Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #681  
Παλιά 28-06-13, 22:27
vezyro Ο χρήστης vezyro δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-05-2013
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα, και βεβαια γινεται. οπως και να τους βλεπουμε σε ονειρο. vezyro αδερφε πειραματισου με την πτηση.
Δυστηχως τα πολλα οικογενεια βαρη και δουλειες μου στερουν αρκετο απο τον χρονο μου. Τα αφηνω ολα να ερθουν μονα τους. Με την πτηση θα πειραματιστω με την πρωτη ευκαιρια και θα γραψω εδω εντυπωσεις σιγουρα.
Απάντηση με παράθεση
  #682  
Παλιά 03-07-13, 19:55
strange path Ο χρήστης strange path δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-02-2013
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Κανεις λαθος φιλε η αστρικη προβολη σε βοηθά να ξεπερασεις ενα προβλημα που εχεις η και να δου δωσει θετικη ενεργεια για την καθημερινοτητα του καθενος
Αστρικη προβολη δεν ειναι μονο η ασκηση αλλα να σκεφτεσαι καθε μερα θετικα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #683  
Παλιά 16-07-13, 14:19
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Κρατάω συνέχεια τα μάτια κλειστά με το μαντηλι στα ματόκλαδα για να τα συμπιέζει. Βλεπω καθαρα τη........Κάθε βράδυ, ακόμα και τη μέρα πολλές φορές, ταξιδεύω...
.................................................. .................................................. .....................
Ξαναπλαγιαζω χωρίς το μαντήλι στα μάτια. Τα λεφτα περνούν αργά. Κι αυτό το φως, αχ, αυτό το φως. Θεέ μου , Θεέ μου.! βρέχω το μαντήλι και το ξαναβάζω. Το δροσερό νερό με ανακουφίζει και με το βάρος του νερού το μαντήλι κολλάει καλύτερα στα βλέφαρα. Απο δώ και μπρός θα χρησιμοποιώ αυτή τη μέθοδο............................................ .................................................. ...........................
Θέλω να περπατήσω. Στό κατω κάτω, δε χρειάζεται νάχω κλειστά τα μάτια και το μαντήλι απο πάνω για να βλέπω τί θα γίνει. Σηκώνομαι.....Βηματίζω με τα χέρια πίσω. Και ξαναρχίζω.....
.................................................. .................................................. ......................
Ένα , δύο, τρια, τεσσερα, πέντε, μεταβολή. Ωρες ολοκληρες κανω αυτό το πηγαιν'έλα απο την πόρτα στο παράθυρο κι απο το παράθυρο στην πόρτα, μέσα στο κελλί μου......................................
.................................................. ................
,,,Ένα, δύο, τρία, τέσερα, πέντε...συνέχεια....Για να συνειθίσεις να κάνεις αυτόματα τις κινήσεις αυτές ώστε να μην κουράζεσαι, πρέπει πρώτα να μάθειςνα περπατάς με το κεφάλι σκυφτό και τα χέρια στην πλάτη. Να μην περπατάς ούτε πολύ γρήγορα, ούτε πολύ αργά. Να κάνεις πάντα τους ίδιους βηματισμούς κι όταν φτάνεις στην άκρη να γυρίζεις μεταβολή αποτομα, στη μιά άκρη του κελλιού με το αριστερό, στην άλλη με τό δεξί......
...................................
....σωστό εκκρεμές. Το ρυθμισμένο και περιορισμένο πήγαιν' έλα στο χώρο του κελλιού μου είναι όλο μου το σύμπαν.......


( Πεταλούδας, Ανρί Σαριέρ, Εκδόσεις γιαννης β. βασδέκης, ματάφραση Αλκη Σταύρου... σελ,20-21, 23, 28,32-33)


------------------------------------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #684  
Παλιά 10-08-13, 11:28
Το avatar του χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης
Ελευθέριος Παλιγγίνης Ο χρήστης Ελευθέριος Παλιγγίνης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-12-2003
Περιοχή: ΓΑΙΑ/ΕΥΡΩΠΗ/ΕΛΛΑΣ/ΑΘΗΝΑΙ
Μηνύματα: 477
Προεπιλογή

Για να ασχοληθείς με ενοράσεις αυτού του τύπου, πρέπει να έχεις φτάσει στο κατάλληλο επίπεδο, να έχεις το "σώμα" που προαπαιτείται.

