Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 31-03-09, 22:11
Το avatar του χρήστη ΧΡΟΝΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ Ο χρήστης ΧΡΟΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: ΔΡΟΣΙΑ
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Καλησπέρα....Νίκο....

Αν και τα λόγια σου δείχνουν μια ηρεμία....Το τελικό αποτέλεσμα είναι σφαγή εκ του βάμβακος....Όμως σε κατανοώ εν μέρη καθ ότι ''κλήθηκες'' να υπερασπιστείς το μεταφυσικό φόρουμ από την ανήλεη επίθεση που δέχθηκε από εμάς....Με το συνεχές σπαμινγκ όπως το λέτε....Αλλα και μετα τα προσωπικά μηνύματα που έχω στείλει σε αλλά μέλη καλώντας τα να επισκεφτούν έναν άλλον ''μεταφυσικό προορισμό'' ......(οπως λετε)
Κατ αρχάς να πω ότι θα μιλήσω για μένα και ότι με αφορά....
1.Εχω να στείλω πμ εδώ και κάτι μήνες! Μιλάω μόνο με εσάς μέσω πμ....Το τελευταίο αν θυμάμαι καλά ήτανε με την Μιρελλα-ς....Και αφορούσε ένα θέμα που είχα ανεβάσει για έναν ήχο.
2.Δεν απάντησες σε κανένα από τα ερωτήματα που έθεσα όποτε δεν υπάρχει λόγος ν απαντήσω και γω.....
3.Περιμενω την απάντηση του πωλ ακόμα....εκτός και αν έβαλε εσένα να βγάλεις τα κάστανα....
4.Δεν είμαι αγνώμονας και στην ζωή μου έχω μάθει να εκτιμώ....αλλά και να κρίνω...

Δεν έχω καμία διάθεση για αντιπαράθεση....Αν δεν μας θέλετε εδώ μέσα πείτε το ανοιχτά να τελειώνουμε....
Γιατί μηνύματα μέσω πμ τύπου '' αν απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σας ''....εμένα με αφήνουν παντελώς αδιάφορο....

Φιλικά Αλέξανδρος
__________________
http://paysanias.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΧΡΟΝΟΣ : 31-03-09 στις 22:33
  #12  
Παλιά 01-04-09, 00:26
Το avatar του χρήστη paul
paul Ο χρήστης paul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 719
Προεπιλογή

Αφού και πάλι επιμένεις σου θυμίζω ότι ρώτησα πρώτος :

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Paul
Απάντησέ μου τώρα εσύ εδώ και όχι με ΠΜ, αν μπορείς :

1. Γιατί να αποτελεί η ομάδα Παυσανίας την εξαίρεση εις βάρος των υπόλοιπων ομάδων που τηρούν τους κανόνες?
2. Γιατί μας «γράφεις».

Όπου το «γράφεις» στο δεύτερο ερώτημα αναφέρεται εδώ και ειδικά το Νο5 :

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Paul
[SIZE=1]Υποψιαζόμασταν και τώρα πια μας το απέδειξες ότι επιζητείς την εκμετάλλευση της δημοσιότητας/επισκεψημότητας του παρόντος φόρουμ για προβολή της δικής σου/σας δουλειάς εις βάρος μας … και μάλιστα :

1.Χωρίς να δείχνεις ουδεμία τάση για συνεργασία μαζί μας
2.Διαφημίζοντας συνεχώς και αδιαλείπτως το μπλογκ σου/σας
3.Αδιαφορώντας για τις αρχικές μας υπενθυμίσεις και τις μετέπειτα προειδοποιήσεις μας.
4.Βροντοφωνάζοντας ότι έχεις «γραμμένους» εμάς (όσα σου λέμε) και τις ανακοινώσεις του τμήματος αυτού του φόρουμ όπου λένε πως «Για το λόγο αυτό τα posts που είναι μόνο ανακοινώσεις θα διαγράφονται.» (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4640).

