Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-10-07, 10:14
scarabwitch Ο χρήστης scarabwitch δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2007
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Αναδρομή σε προηγούμενες ζωές

Έπεσε στα χέρια μου ένα βιβλίο που σου δείχνει τρόπους πως να κάνεις αναδρομή σε προηγούμενες ζωές ...Ισχύει αυτό δηλαδή να μπορείς μόνος σου να "ταξιδέψεις"? Δεν πρέπει να υπάρχει κάποιος έμπειρος πάνω στο θέμα για να σε καθοδηγήσει?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-10-07, 11:10
Y1annis Ο χρήστης Y1annis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2007
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή

Λίγο επικίνδυνο μου κάνει να προσπαθήσει κάποιος κάτι τέτοιο μόνος του!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-10-07, 13:33
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από scarabwitch
Έπεσε στα χέρια μου ένα βιβλίο που σου δείχνει τρόπους πως να κάνεις αναδρομή σε προηγούμενες ζωές ...Ισχύει αυτό δηλαδή να μπορείς μόνος σου να "ταξιδέψεις"? Δεν πρέπει να υπάρχει κάποιος έμπειρος πάνω στο θέμα για να σε καθοδηγήσει?
Φίλε μου θα σε παρακαλούσα να γίνεις πιο συγκεκριμμένος σχετικά με αυτό που θέλεις να συζητήσουμε στην κοινότητα.
Ποιο είναι αυτό το βιβλίο; (συγγραφέας και τίτλος)

Θα συμφωνήσω αρχικά με το Γιάννη που λέει ότι είναι επικινδυνο να προσπαθήσει μόνος του κανείς, αν και μου φαίνεται και απίθανο να πετύχει ο οποιοσδήποτε μία τέτοια "εσωτερική" κατάσταση

Να ενημερώσω κιόλας πως το θέμα μεταφέρθηκε σε αυτή την κατηγορία, από την "εσωτερική αναζήτηση...." που τοποθετήθηκε αρχικά
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-10-07, 17:25
Candela Ο χρήστης Candela δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2007
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

Ελατε να ταξιδεψουμε μαζι τοτε!

σορρυ... σοβαρα τωρα

Απ'οτι εχω ψαξει και διαβασει, εμαθα οτι τετοια "ταξιδια" μπορεις να κανεις μονο με τη βοηθεια της υπνωσης (δλδ δε μπορεις να το κανεις μονος σου). Ομως (δικη μου αποψη) -και μονος σου μπορεις αλλα...δεν αξιζει , πχ αν "μπεις" σε trance, δλδ το σωμα σου να "ζει" αλλα "το νου σου" να λειπει, ποιος θα σε βγαλει απο'κει μετα αν θα'σαι μονος σου;; Γιατι απ'οτι βρηκα η υπνωση αυτη (για τις προηγουμενες ζωες) δεν ειναι απλη υπνωση οταν κοιμασαι και βλεπεις ονειρα η κανεις θεραπεια πρωσπαθοντας να θυμηθεις καποια γεγονοτα αλλα ειναι μια πολυ βαθεια "απαρνηση" απο την σημερινη σου πορεια της ζωης οποτε think

Αλλα συμφωνω με τον tsilof, πες μας για το τι βιβλιο ειναι αυτο, για να εισαι πιο σαφης.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-10-07, 21:01
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Αν καταφέρεις να το κάνεις μόνος σου φίλε μου πες μου κι εμένα τον τρόπο.. εγω προσωπικά και με καθοδήγηση και δεν τα κατάφερα...
δεν είναι τόσο εύκολο όσο λένε μερικοί...ή τόχεις ή δεν τόχεις... όσο για την επικινδυνότητα έχει να κάνει με το κατά πόσο είναι άρρωστο το μυαλό σου κατά την γνώμη μου... αν κάποιος μπορεί απο μόνος του να μπαίνει σε αυτήν την διαδικασία είναι και έτοιμος συνήθως να αντιμετωπίσει τις καταστάσεις που θα αντιμετωπίσει...
Φιλικά...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 20-10-07 στις 21:03
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-10-07, 21:17
Candela Ο χρήστης Candela δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2007
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

Μα που χαθηκε ο συγγραφεας του θεματος;;;!!! (μαλλον εχει φυγει "ταξιδι") Αστειευομαι!!!!

