Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η κοινότητα του Μεταφυσικού > Άλλες ομάδες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-09-14, 11:19
I.M.E. Ο χρήστης I.M.E. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-09-2014
Περιοχή: -
Μηνύματα: 9
Post TO I.M.E. ZHTAEI ATOMA ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΡΕΥΝΕΣ

ΤΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΩΝ ΕΡΕΥΝΩΝ ΖΗΤΑΕΙ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝΕ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΡΕΥΝΩΝ.ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΑΤΟΜΑ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΓΝΩΣΗ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ,ΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ,ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΟΛΟΓΙΑ.
ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.ΣΤΕΙΛΤΕ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΕΔΩ ΣΤΟ ΙΝΒΟΧ ΜΟΥ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΘΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΑ ΛΥΣΕΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I.M.E. : 03-09-14 στις 11:20
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-09-14, 01:23
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Τι ακριβώς ειναι το ι.μ.ε.? μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες η κάποιο link?

Επίσης, απέφευγε τα κεφαλαια γράμματα.
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-09-14, 11:57
I.M.E. Ο χρήστης I.M.E. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-09-2014
Περιοχή: -
Μηνύματα: 9
Post Ι.Μ.Ε. (Ινστιτούτο Μεταφυσικών Ερευνών)

Είναι ομάδα ατόμων που ερευνάμε φαινόμενα μεταφυσικά.Δεν συναντιόμαστε ποτέ απο κόντα μιλάμε μόνο διαδυκτιακά.Ασχολούμαστε και με EVPs εγώ για την ακρίβεια είμαι στην επεξεργασία των ΕVPs.Σκοπός μας είναι να μελετήσουμε φαινόμενα σε κάθε πόλη.Σε κάθε πόλη να ένα άτομο δικό μας τουλάχιστον για έρευνα και συλλογή υλικού.
Μετέπειτα το υλικό ελέγχεται για εγκυρότητα από εμένα και μετά το στέλνω σε άτομα μορφώμενα με ειδικότητα ανάλογα της υποθέσεως.Στο τέλος μοιράζεται σε όλην την ομάδα με ανάλυσεις και εκδοχές.
Δεν έχουμε σελίδα στο ίντερνετ.Σκοπός μας είναι πρώτα να μαζέψουμε υλικό και μετέπειτα να το δημοσιοποιήσουμε.Θέλουμε να γίνει προσεγμένη δουλειά.

Θα ήθελες να συμετάσχεις ή τουλάχιστον να αφήσεις την αγγελία μου να την διαβάσει κόσμος;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-09-14, 12:04
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από I.M.E. Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Θα ήθελες να συμετάσχεις ή τουλάχιστον να αφήσεις την αγγελία μου να την διαβάσει κόσμος;
Αν και ενδιαφέροντα όλα αυτά λείπει το "ονοματεπώνυμο" (δηλαδή κάτι υπεύθυνο) - ασαφή, σκοτεινά και μυστικά με μισόλογα απαντάς.
Θα μπορούσε το ποστ σου να είναι απλά "ψάρεμα" θυμάτων που ενδιαφέρονται για τα μεταφυσικά.
Θα πρότεινα - αν δεν υπάρχει ήδη - κάποιου είδους προδιαγραφές για προμοσιον τέτοιου είδους ομάδων (πχ τα στοιχεία των υπεύθυνων να δίνονται στους συντονιστές ή καλύτερα να είναι δημόσια) γιατί έτσι δε βγαίνει άκρη.

ΥΓ
Ινστιτούτο = θα πει ίδρυμα ή θεσμός - κάτι περισσότερο από ομάδα και υποδηλώνει έδρα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pholarchos : 04-09-14 στις 12:05
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-09-14, 12:26
I.M.E. Ο χρήστης I.M.E. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-09-2014
Περιοχή: -
Μηνύματα: 9
Post

Δεν έχω σκοπό να εξαπατήσω κανέναν.Ήμουν αρκετά αναλυτικός αυτό που ζητάει η ομάδα μας είναι άτομα να βοηθήσουν στις έρευνες.Ούτε χρήματα αποσκοπώ να πάρω αν αυτό εννοείς με την λέξη θύματα.
Η λέξη ινστιτούτο παραπέμπει γιατί έχει τις προδιαγραφές για να γίνει.Δεν σκάει κάτι στα ξαφνικά απο το πουθενά θέλει κόπο και εγκυρότητα για να χτιστεί.

Αν είναι να έρθεις στην ομάδα μας ή να με αφήσεις να έχω την αγγελία στην σελίδα σου καλώς.Αλλιώς την σβήνεις και τελείωσε η υπόθεση.Αμφισβήτηση δεν δέχομαι στην δουλειά μου.Εγώ και τα άτομα που συνεργάζομαι έχουμε σκοπό την διασταύρωση και την εγκυρότητα.Στις σελίδες τέτοιου τύπου όλες οι αναρτήσεις περι προσωπικών εμπειριών φαινομένων κτλ δεν ειναι επαληθευμένα οπότε ποιός είναι έγκυρος;

Σκέψου ότι θα έχεις αποκλειστικότητα στην σελίδα σου σε περίπτωση που οι έρευνες μας αποδείδουν.
Όσο για τα στοιχεία μου δεν είμαι υποχρεωμένος να τα δώσω δημόσια αυτά τα ξέρουν τα άτομα που συνεργάζομαι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I.M.E. : 04-09-14 στις 12:27
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-09-14, 12:53
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από I.M.E. Εμφάνιση μηνυμάτων
....Αμφισβήτηση δεν δέχομαι στην δουλειά μου.....
Όσο για τα στοιχεία μου δεν είμαι υποχρεωμένος να τα δώσω δημόσια αυτά τα ξέρουν τα άτομα που συνεργάζομαι.
τότε θα δέχεσαι αμφισβήτηση αφού η δουλειά σου ως ανυπόγραφη δεν έχει καμιά επικύρωση ή δυνατότητα διασταύρωσης. έτσι μένει (την αφήσης δηλ.) να αιωρείται στο χώρο της αυτοδιαφήμησης.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-09-14, 13:06
I.M.E. Ο χρήστης I.M.E. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-09-2014
Περιοχή: -
Μηνύματα: 9
Post

ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΑΓΓΕΛΙΑ.
ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ.

Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ.
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ 90% ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ
ΑΛΛΑ ΣΕΛΙΔΕΣ.ΑΠΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΣΥΜΒΑΝ ΕΓΚΥΡΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΓΙΑ ΝΑ
ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΑΤΟΜΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΑ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ "ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΥΣ"....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I.M.E. : 04-09-14 στις 13:15
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-09-14, 13:54
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Να σε ρωτήσω κάτι φίλε Ι.Μ.Ε: Οταν λέτε "ερευνάτε", σημαίνει οτι συμμετέχετε κι εσείς στα όποια "δρώμενα" ή εργάζεστε μόνο ως παρατηρητές, καταγραφείς, ερευνητές κτλ. Από τις ειδικότητες που αναφέρεις θα μπορούσε να σε ενδιαφέρει κάποιος ας πούμε της πληροφορικής που θα έστηνε μια πλατφόρμα καταγραφής, ας πούμε κάποιων esp και στην συνέχεια θα εκανε μια στοιχειώδη στατιστική επεξεργασία και θα έβγαζε αποτελέσματα και συμπεράσματα, σύμφωνα με την στανταρ πρακτική, πχ κατανομές και οχι τίποτα μετρήσεις της πλάκας (πχ είχαμε επιτυχία 8/10 κτλ).
Η μήπως θα σας ενδιέφερε μια... διαδραστικότητα μεταξύ σας και έρευνα πάνω σε αυτή. Οπως να στήσετε τέτοια πειράματα, σαν κι αυτό που ανέφερα, αλλά μεταξύ σας, σαν ομάδα.Γιατί, καταλαβαίνεις οτι η αλλίευση τέτοιων δρώμενων δεν είναι και εύκολη ιστορία, ακόμα και σε μεγάλες πόλεις που συμβαινουν πολλά, βλ Αθήνα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-09-14, 14:16
I.M.E. Ο χρήστης I.M.E. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-09-2014
Περιοχή: -
Μηνύματα: 9
Post

Ανοίκεις σε κάποια ομάδα φίλε μου;Ναι φυσικά θα μας ενδιέφερε.
Παίρνουμε μέρος και μεις στα δρώμενα αναλόγως των περιοχών.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-09-14, 15:27
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Οχι δεν έχω "ομάδα" έτσι όπως την εννοείς αλλά κινούμαι σε κύκλους που υπάρχει δραστηριότητα σε κάποια από τα θέματα που ανέφερες (Αθήνα). Μερικές φορρές συμμετέχω κι εγώ άλλες όχι και μερικές φορρές έχω κάνει αυτού του είδους την τεχνική/επιστημονική δουλειά που αναφέρεις, για προσωπική έρευνα πάντα.

Το θέμα απαιτεί χρόνο, χρήμα και ψυχικά αποθέματα που δεν υπάρχουν πάντα. Σου αναφέρω χαρακτηριστικά πως κάποτε με φορητό αναλυτή φάσματος (κάτι σαν κι αυτόν) χαρτογράφησα το Η/Μ πεδίο στην διάρκεια μιας ημέρας, σε κάποια εξοχική οικία για κάποιο λόγο, επιφάνεια ενός στρέμματος συνολικά με το οικόπεδο. Στην συνέχεια έγινε επεξεργασία στα δεδομένα με ειδικό λογισμό, φαντάσου τρόπο παρόμοιο με αυτόν που εφαρμόζουν οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας προκειμένου να βρουν την κάλυψη μιας περιοχής/κυψέλης από το σήμα του σταθμού βάσης.

Δεν ξέρω αν έχεις τεχνική παιδεία και καταλαβαίνεις αυτά που λέω. Έφαγα τελικά ένα μήνα περίπου δουλειάς και χωρίς να προκύψει απολύτως τίποτα τελικά, καμιά συσχέτιση με τα "δρώμενα" δηλαδή. Τέλος πάντων μου έμεινε η εμπειρία, η οποία είναι καλή για χρήση επαγγελματική σε τεχνικό χώρο φυσικά, αλλά καταλαβαίνεις ότι η πλειοψηφία των περιπτώσεων που υπάρχει κάπου είδους "δραστηριότητα" δεν βγαίνει άκρη, ότι και να κάνεις. Τουλάχιστον με τον εξοπλισμό που μπορεί να βρει σχετικά εύκολα, ακόμα και ένας άνθρωπος του χώρου.

Έχεις επαφές με ανθρώπους που είναι σε θέση να δουν το θέμα "μεταφυσική" και με αυτούς τους τρόπους, και έχουν την σχετική παιδεία για να το κάνουν; Αν ναι με ενδιαφέρει να μιλήσουμε. Καλύτερα τα υπόλοιπα να τα πούμε πριβέ, σου στέλνω p.m.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 04-09-14 στις 15:44
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.