5.Επειδή όποιος επιθυμεί να προβάλει τη δουλειά του γράφει ένα κείμενο ή φωτορεπορτάζ σχετικά με αυτή (όπως επανειλημμένα σου προτείναμε) και δεν λέει «α έκανα αυτό ελάτε να το διαβάσετε στο μπλοκ μου»[/SIZE]
6.Επειδή αν το έκανες περιστασιακά δεν πειράζει… στη περίπτωσή σου όμως γίνεται συστηματικά, μεθοδικά και σχεδόν καθημερινά, σε βαθμό που να είναι τόσο έντονο ώστε να φανερώνει τις προθέσεις σου ακόμα και στον απλό επισκέπτη.

Ο οικοδεσπότης είναι υπεύθυνος για την ομαλή και εύρυθμη διεκπεραίωση κάθε γεγονότος που οργανώνει. Δεν του ανήκουν οι καλεσμένοι ή οι συνεργασίες που δημιουργούνται μεταξύ τους. Προσγειώσου/θείτε λίγο, δε βγήκατε από τη κοιλιά μας. Είσαστε μια από τις δεκάδες άλλες ομάδες/δράσεις που εμπνεύστηκαν ή/και δημιουργήθηκαν από ή εξαιτίας του φόρουμ του μεταφυσικού. (η 1η ερώτηση)

Όταν κρίνεις κάποιον πρέπει να είσαι και έτοιμος να δεχτείς τη κριτική του.

Δεν είστε συνεργάτες μας. Σας δώσαμε το έρεισμα να γίνετε αλλά είσαι/είσαστε τόσο θαμπωμένοι από την ιδέα ότι «κάνετε σπουδαία έρευνα» ή ότι «προσφέρετε τόσα πολλά στο φόρουμ/κοινότητα/αναζήτηση» ώστε φαντάζεστε χίλια μύρια παραφουσκωμένα πράγματα, μεταξύ των οποίων και το να φοβόσαστε ότι θα κλέψουμε τις (σπουδαίες) ιδέες και έρευνές σας… λες και έχουμε την όποια ανάγκη…. Κούνια που σας κούναγε. ( η 2η ερώτηση)

Η πραγματικότητα έχει πάντα πολλές εκδοχές, όπως είναι το μισογεμάτο ή μισοάδειο ποτήρι. Εσείς διαλέξατε το μισοάδειο. Αρκετή ανοχή δείξαμε περιμένοντας να δείτε το μισογεμάτο, τις ευκαιρίες πίσω από τις προτάσεις, τις απόψεις ή τις προτροπές. Αρκετό χρόνο σπατάλησα να ασχολούμαι με φουσκωμένους ανθρώπους.

Οι κανόνες του φόρουμ είναι κοινοί για όλους όπως και για εσάς. Αν είστε τόσο ικανοί όσο φαντάζεστε δεν έχετε ανάγκη ούτε την συνεχή προβολή στο φόρουμ εδώ, ούτε την υποστήριξη κανενός. Αυτό δείξατε, αυτό επιλέγατε, αυτό έχετε. Ας επιλέγατε άλλα, δικό σας πρόβλημα.

Την ταινία σας την είδα κι άλλες φορές στο παρελθόν από άλλους.
Αν και ρώτησα πρώτος, απάντησα πρώτος.

Τώρα όλοι περιμένουν τις δικές σου απαντήσεις, που τόσο επιμελώς αποφεύγεις …


Αρκετά ασχολήθηκα μαζί σας.
__________________
Memento Mori
«Θυμηθείτε το θάνατο»
  #13  
Παλιά 01-04-09, 01:09
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Αμα αρχίσουμε εγώ ρώτησα πρώτος, όχι εγώ ρώτησα πρώτος, θα αρχίσω να θυμάμαι διαλόγους επιπέδου δημοτικού..

απορώ ρε φίλε Αλέξανδρε τι ασχολείσαι ακόμη..

ικανοποιητικές απαντήσεις δίνονται μόνο όταν υπάρχουν ικανοποιητικές απαντήσεις..

ο νοών νοείτω και το επίπεδο είναι φαινόμενον..

όταν παίζαμε ως παιδιά, διαμορφώναν κάποιοι, οι οποίοι συνήθως έβλεπαν οτι έχαναν ή νόμιζαν οτι θα χάσουν, νέους κανόνες στα μέτρα τους..

