Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #341  
Παλιά 14-10-10, 18:21
Το avatar του χρήστη apiastos
apiastos Ο χρήστης apiastos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω οδηγίες πως γίνεται η αστρική προβολή; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

*έγινε μετατροπή του κειμένου από greeklish σε Ελληνικά. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται. Παρακαλώ να μην επαναληφθεί.
Εκ του Συντονισμού.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 14-10-10 στις 18:24
Απάντηση με παράθεση
  #342  
Παλιά 18-10-10, 19:27
Το avatar του χρήστη Musicmage
Musicmage Ο χρήστης Musicmage δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2008
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 12
Question Αστρική προβολή φίλου, ψέμα ή αλήθεια?

Θα ήθελα, μιας που είστε και πιο μέσα στα πράγματα, να μου πείτε με την πείρα σας αν αυτά που
μου λέει εδώ ο κολλητός μου είναι αλήθεια.
Ο κολλητός μου λοιπόν, είχε προσπαθήσει παλιά να κάνει α.π., περίπου πριν κανα
χρόνο, υποτίθεται καταφέρνοντας να βγει για λίγο ο μισός έξω απ' το σώμα του
μέχρι που τον διέκοψε ο αδερφός του που περνούσε απ' το παράθυρο και τον κοιτούσε.

Την Παρασκευή μου ζήτησε ένα βιβλίο που έχω για το θέμα αυτό, λέγοντας πως το
χρειάζεται. Του το έδωσα, και ακριβώς την επόμενη μέρα μου είπε πως κατάφερε
να κάνει α.π.
Εγώ θα ήθελα να τον πιστέψω, αλλά... δεν είναι εύκολο. Πρωτ' απ' όλα είχα ασχοληθεί
περισσότερο καιρό από εκείνον και ήξερα πως δεν ήταν τόσο εύκολο, αν και όχι αδύνατο,
μετά από τόσο καιρό να μπορέσει να κάνει α.π. τόσο εύκολα.

Για να μην πολυλογώ θα τα πω πολύ περιληπτικά, είπε ότι τα κατάφερε, είδε την ασημένια χορδή, η οποία όπως τόνισε δεν μπορούσε να τυλιχτεί, άκουγε τον χτύπο της καρδιάς του η οποία λέει χτυπούσε ανά 3-4 δευτερόλεπτα περίπου, δεν ανέφερε αν φορούσε κάτι και αν ναι τι, είπε πως η μάνα του μπήκε στο δωμάτιο και όταν φίλησε το σώμα του η χορδή τεντώθηκε και με αρκετή προσπάθεια κατάφερε να μην ενωθεί. Μετά μου είπε ότι πήγε να δει τον εαυτό του στον καθρέπτη, τα χρώματα ήταν έντονα παντού, και ήταν λέει λίγο αλλιώτικος, αλλά τα μάτια του φαινόντουσαν κανονικά, ενώ αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει κάπου εδώ πως είναι μαύρα.
Επίσης φώτιζε λέει λίγο και ενώ μου είχε πει πως υποτίθεται θα ερχόταν σπίτι μου, αφού με ρώτησε το πρωί τι έκανα στις 12.20 το βράδυ (την ώρα που υποτίθεται θα ερχόταν) και εγώ αρνήθηκα να του πω μου είπε πως τελικά δεν ήρθε και μετά είπε τα προαναφερθείσα και το ότι δεν έφυγε μακρυά απ' το σπίτι του.


