Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #2071  
Παλιά 24-10-18, 21:20
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλέ μου seismic, το +1 πήγαινε για τον Βασιλάκη, για εσένα η άποψή μου είναι γνωστή, χ-α-ν-ε-ι-ς τον χρόνο σου στα φόρα, για να γράψεις όλα αυτά αφιέρωσες τουλάχιστον δυο ώρες σήμερα, δύο ώρες λιγότερες για την βελτίωση της πατέντας σου, μετά θα πας, θα σκύψεις στα σχέδιά σου, θα ανάψεις την λάμπα, θα είσαι συγχυσμένος και χωρίς δυνάμεις για να αφοσιωθείς στο πνευματικό σου έργο. Αφού να φανταστείς, εγώ που έχω σπαταλήσει τόση ώρα μονο για να παρακολουθώ, δεν μποορώ να κάνω τις δικές μου δουλειές στο σπίτι και να διαβάσω τα παιδιά. Αδιάβαστα θα πάνε αύριο σχολείο.
Αγαπητή Litsa έχεις δίκαιο αλλά έχω την άποψη ότι αν δεν απαλλαγούμε από αυτά τα λαμόγια της παραπληροφόρησης η πατρίδα μου δεν έχει μέλλον.
Θα τα πολεμώ όσο ζω. Είναι φανερό ότι θέλουν να σταματήσουν και να διαλύσουν την Ελλάδα. Γιατί εγώ είμαι η Ελλάδα της προόδου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 24-10-18 στις 21:22
Απάντηση με παράθεση
  #2072  
Παλιά 24-10-18, 21:28
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή Litsa έχεις δίκαιο αλλά έχω την άποψη ότι αν δεν απαλλαγούμε από αυτά τα λαμόγια της παραπληροφόρησης η πατρίδα μου δεν έχει μέλλον.
Θα τα πολεμώ όσο ζω. Είναι φανερό ότι θέλουν να σταματήσουν και να διαλύσουν την Ελλάδα. Γιατί εγώ είμαι η Ελλάδα της προόδου.
Ναι βρε ματάκια μου, είσαι της προόδου, αλλά τα λαμόγια θα τα εξουδετερώσεις ΜΟΝΟ αν τελειοποιήσεις την πατέντα σου και την φέρεις σε ένα πιο οικονομικα εφικτό σημείο. Σκέψου ο Αινστάιν, αντί να κάθεται με τον Καραθεοδωρη να γεμίζουν πίνακες με υπολογισμούς και εξισώσεις και να κάνουν πειράματα, να πήγαινε στα καφενεία και στις πλατείες και να έλεγε στους Αυστριακούς ότι το φως έτσι το σύμπαν αλλιώς, άμα τρέχεις με την ταχύτητα του φωτός θα γίνεις νέος και τέτοια, θα έχανε την μεγάλη μάχη.
Όταν πήγαν με τα τηλεσκόπεια στην Αυστραλία και είδαν πειραματικά ότι ο ήλιος διαθλά το φως, τότε όλοι του έβγαλαν το καπέλο, πιο πριν? ήθελαν να τον στείλουν να πολεμήσει στον ΑΠΠ.
Έτσι και συ, η τελική μάχη είναι η πατέντα σου, και η ανταμοιβή σου τα παιδάκια που θα σωθούν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 24-10-18 στις 21:28
Απάντηση με παράθεση
  #2073  
Παλιά 24-10-18, 21:55
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή Litsa έχεις δίκαιο αλλά έχω την άποψη ότι αν δεν απαλλαγούμε από αυτά τα λαμόγια της παραπληροφόρησης η πατρίδα μου δεν έχει μέλλον.
Θα τα πολεμώ όσο ζω. Είναι φανερό ότι θέλουν να σταματήσουν και να διαλύσουν την Ελλάδα. Γιατί εγώ είμαι η Ελλάδα της προόδου.
Ρε θεότρελε ΕΣΥ είσαι το πρόβλημα και η παντελής έλλειψη λογικής που σε διακρίνει!
Τι δουλειά έχεις εδώ μέσα;;; Επειδή δεν σε έκαναν ακόμα ban?
Εσύ είσαι το οπισθοδρομικό στοιχείο που πολεμάς την επιστήμη και δίνεις βήμα στο κάθε τρολ. ΕΣΥ είσαι η παραπληροφόρηση που μας έδειξες τον απατεώνα με το αεικίνητο υδρογόνου ως "διωκώμενη ιδιοφυία". Σου εξηγήσαμε γιατί δεν δουλεύει η συσκευή του και εσύ το χαβά σου!
Ο τύπος είναι απατεώνας!