βέβαια παιδιά είναι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτά.. μεγαλώνοντας θα μάθουν..

δεν κατηγορώ κανέναν για την νόησή του..
προσπάθησα πολύ να ενώσω κομμάτια με πλήρη αποτυχία..
δεν φταίει κανείς..
εγώ φταίω..

κομμάτια ανόμοια ΔΕΝ συνδέονται..
όταν θέτει κάποιος μία ερώτηση και δεν λαμβάνει απάντηση εδώ και μήνες κατανοούμε αυτό που ανέφερα παραπάνω περί κανόνων και επιπέδου δημοτικού..

εγώ λοιπόν δεν θα "παίξω" άλλο..

ειδικά όταν βλέπω τους "παίχτες"..

βαριέμαι..

υγ: οποιαδήποτε ομοιότης με πρόσωπα και χαρακτήρες είναι απολύτως τυχαία..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ευρυνοος : 01-04-09 στις 01:27
  #14  
Παλιά 01-04-09, 01:27
Το avatar του χρήστη paul
paul Ο χρήστης paul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 719
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΧΡΟΝΟΣ
3.Περιμενω την απάντηση του πωλ ακόμα....εκτός και αν έβαλε εσένα να βγάλεις τα κάστανα....
Περιμένω την απάντηση του Χρόνου ακόμα....εκτός και αν έβαλε εσένα να βγάλεις τα κάστανα....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Paul
Απάντησέ μου τώρα εσύ εδώ και όχι με ΠΜ, αν μπορείς :

1. Γιατί να αποτελεί η ομάδα Παυσανίας την εξαίρεση εις βάρος των υπόλοιπων ομάδων που τηρούν τους κανόνες?
2. Γιατί μας «γράφεις».
Y.Γ. Σχετικά με την απάντησή σου, σου είχε δοθεί πριν ακόμα γίνει η μεταφορά εκείνου του μηνύματος σου και το ήξερες. Αν όμως κάποιος δε θέλει να ακούσει, δεν ακούει ακόμα κι αν τον εξηγούν συνέχεια. Σταμάτα αυτό το παραμύθι δεν είμαι εδώ για να ασχολούμαι με τις "σοφές" και "ώριμες" πράξεις σας συνέχεια, εχώ και άλλα παιχνιδάκια να παίξω...
__________________
Memento Mori
«Θυμηθείτε το θάνατο»

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paul : 01-04-09 στις 01:31
  #15  
Παλιά 01-04-09, 01:54
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paul
Περιμένω την απάντηση του Χρόνου ακόμα....εκτός και αν έβαλε εσένα να βγάλεις τα κάστανα....



Y.Γ. Σχετικά με την απάντησή σου, σου είχε δοθεί πριν ακόμα γίνει η μεταφορά εκείνου του μηνύματος σου και το ήξερες. Αν όμως κάποιος δε θέλει να ακούσει, δεν ακούει ακόμα κι αν τον εξηγούν συνέχεια. Σταμάτα αυτό το παραμύθι δεν είμαι εδώ για να ασχολούμαι με τις "σοφές" και "ώριμες" πράξεις σας συνέχεια, εχώ και άλλα παιχνιδάκια να παίξω ...

μιά και είχες δώσει απάντηση στην ερώτηση θα μπορούσες να την παραθέσεις ωστε να με αποστομώσεις paul, ε;

αφού αναφέρθηκες στα "παραμύθια" μου..
επαναλαμβάνω να είσαι προσεκτικός σε αυτά που λές..

δεν είσαι εδω να ασχολείσαι με τις σοφές και ώριμες πράξεις μας..

ασχολήσου λοιπόν με τίποτα καλύτερο γιατί μην νομίζεις οτι έχω κι εγώ τίποτα χειρότερο να κάνω.. απο το να ασχολούμαι με σας..