Αυτό που μου προκάλεσε την μεγαλύτερη υποψία είναι το ότι υποτίθεται τα κατάφερε αμέσως τόσο εύκολα.
Εγώ που θα έχω προσπαθήσει καμιά 20ρια φορές μόνο σε 2 πλησίασα πολύ κοντά.
Στην 1η ένιωθα κάτι να γίνεται στο "τρίτο μου μάτι" (το μέρος τεσπα στο μέτωπο ανάμεσα στα μάτια), έβλεπα κάπως διαφορετικά και ανέπνεα λίγο πιο έντονα μέχρι που μάλλον το άγχος ναυάγησε την προσπάθεια.
Η 2η ημι-επιτυχής προσπάθεια έγινε εχτές το βράδυ όταν ένιωσα τα ίδια, αλλά με την διαφορά ότι ένιωθα να ανυψώνομαι κι ας έβλεπα να μένω στάσιμος μέχρι που πάλι το άγχος και ο ενθουσιασμός κυρίως τα χάλασαν όλα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Musicmage : 18-10-10 στις 19:31
Απάντηση με παράθεση
  #343  
Παλιά 18-10-10, 20:50
Το avatar του χρήστη Musicmage
Musicmage Ο χρήστης Musicmage δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2008
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Musicmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα, μιας που είστε και πιο... κυρίως τα χάλασαν όλα.
Τώρα το αλλάζει που του είπα για μένα και τις δυσκολίες κτλ... λέει ότι παίζει άγρια να ήταν όνειρο
(Επί της ευκαιρίας μου είπε πως φορούσε ακριβώς τα ίδια ρούχα, γίνεται αυτό

Κι εγώ είχα δει όνειρο ότι ήρθε η Μόρα στον ύπνο μου, αλλά το πρωί το κατάλαβα κατευθείαν, όσο ζωντανό κι αν φαινόταν...

τέλως πάντων, τι να πω...;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Musicmage : 18-10-10 στις 20:53
Απάντηση με παράθεση
  #344  
Παλιά 18-10-10, 23:27
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Musicmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα, μιας που είστε και πιο μέσα στα πράγματα, να μου πείτε με την πείρα σας αν αυτά που
μου λέει εδώ ο κολλητός μου είναι αλήθεια.
Ο κολλητός μου λοιπόν, είχε προσπαθήσει παλιά να κάνει α.π., περίπου πριν κανα
χρόνο, υποτίθεται καταφέρνοντας να βγει για λίγο ο μισός έξω απ' το σώμα του
μέχρι που τον διέκοψε ο αδερφός του που περνούσε απ' το παράθυρο και τον κοιτούσε.

Την Παρασκευή μου ζήτησε ένα βιβλίο που έχω για το θέμα αυτό, λέγοντας πως το
χρειάζεται. Του το έδωσα, και ακριβώς την επόμενη μέρα μου είπε πως κατάφερε
να κάνει α.π.
Εγώ θα ήθελα να τον πιστέψω, αλλά... δεν είναι εύκολο. Πρωτ' απ' όλα είχα ασχοληθεί
περισσότερο καιρό από εκείνον και ήξερα πως δεν ήταν τόσο εύκολο, αν και όχι αδύνατο,
μετά από τόσο καιρό να μπορέσει να κάνει α.π. τόσο εύκολα.

Για να μην πολυλογώ θα τα πω πολύ περιληπτικά, είπε ότι τα κατάφερε, είδε την ασημένια χορδή, η οποία όπως τόνισε δεν μπορούσε να τυλιχτεί, άκουγε τον χτύπο της καρδιάς του η οποία λέει χτυπούσε ανά 3-4 δευτερόλεπτα περίπου, δεν ανέφερε αν φορούσε κάτι και αν ναι τι, είπε πως η μάνα του μπήκε στο δωμάτιο και όταν φίλησε το σώμα του η χορδή τεντώθηκε και με αρκετή προσπάθεια κατάφερε να μην ενωθεί. Μετά μου είπε ότι πήγε να δει τον εαυτό του στον καθρέπτη, τα χρώματα ήταν έντονα παντού, και ήταν λέει λίγο αλλιώτικος, αλλά τα μάτια του φαινόντουσαν κανονικά, ενώ αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει κάπου εδώ πως είναι μαύρα.
Επίσης φώτιζε λέει λίγο και ενώ μου είχε πει πως υποτίθεται θα ερχόταν σπίτι μου, αφού με ρώτησε το πρωί τι έκανα στις 12.20 το βράδυ (την ώρα που υποτίθεται θα ερχόταν) και εγώ αρνήθηκα να του πω μου είπε πως τελικά δεν ήρθε και μετά είπε τα προαναφερθείσα και το ότι δεν έφυγε μακρυά απ' το σπίτι του.


