Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-05-17, 07:36
Trelamenos Ο χρήστης Trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-05-2017
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ane3igito Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ άκουγα "Seether - Let you down" μια μέρα όταν ήμουν χαλια. Μετά άκουσα την ίδια μελωδία σε ένα Supermarket, όμως δεν ήταν το ίδιο τραγούδι. Ήταν το "Tool - Stinkfist", απλά τους κλέψανε τι μελωδία ... Πέστε μου ρε παιδιά που βρίσκω αυτό το βιβλίο που μελετάει τις συμπτώσεις ...
Η περιπτωση με το τραγουδι ηταν μια απο τις πολλες. Σκεψου, καθομαι ενα Σαββατο, βλεπω τις βλακιες μου στο YouTube.. και ξαφνικα μου ερχετε στο μυαλο: "Μμμ, πως να ειναι το Μονακό σημερα?" Βλεπω ενα βιντεακι, και φευγω. Την ιδια μερα παω σε ενα καταστημα Ηλεκτρονικων ειδων, και ολες οι τηλεορασεις παιζουν αυτο το συγκεκριμενο βιντεο !!

Οπως ειπα, θα προμηθευτω το βιβλιο, και αν ειναι με την προσφορα που ανεφερε ο φιλος πιο πανω, και θα ξανασυνομιλησουμε συντομα.

Καλη σας μερα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-05-17, 09:05
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ φίλε trelamenos. Θα σου ζητήσω πρώτα συγνώμη εκ μέρους του φόρουμ αν σε αποπήραμε. Φταίει όμως λίγο και το αυθόρμητο και πληθωρικό στιλ συγγραφής σου, αρκετά κοντά σε αυτό της κατηγορίας των troll που ανέφερε ο φίλος ilias1990.
Ας με συγχωρέσει και εμένα ο φίλος, αν έκανα λάθος. Δεν είναι αυτά που έγραψε τόσο, όσο ο τρόπος γραφής και το username του, που με κάναν να πιστέψω ότι τρολλάρει...

Φίλε τρελαμένε, είχα κι εγώ παρόμοιες εμπειρίες στο παρελθόν. Μόνο που σε μένα δεν υπήρχε τόσο μεγάλη συχνότητα και διάρκεια. Η πιο '' τραναταχτή '', ήταν όταν πηγαίνοντας να ανοίξω την τηλεόραση, μου ήρθε μια σκηνή στο μυαλό. Ανοίγοντάς την , με έκπληξη είδα την σκηνή αυτή, στο στιγμιότυπο που την είχα σκεφτεί.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-05-17, 12:29
Trelamenos Ο χρήστης Trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-05-2017
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας με συγχωρέσει και εμένα ο φίλος, αν έκανα λάθος. Δεν είναι αυτά που έγραψε τόσο, όσο ο τρόπος γραφής και το username του, που με κάναν να πιστέψω ότι τρολλάρει...

Φίλε τρελαμένε, είχα κι εγώ παρόμοιες εμπειρίες στο παρελθόν. Μόνο που σε μένα δεν υπήρχε τόσο μεγάλη συχνότητα και διάρκεια. Η πιο '' τραναταχτή '', ήταν όταν πηγαίνοντας να ανοίξω την τηλεόραση, μου ήρθε μια σκηνή στο μυαλό. Ανοίγοντάς την , με έκπληξη είδα την σκηνή αυτή, στο στιγμιότυπο που την είχα σκεφτεί.
Συγχωρεμένος φίλε μου, ολοι κανουμε λαθη. Ευχαριστω που μοιραστηκες την εμπειρια σου.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-05-17, 17:59
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Πολλές φορές ειδικά όσον αφορά την μουσική,αν ακούσουμε ένα τραγούδι που είτε δεν το γνωρίζαμε είτε το ψιλοξεχάσαμε,τότε οι πιθανότητες να το ξανακούσουμε όντως για κάποιο λόγο φαίνεται να μεγαλώνουν. Ίσως να το ακούγαμε και νωρίτερα και απλά να μην το αναγνωρίζαμε.

Γενικά συμπτώσεις συμβαίνουν, μια μέρα κατα τύχη κατάφερα να προβλέψω το λεπτό του γκολ σε έναν αγώνα fifa(χωρίς να παίζω εγώ).Εντάξει κινδύνευσε η ζωή μου από αυτόν που έφαγε το γκολ,αλλά τελικά την γλίτωσα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-06-17, 10:42
Το avatar του χρήστη Silena
Silena Ο χρήστης Silena δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2016
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Εμένα το πιο τρανταχτό που μου έχει συμβεί με τη μουσική είναι να μπορώ πριν τελειώσει το ένα τραγούδι να προβλέψω το επόμενο. Ήταν μια ημέρα που είχα πολλή ανάγκη να ακούσω μουσική μιας και αποτελεί το μεγαλύτερο κομμάτι της ζωής μου και ήμουν συναισθηματικά φορτισμένη. Η ιστορία αυτή τράβηξε για 6-7 τραγούδια όπου και για κάποιο λόγο μετά με έπιασε άγχος και το έκλεισα.
Απο τότε έχουν περάσει 5 χρόνια και συνειδητά δεν το έχω καταφέρει ξανά όσο και αν έχω επικεντρωθεί στην πράξη αυτή..
__________________
I've gained the world and lost my soul..Maybe it's cause I'm getting old..
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-06-17, 14:52
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Έχει συμβεί και σε μένα αυτό κάποτε. Μετά από καιρό διαπίστωσα πως είχα ακούσει συγκεκριμένη playlist που επαναλαμβανόταν από τον σταθμό σε κάποιες περιόδους. Προφανώς την είχα ξανακούσει και ίσως πάνω από μια φορά, και η σειρά είχε καταγραφεί στο ασυνείδητο. Ακούγοντας την ξανά θυμόμουνα το επόμενο τραγούδι, χωρίς να έχω θυμηθεί την διαδικασία. Δεν είναι πάντα όλα μεταφυσικής προέλευσης.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.