παρέθεσε λοιπόν την απάντηση που λές οτι είχες δώσει και σταματώ αμέσως κάθε συνέχεια..
είπα οτι δεν "παίζω".. σε αντίθεση με άλλους..
  #16  
Παλιά 01-04-09, 02:03
Το avatar του χρήστη paul
paul Ο χρήστης paul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 719
Προεπιλογή

Εδώ : http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4825
Γράφω :
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Paul
Επειδή εγώ και ο κάθε «εγώ» μπορεί να μην θέλουμε να μπούμε στο κόπο να κατατοπιστούμε περί του τι πραγματεύεσαι στο παρόν θέμα, από το προσωπικό σου μπλοκ, αλλά και ….

Επειδή οι όροι χρήσης του «χώρου» λένε : (γ.3) «Οι δημοσιεύσεις σας στο «χώρο» να χαρακτηρίζονται από υπευθυνότητα, επιχειρηματολογία και εκτενής ανάπτυξη των θέσεών σας.», αλλά και ….

Επειδή εσύ μίλησες για το άρθρο που έχεις ήδη δημοσιεύσει….

Θα μπορούσες τουλάχιστον να δημοσιεύσεις κι εδώ το άρθρο σου αυτό; (έχεις απεριόριστα ποστ εδώ μέσα)

Αν ενδιαφέρεσαι φυσικά να μας κατατοπίσεις.
Αν απλά ενδιαφέρεσαι να προκαλέσεις τον όποιο επίδοξο αναγνώστη να έρθει στο μπλοκ σου να διαβάσει τις απόψεις σου, τότε αλλάζει το θέμα.
Και στο τέλος λες :

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
αν νομίζεις οτι δεν τήρησα τους κανόνες σε κάποιο σημείο, παρακαλώ να μου τους υποδείξεις και να υποστώ την όποια συνέπεια..
Γιατί παραπονιέσαι αν δε θέλεις να προκαλείς εντυπώσεις;*

ΟΠΟΤΕ :


Σταμάτα αυτό το παραμύθι δεν είμαι εδώ για να ασχολούμαι με τις "σοφές" και "ώριμες" πράξεις σας συνέχεια, εχώ και άλλα παιχνιδάκια να παίξω...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Paul
Περιμένω την απάντηση του Χρόνου ακόμα....εκτός και αν έβαλε εσένα να βγάλεις τα κάστανα....


Απάντησέ μου τώρα εσύ εδώ και όχι με ΠΜ, αν μπορείς :

1. Γιατί να αποτελεί η ομάδα Παυσανίας την εξαίρεση εις βάρος των υπόλοιπων ομάδων που τηρούν τους κανόνες?
2. Γιατί μας «γράφεις».
*Σημείωση : Για να σου το εξηγήσω διότι η ανώτερη λογική σου (όπως υποστηρίζεις παραπάνω) δεν το κατάλαβε, αντί να δημοσιεύσεις στο "χώρο" όλο του άρθρο σου όπως σου πρότεινα, έκανες και πάλι τη "πάπια". Μη κάνεις πως δε καταλαβαίνεις ...
__________________
Memento Mori
«Θυμηθείτε το θάνατο»

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paul : 01-04-09 στις 02:13
  #17  
Παλιά 01-04-09, 02:04
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Να βάλουμε μία τελεία εδώ παιδιά; Θα πω κάτι που ανέφερα σε προσωπική μου επικοινωνία με τον Χρόνο και αισθάνομαι πως η συζήτηση μας ήταν επικοδομητική. Είναι σχετικά με την παρεξήγηση που έχει δημιουργηθεί τελευταία με το θέμα "διαφήμιση-προβολή-κλπ".
Ο τρόπος να διαχωρίσεις το μεν από το δε είναι απλός. Ας δει το οποιοδήποτε μέλος πόσα posts έχω εγώ προσωπικά στο φόρουμ αυτό και πόσα από αυτά έχουν πηγή-link-κλπ προς κάποιο βιβλίο μου (προσωπικό ή συλλογικό), προσωπική ιστοσελίδα, άρθρο, στήλη κ.λπ.. Νομίζω ότι αποτελώ ένα σχετικά καλό παράδειγμα συζητητή σε αυτό το χώρο. Ίσως πάλι και να κάνω λάθος, ποιος ξέρει...
Το φόρουμ είναι για συζήτηση, η προβολή του έργου μας γίνεται με άλλους τρόπους γιατί ειδάλλως θα καταλήξουμε σε ένα ακόμα φόρουμ διαφημίσεων. Αυτό αν έχουμε όλοι κατά νου, τότε το όποιο πρόβλημα θα λυθεί.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να βοήθησα να λυθούν οι όποιες παρερμηνείες. Θα ζητήσω από όλους εδώ μέσα να μην καταλήξει σε προσωπική κόντρα το παρόν thread, υπάρχουν τα π.μ. για αυτά τα θέματα.

