Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 05-09-08, 11:50
Το avatar του χρήστη illuminati
illuminati Ο χρήστης illuminati δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-07-2007
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από schooligan
Φιλε μου δεν ειπα ουδεποτε οτι ειναι δικος σου ο οδηγος, αλλωστε οποιος τον κατεβασει θα παρατηρησει οτι υπαρχουν τα logos για το ποιος το εχει φτιαξει.

Αυτο που εγω αναρωτιεμαι ειναι, οτι απο τι στιγμη που ειναι παρακινδυνευμενο να δινει κανεις συμβουλες ακομα και σε φιλους ακομα και με την καλυτερη προθεση γιατι ποτε δεν ξερεις πως θα σου βγει μια συμβουλη που τυχον ακολουθησεις, δεν νομιζεις πως ειναι λιγο παρακινδυνευμενο να παρουσιαζεις εναν οδηγο που βρηκες?

Υπαρχουν ατομα που μπορει να μπουν εδω μεσα, και να πεσουν πανω σε αυτον τον οδηγο, και ο οποιος μπορει να προκαλεσει το οτιδηποτε στον εκαστοτε που χωρις να εχει ψαχτει στο θεμα θα τον ακολουθησει τυφλοσουρτη. Και αναρωτιεμαι ποσο συνετο ειναι να παρουσιαζει κανεις κατι που δεν το εχει δοκιμασει πρωτα απο ολα στον εαυτο του και χωρις να μιλαει απο προσωπικη πειρα?

Αυτα δεν σου τα λεω σε καμια περιπτωση για να σε επιπληξω, απλα βρηκα την ευκαιρια για να το τονισω αυτο, επειδη κατα καιρους παρουσιαζονται τετοια φαινομενα.

Φιλικα
'Εχεις δίκιο σε αυτά που λες και να ξεκαθαρίσω πως δεν το ανέβασα με κακό σκοπό και ξέρω οτί το καταλαβες. Αν συμφώνουν και άλλοι τότε να τον κατεβάσω, δεν έχω ειλκρινά κανένα πρόβλημα να το κάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 26-10-08, 10:20
Το avatar του χρήστη ΛΥΚΑΙΟΣ 1981
ΛΥΚΑΙΟΣ 1981 Ο χρήστης ΛΥΚΑΙΟΣ 1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΑΕΙ ΩΣΑΥΤΩΣ ΕΧΟΝΤΑ
Μηνύματα: 272
Προεπιλογή

'Εχω την εντύπωση ότι για να δοκιμάσουμε αστρικό ταξίδι, δεν πρέπει να έχουμε ως κίνητρο μόνο την περιέργεια, αλλά να ασκηθούμε διανοητικά.

Είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο του Λόμπσαν Ράμπα (μάλλον ο Αστρικός κόσμος ήταν), ότι πολλές φορές στο αστρικό ταξίδι μπορεί να συναντήσουμε τρομακτικές οντότητες, οι οποίες όμως δεν μπορούν να μας βλάψουν. Αντίθετα, αποτελούν τους φόβους που έχουμε μέσα στην ψυχή μας. Υπάρχει κανείς που να είχε κάποια τέτοια εμπειρία;

Μία φορά πάντως που έκανα διαλογισμό, θυμάμαι ότι βρέθηκα να κοιτάζω από ψηλά το σαλόνι του σπιτιού. Η αλήθεια είναι ότι φοβήθηκα λιγάκι
__________________
ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ

ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ ΟΙΟΝ ΕΝ ΜΑΧΗ

Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, Ο ΠΟΝΗΡΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 12-01-09, 21:07
Το avatar του χρήστη despedida
despedida Ο χρήστης despedida δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2009
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Έχει περάσει καιρός απ'οτι βλέπω απο την τελευταία απάντηση στο θέμα αλλά θα σας γράψω την εμπειρία μου καθώς το να ανοίξω νεο post επι του θέματος στις 'προσωπικές εμπειρίες' μάλλον είναι πλεονασμός.
Λοιπόν πριν απο 1 χρονό ένα βράδυ ήμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου στο κρεβάτι μου όταν ξαφνικά διαπίστωσα οτι δεν μπορώ να κουνηθώ. Επαθα σοκ και μετά θυμάμαι οτι έβλεπα με κλειστά μάτια(;όπως διαπίστωσα αργότερα).Εβλεπα το δωματιο μου,έβλεπα το πρόγραμμα στην τηλεόραση -όμως ο τρόπος που τα έβλεπα ήταν διαφορετικός-δεν ξέρω πως να το εκφράσω με λόγια.Σαν να έβλεπα απο την οπτική γωνιά 360 μοιρών. Μετά απο αυτό ένιωσα να κατεβαίνω και δεν έβλεπα τίποτα.Ημουν στο κρεβάτι μου και ένιωθα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΟΝΗΣΗ παντού-σαν να γινότανε σεισμός μόνο που κουνιομουν μόνο εγώ και τίποτε άλλο.Ειχα πάθει σοκ γιατι εκτος του οτι δεν μπορουσα να αντιδράσω η δόνηση κρατησε αρκετα.Επειτα σταμάτησε και άνοιξα τα μάτια μου.Τότε κατάλαβα οτι τόση ώρα ''εβλεπα'' με τα μάτια κλειστά!!- Κι εβλεπα τα ίδια που έβλεπα και πριν-το δωμάτιο και το ίδιο προγραμμα στην τηλεόραση!!-αλλα η διάσταση ήταν διαφορετική. Πιστέυετε οτι αυτό ήταν αστρική προβολή;
Αυτό που μου κάνει βέβαια εντύπωση είναι οτι τότε που συνέβη το σκεφτόμουν αλλά δεν το προσπάθησα,εγινε απο μόνο του.Και μετά απο 2 μέρες πάλι ενώ είχα χαλαρώσει και δεν σκεφτόμουν τίποτα ένιωσα κάτι επίσης πολύ περίεργο που ακόμα δεν έχω εξηγήσει.Σα να υπήρχε κάτι μέσα μου μια μεγάλη 'ποσότητα' ενέργειας η οποία ανέβαινε προς τα πάνω και πήγαινε να βγεί απο το κεφάλι (.Ξέρω,ακούγεται τρελό αλλά ήταν τόσο έντονο που δε θα το ξεχάσω ποτέ μου.Τότε σκέφτηκα οτι η έκφραση 'μου βγήκε η ψυχή' απο την κουραση που λένε μερικές φορές ισχυει απόλυτα.;-) Ηταν σαν όλη σου η ύπαρξη να έβγαινε απο μεσα σου.(αλλά απο το κεφάλι;!)και μολις καταφερα να το σταματησω αισθανομουν εξαντλημενη. Απο τότε δεν το ξανασκέφτηκα το όλο θέμα.Τωρα αρχισα πάλι να το σκέφτομαι..διάβασα για τα 'βηματα' ωστε να το πετύχεις αλλά δεν είμαι σιγουρη οτι είναι ευκολο να γίνει συνειδητά. Την πρωτη και μοναδική φορά πάντως που μου συνέβη τρελάθηκα και για ένα άλλο λόγο.Είδα μια φίλη μου που είχε πεθανει σχετικα προσφατα. Την πλησιασα την αγκάλιασα( και μετα αρχισαν οι δονησεις,και υπήρχε και ένα βουητο,ενας θορυβος ο οποιος εμοιαζε με τον ηχο που κάνει ενα κινητο οταν το εχουμε στη δονηση αλλά πιο εντονος και δυνατος. Νομιζω οτι δεν τα εχω συνειδητοποιήσει ακομα αυτα που γραφω.Ειναι η πρωτη φορα που μιλαω γι αυτα.
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 12-01-09, 21:54
Neda Ο χρήστης Neda δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Αγαπητη despedida,παρόμοια εμπειρία έχω και εγώ και όχι μόνο μια φορά..αλλά εδω και 2 χρόνια σε τακτικό βαθμό.Πράγματι και το μούδιασμα σε όλο το σώμα και η έντονη αίσθηση ακινησίας είναι τα συμπτώματα που παίρνουν μέρος σε αρχικό στάδιο..Αυτό που με φόβισε έντονα εμένα είναι οι εσωτερικές δονήσεις που ένιωθα..που από ένα σημείο και μετά ήταν αρκετά βασανιστικές ..αφού ένιωθα λες και ήμουν <κομπρεσερ>...α και φυσικα δεν θα παραλείψω και το ανατριχιαστικο βουιτό στα αυτιά που συνοδευε όλα τα προηγούμενα..Και μετά από όλα αυτά <βρισκόμουν ψηλα>..Αλλά για να πω την αλήθεια μια φορα και μόνο τόλμησα να το τραβήξω ως εκεί..Από τότε καθε φόρα που νιώθω τα αρχικά συμπτώματα το σταματάω γιατί φοβάμαι.....Προσωπικά πιστεύω ότι όλοι βγαίνουμε από το σώμα μας απλά δεν το κάνουμε συνειδητά..Εμένα πάντως μου συμβαίνει κάθε φορά που νιώθω αρκετά πιεσμένη από τους ρυθμούς της καθημερινότητας και έχω έντονες τάσεις φυγής .Δεν το θεώρω τυχαίο αυτό και πιστεύω ότι σε <μεταφυσικό> επίπεδο μπορεί να μεταφράζεται με αυτό τον τρόπο,,καθώς αποψη μου είναι ότι όλα συνδέονται και λειτουργούν παράλληλα....