Αυτό που μου προκάλεσε την μεγαλύτερη υποψία είναι το ότι υποτίθεται τα κατάφερε αμέσως τόσο εύκολα.
Εγώ που θα έχω προσπαθήσει καμιά 20ρια φορές μόνο σε 2 πλησίασα πολύ κοντά.
Στην 1η ένιωθα κάτι να γίνεται στο "τρίτο μου μάτι" (το μέρος τεσπα στο μέτωπο ανάμεσα στα μάτια), έβλεπα κάπως διαφορετικά και ανέπνεα λίγο πιο έντονα μέχρι που μάλλον το άγχος ναυάγησε την προσπάθεια.
Η 2η ημι-επιτυχής προσπάθεια έγινε εχτές το βράδυ όταν ένιωσα τα ίδια, αλλά με την διαφορά ότι ένιωθα να ανυψώνομαι κι ας έβλεπα να μένω στάσιμος μέχρι που πάλι το άγχος και ο ενθουσιασμός κυρίως τα χάλασαν όλα.

Χμμ..

Αυτό που με προβληματίζει, για να καταλάβω τι ακριβώς έγινε, είναι σε τι νότα ήταν κουρδισμένη η χορδή.
Απάντηση με παράθεση
  #345  
Παλιά 19-10-10, 00:01
Το avatar του χρήστη Angelika*
Angelika* Ο χρήστης Angelika* δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2009
Περιοχή: peiraias
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Musicmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα, μιας που είστε και πιο μέσα στα πράγματα, να μου πείτε με την πείρα σας αν αυτά που
μου λέει εδώ ο κολλητός μου είναι αλήθεια.
Ο κολλητός μου λοιπόν, είχε προσπαθήσει παλιά να κάνει α.π., περίπου πριν κανα
χρόνο, υποτίθεται καταφέρνοντας να βγει για λίγο ο μισός έξω απ' το σώμα του
μέχρι που τον διέκοψε ο αδερφός του που περνούσε απ' το παράθυρο και τον κοιτούσε.

Την Παρασκευή μου ζήτησε ένα βιβλίο που έχω για το θέμα αυτό, λέγοντας πως το
χρειάζεται. Του το έδωσα, και ακριβώς την επόμενη μέρα μου είπε πως κατάφερε
να κάνει α.π.
Εγώ θα ήθελα να τον πιστέψω, αλλά... δεν είναι εύκολο. Πρωτ' απ' όλα είχα ασχοληθεί
περισσότερο καιρό από εκείνον και ήξερα πως δεν ήταν τόσο εύκολο, αν και όχι αδύνατο,
μετά από τόσο καιρό να μπορέσει να κάνει α.π. τόσο εύκολα.

Για να μην πολυλογώ θα τα πω πολύ περιληπτικά, είπε ότι τα κατάφερε, είδε την ασημένια χορδή, η οποία όπως τόνισε δεν μπορούσε να τυλιχτεί, άκουγε τον χτύπο της καρδιάς του η οποία λέει χτυπούσε ανά 3-4 δευτερόλεπτα περίπου, δεν ανέφερε αν φορούσε κάτι και αν ναι τι, είπε πως η μάνα του μπήκε στο δωμάτιο και όταν φίλησε το σώμα του η χορδή τεντώθηκε και με αρκετή προσπάθεια κατάφερε να μην ενωθεί. Μετά μου είπε ότι πήγε να δει τον εαυτό του στον καθρέπτη, τα χρώματα ήταν έντονα παντού, και ήταν λέει λίγο αλλιώτικος, αλλά τα μάτια του φαινόντουσαν κανονικά, ενώ αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει κάπου εδώ πως είναι μαύρα.
Επίσης φώτιζε λέει λίγο και ενώ μου είχε πει πως υποτίθεται θα ερχόταν σπίτι μου, αφού με ρώτησε το πρωί τι έκανα στις 12.20 το βράδυ (την ώρα που υποτίθεται θα ερχόταν) και εγώ αρνήθηκα να του πω μου είπε πως τελικά δεν ήρθε και μετά είπε τα προαναφερθείσα και το ότι δεν έφυγε μακρυά απ' το σπίτι του.


