Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #551  
Παλιά 29-07-11, 15:10
Το avatar του χρήστη strike anywhere
strike anywhere Ο χρήστης strike anywhere δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-06-2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

προσωπικα πιστευω οτι κατι θα συμβει το 2012..κυριως επειδη αυτην την χρονια ολοκληρωνεται ενας κυκλος και κατι τετοια που λενε οι μαγια..πιστευω θα συμβουν μεγαλες καταστροφες αλλα σε καμια περιπτωση οχι το τελος του κοσμου..
για τον ερχομο του αντιχριστου και εγω το πιστευω..γενικα νομιζω οτι ζουμε στον καιρο της αποκαλυψης και ολα αυτα που λεγονται σε αυτο το βιβλιο θα πραγματοποιηθουν..

ο Θεος να μας προστατευει παιδια
__________________
Αρης-λατρεια-super 3

The past night i have had dreams - three dreams of change..
Απάντηση με παράθεση
  #552  
Παλιά 30-07-11, 07:08
Scientific Crew Ο χρήστης Scientific Crew δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2011
Μηνύματα: 1
Exclamation Δεν υπαρχει λογος για διαφορους φοβους για καταστροφες του κοσμου!

Παιδια; το 2012 να περιμενετε αλλαγες.. ειχα δει τυχαια μια συνεντευξη ενος επιστημονα κ αποκαλυψε πως θα γινουν αλλαγες... σε πολιτισμους και ετσι! οχι καταστροφες... απλα αλλαγες σε διαφορα θεματα.. οπως διοικησης κρατων,της Ε.Ε. και πολλα διαφορα.. θα γινουν αλλαγες μονο στον τροπο οργανωσης κ σε διαφορες αντιληψεις των ανθρωπων..
Απάντηση με παράθεση
  #553  
Παλιά 30-07-11, 14:05
Το avatar του χρήστη sunset
sunset Ο χρήστης sunset δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2009
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

και εγω εχω διαβασει,μαθει οτι κατι θα γινει αλλα σε παγκοσμιο επιπεδο,τωρα για καταστροφες δεν ξερω ειμαι λιγο καχυποπτη.
Απάντηση με παράθεση
  #554  
Παλιά 31-07-11, 05:37
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ereunitis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφηστε το 2012, τους Μαγια και το Hollywood...Εχω διαβασει αρκετα αρθρα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο δυσκολο για τους περισσοτερους να καταλαβουνε τι θα συμβει...Ο ΚΑΝΟΝΑΣ είναι ένας...ΜΑΘΕΤΕ πως λειτουργουν αυτοι και οι υπηρεσίες τους. Οτι θα μας συμβει μας το περνανε παραλληλα στο υποσυνειδητο. Κυκλοφορησε νεος ιος, αλλα με την κριση τον ξεχασανε τα δελτια μαζικης επιρροης..αληθεια ο προηγουμενος τι εγινε; τον εφαγε η κριση; ο νεος ιος λεγεται Ιος του Νειλου και μοιραζουνε φυλλαδια στα νοσοκομεια...Δεν σας κανει εντυπωση πως τα τελευταια 5-10 χρονια καθε χρονο βομβαρδιζόμαστε από αερο-ιους; Θα επιχειρησουνε να εξοντωσουνε το 90+% του πλανητη με εναν υπερ-ιο. Να σας πω ότι ήδη έχουνε παραγει είδος καρκινου που κολλαει με ενα απλο αγγιγμα σε ζωο σε απονωμενο νησι...Το οτι θελουνε να εξαφανισουνε το 90% για να διοικουνε πιο ευκολα το εχουνε κανει και μνημειο...οσοι ειναι ψαγμενοι το ξερουνε...αυτα τα λιγα...
Η αρρωστοφοβία μόνο πανικό μπορεί να προκαλέσει... Κάθε χρόνο παρουσιάζεται ένας νέος πυρετός που μας απομονώνει τον έναν από τον άλλο και όλους εμάς απ' τη φύση... Στην αρχή ήταν τα γάλατα, μετά οι τρελές αγελάδες, μετά τα πουλερικά, τα κατσίκια, η γρίπη των χοίρων, τα κουνούπια, πάλι Η1Ν1(είχε σουξέ) και τώρα ο Ιός του Νείλου... Η πραγματική ασθένεια είναι η απάτη για να κάνουν τον κόσμο άβουλα όντα κυριευμένα απ' το φόβο τους που υπακούν τυφλά ότι τους λένε και "τρώνε" ότι τους σερβίρουν τα ΜΜΕ, τρέχοντας να κάνουν εμβόλια επικίνδυνα για τον οργανισμό τους(και να γίνουν πειραματόζωα) και να αγόράσουν όλο και πιο πολλά φάρμακα... Γιατί στις μέρες το σπουδαιότερο μέσο για να κυριεύσεις δεν είναι ο σεβασμός, αλλά ο φόβος... Και δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά κατά πάσα πιθανότητα όλοι ασθενήσαμε από τη γρίπη των χοίρων, απλά φροντίσαμε τους εαυτούς μας, έκανε τον κύκλο της και τη γλιτώσαμε χωρίς να το γυρίσει σε πνευμονία... Όσο για τα ΜΜΕ που σιωπούν, έννοια σου και δεν το κάνουν επειδή ο ιός είναι πολύ επικίνδυνος και θέλουν να το αποσιωπήσουν, αλλά επειδή ακόμη δεν έχουν απτές αποδείξεις για την επικινδυνότητα του και δεν τους συμφέρει να ασχοληθούν μ' ένα θέμα που δεν θα φέρει νούμερα... Γιατί αν αρχίσει να πεθαίνει κόσμος, τότε θα λυσσάξουν, πίστεψέ με... Γιατί όπως λένε και οι Άγγλοι: No news, good news!

