτάσεις, η αρχική πρόταση θα πρέπει να είναι σε κάθε περίπτωση ψευδής. (Ανάλυση: Άρα, η αρχική, η από την «επιστήμη» εκπεμπόμενη χρονολογική θέση, είναι ψευδής.)
Όχι. Δεν ισχύει. Αν κάποιος δεν είναι 15 χρονών δεν σημαίνει ότι είναι 5. Μπορεί να είναι 16 μπορεί να είναι 14. Η μέθοδος είναι άστοχη.
Παράθεση:
“Η δομή του επιχειρήματος είναι τέτοια ώστε για να αποδειχθεί πως μία πρόταση είναι αληθής (Ανάλυση: Όπως η πρόταση της Ορθόδοξης Εκκλησίας που εξαγγέλλει, βάσει των περιγραφών της Αγίας Γραφής, ότι ο χωρίς αρχή και τέλος Θεός δημιούργησε το σύμπαν πριν 7.526 χρόνια), εκκινούμε από την υπόθεση πως η αντίθετή της είναι αληθής (Ανάλυση: Ο Θεός δεν δημιούργησε το σύμπαν πριν 7.526 χρόνια) (δηλαδή η αρχική πρόταση είναι ψευδής), και καταλήγουμε σε ένα συμπέρασμα που αποτελεί αντίφαση.
Μια λέξη "δεινόσαυροι". Τέλος επιχειρήματος. Αποσύρεται η αγία (γ)ραφή, πάει για πέταμα.


Παράθεση:
“για να αποδειχθεί πως μία πρόταση είναι ψευδής (Ανάλυση: όπως η πρόταση της «επιστήμης» η οποία υποστηρίζει ότι το σύμπαν δημιουργήθηκε δια του Big Bang), ξεκινάμε από την υπόθεση πως είναι αληθής, και καταλήγουμε σε ένα συμπέρασμα που αποτελεί αντίφαση. (Ανάλυση: Υποθέτουμε ότι το σύμπαν δημιουργήθηκε δια του Big Bang. Αλλά η «επιστήμη» αντιμετωπίζει και άλλη θεωρία, διαφορετική αυτής του Big Bang. Οπότε το Big Bang αμφισβητείται.
Δεν αμφισβητείται, η δημοσιογράφος που έγραψε το άρθρο παρανόησε. Η λεζάντα στην κορφή με το που μπαίνεις στο άρθρο μιλά για big bang.
Παράθεση:
= Αυτό το συμπέρασμα δεν αποτελεί αντίφαση στην κοσμογονική πρόταση της «επιστήμης»). Τότε, εφόσον η αντίφαση δεν προέκυψε απο διαδοχή έγκυρων συλλογισμών προς ισοδύναμες προτάσεις, η αρχική πρόταση θα πρέπει να είναι σε κάθε περίπτωση αληθής. (Ανάλυση: Άρα, η αρχική πρόταση της επιστήμης η οποία υποστηρίζει ότι το σύμπαν δημιουργήθηκε δια του Big Bang, είναι ΑΛΗΘΗΣ).”
Χαίρομαι που είδες το φως το αληθινό!
Απάντηση με παράθεση
  #1895  
Παλιά 02-10-18, 18:24
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Σκέπτεσαι γιατί έχεις ενέργεια. Συμπέρασμα πρώτο Δεν σκέπτεσαι εσύ αλλά η ενέργεια.
Δεύτερον η ενέργεια αλλάζει μορφή αλλά δεν λιγοστεύει άρα παραμένει σταθερά ενέργεια. Δεύτερο συμπέρασμα Η ενέργεια είναι αθάνατη.
Η ενέργεια είναι δύναμη η οποία ταλαντώνει τα άτομα τα οποία είναι άυλα και ταυτόχρονα τα συγκρατεί ενωμένα. Αυτό είναι ύλη? δεν νομίζω Για εμένα είναι ένας αυξομειούμενος χυλός ενέργειας Από που προέρχεται αυτή η δύναμη και πως την χρονολογείς αν δεν ξέρεις πως δημιουργήθηκε πως μένει αναλλοίωτη και πότε άρχισε να υπάρχει?