Αυτό που μου προκάλεσε την μεγαλύτερη υποψία είναι το ότι υποτίθεται τα κατάφερε αμέσως τόσο εύκολα.
Εγώ που θα έχω προσπαθήσει καμιά 20ρια φορές μόνο σε 2 πλησίασα πολύ κοντά.
Στην 1η ένιωθα κάτι να γίνεται στο "τρίτο μου μάτι" (το μέρος τεσπα στο μέτωπο ανάμεσα στα μάτια), έβλεπα κάπως διαφορετικά και ανέπνεα λίγο πιο έντονα μέχρι που μάλλον το άγχος ναυάγησε την προσπάθεια.
Η 2η ημι-επιτυχής προσπάθεια έγινε εχτές το βράδυ όταν ένιωσα τα ίδια, αλλά με την διαφορά ότι ένιωθα να ανυψώνομαι κι ας έβλεπα να μένω στάσιμος μέχρι που πάλι το άγχος και ο ενθουσιασμός κυρίως τα χάλασαν όλα.

Αυτό που θα πω είναι μόνο η προσωπική μου άποψη από δικές μου εμπειρίες στο θέμα. Για μένα η αστρική προβολή είναι εντελώς εκτός ελέγχου μου.
Όταν γίνεται, είμαι απροετοίμαστη. Ξεκινάει δίχως να το επιδιώξω και διακόπτεται μετά από πολύ μεγάλη προσπάθεια. Είμαι σίγουρη πως και να προσπαθούσα να επιδιώξω α.π. δεν θα μπορούσα γιατί απλά δεν ξέρω γιατί και πώς συμβαίνει. Για να μπορέσω να σταματήσω τη διαδικασία στην αρχή της πέρασαν χρόνια προσπάθειας και ακόμα δεν μου είναι εύκολο. Οπότε, πόσο εύκολο θα μου ήταν να επιδιώξω μια αστρική προβολή με την θέλησή μου? Δεν ξέρω.
Την πρώτη φορά ήμουν αρκετά μικρή και ένιωσα πολύ όμορφα να πετάω στο ταβάνι. Την δεύτερη στα δεκαεπτά νόμιζα πως πεθαίνω, τρομοκρατήθηκα όταν έβλεπα το σώμα μου να γίνεται διπλό μέσα στο βούισμα και το βούλιαγμα που ένιωθα..
Ωστόσο δεν έχω δει ποτέ την ασημένια χορδή.
Έκτοτε αυτό το φαινόμενο συνδυάστηκε με άλλα περίεργα και δυσάρεστα μεταφυσικά γεγονότα.
Από εκεί και έπειτα , για μένα πάντα, είναι μια διαδικασία που κάτι σαν να θέλει να με βγάλει από το σώμα μου ή να με πάει κάπου με το ζόρι...δεν έχω καταλάβει τον λόγο.Το λέω αυτό, γιατί συμβαίνει ενώ δεν το θέλω με τίποτα. Τελευταίο παράδειγμα μήνες πριν, είχα τις δονήσεις- το ξεκίνημα, ακόμα και ανά δυο ήμερες. Με πείσμα, λόγο φόβου για προσωπικούς μου λόγους, το σταματούσα συνέχεια, όπως είπα πριν, με δυσκολία. Γιατί να επιμείνει αφού απέτρεπα τις κατάλληλες προϋποθέσεις (τη επιθυμία βασικά)? Αυτό συνεχίστηκε για κάποιο διάστημα λες και με πίεζε να φύγω από το σώμα μου, ώσπου...