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
  #18  
Παλιά 01-04-09, 02:19
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paul
Εδώ : http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4825
Γράφω : Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Paul
Επειδή εγώ και ο κάθε «εγώ» μπορεί να μην θέλουμε να μπούμε στο κόπο να κατατοπιστούμε περί του τι πραγματεύεσαι στο παρόν θέμα, από το προσωπικό σου μπλοκ, αλλά και ….

Επειδή οι όροι χρήσης του «χώρου» λένε : (γ.3) «Οι δημοσιεύσεις σας στο «χώρο» να χαρακτηρίζονται από υπευθυνότητα, επιχειρηματολογία και εκτενής ανάπτυξη των θέσεών σας.», αλλά και ….

Επειδή εσύ μίλησες για το άρθρο που έχεις ήδη δημοσιεύσει….

Θα μπορούσες τουλάχιστον να δημοσιεύσεις κι εδώ το άρθρο σου αυτό; (έχεις απεριόριστα ποστ εδώ μέσα)

Αν ενδιαφέρεσαι φυσικά να μας κατατοπίσεις.
Αν απλά ενδιαφέρεσαι να προκαλέσεις τον όποιο επίδοξο αναγνώστη να έρθει στο μπλοκ σου να διαβάσει τις απόψεις σου, τότε αλλάζει το θέμα.


Και στο τέλος λες :Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
αν νομίζεις οτι δεν τήρησα τους κανόνες σε κάποιο σημείο, παρακαλώ να μου τους υποδείξεις και να υποστώ την όποια συνέπεια..



Γιατί παραπονιέσαι αν δε θέλεις να προκαλείς εντυπώσεις;

ΟΠΟΤΕ :


Σταμάτα αυτό το παραμύθι δεν είμαι εδώ για να ασχολούμαι με τις "σοφές" και "ώριμες" πράξεις σας συνέχεια, εχώ και άλλα παιχνιδάκια να παίξω...


*Σημείωση : Για να σου το εξηγήσω διότι η ανώτερη λογική σου (όπως υποστηρίζεις παραπάνω) δεν το κατάλαβε, αντί να δημοσιεύσεις στο "χώρο" όλο του άρθρο σου όπως σου πρότεινα, έκανες και πάλι τη "πάπια". Μη κάνεις πως δε καταλαβαίνεις ..

για να ξεκαθαρίζουμε λοιπόν μιά και καλή ποιός ασχολείται με ΠΑΡΑΜΎΘΙΑ εδώ ολόκληρη η απάντησή μου στο θέμα και ΟΧΙ ένα κομμάτι..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
καλησπέρα..

η αναφορά μου στο blog είναι αποκλειστικά και μόνο για το πού είναι ήδη καταγεγραμμένες οι σκέψεις μου αυτές, ωστε κάποιος που θα ήθελε να χρησιμοποιήσει και να μεταφέρει κομμάτι αυτών, να μνημονεύει την πηγή..

μιά και δεν έχεις την θέληση να δείς ολόκληρο το άρθρο (και δικαίωμά σου είναι) να σε ενημερώσω οτι το άρθρο είναι ΟΛΟΚΛΗΡΟ, χωρίς να λείπει τίποτα..

αν νομίζεις οτι δεν τήρησα τους κανόνες σε κάποιο σημείο, παρακαλώ να μου τους υποδείξεις και να υποστώ την όποια συνέπεια..

ευχαριστώ..

ξεκαθάρισα λοιπόν οτι ήταν ΟΛΟΚΛΗΡΟ το άρθρο και το έθεσα πρός συζήτηση και εσύ απλά το μετέφερες χωρίς ΠΟΤΕ να εξηγήσεις τον λόγο..