Γιατί αυτή η δύναμη είναι που κρατά ενωμένους τους μικρούς ήλιους του ατόμου τους ήλιους του σύμπαντος ή τις πολλαπλές συμπαντικές διαστάσεις. Αυτή η δύναμη προήλθε από ένα μπαμ και κάτω? Και μετά πως άρχισε να σκέπτεται και να δημιουργεί αυτόν τον μεγαλειώδη όγκο που δεν μπορεί ο νους μας να χωρέσει? ... Με ένα μπάμ... ούτε καν δύο! Το περίεργο είναι πως η ίδια ενέργεια κάνει εμένα και εσένα να σκεπτόμαστε διαφορετικά? Ενέργεια η μία ενέργεια και η άλλη. Η αντίληψη όμως είναι διαφορετική. Αν αληθεύει η θεωρεία των χορδών για πολλά σύμπαντα με διαφορετικά σχήματα και εντάσεις που επικοινωνούν μεταξύ τους τότε τι κάνουμε? θα βρούμε και την ηλικία των άλλων? Δεν ξέρουμε πόσα σύμπαντα υπάρχουν και χρονολογούμε το δικό μας? Αν το δικό μας επικοινωνεί με τα άλλα σύμπαντα πως θα μάθουμε την χρονολογία μέσα σε ένα καζάνι με σύμπαντα που επικοινωνούν και που κοχλάζουν από ενέργεια? Είναι σαν να έχουμε ένα καζάνι που βράζει και να προσπαθούμε να χρονολογήσουμε μια μπουρμπουλήθρα από τις χιλιάδες.
Ρε επιστήμονες της δεκάρας θα μου απαντήσετε για αυτά που ρωτάω ή να ρωτήσω κανένα εργάτη?
Απάντηση με παράθεση
  #1896  
Παλιά 03-10-18, 15:07
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε επιστήμονες της δεκάρας θα μου απαντήσετε για αυτά που ρωτάω ή να ρωτήσω κανένα εργάτη?
Αφού εσύ και οι υπόλοιποι δραπέτες του ΘΨΠ έχετε καταλήξει εκεί, τι τους θέλεις τους εργάτες, πόσο μάλλον εμάς;
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #1897  
Παλιά 03-10-18, 15:10
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού εσύ και οι υπόλοιποι δραπέτες του ΘΨΠ έχετε καταλήξει εκεί, τι τους θέλεις τους εργάτες, πόσο μάλλον εμάς;
Τελικά υπάρχει η επιστήμη και η (( επιστήμη )) και εγώ
Απάντηση με παράθεση
  #1898  
Παλιά 03-10-18, 15:36
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά υπάρχει η επιστήμη και η (( επιστήμη )) και εγώ
Γιατί μου θυμίζει Ζάχο Δόγκανο αυτή η πρόταση? χαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #1899  
Παλιά 03-10-18, 16:09
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί μου θυμίζει Ζάχο Δόγκανο αυτή η πρόταση? χαχαχα
Η διαφορά της επιστήμης και εμένα είναι ότι εγώ είχα φύγει από το σώμα μου για δέκα λεπτά και είμουν στο νταβάνι και έβλεπα τα πάντα από επάνω με το ίδιο αλλά ανάλαφρο σώμα. Κάτι ξέρω περισσότερο από την επιστήμη Ήταν γραφτό να εφεύρω το αντισεισμικό!
Απάντηση με παράθεση
  #1900  
Παλιά 03-10-18, 16:18
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Η διαφορά της επιστήμης και εμένα είναι ότι εγώ είχα φύγει από το σώμα μου για δέκα λεπτά και είμουν στο νταβάνι και έβλεπα τα πάντα από επάνω με το ίδιο αλλά ανάλαφρο σώμα. Κάτι ξέρω περισσότερο από την επιστήμη Ήταν γραφτό να εφεύρω το αντισεισμικό!
Βρε εγωπαθες φρούτο δεν εφηύρες τίποτα! Ευρεσιτεχνία είναι αυτό που έχεις οχι εφεύρεση!
Συγχαρητήρια για την obe δεν είσαι ο μόνος που μπορεί να το κάνει και δεν σημαίνει και τίποτα στην τελική.
Δεν είσαι εφευρέτης, ενας σοβαρός υποψήφιος δοκιμαστής απο συνολακια με ενωμένες τσέπες και μανίκια είσαι!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.