οκ τωρα σοβαρα!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
όσο για την επικινδυνότητα έχει να κάνει με το κατά πόσο είναι άρρωστο το μυαλό σου κατά την γνώμη μου...
Φιλε Απεριττος δεν πολυ καταλαβα τι εννωεις; Μπορεις να εξηγησεις παρακαλω;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Candela : 20-10-07 στις 21:23
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-11-07, 03:47
Το avatar του χρήστη dj_ddl
dj_ddl Ο χρήστης dj_ddl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

καλο μου ακουγεται αλλα θα συμφωνησω οτι ειναι καπως επικυνδινο
__________________
WWW.TO4ARI.GR
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-11-07, 12:41
Το avatar του χρήστη SecretAngel
SecretAngel Ο χρήστης SecretAngel δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Περιοχή: ''Στον κόσμο μου''
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Προσπαθω να θυμηθω.. που διαβασα για μια ''αναδρομη'' που πραγματοποιηθηκε σε μια γυναικα και μαλιστα μπροστα στις καμερες! Οντως μεσω υπνωτισμου, η συγκεκριμενη κυρια καταφερε να ταξιδεψει σε μια προηγουμενη ζωη εκατονταδες χρονια πριν, μιλωντας απταιστα και μια διαφορετικη γλωσσα και περιγραφοντας με καθε λεπτομερεια πως ζουσε, ονοματα κ.λ.π.....αλλα επειδη δεν ειμαι συγκεκριμενη θα εστιασω μονο σε αυτο που μου εκανε εντυπωση και θεωρησα αρκετα επικινδυνο τελικα..
Η γυναικα αυτη στην συγκεκριμενη προηγουμενη ζωη επασχε απο μια αρρωστια, που την ειχε καθηλωμενη στο κρεββατι..ετοιμοθανατη!! Και το θεμα ποιο ειναι;; ...οτι πεθαινε την συγκεκριμενη στιγμη που γινοταν και ο υπνωτισμος..με συνεπεια ο υπνωτιστης, να καταβαλλει τεραστια προσπαθεια να την κρατησει στην ζωη..του σημερα!! Ηγυναικα..εχανε το χρωμα της σιγα σιγα...ελεγε οτι ''εφευγε'' οι παλμοι της επεσαν δραματικα και μαλιστα μπροστα στα ματια ολων των παρευρισκομενων και θεατων προφανως!! Αχ...δεν εχω κανει και την καλυτερη περιγραφη, γιατι δεν θυμαμαι ακριβως..που, ποιος και ποτε! Απλα το αναφερω, γιατι μετα απο αυτο θεωρηθηκαν ακρως επικινδυνες οι αναδρομες σε προηγουμενες ζωες. Θα το ψαξω λιγο ακομη για να βρω ονοματα και που συνεβη το συγκεκριμενο περιστατικο..
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-11-07, 16:08
Το avatar του χρήστη Ophelia
Ophelia Ο χρήστης Ophelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-11-2006
Περιοχή: Milky Way
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Yπάρχει και η βαθειά χαλάρωση για όσους δεν θέλουν (ή δεν μπορούν) να υπνωτιστούν. Μπορείς να 'ταξιδέψεις' σε προηγούμενες ζωές και να δεις και να θυμηθείς γεγονότα πολύ καθαρά και ταυτόχρονα να έχεις και την αίσθηση του που βρίσκεσαι σε αυτή τη ζωη. Είναι σίγουρα λιγότερο επικύνδινο αλλά χρειάζεται πολύ βαθειά χαλάρωση...κάτι που είναι συνήθως δύσκολο να πετύχουν άτομα που είναι απο τη φύση τους λίγο πιο νευρικά και κινητικά...
__________________
Τhe sun changes everything...ab tu jaag musafir pyaaray...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-02-08, 02:39
Το avatar του χρήστη Sly8erin
Sly8erin Ο χρήστης Sly8erin δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ophelia
Yπάρχει και η βαθειά χαλάρωση για όσους δεν θέλουν (ή δεν μπορούν) να υπνωτιστούν. Μπορείς να 'ταξιδέψεις' σε προηγούμενες ζωές και να δεις και να θυμηθείς γεγονότα πολύ καθαρά και ταυτόχρονα να έχεις και την αίσθηση του που βρίσκεσαι σε αυτή τη ζωη. Είναι σίγουρα λιγότερο επικύνδινο αλλά χρειάζεται πολύ βαθειά χαλάρωση...κάτι που είναι συνήθως δύσκολο να πετύχουν άτομα που είναι απο τη φύση τους λίγο πιο νευρικά και κινητικά...
Και πως επιτυγχάνεται αυτή η χαλάρωση στα άτομα αυτά; Και αφού γίνει αυτό μετά τη διαδικασία πρέπει να ακολουθήσεις;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.