Εσύ είσαι η Ελλάδα της λαμογιάς και της βόλης που θες να υιοθετήσει το κράτος την πατέντα σου (αναρωτιέμαι γιατί άραγε; τζάμπα θα γίνει; Πόσο θα κοστίσει στον μέσο μεροκαματιάρη που έχει ήδη πληρώσει 30 διαφορετικά χαράτσια; ). Να πας στο εξωτερικό να διαπρέψεις ρε αν αξίζει η πατέντα και τότε θα βουλώσεις στόματα! Μέχρι τότε απλά παράτα μας!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη R-b-t3r : 24-10-18 στις 21:57
Απάντηση με παράθεση
  #2074  
Παλιά 24-10-18, 22:27
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StarOfDavid Εμφάνιση μηνυμάτων
0+1= passive E + active E=συμπαν
unmanifested energy+ manifested energy= existence

http://www.mu6.com/animated_tree.html

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΡΑΚΤΑΛ

Το μεγαλυτερο προβλημα μερικων ειναι οτι προσπαθουν να αρνηθουν την υπαρξη του θεου συμφωνα με την διαστρεβλωμενη εικονα που εχουν για τον θεο. Ουτε δημιουργος ειναι, ουτε ελεγχει ουτε βλεπει, ουτε εφτιαξε τον κοσμο, ουτε ειναι οντοτητα, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ, ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΛΟΓΙΕΣ, ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΤΗΤΑΣ ΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΟΜΟΙΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, οτι προσπαθεις να κανεις και συ μια ζωη για να καταλαβεις τον εαυτο σου
Άρα ο θεός είναι μια αφηρημένη μαθηματική έννοια και όχι ένας γέροντας με λευκή γενειάδα όπως λένε οι θρησκείες;

Το ερώτημα είναι ποιός έφτιαξε αυτή την αφηρημένη μαθηματική έννοια;

Στην ουσία όπως το θέτεις ο θεός είμαστε εμείς, η θεϊκή δύναμη κρύβεται ως λανθάνουσα δύναμη μέσα μας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StarOfDavid Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι αποδειξη θες για κατι που ειναι ηδη μπροστα σου? απο πανω μεχρι κατω φρακταλ εισαι, σωματικα και πνευματικα
Μην δίνεις σημασία στον σχιζοφρενή, εδώ δεν δέχεται την ύπαρξη της κβαντομηχανικής και των 10 διαστάσεων.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι βρε ματάκια μου, είσαι της προόδου, αλλά τα λαμόγια θα τα εξουδετερώσεις ΜΟΝΟ αν τελειοποιήσεις την πατέντα σου και την φέρεις σε ένα πιο οικονομικα εφικτό σημείο. Σκέψου ο Αινστάιν, αντί να κάθεται με τον Καραθεοδωρη να γεμίζουν πίνακες με υπολογισμούς και εξισώσεις και να κάνουν πειράματα, να πήγαινε στα καφενεία και στις πλατείες και να έλεγε στους Αυστριακούς ότι το φως έτσι το σύμπαν αλλιώς, άμα τρέχεις με την ταχύτητα του φωτός θα γίνεις νέος και τέτοια, θα έχανε την μεγάλη μάχη.
Όταν πήγαν με τα τηλεσκόπεια στην Αυστραλία και είδαν πειραματικά ότι ο ήλιος διαθλά το φως, τότε όλοι του έβγαλαν το καπέλο, πιο πριν? ήθελαν να τον στείλουν να πολεμήσει στον ΑΠΠ.
Έτσι και συ, η τελική μάχη είναι η πατέντα σου, και η ανταμοιβή σου τα παιδάκια που θα σωθούν.
+1

Του τα έχω πει από την 1η μέρα, αλλά δεν νιώθει... αγύριστο μυαλό 70+ χρονών. Δεν θα τον πείσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #2075  
Παλιά 25-10-18, 00:39
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε θεότρελε ΕΣΥ είσαι το πρόβλημα και η παντελής έλλειψη λογικής που σε διακρίνει!
Τι δουλειά έχεις εδώ μέσα;;; Επειδή δεν σε έκαναν ακόμα ban?
Εσύ είσαι το οπισθοδρομικό στοιχείο που πολεμάς την επιστήμη και δίνεις βήμα στο κάθε τρολ. ΕΣΥ είσαι η παραπληροφόρηση που μας έδειξες τον απατεώνα με το αεικίνητο υδρογόνου ως "διωκώμενη ιδιοφυία". Σου εξηγήσαμε γιατί δεν δουλεύει η συσκευή του και εσύ το χαβά σου!
Ο τύπος είναι απατεώνας!

