Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #261  
Παλιά 12-10-18, 01:04
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Η διαφορά των άλλων εφευρετών με εμένα είναι ότι εγώ δεν κρύβομε δεν δραπετεύω αλλά ζωντανά ξεβρακώνω κάθε συκοφάντη
Αν ξέρετε πάνω στην επιστήμη αυτή μιλήστε Αν δεν ξέρετε απλά σκάστε.
Δεν μπορείτε όμως να κρίνετε χωρίς να ξέρετε. Δεν έζησες τότε με τον Παπανικολάου αλλά είσαι φτυστός με τους προγόνους σου.
Βρε άνθρωπε του θεού και της παναγίας, μας δουλεύεις;

Μπαίνεις σε forum όπου ξέρεις ότι δεν έχει πολιτικούς μηχανικούς, σπαμάρεις ανελέητα για κατασκευές και μετά λες σκάστε;

Δηλαδή άμα όλοι αυτοί οι άσχετοι σου λέγανε μπράβο συνέχεια θα έλεγες πάλι σκάστε;

Επιστήμονας δεν είσαι, εκδικητής Ζορό είσαι που την βρίσκει να σπαμάρει σε διαδικτυακά καφενεία.

Φτυστός με τους προγόνους σου είσαι εσύ και η οικογένεια σου, όχι εγώ.
  #262  
Παλιά 12-10-18, 01:13
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε άνθρωπε του θεού και της παναγίας, μας δουλεύεις;

Μπαίνεις σε forum όπου ξέρεις ότι δεν έχει πολιτικούς μηχανικούς, σπαμάρεις ανελέητα για κατασκευές και μετά λες σκάστε;

Δηλαδή άμα όλοι αυτοί οι άσχετοι σου λέγανε μπράβο συνέχεια θα έλεγες πάλι σκάστε;

Επιστήμονας δεν είσαι, εκδικητής Ζορό είσαι που την βρίσκει να σπαμάρει σε διαδικτυακά καφενεία.

Φτυστός με τους προγόνους σου είσαι εσύ και η οικογένεια σου, όχι εγώ.
Εσύ τι έχεις να παρουσιάσεις σε αυτό το φόρουμ? Εγώ αυτό ξέρω αυτό λέω και κρίνομε.
  #263  
Παλιά 12-10-18, 01:33
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ τι έχεις να παρουσιάσεις σε αυτό το φόρουμ? Εγώ αυτό ξέρω αυτό λέω και κρίνομε.
Σου είπα, είσαι φτυστός ο senius και οι «κατασκευές» του... γιατί δεν πας εκεί; Θα κάνετε καλό χωριό.
  #264  
Παλιά 12-10-18, 04:02
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Η διαφορά με τον Παπανικολάου είναι ότι αυτός το βούλωσε,πήγε στην Αμερική,εστίασε στο έργο του και μόνο χωρίς να μιλάει αριστερά και δεξιά και στο τέλος έβγαλε αποτελέσματα.

Αυτό που έλεγε ότι στην Ελλάδα θεωρούμε τους ερευνητές ως αερολόγους και δεν τους στηρίζουμε ήταν σωστό όσον αφορά τους σωστούς ερευνητές αλλά ήταν λάθος όσο αφορά το υπόλοιπο και πολυπληθέστερο κομμάτι των όντως αερολόγων.

Και στην ουσία αυτό είσαι μέχρι στιγμής όσων αφορά το ερευνητικό κομμάτι,αερολόγος.Μπράβο για τις σπουδές,μπράβο και για τα τόσα χρόνια εργασίας, αλλά από τη στιγμή που το κομμάτι της έρευνάς σου παραμένει μόνο στην μακέτα και δεν το έχει υλοποιήσει κάποιος επενδυτής,τα λόγια σου παραμένουν του αέρα. Δεν ξέρουμε ούτε το κόστος έναντι στα συμβατικά κτήρια,ούτε και το πόσο εφαρμόζεται η ιδέα σου.

Τέλος είσαι στο φόρουμ του μεταφυσικού,δεν μας πολυενδιαφέρει το κομμάτι σου άρα δεν μπορείς να ζητάς από μας να είμαστε σχετικοί και να μας ζητάς να σκάσουμε άμα δεν γνωρίζουμε. Είναι σαν να πάω εγώ σε φόρουμ μαγειρικής και να εξηγώ τη θεωρία της σχετικότητας,ούτε εγώ βγάζω κάτι,ούτε και αυτοί που θα με διαβάσουν.
  #265  
Παλιά 12-10-18, 07:50
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Παπανικολάου δίπλα στον Ζωγράφο και τον Λυμπέρη!

Εντάξει τώρα.... από που πάνε για τη χαβούζα
Υπαρκτός σουρεαλισμός λέγεται!
  #266  
Παλιά 12-10-18, 08:20
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Δεν έχω κανένα πρόβλημα αν εσείς θέλετε να σας χρεώνουν για εφαρμοσμένη έρευνα αντισεισμικής προστασίας την στιγμή που έχω βρει την λύση.
Αν θέλετε να διατηρείται άχρηστους οργανισμούς για την προστασία σας κανένα πρόβλημα. Μην μου πείτε όμως ξανά ότι υπάρχουν αρρώστιες που δεν θεραπεύονταν, καύσιμα που είναι ακριβά και σπίτια που πέφτουν στον σεισμό.
Όλα έχουν βρεθεί από εφευρέτες και όλα έχουν θαφτεί για να σας τα παίρνουνε.
Κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 12-10-18 στις 08:29
  #267  
Παλιά 12-10-18, 08:29
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Ο Ζωγράφος είναι τσαρλατάνος. Η συσκευή που παρουσιάζει δεν δουλεύει όπως σου περιγράφει. Το γιατί είναι χιλιοειπωμένο. Με το που βάζεις στο ίδιο καζάνι τον Παπανικολάου, τον Ζωγράφο και εσένα χάνεις οποιοδήποτε δίκιο.
  #268  
Παλιά 12-10-18, 08:32
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Ζωγράφος είναι τσαρλατάνος. Η συσκευή που παρουσιάζει δεν δουλεύει όπως σου περιγράφει. Το γιατί είναι χιλιοειπωμένο. Με το που βάζεις στο ίδιο καζάνι τον Παπανικολάου, τον Ζωγράφο και εσένα χάνεις οποιοδήποτε δίκιο.
Εγώ είδα τι γίνετε με τον εαυτό μου και μπορώ να συμπεράνω και για τους άλλους εφευρέτες. Εσείς?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 12-10-18 στις 08:34
  #269  
Παλιά 12-10-18, 08:37
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Και ο Κόπερφιλντ πετά στην σκηνή, αλλά είναι κόλπο.
Θα εκπλαγείς φαντάζομαι αν ακούσεις οτι υπάρχουν άνθρωποι που σκοπός της ζωής τους ειναι να εξαπατήσουν τους άλλους για χρήματα ε;;
Είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι;;
  #270  
Παλιά 12-10-18, 13:33
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Psychology 101:

Νιώθει τόσο αδικημένος μέσα του από το σύστημα, που είναι πρόθυμος να συμμαχήσει ακόμα και με τσαρλατάνους τύπου Ζωγράφου...

Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, συγκρίνει και τον εαυτό με διακεκριμένους επιστήμονες τύπου Παπανικολάου και Τέσλα...

Θα τρίζουν τα κόκαλά τους ρεεεε!!!
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.