Όλα τα θέματα θέλουν μία προεργασία. Κάθε ειδικότητα απαιτεί σχολή ετών και πείρα ετών. Ανάλογα σοβαρή αντιμετώπιση, απαιτούν και όσα θέματα κατέχουμε ανεπίσημα.

Όταν κάποιος αμφισβητεί κάτι έχοντας αρνητική προκατάληψη, δεν θα το ακολουθήσει ποτέ σωστά. Γιατι δεν θέλει ή γιατι το φοβάται. Μετά όμως, ως συνήθως θα διαδίδει οτι "ο τρόπος δεν δουλεύει" (!), και οτι το θέμα "είναι ανύπαρκτο". Ενώ απλώς δεν έχει ασχοληθεί ο ίδιος όπως πρέπει.

Εννοείται οτι είσαι σίγουρος πως έχεις ένα νοητικό-πνευματικό σώμα, όταν "το έχεις... δει". Όταν έχεις διαπιστώσει την ύπαρξή του, ποια είναι η αντίληψη - συνείδησή του, και τι προσφέρει και που χρησιμεύει.

Εάν. . . ψάχνεις και δεν βρίσκεις τίποτα, πρέπει να αρχίσεις να το δομείς. Εάν υπάρχει ήδη κάτι αδιευκρίνιστο, τότε πρέπει να "ξυπνήσει", απαιτείται ενασχόληση για να αποσαφηνιστεί, να βελτιωθεί και να αποκτήσει άλλα χαρακτηριστικά ή να καθαρίσει και να κινητοποιηθεί αν υπάρχει αδρανές.

Υπάρχουν εξελικτικά επίπεδα αυτού του σώματος. Μία μεγάλη αλλαγή γίνεται όταν μονιμοποιείται στον άνθρωπο Οδηγός.
__________________
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩

http://www.facebook.com/lpaliginis

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης : 10-08-13 στις 12:26
Απάντηση με παράθεση
  #685  
Παλιά 16-08-13, 12:59
ΑΦΡΑΓΚΟΣ Ο χρήστης ΑΦΡΑΓΚΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2013
Μηνύματα: 12
Thumbs up ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ - ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ - ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ

Έχει πολλή προοπτική -πιστεύω- όλη αυτή η παράδοση.

Άτομα με ψυχοσωματικές ευαισθησίες και τεχνικές ικανότητες μπορούν να φτάσουν σε ανώτερο επίπεδο σκέψης, ύπαρξης και λειτουργίας.

Το αστρικό ταξίδι είναι πολύ μεγάλη υπόθεση. Θα ενέχει μέγιστους κινδύνους πιθανολογώ. Η κατανόηση του αστρικού πεδίου και η εξάσκηση στην αστρική ενόραση φαίνονται πιο βατά σημεία του δικού μας "αστρικού χάρτη".

Τα κλειδιά κάθε μεθόδου είναι άγνωστα και περίεργα.
Μακάρι να τα επιστημονικοποιήσουμε εύκολα και με ασφάλεια.

Το Μεταφυσικό είναι απλά ένα βήμα πριν την Επιστήμη - χάρη στα επιτεύγματα των τελευταίων 100 ετών - η μεταφυσική μπορεί να μετατραπεί σε μια νέα επιστημονική κατεύθυνση ανεξάρτητη της φυσικής και των μαθηματικών.

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΘΕΜΕΛΙΩΤΗΣ
Απάντηση με παράθεση
  #686  
Παλιά 09-09-13, 22:33
stelios79 Ο χρήστης stelios79 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-05-2010
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΦΡΑΓΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει πολλή προοπτική -πιστεύω- όλη αυτή η παράδοση.

Άτομα με ψυχοσωματικές ευαισθησίες και τεχνικές ικανότητες μπορούν να φτάσουν σε ανώτερο επίπεδο σκέψης, ύπαρξης και λειτουργίας.

Το αστρικό ταξίδι είναι πολύ μεγάλη υπόθεση. Θα ενέχει μέγιστους κινδύνους πιθανολογώ. Η κατανόηση του αστρικού πεδίου και η εξάσκηση στην αστρική ενόραση φαίνονται πιο βατά σημεία του δικού μας "αστρικού χάρτη".

Τα κλειδιά κάθε μεθόδου είναι άγνωστα και περίεργα.
Μακάρι να τα επιστημονικοποιήσουμε εύκολα και με ασφάλεια.