Όσο για το 2012, μήπως οι Μάγια προέβλεψαν την πορεία της χώρας μας??? Λέμε τώρα..... χαχαχαχα
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
Απάντηση με παράθεση
  #555  
Παλιά 12-08-11, 12:27
sceptic Ο χρήστης sceptic δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-08-2011
Περιοχή: Λονδίνο
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Αυτό που με εντυποσιάζει είναι το ταλέντο που διαθέτουν κάποιοι να διαστρεβλόνουν πληροφορίες χωρίς στην ουσία να έχουν ουδεμία αντίληψη περί του θέματος το οποίο αναπτύσουν προβάλοντας ανύπαρκτα αξιόματα και διαπιστώσεις στις οποίες καταλήγουν μέσω απλοϊκής και σχεδόν ηλίθιας επεξήγησης.

Μετά λοιπόν απ αυτή την εισαγωγή θα ήθελα να παραθέσω την επιστημονική άποψη σε σχέση με τις ιστορίες περί αναστροφής των πόλων του μαγνητικού πεδίου της γής που σύμφωνα με κάποιους θα λάβη χώρα το 2012 και θα φέρει το τέλος του κόσμου μέσω φυσικών καταστροφών.

Όντως ισχύει ότι την παρούσα στιγμή παρατηρείτε μείωση της ισχύως το μαγνητικού πεδίου της γής. Αυτό που δεν σας λένε είναι ότι το μαγνητικό πεδίο της γής ποτέ δεν ήταν σταθερό και οι αυξομειώσεις αυτού είναι συνεχείς. Επιπλέον κάτι που δεν σας λένε είναι ότι η ισχύς αυτή έχει μειωθεί ξανά και σε πολύ χαμηλότερα επιπεδα ενώ σήμερα βρίσκεται σε υψηλά επίπεδα σε σχέση με το μέσο όρο των τελευταίων 750000 ετών (χρόνος από την τελυταία αναστροφή της πολικότητας). Άρα ουδεμία σύνδεση δεν μπορεί να αποδοθεί στα δύο φαινόμενα δηλαδή η μείωση της έντασης του μαγνητικού πεδίου δεν ειναι σε καμία περίπτωση προμύνημα της αναστροφής της πολικότητάς του. Επίσης θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι δεν βρήκα πουθενά καμία αναφορά σε καθηγητή με το όνομα Prof. Bannerjee στο Νιου Μέξικο παρά σε ιστοσελίδες που ασχολούνται με καταστροφολογία και παραποίηση δεδομένων με σκοπό την εξαπάτηση του κοινού σε όφελος της κερδοσκοπίας κάποιων "έξυπνων". Ο καθήγητής με αυτό το όνομα είναι μοριακός βιολόγος στο Λος Άντζελες και ουδεμία σχέση έχει με την έρευνα στο γεοφυσική.
Απάντηση με παράθεση
  #556  
Παλιά 12-08-11, 12:47
sceptic Ο χρήστης sceptic δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-08-2011
Περιοχή: Λονδίνο
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

