Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #291  
Παλιά 24-05-10, 23:22
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

εγω παντως δεν εχω καταφερει ποτε να κανω αστρικη προβολη....εμαθα για το φαινομενο αυτο εδω και 2 χρονια αλλα οσες φορες προσπαθησα δεν ειχα αποτελεσμα...δεν ξερω αν το προβλημα μου ειναι η διασπαση προσοχης αλλα εχω φτασει μονο μεχρι το σταδιο των κραδασμων και μετα το ''εχανα''...καποιο tip απο καποιον που μπορει και κανει αστρικες προβολες???
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever
Απάντηση με παράθεση
  #292  
Παλιά 25-05-10, 11:48
Το avatar του χρήστη ageras
ageras Ο χρήστης ageras δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2010
Περιοχή: βύρωνα
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή

να ρωτήσω κάτι ????όταν στο όνειρο σου βλέπεις ότι πας να πετάξεις κι πραγματικά πετάς είναι αστρική προβολή σε μορφή ονείρου???το έχω ζήσει πολλές φορες κι το ζω αυτό μα δε "μαρεσει" φοβάμαι κι το σταματώ.νιώθω ότι θα peso κάπου πάνω κι θα μπερδευτώ σε σύρματα της ΔΕΗ και τέτοια.γενικά όταν νιώθω ότι peto ψιλά πιο πολύ από τα σύννεφα θέλω να κατεβω άμεσος.νομίζω θα εξαφανιστώ από τη γη κι θα χαθώ στο αχανές σύμπαν.
__________________
Ο άνθρωπος πράττει κακώς απο άγνοια.

σοφοι λογικοι άνθρωποι δε γινονται μονο με επιστήμη αλλα και με ορθή γνώμη.

Κάθε πράξη που γίνεται με δικαιοσύνη ειναι αρετη

Σωκράτης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ageras : 25-05-10 στις 11:49
Απάντηση με παράθεση
  #293  
Παλιά 25-05-10, 17:31
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ageras Εμφάνιση μηνυμάτων
να ρωτήσω κάτι ????όταν στο όνειρο σου βλέπεις ότι πας να πετάξεις κι πραγματικά πετάς είναι αστρική προβολή σε μορφή ονείρου???το έχω ζήσει πολλές φορες κι το ζω αυτό μα δε "μαρεσει" φοβάμαι κι το σταματώ.νιώθω ότι θα peso κάπου πάνω κι θα μπερδευτώ σε σύρματα της ΔΕΗ και τέτοια.γενικά όταν νιώθω ότι peto ψιλά πιο πολύ από τα σύννεφα θέλω να κατεβω άμεσος.νομίζω θα εξαφανιστώ από τη γη κι θα χαθώ στο αχανές σύμπαν.
Το ότι καταφέρνεις και πετάς δείχνει οτι εκείνες τις στιγμές έχεις μία κάποια μορφή συνειδητότητας
Το οτι φοβάσαι οτι θα μπλεχτείς σε σύρματα της ΔΕΗ ή θα χαθείς δείχνει ακριβώς το αντίθετο

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bahamut Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω παντως δεν εχω καταφερει ποτε να κανω αστρικη προβολη....εμαθα για το φαινομενο αυτο εδω και 2 χρονια αλλα οσες φορες προσπαθησα δεν ειχα αποτελεσμα...δεν ξερω αν το προβλημα μου ειναι η διασπαση προσοχης αλλα εχω φτασει μονο μεχρι το σταδιο των κραδασμων και μετα το ''εχανα''...καποιο tip απο καποιον που μπορει και κανει αστρικες προβολες???
Τιπ: Διατήρησε την συγκέντρωσή σου. Οι κραδασμοί είναι κάτι το φυσιολογικό :-)
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη naeb : 25-05-10 στις 17:32
Απάντηση με παράθεση
  #294  
Παλιά 25-05-10, 17:41
Το avatar του χρήστη ageras
ageras Ο χρήστης ageras δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2010
Περιοχή: βύρωνα
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή

naeb

Το ότι καταφέρνεις και πετάς δείχνει οτι εκείνες τις στιγμές έχεις μία κάποια μορφή συνειδητότητας
Το οτι φοβάσαι οτι θα μπλεχτείς σε σύρματα της ΔΕΗ ή θα χαθείς δείχνει ακριβώς το αντίθετο

----


50 50 δηλαδή e ??? xaxaxaxa έχω συνειδητότητα κι λέω ox κάτι γίνετε εδώ καλλίτερα ας κάτσω στα αβγά μου.
__________________
Ο άνθρωπος πράττει κακώς απο άγνοια.

