Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: CHIP στο σώμα!!!
ΝΑΙ 14 12,39%
ΟΧΙ 99 87,61%
Ψήφισαν: 113. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 03-10-08, 18:44
ariadne Ο χρήστης ariadne δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

όχι και πάλι όχι, δεν είμαι ζώο να με μαρκάρουν, αλλά ένας συνειδητός άνθρωπος, εδώ ούτε σε ζώο θα δεχόμουν το τσιπ απο σεβασμό στην ίδια τη ζωή.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-10-08, 18:55
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ariadne
όχι και πάλι όχι, δεν είμαι ζώο να με μαρκάρουν, αλλά ένας συνειδητός άνθρωπος, εδώ ούτε σε ζώο θα δεχόμουν το τσιπ απο σεβασμό στην ίδια τη ζωή.

κι όμως πάρα πολλοί έχουν ήδη τοποθετήσει chip στα σκυλιά τους, και να φανταστείς οτι είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ δια νόμου..
βέβαια πρώτα στα ζώα και μετά.........

όμως επειδή είδα οτι κάποιος έχει ήδη ψηφίσει ''ναι'' να ανέπτυσσε τούς λόγους, αν, αυτό γίνεται..
ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-10-08, 22:13
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Έχουμε μιλήσει και παλιότερα για αυτό το θέμα αλλά σε άλλα τόπικ, νομίζω στις κάμερες ή κάποιο παρόμοιο, καλό είναι λοιπόν που το άνοιξες Ευρύνοε.
Στο μόνο που θα σου έκανα καλοπροαίρετη παρατήρηση είναι ότι σε ένα τέτοιο θέμα ίσως θα έπρεπε να βάλεις ανοικτή δημοσκόπηση και να φαίνεται ποιος έχει ψηφίσει τι…
Τώρα για το θέμα πρέπει να σου πω ότι η όλη κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη… Δυστυχώς όλα αυτά που γράφεις θα είναι μια πραγματικότητα… Το καθεστώς θα μπορεί να ξέρει που είσαι, τι κάνεις, τι λεφτά έχεις, τι αγοράζεις, με ποιόν συναντιέσαι, ίσως να μπορούν να σε ακούσουν κιόλας όπως γίνεται τώρα εαν κάποιος επιθυμεί με τα κινητά ακόμα και όταν είναι κλειστά…
Μήπως θα μπορούσαν να σε σκοτώσουν μέσω αυτού; Αλλά γιατί να σε σκοτώσουν νεκρός δεν προσφέρεις τίποτα…
Μήπως θα μπορούσαν μάλιστα σε μια άλλη λειτουργία του MK ULTRA και του Mind Control να μπορούν με ελεγχόμενα ηλεκτρικά σήματα να καθορίζουν π.χ. συναισθήματα… σκέψεις… να επηρεάζουν αποφάσεις ; Να μπορούν να ελέγξουν τα πλήθη?


Σενάρια επιστημονικής φαντασίας θα μου πείτε…
Αλλά αλήθεια ποια σενάρια επιστημονικής φαντασίας της δεκαετίας του 50, 60, 70, 80 δεν είναι τώρα μια πραγματικότητα;


...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 03-10-08 στις 22:16
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-10-08, 23:03
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

η αλήθεια είναι οτι δεν ήθελα να φέρω στην επιφάνεια όλα αυτά για να μην επηρεαστεί το ''εκλογικό σώμα'' της δημοσκόπησης φίλτατε..

βέβαια, τώρα που με ''πρόλαβες'' μπορώ να πώ ακριβώς αυτό..

το ΚΑΤΙ που θα περιέχει το ''θαυματουργό'' chip είναι ακριβώς αυτό..

πλήρης έλεγχος, καθοδήγηση συναισθημάτων, ακόμη και θάνατος..

δεν έχεις πλέον ανάγκη στρατού, αφού τον έχεις εμφυτεύσει μέσα στον καθένα και ότι ώρα θέλεις εκτελείς απλά στέλνοντας ένα σήμα (ραδιοκύμα..

απόλυτη υποταγή άνευ όρων..

μάλλον είναι μονόδρομος η απόφαση λοιπόν φίλοι μου, (προσωπική μου άποψη)..

φορώντας το, υπογράφεις το τέλος της ανθρώπινης υπόστασης σου, και επιτρέπεις τον ''χειρισμό σου'' απο άλλους..

εδώ, γι αυτό δεν έγραφα πια τα ήδη γραμμένα απο άλλα μέλη του forum..