με έπιασε κυριολεκτικά στον ύπνο. Μόλις με πήρε ο ύπνος ή δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε, νύσταζα και απλά έκλεισα τα μάτια μου και βρέθηκα σε ένα φιλικό σπίτι στην Γαλλία, να περιεργάζομαι τον χώρο. Ήταν τόσο αληθινό, η σκέψη μου εντελώς ξεκάθαρη. Αναρωτιόμουν αν είμαι εκεί στα αλήθεια, Έπιανα στα χέρια μου τα αντικείμενα να τσεκάρω αν τα νιώθω, άκουγα την ξύλινη σκάλα να τρίζει... Ακόμα θυμάμαι την κάθε λεπτομέρεια αυτής της εμπειρίας. Δεν ήταν όνειρο. Ονειρεύομαι σχεδόν κάθε βράδυ και μπορώ να διακρίνω την διάφορα. Είχα την αίσθηση της αφής, κάτι που δεν έχω στο ονείρεμα. Φορούσα την πιτζάμα μου αυτή που φόρεσα πριν ξαπλώσω, αν και αυτά είναι μια ιδέα μόνο εφόσον το αστρικό σώμα είναι άυλο. Έχω την αίσθηση πως μάλλον υπήρξα σε ένα άλλο επίπεδο, μια άλλη διάσταση ίσως, διαφορετικής χρονικής στιγμής από την πραγματική. Αυτό μου είπε και ο φίλος μου που ασχολείται με θεραπείες ενέργειας με τα τσακρα. Το σπίτι που επισκέφτηκα ήταν το δικο του. Δεν πετούσα, ένιωθα το νόμο της βαρύτητας, το βάρος του σώματός μου στα πέλματα κανονικά. Από εκείνη τη φορά,οι τάσεις των αστρικών ταξιδιών μου επανήλθαν στο φυσιολογικό βαθμό συχνοτήτων τους.
Θέλω να πω με όλα αυτά, ότι μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως με την ανάγνωση ενός βιβλίου καταφέρνει κάνεις να κάνει α.π.
Επιπλέον, δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τον λόγο της αστρικής προβολής. Έχω ενδείξεις πως δεν συμβαίνει πάντα για καλό σκοπό και ίσως...κρύβει κινδύνους αλλά αυτό είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα. Πιστεύω πως αν κάνεις κάποιες ερωτήσεις στο φίλο σου, σιγά σιγά θα καταλάβεις αν λέει ψέματα. Πιθανόν να πέσει σε αντιφάσεις. Επίσης προσπάθησε να διακρίνεις από τον τρόπο που σου αφηγείται την εμπειρία του, αν πραγματικά βγάζει τα ανάλογα συναισθήματα σε ένα τέτοιο πρωτόγνωρο και ασυνήθιστο γεγονός.
Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angelika* : 19-10-10 στις 00:23
Απάντηση με παράθεση
  #346  
Παλιά 20-10-10, 19:07
Το avatar του χρήστη Musicmage
Musicmage Ο χρήστης Musicmage δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2008
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Τελικά ή λέει αλήθεια ότι ήταν όνειρο ή απλά μου έλεγε ψέματα και τώρα θέλει να τα μπαλώσει. Η αλήθεια είναι ότι έχει ένα ιστορικό μυθομανίας αν και ήταν πιο έντονο κατά το δημοτικό και τώρα έχει κάπως ησυχάσει.