Το Μεταφυσικό είναι απλά ένα βήμα πριν την Επιστήμη - χάρη στα επιτεύγματα των τελευταίων 100 ετών - η μεταφυσική μπορεί να μετατραπεί σε μια νέα επιστημονική κατεύθυνση ανεξάρτητη της φυσικής και των μαθηματικών.

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΘΕΜΕΛΙΩΤΗΣ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΩΣΗ ΕΔΩ http://thesecretrealtruth.blogspot.c...9/video_9.html
Απάντηση με παράθεση
  #687  
Παλιά 26-05-14, 15:48
Το avatar του χρήστη BrightSpirit
BrightSpirit Ο χρήστης BrightSpirit δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-05-2014
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 25
Lightbulb Αστρική Προβολή - Αστρικά Ταξίδια - Συμβουλές και Κίνδυνοι

Γειά σε όλους!
Εδώ και χρόνια ασχολούμαι με παραψυχολογικά θέματα, διαλογισμό κ.α.
Τώρα τελευταία άρχισα να διαβάζω από το διαδίκτυο για την αστρική προβολή. Όλοι λένε πως είναι κάτι καταπληκτικό, μια αξέχαστη εμπειρία κ.τ.λ.
Ενδιαφαίρομαι να ασχοληθώ σοβαρά με το συγκεκριμένο θέμα μιας και ακούγετε πολύ ενδιαφέρον.
Θα ήθελα όμως πρώτα να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες γι'αυτό. Θα με ενδιέφερε πολύ να διαβάσω προσωπικές εμπειρίες. Όταν ασχολείσε για πρώτη φορά με κάτι άγνωστο πιστεύω πως είναι φυσικό να έχεις και κάποιες αμφιβολίες.
Τι κινδύνους θα μπορούσε να κρύβει ο αποχωρισμός από το υλικό σώμα; Τι θα πρέπει να προσέξει κάποιος που το δοκιμάζει για πρώτη φορά;
Μερικά ενδιαφέροντα ερωτήματα θα μπορούσαν να είναι:
1. Μέχρι που μπορεί να φτάσει κάποιος με το αστρικό του σώμα; Πως θα βρει το δρόμο να γυρίσει πίσω;
2. Τι δυνατότητες έχει κάποιος σε αυτήν την κατάσταση; Υπάρχει περιορισμός μόνο στην παρατήριση;
3. Τι υπάρχει εκεί; Μπορεί κανείς να αλληλεπιδράσει με κάποιο άλλο αστρικό σώμα;
4. Σε αυτή τη διάσταση (ή ό,τι άλλο είναι τέλος πάντων) υπάρχει κίνδυνος από κακόβουλα πνεύματα;
5. Το υλικό σώμα είναι ευάλωτο όταν "φεύγουμε" από αυτό;
Σας ευχαριστώ όλους εκ των πρωτέρων.
Απάντηση με παράθεση
  #688  
Παλιά 01-06-14, 18:14
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Να βάλουμε κάτω ένα ένα από τα ερωτήματα σου, με α.π μπορείς να φτάσεις μέχρι και στην Αυστραλία, Αμερική, στο Θιβέτ και να δεις και τους μοναχούς.

Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός.

Θα χρειαστούν πολλά χρόνια για να μάθεις να επεμβαίνεις και αυτό δεν θα στο συνιστούσα, γιατί αλλοιώνεις την πορεία των πραγμάτων και τα πάντα είναι μία φυσική αλυσίδα, το πουλί τρώει τα κουνούπια, η μέλισσα γονιμοποιεί τα λουλούδια κτλ, οπότε αν εξαφανιστούν καταλαβαίνουμε τις συνέπειες, ακραίο το παράδειγμα μου, αλλά αν ευνοήσεις κάποιον κάτι, φυσικό είναι κάτι άλλο να μην ευνοηθεί και δεν γνωρίζεις τις συνέπειες.

Τα πάντα υπάρχουν εκεί και σου απαντάω στα δύο ερωτήματα σου που είναι αλληλένδετα, για εμένα είναι σαν να μπαίνεις σε άλλη διάσταση, όπου έχει σχέση και με το χωροχρόνο όπου τα πάντα παγώνουν στο τώρα, μπορεί να συναντήσεις μέχρι και άλλα είδη, που βέβαια αν δεν είσαι εκπαιδευμένος δεν θα τα καταλάβεις, γιατί θα έχουν ανθρώπινα χαρακτηριστικά μια που λειτουργούν στο φυσικό τους περιβάλλον, γιατί εσύ μπαίνεις στο πεδίο τους.