Εσύ είσαι η Ελλάδα της λαμογιάς και της βόλης που θες να υιοθετήσει το κράτος την πατέντα σου (αναρωτιέμαι γιατί άραγε; τζάμπα θα γίνει; Πόσο θα κοστίσει στον μέσο μεροκαματιάρη που έχει ήδη πληρώσει 30 διαφορετικά χαράτσια; ). Να πας στο εξωτερικό να διαπρέψεις ρε αν αξίζει η πατέντα και τότε θα βουλώσεις στόματα! Μέχρι τότε απλά παράτα μας!
Απάντηση με παράθεση
  #2076  
Παλιά 25-10-18, 07:54
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Ρε θεότρελε ΕΣΥ είσαι το πρόβλημα και η παντελής έλλειψη λογικής που σε διακρίνει!
Τι δουλειά έχεις εδώ μέσα;;; Επειδή δεν σε έκαναν ακόμα ban?
Εσύ είσαι το οπισθοδρομικό στοιχείο που πολεμάς την επιστήμη και δίνεις βήμα στο κάθε τρολ. ΕΣΥ είσαι η παραπληροφόρηση που μας έδειξες τον απατεώνα με το αεικίνητο υδρογόνου ως "διωκώμενη ιδιοφυία". Σου εξηγήσαμε γιατί δεν δουλεύει η συσκευή του και εσύ το χαβά σου!
Ο τύπος είναι απατεώνας!

Εσύ είσαι η Ελλάδα της λαμογιάς και της βόλης που θες να υιοθετήσει το κράτος την πατέντα σου (αναρωτιέμαι γιατί άραγε; τζάμπα θα γίνει; Πόσο θα κοστίσει στον μέσο μεροκαματιάρη που έχει ήδη πληρώσει 30 διαφορετικά χαράτσια; ). Να πας στο εξωτερικό να διαπρέψεις ρε αν αξίζει η πατέντα και τότε θα βουλώσεις στόματα! Μέχρι τότε απλά παράτα μας
Απάντηση με παράθεση
  #2077  
Παλιά 25-10-18, 13:36
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Όποιος διαβάσει το Κοράνι ή τις Βέδες, θα διαπιστώσει πως δεν υποπίπτουν σε αντιφάσεις και επομένως θα έπρεπε να τα δεχθούμε ως ορθά. Το ίδιο και η Π.Δ. , δεν υποπίπτει σε αντιφάσεις επομένως έχουμε ένα παράδοξο πως είναι όλα ορθά.
Ότι δεν υποπίπτει σε αντόφαση, είναι ορθό.

Παράδειγμα, πόσες τρίχες έχει στο κεφάλι του ο Τραμπ?
Η επιστήμη δεν ξέρει επομένως ο Τραμπ είναι καραφλός.

Πόσοι ακριβώς άνθρωποι ζουν αυτήν την στιγμή στον κόσμο?
Η επιστήμη δεν μπορεί να μας πει με ακρίβεια επομένως ζούμε μόνο εμείς και όσους βλέπουμε τριγύρω μας.

Πόσες μέλισες έχει ένα σπιτάκι μελισών μέσα?
Η επιστήμη δεν μπορεί να απαντήσει, δεν ξέρει να μετράει, επομένως υπάρχουν τόσες μέλισες όσες βλέπουμε, μπαινοβγαίνει απ την τρύπα η ίδια μέλισα.

Αυτά, φαντασία να έχει κάποιος και όλα μπορεί να τα αποδείξει
Απάντηση με παράθεση
  #2078  
Παλιά 25-10-18, 15:56
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Όποιος διαβάσει το Κοράνι ή τις Βέδες, θα διαπιστώσει πως δεν υποπίπτουν σε αντιφάσεις και επομένως θα έπρεπε να τα δεχθούμε ως ορθά. Το ίδιο και η Π.Δ. , δεν υποπίπτει σε αντιφάσεις επομένως έχουμε ένα παράδοξο πως είναι όλα ορθά. Ότι δεν υποπίπτει σε αντίφαση, είναι ορθό.
To Κοράνι, η Βίβλος και το Ταλμούδ είναι τα κατ' εξοχήν αντιφατικά κείμενα. Είναι τα λεγόμενα "ιερά βιβλία" των λεγόμενων Αβρααμικών θρησκειών, τις τρεις μεγάλες αποκαλυπτικές θρησκείες (σε αυτές, ο Θεός αποκαλύπτεται στον Άνθρωπο) που έχουν σαν βάση την Εβραϊκή θρησκεία, που με τη σειρά της έχει ρίζες στις θρησκευτικές παραδόσεις της Μεσοποταμίας. Είναι αντιφατικά γιατί ενώ οι συγγραφείς τους ισχυρίζονται ότι είναι θεόπνευστα (τους τα υπαγόρευσαν άγγελοι και αρχάγγελοι), γράφουν μέσα μπούρδες. Και θεός που λέει μπούρδες δεν είναι θεός, αλλά κάποιος απατεώνας άνθρωπος .