Ενδιαφέρουσα τα όσα παραθέτεις Αγγελική. Όσο κουφό κι αν ακούγεται θα ήθελα κατά ένα μέρος να είμαι στη θέση σου, μιας που ποτέ μου δεν είχα καμιά μεταφυσική εμπειρία.
απ θέλω να κάνω μόνο και μόνο για να αποκτήσω αυτή την εμπειρία και κυρίως για την ελευθερία που θα νιώσω, 1-2 φορές μόνο τουλάχιστον. Έκτοτε θα αφοσιωθώ κυρίως στο συνειδητό ονείρεμα που με ενδιαφέρει περισσότερο.
Απάντηση με παράθεση
  #347  
Παλιά 20-10-10, 20:44
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Musicmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά ή λέει αλήθεια ότι ήταν όνειρο ή απλά μου έλεγε ψέματα και τώρα θέλει να τα μπαλώσει. Η αλήθεια είναι ότι έχει ένα ιστορικό μυθομανίας αν και ήταν πιο έντονο κατά το δημοτικό και τώρα έχει κάπως ησυχάσει.
Δεν νομίζω οτι προσφέρει κάτι το να ασχολείσαι με εμπειρίες τρίτων. Ακόμα και αληθινές να είναι, έχουν αξία για αυτόν που τις βιώνει και ενώ για τρίτους είναι απλή πληροφόρηση.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #348  
Παλιά 31-10-10, 22:43
Το avatar του χρήστη Mike Death Note
Mike Death Note Ο χρήστης Mike Death Note δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2010
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Γεια σας φιλοι μου ειμαι νεος στο forum και η8ελα να ρωτησω καπια πραγματακια και αμα μπορειτε απαντηστε μου παρακαλω λοιπον: 8ελω σας παρακαλω να μ πειτε τεχνικες για να τα καταφερω καμια τεχνικη για να μπω σε trance state και γενικα σας ευχαριστω
__________________
Μην κλάψις ποτέ για κάποιον που δεν σε αγάπησε σκέψου ότι κάποιος κλαίει επειδή δεν τον αγαπάς εσυ!!
Απάντηση με παράθεση
  #349  
Παλιά 09-11-10, 15:02
aiolos Ο χρήστης aiolos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2010
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Καλησπερα σε ολους.Βρηκα αυτο το φορουμ τυχαια πριν μια εβδομαδα περιπου.Μου κινησε την περιεργεια "η αστρικη προβολη" κι ετσι καθησα και διαβασα ολα τα θεματα.Προχθες το βραδυ ειπα να το δοκιμασω κι εγω,ξαπλωσα λοιπον ανασκελα στο κρεβατι μου και αρχισα να αυτοσυγκεντρωνομαι διωχνωντας καθε σκεψη απο το μυαλο μου.Ξαφνικα αρχισε να μουδιαζει ολο μου το σωμα ξεκινωντας απο τα ποδια μεχρι το κεφαλι ωσπου καποια στιγμη ενιωσα οχι το σωμα μου αλλα κατι αλλο (η αυρα/ψυχη μου) σαν να αιωρειται προς τα πανω.Φοβηθηκα και ολη αυτη η φαση διακοπηκε.Χθες το βραδυ ειπα να το δοκιμασω ξανα.Ξαπλωσα,απολυτη ησυχια κ.τ.λ.Το σωμα μου αρχισε να μουδιαζει ξανα με τον ιδιο τροπο αλλα αυτη τη φορα εγινε κατι διαφορετικο.Το σωμα μου αρχισε τους κραδασμους και τα "φυσικα" μου ποδια και χερια κινουνταν απο μονα τους χωρις να το θελω καθως και το "φυσικο" μου σωμα σηκωνοταν προς τα επανω απο μονο του (οπως θελουμε να σηκωθουμε απο το κρεβατι μας) οταν ειμαστε ξυπνιοι.Ειχα "σηκωθει σχεδον ο μισος,(κι ενω νομιζα πως ειχε σηκωθει η αυρα/ψυχη μου) τα ποδια μου ηταν κανονικα ευθεια στο κρεβατι και απο τη μεση κι επανω ημουν ορθιος (σταση σωματος 90 μοιρες) αλλα δεν μπορεσα να κανω αστρικη προβολη γιατι εκεινη τη στιγμη ανοιξα τα ματια μου και διαπιστωσα πως ηταν το φυσικο μου σωμα που ειχε σηκωθει.Αυτο ειναι κατι σαν η αρχη για αστρικη προβολη?
Απάντηση με παράθεση
  #350  
Παλιά 11-11-10, 23:57
iLoveBaphomet Ο χρήστης iLoveBaphomet δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-09-2008
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Η αστρική προβολή είναι κάποιο εξωτικό όνομα για την διαδικασία της διάλυσης του Εγώ μας προφανώς..

http://www.trans4mind.u-net.com/consciousness.gif

Μια διαδικασία βύθισης του εαυτού μας στο ασυνείδητο.. Ο ανθρώπινος εγκέφαλος μας είναι τόσο περίπλοκος λειτουργικα με τεράστιες δυνατότητες που πραγματικα μπορεί να φτιάξει το δικό του Σύμπαν.. Είναι γεγονός..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.