To παρακάτω είναι ένα τρανό παράδειγμα πως μία λέξη που ακούγεται επιστημονική μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς περιεχόμενο για να υποστηρίξει κάποιος αβάσιμες θεωρίες.

Δεν υπάρχει καμία αλλαγή στις παγκόσμιες συχνότητες συντονισμού και δεν αναφέρεται πουθενά σε καμία παρατήρηση ή έρευνα (τουλάχιστον από επιστημονικές πηγές). Ο λόγος είναι απλός διότι η φύση των συχνοτήτων συντονισμού Σουμαν καθορίζεται από τον χώρο μεταξύ τις επιφάνειας της γής και της ιονόσφαιρας και δεν υπάρχει περίπτωσει να αλλάξει. Ο αποκλειστικός παράγων είναι η διηλεκτρική χωρητικότητα του σφαιρικού πυκνωτή που δημιουργείτε μεταξύ της γής και της ιονόσφαιρας και δεν έχει καμία επίπτωση στην αντίληψη του χωροχρόνου από τον άνθρωπο. Τα συμπεράσματά σας παρακάτω έχουν τη λογική "Η γάτα έχει ουρά, το ψάρι έχει ουρά άρα η γάτα είναι ψάρι"

Αν έχει κάποιος επίσημα references σε επιστημονικές δημοσιεύσεις όπου αναφέρεται τουλάχιστον μεταβολή των συχνοτήτων συντονισμού Σούμαν θα σας παρακαλούσα να μου τα αναφέρεται.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jammin Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια χαρά και από μένα.
Είμαι νέο μέλος εδώ. Παρακολούθησα το θέμα και νομίζω πως αυτό που έχει περισσότερο ζουμί είναι κάτι που είχε ποστάρει ο ANNUNAKI πριν μερικές σελίδες και το περάσατε στο ντούκου. Επειδή και μένα μαρέσει να τα ψάχνω αυτά, σε παλιότερα ψαξίματα που είχα κάνει στο ίδιο είχα καταλήξει.
Το να αποδείξουμε ότι υπάρχουν εξωγήινοι είναι αναμφίβολα πολύ πιο δύσκολο από το να παραδεχθούμε τα όσα αναφέρονται σχετικά με το συντονισμό του Σούμαν. Δεν απορρίπτω τους εξωγήινους. Απλά η πτυχή του συντονισμού Σούμαν είναι επιστημονικά τεκμηριωμένη, επεξηγεί το νόημα του ημερολογίου των Μάγια, και οι αλλαγές σε αυτή θα έχουν αντίκτυπο σε όλους μας. Το 2012 έχει και άλλες πτυχές. Για την ώρα αξίζει να ασχοληθούμε με αυτή και να την κατανοήσουμε.




http://www.klik.gr/magazine/09/%CF%8...CE%B7%CE%B6sec

http://www.nexushellas.gr/index.php?...=305&Itemid=51

Αποσπάσματα από τα λινκ

Η καρδιά της Γης ανεβάζει σφυγμό. Ειναι κάτι το φυσιολογικό, ενα κυκλικό φαινόμενο κοσμικών αλλεπιδράσεων, η εχουμε "παρεμβάλλει" τις λεπτές ηλεκτρομαγνητικές ισορροπίες της με αλόγιστες μεγα-εκπομπές ELF (ηλεκτρομαγνητικό κυμα χαμηλότατης συχνότητας) τύπου HAARP? Τι προβλέπεται οταν ο σφυγμός φτασει στα 13ΗΖ?