εδώ τίθεται το ερώτημα απαιτητικότατο... οι άλλοι.. αυτοί που δεν θα δεχτούν τέτοιο ''μαρκάρισμα'', τι θα απογίνουν;

και πώς θα επιβιώσουν;

αναγκαστικά θα δημιουργηθούν κάποιοι πυρήνες ''επαναστατών'' που θα αναγκάζονται να κλέβουν για να ζήσουν και γενικότερα να ζούν παραβατικά..

θα κυνηγηθούν και αν είναι πολλοί, (πάρα πολλοί), τότε ίσως καταφέρουν κάτι..

επιστημονική φαντασία;
να θυμάστε μόνο τούτο.. η φαντασία του σήμερα είναι η πραγματικότητα του αύριο.

αυτά για την ώρα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-10-08, 23:22
Το avatar του χρήστη SYD
SYD Ο χρήστης SYD δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-09-2008
Περιοχή: samos island - Yunanistan
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Κι εδώ τίθεται το ερώτημα:

Μπορείς να ζήσεις χωρίς όλες αυτές τις ψευτο-ανέσεις που θα σου παρέχει η εμφύτευση;

Μπορείς να ζήσεις χωρίς όχημα, χωρίς TV, χωρίς internet, χωρίς δουλειά, χωρίς σπίτι, χωρίς φίλους, χωρίς μέλλον;

Άλλο είναι να ψηφίζεις "όχι" μέσα από την ασφάλεια όλων αυτών των "ανέσεων" και κατασκευασμένων αναγκών, κι άλλο είναι να γνωρίζεις πως η άρνηση σου θα σου τα στερήσει........

Σκεφτείτε το . . .
__________________
το ταξίδι συνεχίζεται . . . .
http://s1.webstarts.com/samosfilms/
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-10-08, 23:24
Το avatar του χρήστη libero
libero Ο χρήστης libero δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-06-2008
Περιοχή: ...πολη
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Ψηφίζω όχι συμφωνώντας με τον agaliarep:

"Σίγουρα η κατάσταση που περιγράφεις και αναμένουμε θα είναι πολύ δύσκολη, αλλά πιστεύω ότι θα είναι και μεγάλο το ποσοστό που δεν θα θέλει, οπότε δεν θα είμαι μόνος."

"Η ελευθερία δεν είναι διαπραγματεύσιμη…"
Όπως λέει και η υπογραφή του...

Οι πρώτοι άνθρωποι με εμφυτευμένα chips είναι γεγονός...

Κάθε φορά που η συζήτηση φέρνει τα τσιπάκια, μου ‘ρχεται στο μυαλό η ταινία:
The Island Of Dr. Moreau με τον Βαλ Κίλμερ και τον Μαρλον Μπραντο (η τελευταία του ), αξίζει να την δείτε.
__________________
Ubi Dubium, Ibi Libertas
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-10-08, 23:38
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero
Ψηφίζω όχι συμφωνώντας με τον agaliarep:

"Σίγουρα η κατάσταση που περιγράφεις και αναμένουμε θα είναι πολύ δύσκολη, αλλά πιστεύω ότι θα είναι και μεγάλο το ποσοστό που δεν θα θέλει, οπότε δεν θα είμαι μόνος."

"Η ελευθερία δεν είναι διαπραγματεύσιμη…"
Όπως λέει και η υπογραφή του...

Οι πρώτοι άνθρωποι με εμφυτευμένα chips είναι γεγονός...

Κάθε φορά που η συζήτηση φέρνει τα τσιπάκια, μου ‘ρχεται στο μυαλό η ταινία:
The Island Of Dr. Moreau με τον Βαλ Κίλμερ και τον Μαρλον Μπραντο (η τελευταία του ), αξίζει να την δείτε.
φίλε libero με ένα πρόχειρο υπολογισμό, η ''εταιρία'' περιμένει στα επόμενα χρόνια ούτε λίγο ούτε πολύ 75 εκατομύρια πελάτες..

καλή αρχή..

φίλε SYD ελπίζω να μην είσαι και είμαι μόνος εκεί έξω..

που σημαίνει πως φίλους θα έχουμε, (συμπάσχοντες)..

όσο για τις ψεύτικες ανάγκες μην σκάς..

τώρα δεν μπορούμε χωρίς αυτές επειδή ο γείτονας έχει καλύτερο αμάξι καλύτερο σπίτι και λεφτά..

τότε όλων τα παιδιά που θα ζούνε στούς πυρήνες που αναφέρω ξυπόλυτα θα είναι και χωρίς αμάξι και internet..
άρα οχι ανταγωνισμός..

