Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 06-03-08, 09:23
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τί είναι εκείνο που δεν πρόλαβες να κάνεις ?
Αρκετα πραγματα..καιρο εχουμε πιστευω...διαθεση υπαρχει..οποτε ολα θα γινουν..


Παράθεση:
Τί θα ήθελες να αλλάξεις από όσα έχεις κάνει ?
Δεν νομιζω να αλλαζα κατι εαν μου δινοταν η ευκαιρια.


Παράθεση:
Τί είναι αυτό που έκανες κι ακόμη μετανοιώνεις ?
Δεν μετανιωνω για πραγματα που κανω.
Κραταω τις καλες στιγμες..μαθαινω απο τα λαθη..και keep walking..
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 06-03-08, 11:01
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Αν, αν, αν...Αν ειχαμε τον χρονο ολου του κοσμου δεν θα μπορουσαμε να αλλαξουμε αυτα που καναμε στο περελθον μας. Αυτα αλλωστε ειναι που μας κανουν αυτο που ειμαστε. Που μας κανουν να διαφερουμε. Ειναι μαθηματα ποθ επρεπε να παρουμε, ειτε καλα ειτε κακα. Ακομα και ο θανατος ειναι ενα απο αυτα. δεν μπορω να αλλαξω το γεγονος οτι η κοπελα μου εχει φυγει πλεον. Αν ειχα εστω και μια ευχη δεν θα ευχομουν να ζουσε. Οχι! Γιατι παλι θα εφευγε. Ποτε μη μετανιωνουμε για τα λαθη μας και τις επιλογες μας. Δεν μπορουμε να αλλαξουμε το παρελθον μας αλλα μπορουμε να αλλαξουμε το μελλον μας. Ειναι στο χερι μας.

Ακριβως φιλε Σκια!Το παρελθον δεν αλλαζει αλλα το μελλον ανοιγεται μπροστα μας χωρις να ξεχνουμε βεβαια και το παρον...

Για μενα,κρατα τις ευχαριστες αναμνησεις του παρελθοντος,ζησε με παθος το παρον σαν να ειναι η πρωτη μερα της ζωης σου και κανε ονειρα για το μελλον...
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-03-08, 17:29
Ierofantis Ο χρήστης Ierofantis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2006
Περιοχή: Volos
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή

Αν....

Αν...

Αν...

Ε ΑΝ η γιαγιά μου είχε ρόδες θα ήταν πατίνι....

και διαφωνώ κάθετα με αυτό που είπε η Υπατία...

Όποιος δέν μετανοιώνει για τα λάθη του είναι καταδικασμένος να κάνει τα ίδια και χειρότερα...Μόνο οι ανόητοι δέν μετανιώνουν για τα σφάλματα τους... Μόνο εάν κατανοήσεις το λάθος θα προωδεύσεις και θα ανέλθεις στην κλίμακα της συναίσθησης και της συνειδητότητος... Τα λάθη σε διδάσκουν... Και δέν θα έπρεπε να τα επαναλαμβάνουμε... Επαναλαμβανόμενο λάθος παύει να είναι λάθος....

Πόσο μάλλον όταν τα κάνουμε για εφήμερες απολαύσεις και ηδονές...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 07-04-08, 07:22
Το avatar του χρήστη nERaiDoULa
nERaiDoULa Ο χρήστης nERaiDoULa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-04-2007
Μηνύματα: 203
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELPINIKI
ισως να εχω απαντησει ξανα στο θεμα αυτο...αλλα καθε περιοδος της ζωης μας ειναι και διαφορετικη οποτε...

πολλα προλαβα να κανω...μεχρι τωρα θελω να πιστευω πως δεν εχασα το "τρενο μου"

θα ηθελα να αλλαξω το ονομα μου...

που αργησα να συγχωρεσω τον εαυτο μου...
Τελικά , είμαστε απίστευτα πλάσματα και η ψυχοσύνθεσή μας , πολύπλοκη και ανεξήγητη !!
Πολλές φορές , όταν δεν είμαι στις καλές μου, σκέφτομαι τί θα μπορούσα να είχα αλλάξει και δεν το έκανα. Όταν πάλι , όλα βαίνουν αισίως, σκέφτομαι πως δεν αλλάζω δευτερόλεπτο από τη ζωή μου μέχρι τώρα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα ELPINIKI μου, το έχω νοιώσει κι εγώ και φαντάζομαι χιλιάδες άνθρωποι τριγύρω μας.
Το θέμα είναι , να είμαστε ''καλά'' με τις όποιες επιλογές έχουμε κάνει και να έχουμε πίστη σ'αυτό που θέλουμε να κάνουμε, προκαλώντας έτσι θετική ενέργεια , ώστε να έχουμε λιγότερες πιθανότητες να αποτύχουμε...
__________________
...Εσύ βουβή στην έρημο την φήμη σου θα σέρνεις επάνω σε αθώες ψυχές , σε μάτια που δεν ξέρεις , θα απανθρακώνεις τις καρδιές σαν μάγισσα του χθες , κελύφη άδεια πίσω σου με πόνο θα μαζεύεις.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-04-08, 10:18
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
Το θέμα είναι , να είμαστε ''καλά'' με τις όποιες επιλογές έχουμε κάνει και να έχουμε πίστη σ'αυτό που θέλουμε να κάνουμε, προκαλώντας έτσι θετική ενέργεια , ώστε να έχουμε λιγότερες πιθανότητες να αποτύχουμε...
Η πιστη νομιζω πως ειναι το βασικοτερο που θα πρεπει να κουβαλαμε μαζι μας στο δρομο που προχωραμε...ο καθενας τον δικο του και ολοι μαζι τον ιδιο.

νεραιδουλα πολλες φορες θα πεσουμε και αλλες τοσες θα ξανα-σηκωθουμε...
σημασια εχει ομως να προχωραμε και να μην μενουμε στασιμοι για πολυ καιρο καπου...
συνεχεια λεω και στον εαυτο μου αλλα και σε φιλους μου τη φραση ενος "ανθρωπου" που λεει πως <<σημασια δεν εχει ποσο συχνα θα πιανουμε "πατο" αλλα ποσο θα καθησουμε εκει "κατω">>.

Η ζωη ειναι ενα μεγαλο και ομορφο παραμυθι διαλεγουμε τον ηρωα που θελουμε και αρχιζουμε να παιζουμε... τοσο απλα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.