Η συχνότητα του γήινου μαγνητικού συντονισμού, ή "ο κτύπος της καρδιάς" (αποκαλούμενος συντονισμος Schumann (Schumann Resonance , ή SR) αυξάνεται εντυπωσιακά. Αν και ποικίλλει μεταξύ των γεωγραφικών περιοχών, για δεκαετίες η γενική μέτρηση ήταν 7,8 κύκλοι ανά δευτερόλεπτο. Μεχρι προτινος η συχνότητα αυτη θεωρειτο σταθερή, και οι παγκόσμιες στρατιωτικές επικοινωνίες των υπερδυνάμεων αναπτύχθηκαν σε αυτήν την συχνότητα. (ELF/VLF milι_com_sys). Οι πρόσφατες εκθέσεις των μετρήσεων επιβεβαιώνουν οτι υπάρχει αυξηση της συχνότητας πάνω από 11 κύκλους ανά δευτερόλεπτο, και την συνεχιζόμενη κλιμάκωση.

Γεωφυσική Κατάσταση : Το γήινο μαγνητικό πεδίο ελλατώνεται

Ενώ το ποσοστό του γήινου "σφυγμού" αφ' ενος αυξάνεται, η ισχύς των μαγνητικών πεδίων της γης μειώνεται. Σύμφωνα με τον καθηγητή Bannerjee του πανεπιστημίου του New Mexico, το πεδιο της έχει χάσει μέχρι την μισή έντασή του τα τελευταία 4.000 χρόνια.Και επειδή ένας πρόδρομος των μαγνητικών πολικών αντιστροφών είναι η αυξομείωση ισχύος αυτών των μαγνητικών πεδίων, ο καθ. Bannerjee θεωρεί ότι μια άλλη αντιστροφή είναι αναμενομενη. Ο Gregg Braden, θεωρει ότι επειδή αυτές οι κυκλικές μετατοπίσεις συνδέονται με τις αντιστροφές, το γήινο γεωλογικό αρχείο που δείχνει τις μαγνητικές αντιστροφές χαρακτηρίζει επίσης τις προηγούμενες αυξομειώσεις ισχύος στην ιστορία. Και, μέσα στο τεράστιο χρονικό διάστημα που καλύπτουν τα γεωλογικα αρχεία , εξετάζονται αρκετες τέτοιες αναστροφές.



.. Όσα έλεγε ο καθηγητής, το 2009, σχετικά με μαγνητική αναστροφή τα βλέπουμε μπροστά μας τώρα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά δεν βγήκαν και είπαν ότι εξαιτίας όσων έγιναν στην Ιαπωνία, μετατοπίστηκε ο άξονας της γης και θα προκληθεί μαγνητική αναστροφή;Μα αυτό το ξέρουμε εδώ και χρόνια. Και δεν έχει καμία σχέση με το τι συνέβη στην Ιαπωνία, που κάλλιστα θα μπορούσε να θεωρηθεί υπεύθυνο το ΗΑΑRP.
Δηλαδή κάτι το οποίο προβλέπεται από τους φυσικούς νόμους να γίνει,και έχει εξακριβωθεί και επιστημονικά, έρχονται και μας το παρουσιάζουν σαν συνέπεια ενός γεγονότος που κάλλιστα θα μπορούσαν να έχουν προκαλέσει αυτοί.
Απάντηση με παράθεση
  #557  
Παλιά 13-08-11, 10:35
michelle Ο χρήστης michelle δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 3
Smile