Ελληνικά ελπίζω να καταλαβαίνουμε όλοι και να δούμε πού ακριβώς έγραψα παραμύθια..

σε ποιό σημείο παρέβειν κανόνες ΔΕΝ απάντησες πάντως..

αλλά έβαλες ένα κομμάτι απο την απάντησή μου να φανεί "κάπως"..

σημείωση: επειδή έβαλα ΟΛΟΚΛΗΡΟ το άρθρο και η ανώτερη λογική μου αυτό μου επέβαλλε για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις, ΕΣΥ απλά δεν το κατάλαβες η δεν το διάβασες.. γι αυτό μην κάνεις την πάπια.
και να προσέχεις τις εκφράσεις σου διότι έτσι δεν κερδίζεις τον σεβασμό κανενός..

εύγε..

υγ: στο λεξιλόγιό μου υπάρχει η λέξη συγνώμη..
στο δικό σου?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ευρυνοος : 01-04-09 στις 02:21
  #19  
Παλιά 01-04-09, 02:20
Το avatar του χρήστη ΧΡΟΝΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ Ο χρήστης ΧΡΟΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: ΔΡΟΣΙΑ
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Να βάλουμε μία τελεία εδώ παιδιά; Θα πω κάτι που ανέφερα σε προσωπική μου επικοινωνία με τον Χρόνο και αισθάνομαι πως η συζήτηση μας ήταν επικοδομητική. Είναι σχετικά με την παρεξήγηση που έχει δημιουργηθεί τελευταία με το θέμα "διαφήμιση-προβολή-κλπ".
Ο τρόπος να διαχωρίσεις το μεν από το δε είναι απλός. Ας δει το οποιοδήποτε μέλος πόσα posts έχω εγώ προσωπικά στο φόρουμ αυτό και πόσα από αυτά έχουν πηγή-link-κλπ προς κάποιο βιβλίο μου (προσωπικό ή συλλογικό), προσωπική ιστοσελίδα, άρθρο, στήλη κ.λπ.. Νομίζω ότι αποτελώ ένα σχετικά καλό παράδειγμα συζητητή σε αυτό το χώρο. Ίσως πάλι και να κάνω λάθος, ποιος ξέρει...
Το φόρουμ είναι για συζήτηση, η προβολή του έργου μας γίνεται με άλλους τρόπους γιατί ειδάλλως θα καταλήξουμε σε ένα ακόμα φόρουμ διαφημίσεων. Αυτό αν έχουμε όλοι κατά νου, τότε το όποιο πρόβλημα θα λυθεί.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να βοήθησα να λυθούν οι όποιες παρερμηνείες. Θα ζητήσω από όλους εδώ μέσα να μην καταλήξει σε προσωπική κόντρα το παρόν thread, υπάρχουν τα π.μ. για αυτά τα θέματα.

Φιλικά,
Νίκος.
Επειδή είναι αργά και δεν έχω χρόνο για χάσιμο απαντώντας σε ερωτήματα τύπου κολοκυθιάς πωλ...απλά θα σε προσπεράσω....
Και θα πω ότι με τον Νίκο(solon) κάναμε έναν σοβαρό διάλογο .Σε κάποια θέματα συμφωνήσαμε και σε κάποια αλλά διαφωνήσαμε....Θεωρώ πως ο καιρός και οι πράξεις μας θα δείξουν τον δρόμο....
Να σαι καλα....
__________________
http://paysanias.blogspot.com
  #20  
Παλιά 01-04-09, 02:28
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Επιμένετε να ρίχνετε λάδι στη φωτιά, ειλικρινά δεν ξέρω ποιο το όφελος πλέον από κάτι τέτοιο. Ο Παύλος πέρασε τα μηνύματα που ήθελε και νομίζω ότι οι άμεσα ενδιαφέρομενοι κατάλαβαν αυτά που έπρεπε.
Η όποια κόντρα θα λυθεί με τον έναν ή τον άλλο τρόπο γιατί δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει κάτι τέτοιο σε ένα φόρουμ συζητήσεων. Ελπίζω να λυθεί με τον καλύτερο τρόπο για όλους μας.

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.