Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η κοινότητα του Μεταφυσικού > Στέκι αναζήτησης

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 06-08-08, 16:35
Το avatar του χρήστη henriksmir
henriksmir Ο χρήστης henriksmir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2007
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Υπέροχο το σκίτσο του φάρου! Περιμένω επιβεβαιώσεις και από άλλους παρακαλώ!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 06-08-08, 17:43
Το avatar του χρήστη ENDLESS JOURNEY
ENDLESS JOURNEY Ο χρήστης ENDLESS JOURNEY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 96
Προεπιλογή

Αν και βρίσκομαι διακοπές, βρήκα χρόνο και ένα ιντερνετ καφε και είδα τις πανέμορφες φωτογραφίες σας !
Καταπληκτικές οι φωτογραφίες σας και ακόμα πιο καταπληκτική η παρέα σας
Διάβασα την πρόταση για τα σκίτσα , και μιας και σκιτσάρω αρκετά καλά , θα ήταν ενδιαφέρουσα ιδέα να ανοίξει κάποια ενότητα.
Προς παρόν είμαι συγκινημένη, γιατί ανακάλυψα οτι τα σκίτσα που σχεδίασα πριν απο τέσσερα χρόνια , ένα απο τα οποία είναι και το εξώφυλλο του βιβλίου μου ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα , και μάλιστα (ιδού τα μυστήρια και ανεξήγητα..... ) χωρίς να εχω ποτέ επισκεφτεί την περιοχή που σχεδίασα παρά μόνο για πρώτη φορά χθες .....
Περισσότερες λεπτομέρειες προσεχώς ....
__________________
προσωπική ιστοσελίδα : http://www.academyofinnerlight.net
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 06-08-08, 19:01
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από henriksmir
Υπέροχο το σκίτσο του φάρου! Περιμένω επιβεβαιώσεις και από άλλους παρακαλώ!
Πολυ ωραιο το σκιτσο οντως !
αλλα προσπαθησε και συ ως ενεργο μελος και φιλος του στεκιου να μη κανεις τετοια τυπου τσατ ποστ
για να δινεις το καλο παραδειγμα στους υπολοιπους που το κανουν ωστε να μη τους βαζουν γκαζια οι συντονιστες !

...γιατι εδω μεσα πρεπει ο καθενας να προσεχει ολους τους υπολοιπους και οχι μονο τους φιλους του

οσο για τα σκιτσα υπαρχει ηδη η fantasy gate ....


φιλικα

@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 07-08-08, 04:22
Το avatar του χρήστη henriksmir
henriksmir Ο χρήστης henriksmir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2007
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Έχεις απόλυτο δίκιο Lux. Λάθος μου, άσε που δημιουργούνται έτσι εντυπώσεις "καβαλημένων καλαμιών" όπως έχεις πολύ σωστά επισημάνει σε άλλες περιπτώσεις στο παρελθον! Ανακαλώ επομένως και ζητώ συγγνώμη από όλο το φόρουμ. Με σένα όμως τι θα γίνει; Θα έρθεις καμιά φορά σε κάποια από τις εξορμήσεις ή τις συναντήσεις μας για να γνωριστούμε και από κοντα; Με τις γνώσεις που διαθέτεις εξάλλου και με όλα αυτά τα όμορφα που θα σίγουρα θα 'εχεις να μας πεις, είναι σίγουρο ότι θα περάσουμε όλοι πολύ καλά και με σένα μαζί, ακόμα καλύτερα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη henriksmir : 07-08-08 στις 04:24
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-08-08, 18:01
Το avatar του χρήστη ΔΗΜΗΤΡΗΣ 53
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 53 Ο χρήστης ΔΗΜΗΤΡΗΣ 53 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-02-2008
Περιοχή: ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Αγαπητοί φίλοι του στεκιού καλό σας απόγευμα.
Πραγματικά λυπάμαι που αν και ήμουν στο Λουτράκι την Κυριακή δεν ακολούθησα την υπέροχη παρέα στην περιπλάνηση στα Γεράνεια ή έστω στις απογευματινές σπονδές στο μαιστράλι.
Η πρώτη σας στάση ήταν στη μονή του Οσίου Παταπίου.
Θα σας διηγηθώ λοιπόν μια ιστορία που την κατατάσει ο καθένας όπου θέλει.
Δεν ξέρω αν ειναι καταγεγραμμένη στο ιστορικό της μονής.Εγώ την ξέρω από
διηγήσεις των γονιών μου.
Είμαι απο το Λουτράκι και εκεί πέρασα τα παιδικά μου χρόνια.
Το πατρικό σπίτι της μητέρας μου ήταν στο κέντρο της πόλης χτισμένο από πέτρα σε σχήμα Π γύρω απο ένα υπέροχο κήπο με λουλούδια και δένδρα.(η λαίλαπα της αντιπαροχής το μετέτρεψε σε πολυκατοικία την δεκαετία του 70).
Κάθε καλοκαίρι μερικά από τα δωμάτια ενοικιάζοντο σε παραθεριστές,τους ίδιους κάθε χρόνο,που πραγματικά τους νοιώθαμε μέλη πια της οικογένειας.
Από τούς μονίμους καλοκαιρινούς...πελάτες ήταν και ένας ιερέας με την παπαδιά του που ερχόντουσαν γιά τα ιαματικά τους λουτρά για πολλά χρόνια.
Αν θυμάμαι καλά από τις διηγήσεις πρέπει να ιερουργούσε στον Αγιο Σώστη στη Συγγρού. Κάθε φορά δεν παρέλειπαν το προσκύνημα στο λείψανο του Οσίου με περισσή ευλάβεια.
Το περιστατικό πρέπει να συνέβει μεταξύ του 50 με 52.
Το καλοκαίρι αυτό στο μοναστήρι για το τακτικό προσκύνημα δεν ανέβηκε η παπαδιά χτυπημένη από τον καρκίνο (δεν θυμάμαι που) ανήμπορη για τόση πεζοπορία.-τότε το ανέβασμα γινόταν με τα πόδια από μονοπάτι από το οποίο ανέβηκα μία φορά τον Δεκέμβριο του 68-
Με την επιστροφή τους στην Αθήνα η παπαδιά νοσηλεύτηκε στον Ευαγγελισμό
όπου και επρόκειτο να εγχειριστεί.
Την ημέρα της επεμβάσεως η παπαδιά είπε στον παπά πώς είναι καλά και δεν επιθυμεί να χειρουργηθεί. Το προηγούμενο βραδυ του είπε ,την επισκέφθηκε ένας καλόγηρος, ήταν βέβαιη πως ήταν ο Οσιος, και της είπε να φύγει και να πάει σπίτι της.
Οι εξετάσεις που ακολούθησαν απέδειξαν ότι δεν υπήρχε πλέον ίχνος από τον καρκινικό όγκο.
Οι άνθρωποι αυτοί συνέχισαν για μερικά ακόμη χρόνια να είναι στην καλοκαιρινή συντροφιά της αυλής.

Αγαπητοί φίλοι ερμηνεύστε το όπως θέλετε.
__________________
ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΘΑ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ (ΑΝΝΙΒΑΣ)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.