Αγαπητέ ereuniti

Eπειδή και εγώ έχω την ίδια άποψη με σένα (ΓΝΩΣΗ) , θα ήθελα να προσθέσω ότι εδώ και 25 χρόνια ,όλο το 24ωρο,αν κοιτάξει κανείς τον ουρανό θα δεί κάτι παράξενα σύνεφα- που κάθε άλλο από σύνεφα είναι- που καλύπτουν όλο τον ουρανό.
Τα σύνεφα αυτά υπάρχουν όλο τον χρόνο, εκτός από την εποχή που τα σχολεία κλείνουν για τις θερινές διακοπές.Ιούλιο-Αύγουστο και μερικές ημέρες του Σεπτεμβρίου.
Θέλουν με αυτό τον τρόπο να μειώσουν΄,όπως πολύ καλά λές και εσύ, τον πληθυσμό της γής. Τα σύνεφα αυτά όπως ξέρεις περιέχουν-εκτός από μικρο-ιούς- και βαρέα μέταλα τα οποία εισέρχονται με την αναπνοή στους πνεύμονες και προκαλούν αργά αλλά σταθερά τον θάνατο.
Επίσης περιέχουν και ουσίες ικανές να αλλάζουν το σκεπτικό των ανθρώπων ώστε να γίνουμε όλοι ρομποτάκια που τρέχουμε χωρίς να σκεφτομαστε τίποτε. Δεν σου κάνει εντύπωση ότι με όλα αυτά που συμβαίνουνε γύρω μας, στον κόσμο, στην Ελλάδα, δεν αντιδράμε και σκύβουμε το κεφάλι?
Προσωπικά δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό που γνωρίζω τι συμβαίνει. Πολλές φορές σκέπτομαι ότι θα ήταν καλύτερα να μην ξέρω τίποτα . Θα ήμουν πιό ήσυχη.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι. Μπορείς να μου πείς που μπορώ να βρώ την εικόνα με το μνημείο που γράφει τις καινούργιες εντολές ? Ευχαρισώ


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ereunitis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφηστε το 2012, τους Μαγια και το Hollywood...Εχω διαβασει αρκετα αρθρα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο δυσκολο για τους περισσοτερους να καταλαβουνε τι θα συμβει...Ο ΚΑΝΟΝΑΣ είναι ένας...ΜΑΘΕΤΕ πως λειτουργουν αυτοι και οι υπηρεσίες τους. Οτι θα μας συμβει μας το περνανε παραλληλα στο υποσυνειδητο. Κυκλοφορησε νεος ιος, αλλα με την κριση τον ξεχασανε τα δελτια μαζικης επιρροης..αληθεια ο προηγουμενος τι εγινε; τον εφαγε η κριση; ο νεος ιος λεγεται Ιος του Νειλου και μοιραζουνε φυλλαδια στα νοσοκομεια...Δεν σας κανει εντυπωση πως τα τελευταια 5-10 χρονια καθε χρονο βομβαρδιζόμαστε από αερο-ιους; Θα επιχειρησουνε να εξοντωσουνε το 90+% του πλανητη με εναν υπερ-ιο. Να σας πω ότι ήδη έχουνε παραγει είδος καρκινου που κολλαει με ενα απλο αγγιγμα σε ζωο σε απονωμενο νησι...Το οτι θελουνε να εξαφανισουνε το 90% για να διοικουνε πιο ευκολα το εχουνε κανει και μνημειο...οσοι ειναι ψαγμενοι το ξερουνε...αυτα τα λιγα...
Απάντηση με παράθεση
  #558  
Παλιά 13-08-11, 13:10
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από michelle Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ ereuniti