σοφοι λογικοι άνθρωποι δε γινονται μονο με επιστήμη αλλα και με ορθή γνώμη.

Κάθε πράξη που γίνεται με δικαιοσύνη ειναι αρετη

Σωκράτης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ageras : 25-05-10 στις 17:41
Απάντηση με παράθεση
  #295  
Παλιά 06-06-10, 16:19
Το avatar του χρήστη copilot
copilot Ο χρήστης copilot δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Γεια σας παιδια....... επιδη εχω χαθει μεσα απο τα τοσα Posts kai comments μπορουμε να ξαναπουμε με ποιον τροπο μπορω να καταφαιρω μια αστρικη προβολη?
Απάντηση με παράθεση
  #296  
Παλιά 06-06-10, 18:11
Miltakos Ο χρήστης Miltakos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-06-2009
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από copilot Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδια....... επιδη εχω χαθει μεσα απο τα τοσα Posts kai comments μπορουμε να ξαναπουμε με ποιον τροπο μπορω να καταφαιρω μια αστρικη προβολη?
Γεια.
Στο internet θα βρεις διάφορες μεθοδολογίες για να επιτύχεις αστρική προβολή.
Μία είναι εδώ.
Όλες εστιάζουν στο να χαλαρώσεις όσο περισσότερο μπορείς το σώμα σου χωρίς να σε πάρει ο ύπνος.
Το σημαντικό για να επιτύχει κανείς αστρική προβολή είναι η επιμονή που πρέπει να διαθέτει.
Μπορεί να πάρει πολύ καιρό μέχρι να τα καταφέρεις αλλά αξίζει.
Απάντηση με παράθεση
  #297  
Παλιά 06-06-10, 21:28
Το avatar του χρήστη copilot
copilot Ο χρήστης copilot δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Xoum .....endiaferon auto to link kai me bohthise ligo.......euxaristw polu.....pantws ontos den to exw kanei pote alla fainetai polu epimonh douleia.....
euxaristw
Απάντηση με παράθεση
  #298  
Παλιά 07-06-10, 14:05
Το avatar του χρήστη copilot
copilot Ο χρήστης copilot δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Ειμαι 17 και θέλω πολύ να το πετύχω καποια στιγμή.......χτες προσπαθησα λίγο αλλά το μόνο που ΄μου συνέβει ήταν να έχω πονοκέφαλο για 5 λεπτά περίπου........ Μαζί με αυτά που διάβασα στο METAFYSIKO.GR <<7 ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ>> μου διμιουργήθηκαν κάποια ερωτήματα που ίσως τα έχουν και άλλοι......ΑΝ καταφαίρω να πάω στο αστρικό κόσμο μπορω να δώ τα πράγματα σε real time? Δηλαδή μπορώ να βλέπω το σωμα μου να κοιμάτε και να κανω ταυτοχρονα βόλτα σε πραγματικό κοσμο? Δηλαδή να είμαι μεσα στον κοσμο που είμαι τωρα αλλά σε άλλη μορφη? Να παρακολουθώ ίσως το τι γίνετε στο σχολείο, στην λαική αγορά, στο αεροδρόμιο και λιπα? Δηλαδη θα μπορω να παρακολουθω οτιδήποτε και να αντλό πληροφορίες?(και ολλα αυτα μετα απο μεγαλη προσπαθεια ετσι δεν ειναι?)
Και τώρα το μεγαλο ερωτημα που χρειαζομε απάνταση για να αποφασισω αν ειναι ασφαλες να συνεχισω την προσπάθεια μου..........Υπάρχουν άλλα όντα στον αστρικό κοσμο στον οποιο προσπαθω να πάω? Δηλαδη οντοτιτες που μπορω να μιλησω μαζι τους, η να μου κάνουν παρεα η να με κυνηγησουν, η ακομα και να προσπαθησουν να μπουν στο σωμα μου το οποιο εκεινην την στιγμη κοιματε?
Απάντηση με παράθεση
  #299  
Παλιά 07-06-10, 18:04