Επειδή δεν έχουμε χειροπιαστές αποδείξεις κανείς δεν ξέρει να σου απαντήσει με σιγουριά στο τελευταίο σου ερώτημα, λογικά, αν παγιδευτεί το αστρικό σου σώμα σε άλλη διάσταση υπάρχουν φύλακες αν το θέσουμε έτσι που σε γυρίσουν πίσω στο κανονικό σου σώμα και υπάρχει και μία άλλη περίπτωση να δεις το εαυτό σου πραγματικά, να δεις δηλαδή την δίδυμη ψυχή σου, αν συνδέεσαι με κάποιο άλλο είδος, όπου σε φέρνει πίσω στην διάσταση σου πάλι, αλλά θα κάνεις χρόνο να επανέλθεις ψυχολογικά, όλα αυτά που αναφέρω, είναι στην περίπτωση που τρομάξεις και πας για ανακοπή.
Απάντηση με παράθεση
  #689  
Παλιά 01-06-14, 19:10
Το avatar του χρήστη BrightSpirit
BrightSpirit Ο χρήστης BrightSpirit δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-05-2014
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Πριν μερικές μέρες προσπάθησα να κάνω α.π. Χρησιμοποίησα την τεχνική του Monroe. Κάθισα λοιπόν να χαλαρώσω. Εσύ έχεις πετύχει α.π.; Εγώ δεν τα κατάφερα. Τέλος πάντων, όταν χαλάρωνα μπήκα σε μια κατάσταση REM. Είναι οκ όταν θες να κανεις α.π.; Για να πω την αλήθεια μπορεί να μην χαλάρωσα όσο έπρεπε. Μετά από περίπου δέκα λεπτά είχα αρχίσει να εκνευρίζομαι λιγάκι () καθώς δεν καταλάβαινα τι είναι αυτοί οι "κραδασμοί" στους οποίους αναφέρεται η τεχνική.
Πως είναι να κάνεις α.π.; Το βλέπεις σαν όνειρο ας πούμε ή είναι κάτι άλλο; Τι στο καλό είναι αυτοί οι κραδασμοί που αναφέρονται στην τεχνική του Monroe;
Ευχαριστώ.
__________________
"That is not dead which can eternal lie,
and with strange aeons, even Death may die"
Απάντηση με παράθεση
  #690  
Παλιά 01-06-14, 19:43
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Οι κραδασμοί που αναφέρει, άποψη μου βέβαια, ανήκουν σε δύο περιπτώσεις, δεν είναι πολύ τουλάχιστον δεν συμβαίνει με εμένα, ο πρώτος είναι σαν πας να πετάξεις και ξανά πέφτεις στο σώμα σου, αλλά με το αστρικό σώμα, τώρα δεν θυμάμαι τον εαυτό μου σαν αρχάρια για να προσπαθώ με πολλαπλούς κραδασμούς.

Συν ότι επειδή κάποιος είναι άπειρος του συμβαίνει αυτό γιατί τρομάζει την ώρα που πάει να του συμβεί.

Και ο δεύτερος είναι είσαι μεταξύ ξύπνιου και ύπνου και σε πιάνει ένα τρέμουλου, επειδή σφίγγετε το σώμα σου μάλλον και δεν χαλαρώνει ή χρειάζεται περισσότερη δύναμη, αυτό βέβαια το πάθαινα όταν προσπαθούσα, να κάνω ποιο συχνά α.π και να μεταφερθώ σε συγκεκριμένο σημείο πρώτα με την σκέψη, αυτό είναι και το ποιο επικίνδυνο γιατί μπαίνεις στα χωράφια άλλων και σταμάτησα να το κάνω, γιατί δεν χρειάζεται, όταν είσαι σε α.π τα ακούς όλα και μεταφέρεσε δεν είναι ανάγκη να κουράζεις τον εαυτό σου, ως προς το παρόν βέβαια.

Τώρα αν είμαι λάθος, δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί κραδασμό διαφορετικά.

Δεν τον ξέρω τον Monroe, αλλά ξέρω την Μέριλιν.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.