Eπειδή και εγώ έχω την ίδια άποψη με σένα (ΓΝΩΣΗ) , θα ήθελα να προσθέσω ότι εδώ και 25 χρόνια ,όλο το 24ωρο,αν κοιτάξει κανείς τον ουρανό θα δεί κάτι παράξενα σύνεφα- που κάθε άλλο από σύνεφα είναι- που καλύπτουν όλο τον ουρανό.
Τα σύνεφα αυτά υπάρχουν όλο τον χρόνο, εκτός από την εποχή που τα σχολεία κλείνουν για τις θερινές διακοπές.Ιούλιο-Αύγουστο και μερικές ημέρες του Σεπτεμβρίου.
Θέλουν με αυτό τον τρόπο να μειώσουν΄,όπως πολύ καλά λές και εσύ, τον πληθυσμό της γής. Τα σύνεφα αυτά όπως ξέρεις περιέχουν-εκτός από μικρο-ιούς- και βαρέα μέταλα τα οποία εισέρχονται με την αναπνοή στους πνεύμονες και προκαλούν αργά αλλά σταθερά τον θάνατο.
Επίσης περιέχουν και ουσίες ικανές να αλλάζουν το σκεπτικό των ανθρώπων ώστε να γίνουμε όλοι ρομποτάκια που τρέχουμε χωρίς να σκεφτομαστε τίποτε. Δεν σου κάνει εντύπωση ότι με όλα αυτά που συμβαίνουνε γύρω μας, στον κόσμο, στην Ελλάδα, δεν αντιδράμε και σκύβουμε το κεφάλι?
Προσωπικά δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό που γνωρίζω τι συμβαίνει. Πολλές φορές σκέπτομαι ότι θα ήταν καλύτερα να μην ξέρω τίποτα . Θα ήμουν πιό ήσυχη.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι. Μπορείς να μου πείς που μπορώ να βρώ την εικόνα με το μνημείο που γράφει τις καινούργιες εντολές ? Ευχαρισώ
Δεν ξέρω για το μνημείο όμως ξέρω για το codex alimentaris κοινώς κώδικας διατροφής όπου μπορείς να το ψάξεις μέσω ίντερνετ και αναφέρεται όντως στον έλεγχο του πλυθησμού της γης.Η λεγόμενη ελίτ των δυνατών μας θεωρεί κατώτερους κι από μυρμήγκια για αυτό θέλουν να μας εξαφανίσουν με διάφορους τρόπους έλεγχο των γεννήσεων,στειρότητα τελευταία ειπώθηκε ότι θα απαγορεύσει η ευρωπαική ένωση και την οικιακή καλλιέργεια.Κάπου οδηγούν όλα αυτά ας μην αναφέρω τους αεροψεκασμούς.
Είναι τυχαίο που φτιάχνουν καταφύγια σε όλο το κόσμο αλλά για ένα πολύ μικρό ποσοστό του πλυθησμού.Στη Νορβηγία το καταφύγιο φτιάχτηκε σε χρόνο ρεκόρ και με αυτονομία δε ξέρω πόσων χρόνων γεννήτριες φωτισμό κάτω απο τη γη, τρόφιμα.
Ζούμε σε περίεργες εποχές αυτό είναι το μόνο σίγουρο,για το μέλλον είδωμεν.
__________________
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Απάντηση με παράθεση
  #559  
Παλιά 17-08-11, 17:52
Donnie_Darko Ο χρήστης Donnie_Darko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Εγώ όμως βλέπω ακόμα τον πληθυσμό της γης να αυξάνεται και όχι το αντίθετο.

Για το καταφύγιο στην Νορβηγία έχεις κάποια πηγή να το δούμε και εμείς ;
__________________
ANOTHER LEGENDARY THREAD !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Donnie_Darko : 17-08-11 στις 17:53
Απάντηση με παράθεση
  #560  
Παλιά 17-08-11, 19:28
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Donnie_Darko Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ όμως βλέπω ακόμα τον πληθυσμό της γης να αυξάνεται και όχι το αντίθετο.

Για το καταφύγιο στην Νορβηγία έχεις κάποια πηγή να το δούμε και εμείς ;
Εννοείται όταν πλησιάζουμε τα 7 δις αισίως τον Οκτώβρη ότι θα πολλαπλασιαζόμαστε, με περισσότερες γεννήσεις στις αναπτυσόμενες χώρες αυτό όμως δε σημαίνει ότι κάποιοι δεν ανησυχούν για τους πόρους που εξαφανίζονται παγκόσμια από τον υπερπληθυσμό.
Ο κώδικας διατροφής όμως υπάρχει απο το πόλεμο και μετά σαν σχέδιο είναι παλιά υπόθεση και μάλιστα λεγόταν ότι ήταν μεγάλα ονόματα αναμεμειγμένα.Θα ψάξω να τα βρω αυτά όπως και για το καταφύγιο γιατί τα είχα πάρει παλιότερα σε mail.Είχα πάρει και φωτό για το καταφύγιο.
__________________
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.