όσο για τούς άλλους... τους βολεμένους.. δεν πιστεύω να τους ζηλεύεις αυτούς;

αν δεν κάνεις τα χατίρια στα ''αφεντικά'' θα παθαίνεις οτι πάθαιναν στα ''λαυρεωτικά'' με την Γαλλική εταιρία..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-10-08, 23:51
Το avatar του χρήστη alkatar
alkatar Ο χρήστης alkatar δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-11-2007
Περιοχή: Ατική η μαγική γή
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Ώστε αυτό ήταν ε? Μάλιστα. Η αλήθεια είναι ότι είχα σκεφτεί περί θανάτου δηλαδή ότι ίσως περιέχει κάτι πχ. υπερβολική δόση ναρκωτικής ουσίας έτσι ώστε αν κάποιος τους σταθεί εμπόδιο.... άλλα δεν είχα φανταστεί κάτι τέτοιο..... τι να πω, δεν νομίζεται ότι αυτό δεν είναι ανθρώπινο, για εμένα τέτοιου είδους σκέψεις δεν έχουν προέλθει από άνθρωπο. ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ!!!
Φίλε Ευρύνοε και οι υπόλοιποι τι πιστεύετε πρέπει ο κόσμος να γνωρίζει περί τίνος πρόκειται ή όχι? Αν ναι γιατί δεν ακούμε τίποτα για αυτό? Γιατί ο κόσμος δεν δείχνει σημάδια ανησυχίας για αυτό το θέμα? Μήπως δεν ξέρουν? Τι στο καλό συμβαίνει? Πως γίνετε να γνωρίζουν και να μην κάνουν τίποτα?
__________________
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα

O alkatar

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alkatar : 03-10-08 στις 23:59
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-10-08, 00:03
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alkatar
Ώστε αυτό ήταν ε? Μάλιστα. Η αλήθεια είναι ότι είχα σκεφτεί περί θανάτου δηλαδή ότι ίσως περιέχει κάτι πχ. υπερβολικά δόση ναρκωτικής ουσίας έτσι ώστε αν κάποιος τους σταθεί εμπόδιο.... άλλα δεν είχα φανταστεί κάτι τέτοιο..... τι να πω, δεν νομίζεται ότι αυτό δεν είναι ανθρώπινο, για εμένα τέτοιου είδους σκέψεις δεν έχουν προέλθει από άνθρωπο. ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ!!!
Φίλε Ευρύνοε και οι υπόλοιποι τι πιστεύετε πρέπει ο κόσμος να γνωρίζει περί τίνος πρόκειται ή όχι? Αν ναι γιατί δεν ακούμε τίποτα για αυτό? Γιατί ο κόσμος δεν δείχνει σημάδια ανησυχίας για αυτό το θέμα? Μήπως δεν ξέρουν? Τι στο καλό συμβαίνει? Πως γίνετε να γνωρίζουν και να μην κάνουν τίποτα?

διάβασα πρίν χρόνια σε περιοδικό κινητής τηλεφωνίας οτι η επόμενη γενιά κινητών θα είναι εμφυτευμένη στο κεφάλι μας.. ναι, ναι.. στο κεφάλι μας..

ακουστικό στο αυτί, μικρόφωνο σαν σφράγισμα σε δόντι, φωνητικές (ασφαλώς) εντολές και ενέργεια;.. απο την γλυκόζη του αίματος..

άρα έχουν καλύψει και το θέμα τροφοδοσίας (μπαταρία)..

ποιός να μιλήσει αδελφέ μου;
και τι να πεί;
ποιοί ρωτάς αν τα ξέρουν;
αυτοί που τα σχεδίασαν; ή ο κοσμάκης που το μόνο του μέλημα είναι οι δόσεις που τρέχουν;
ποιός;

συγχωρείστε τον αποψινό βερμπαλισμό μου αλλά παρασύρθηκα..

καλή σας νύχτα.. αύριο πάλι..

φωνή λαού οργή θεού.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-10-08, 00:09
Το avatar του χρήστη Elfelia
Elfelia Ο χρήστης Elfelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

Πολυ ενδιαφερον το θεμα!!!

Απαντησα οχι αν και ειναι και αλλα θεματα που με παροτριναν να απαντησω ναι(οπως το παραδειγμα που μας εδωσε πολυ σωστα η φιλη Νηρηιδα).


Ο κοινονικος ρατσισμος ουτος ή αλλος ειναι πολυ μεγαλος στις μερες μας(αν αυτο γινει προερετικο)φανταστειτε πως θα φερονται πολυ ανθρωποι απεναντι σε αυτους που θα επιλεξουν να σημετεχουν????!!!!
__________________
Κοιτα μεσα σου...
θα δεις...
οτι δεν εισαι αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.