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από copilot Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι 17 και θέλω πολύ να το πετύχω καποια στιγμή.......χτες προσπαθησα λίγο αλλά το μόνο που ΄μου συνέβει ήταν να έχω πονοκέφαλο για 5 λεπτά περίπου........
Δεν ξέρω με ποια μέθοδο προσπάθησες (υπάρχουν πολλές), αλλά αν επιχειρήσεις να κάνεις μία άσκηση συγκέντρωσης για παράδειγμα με λάθος τρόπο (πχ νοητικά) τότε είναι πολύ πιθανό να κουραστείς ή/και να σε πιάσει πονοκέφαλος.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από copilot Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΝ καταφαίρω να πάω στο αστρικό κόσμο μπορω να δώ τα πράγματα σε real time? Δηλαδή μπορώ να βλέπω το σωμα μου να κοιμάτε και να κανω ταυτοχρονα βόλτα σε πραγματικό κοσμο? Δηλαδή να είμαι μεσα στον κοσμο που είμαι τωρα αλλά σε άλλη μορφη? Να παρακολουθώ ίσως το τι γίνετε στο σχολείο, στην λαική αγορά, στο αεροδρόμιο και λιπα? Δηλαδη θα μπορω να παρακολουθω οτιδήποτε και να αντλό πληροφορίες?(και ολλα αυτα μετα απο μεγαλη προσπαθεια ετσι δεν ειναι?)
Σε πολύ γενικές γραμμές, όταν είσαι συνειδητός στο αστρικό, μπορείς να βλέπεις αντικείμενα του φυσικού κόσμου σε πραγματικό χρόνο (αν και αυτό δεν συμβαίνει πάντα). Επίσης, μπορείς να δεις γεγονότα που λαμβάνουν χώρα σε κάποιο άλλο σημείο από το χώρο που βρίσκεται το φυσικό σου σώμα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από copilot Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχουν άλλα όντα στον αστρικό κοσμο στον οποιο προσπαθω να πάω? Δηλαδη οντοτιτες που μπορω να μιλησω μαζι τους, η να μου κάνουν παρεα η να με κυνηγησουν, η ακομα και να προσπαθησουν να μπουν στο σωμα μου το οποιο εκεινην την στιγμη κοιματε?
Ναι, στο αστρικό πεδίο μπορείς να συναντήσεις διάφορες οντότητες.
Μπορείς καταρχάς να δεις και να μιλήσεις με ανθρώπους που κοιμούνται ή που κάνετε αστρική προβολή ταυτόχρονα (και όταν ξυπνήσεις να επιβεβαιώσεις τις συνομιλίες που έιχατε στο αστρικό).
Μπορείς, επίσης, να μιλήσεις με οντότητες που δεν ανήκουν στο φυσικό πεδίο. Στις διάφορες θρησκείες θα βρεις αρκετά ονόματα για τις οντότητες αυτές...

Αυτό που δεν μπορεί να γίνει είναι να μπει κάποια οντότητα στο φυσικό σου σώμα ενώ κοιμάσαι και κάνεις αστρική προβολή.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #300  
Παλιά 07-06-10, 20:02
Alex The Sceptic =] Ο χρήστης Alex The Sceptic =] δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-08-2009
Περιοχή: Peireas
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή Α.Π.

Πολυ παλιο και πολυ ωραιο θεμα...εκατσα και διαβασα ολες τις σελιδες επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ να κανω αστρικη προβολη...για την ακριβεια εδω και 4 μερες καθημερινα ξαπλωνω στο κρεβατι οταν εχει απολυτη ησυχεια προσπαθωντας να τα καταφερω...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κοντευω πολυ...θα ηθελα αν μπορει καποιος απο εσας να μου πει πως φτανω στο σημειο των κραδασμων...ειμαι νομιζω 1 βημα πισω...χαλαρωνω απολυτα πολλες φορες νιωθω ολο το σωμα μου να μουδιαζει αλλα ποτε δε φτανω στο σημειο κραδασμων...αν καποιος μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμισω παρα πολυ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.