Φιλικά Νeda
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 12-01-09, 22:35
Το avatar του χρήστη despedida
despedida Ο χρήστης despedida δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2009
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Neda είναι ακριβώς όπως το περιγράφεις.Τουλάχιστον εγώ το βίωσα ακριβώς όπως λες.Ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω την αίσθηση του ''κομπρεσέρ'' όπως πολύ χαρακτηριστικά περιγράφεις,ούτε το βουητό. Εχω την αίσθηση πως όταν το θέλουμε,απλά συμβαίνει,σε στιγμή που έχουμε χαλαρώσει και δεν το περιμένουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 20-02-09, 04:24
Το avatar του χρήστη eloxim69
eloxim69 Ο χρήστης eloxim69 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Περιοχή: Σπάρτη
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Γειά σας καταρχήν μιας και είμαι καινούργιος στο φορουμ.Ενδιαφέρον το θέμα του αστρικού ταξιδιού.Πάνε αρκετά χρόνια που έχω να δοκιμάσω να κάνω αστρικό ταξίδι αλλά μου θυμήσατε πολύ ευχάριστες αναμνήσεις.Το μόνο που θα πω προς το παρών είναι ότι δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος για την σωματική και ψυχική υγεία του ατόμου που βρίσκεται σε αστρική προβολή.Το μόνο που πιθανόν να αντιμετωπίσει κάποιος αρχάριος ταξιδευτής είναι ο φόβος που θα νιώσει όταν πρέπει να περάσει απο το επίπεδο των φαντασμάτων τα οποία συνήθως είναι ενοχλητικά και με τρομακτικές μορφές.Αν σκεφτείς εκείνη την στιγμή ότι δεν υπάρχουν προσπερνάς και συνεχίζεις προς τα ανώτερα αστρικά στρώματα.Αν σε κυριεύσει ο φόβος θα επιστρέψεις βίαια και απότομα στο υλικό σου σώμα και θα ξυπνήσεις με έναν ισχυρό πονοκέφαλο.
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 20-02-09, 13:53
αγριοπαπια Ο χρήστης αγριοπαπια δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Γειά σας κι από εμένα.
Έχει κανείς μιλήσει στο αστρικό για να μας πει πως ακούγεται η φωνή του;
Σε μενα τουλάχιστον είναι πολύ απόκοσμη. Μήπως επειδη δεν έχω εξασκηθεί να
μιλάω εκεί ή πάντα έτσι ακούγεται;
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 27-02-09, 17:30
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eloxim69
Γειά σας καταρχήν μιας και είμαι καινούργιος στο φορουμ.Ενδιαφέρον το θέμα του αστρικού ταξιδιού.Πάνε αρκετά χρόνια που έχω να δοκιμάσω να κάνω αστρικό ταξίδι αλλά μου θυμήσατε πολύ ευχάριστες αναμνήσεις.Το μόνο που θα πω προς το παρών είναι ότι δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος για την σωματική και ψυχική υγεία του ατόμου που βρίσκεται σε αστρική προβολή.Το μόνο που πιθανόν να αντιμετωπίσει κάποιος αρχάριος ταξιδευτής είναι ο φόβος που θα νιώσει όταν πρέπει να περάσει απο το επίπεδο των φαντασμάτων τα οποία συνήθως είναι ενοχλητικά και με τρομακτικές μορφές.Αν σκεφτείς εκείνη την στιγμή ότι δεν υπάρχουν προσπερνάς και συνεχίζεις προς τα ανώτερα αστρικά στρώματα.Αν σε κυριεύσει ο φόβος θα επιστρέψεις βίαια και απότομα στο υλικό σου σώμα και θα ξυπνήσεις με έναν ισχυρό πονοκέφαλο.
σορρυ που θ ρωτησω πραγματα αυτονοητα..αλλα πριν πραγματοποιησεις αυτο το αστρικο ταξιδι ακολουθησες καποια τεχνικη αποχωρισμου του αστρικου σωματος απ το φυσικο?και αν ναι(πιθανο) ποια??
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 01-03-09, 20:45
Το avatar του χρήστη eloxim69
eloxim69 Ο χρήστης eloxim69 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Περιοχή: Σπάρτη
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ~*WiLdChILD*~
σορρυ που θ ρωτησω πραγματα αυτονοητα..αλλα πριν πραγματοποιησεις αυτο το αστρικο ταξιδι ακολουθησες καποια τεχνικη αποχωρισμου του αστρικου σωματος απ το φυσικο?και αν ναι(πιθανο) ποια??
Υπάρχουν πολλοί τρόποι-τεχνικές που μπορεί κάποιος να ακολουθήσει για να πραγ/σει αστρικό ταξίδι.Αν και δεν θεωρώ σωστό να υποδείξω τεχνικές εγώ εφάρμοσα αυτή του Λομπσαν Ράμπα στην αρχή,και μετά από καιρό αφού εξοικιώθηκα ανέπτυξα δική μου με τη μέθοδο της αυθυποβολής.
Πάντως χρειάζεται χρόνος και εκπαίδευση σε ότι αφορά το αστρικό ταξίδι και αρκετή υπομονή.Εκπαίδευση εννοώ ότι από την στιγμή που θα καταφέρεις να βγαίνεις εκτός σώματος καλό θα είναι να μένεις για κάποιες φορές λίγο πάνω από το σώμα σου και να πειραματίζεσαι με την αιώρηση του αστρικού σώματος να ξαναμπάινεις πάλι μέσα στο φυσικό,να ξαναβγαίνεις κ.ο.κ .Αυτό καλό θα ήταν να γίνει κάποιες φορές και αργότερα προχωράς στα ανώτερα αστρικά στρώματα.
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 01-03-09, 22:55
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eloxim69
Υπάρχουν πολλοί τρόποι-τεχνικές που μπορεί κάποιος να ακολουθήσει για να πραγ/σει αστρικό ταξίδι.Αν και δεν θεωρώ σωστό να υποδείξω τεχνικές εγώ εφάρμοσα αυτή του Λομπσαν Ράμπα στην αρχή,και μετά από καιρό αφού εξοικιώθηκα ανέπτυξα δική μου με τη μέθοδο της αυθυποβολής.
Πάντως χρειάζεται χρόνος και εκπαίδευση σε ότι αφορά το αστρικό ταξίδι και αρκετή υπομονή.Εκπαίδευση εννοώ ότι από την στιγμή που θα καταφέρεις να βγαίνεις εκτός σώματος καλό θα είναι να μένεις για κάποιες φορές λίγο πάνω από το σώμα σου και να πειραματίζεσαι με την αιώρηση του αστρικού σώματος να ξαναμπάινεις πάλι μέσα στο φυσικό,να ξαναβγαίνεις κ.ο.κ .Αυτό καλό θα ήταν να γίνει κάποιες φορές και αργότερα προχωράς στα ανώτερα αστρικά στρώματα.

Ok,κατάλαβα...εγώ έχω διαβάσει μόνο τη τεχνική του Μονρόε(?) γ αυτό.

Εσένα προσωπικά ποιός είναι ο στόχος που θέλεις να επιτύχεις κάνοντας αυτά τα αστρικα ταξίδια?Απλώς από περιέργεια ή υπάρχει άλλος λόγος?...Βασικά τί σημαντικό θα μπορούσαμε να κερδίσουμε από αυτή την υπόθεση?
(...και αν θέλεις απαντάς.. )
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~*WiLdChILD*~ : 01-03-09 στις 22:56
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.