Οι Βέδες είναι τα πιο αρχαία (μέχρι στιγμής) θρησκευτικά κείμενα στον κόσμο και θα τις συγκρίνω με τις δικά μας, Οδύσσεια και Ιλιάδα, Θεογονία και άλλα. Είναι απολύτως σαφές ότι είναι έργα ανθρώπων προς ανθρώπους και αυτά (όπως τα δικά μας) και περιέχουν έπη, ωδές και ύμνους και άφθονα μυθολογικά στοιχεία και συμβολισμούς. Σε καμιά περίπτωση όμως δεν είναι αντιφατικά Λίτσα. Είναι από τα πιο τίμια έργα που δημιούργησαν οι άνθρωποι, στην αναζήτηση του Υπέρτατου Όντος. Δεν κορόιδεψαν όμως τους γύρω τους, όπως οι πρώτοι.
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
Απάντηση με παράθεση
  #2079  
Παλιά 25-10-18, 16:51
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Litsa:

Όποιος διαβάσει το Κοράνι ή τις Βέδες, θα διαπιστώσει πως δεν υποπίπτουν σε αντιφάσεις
Λάθος κάνεις. Διότι υποπίπτουν σε αντιφάσεις.

Πρόσεξε λοιπόν.

Το Κοράνι συνδέεται με τον μουσουλμανισμό και οι Βέδες με τον ινδουισμό.

Ας εξετασθεί η κοσμογονική πρόταση την οποία εκφράζει ο μουσουλμανισμός:

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%99...BB%CE%AC%CE%BC

Με μια προσεκτική αναζήτηση διάβασα ότι οι μουσουλμάνοι, από τη μία, αναγνωρίζουν την Πεντάτευχο. Ιδού:

Παράθεση:
Ανάμεσα στα βιβλία των προφητών αναγνωρίζονται η Πεντάτευχος η οποία αποκαλύφθηκε στον Μωυσή
Και από την άλλη έχουν διαφορετικές κοσμογονικές θέσεις από αυτές που περιγράφονται στο βιβλίο της Γένεσης, που ως γνωστό είναι ένα Βιβλίο της Πεντατεύχου:

Παράθεση:
ο Αλλάχ έδωσε εντολή διαδοχικώς στους αγγέλους Γαβριήλ, Μιχαήλ, Asrafil να πάρουν από επτά στρώματα της γης κομμάτι άμμου για να πλάσει τον άνθρωπο, αλλά η γη αρνήθηκε να δώσει τον πηλό. Έτσι ο άγγελος Azra il με τη βία απέσπασε κομμάτι της. Τότε ο Θεός προκάλεσε βροχή για να μαλακώσει το χώμα και να γίνει πηλός και οι άγγελοι πήραν την εντολή να τον τεμαχίσουν ώστε να πλάσει ο Θεός τον άνθρωπο. Όσον αφορά τη δημιουργία της Έυας αυτή δεν εμφανίζεται να έχει φτιαχτεί από την πλευρά του Αδάμ.
Συμπέρασμα: η μουσουλμανική θεώρηση αντιμετωπίζει δύο αντιφατικές κοσμογονικές προτάσεις. Με συνέπεια ουσιαστικά να μη έχει κοσμογονική πρόταση. Οπότε αποκλείεται η συμμετοχή της μουσουλμανικής θεώρησης στην της Επιστήμης μέθοδο “Εις άτοπον απαγωγή”.

Ας εξετασθεί τώρα η κοσμογονική πρόταση την οποία εκφράζει ο ινδουισμός:

http://www.slideshare.net/theologos/ss-18186327

Παράθεση:
…Ο Βράχμα είναι ο πρώτος και γηραιότερος…
κατά μια άλλη κοσμογονική θέση, ο Βισνού προηγείται του Βράχμα και τονγέννησε
Ο Ινδουισμός αντιμετωπίζει δύο αντιφατικές κοσμογονικές προτάσεις. Με συνέπεια ουσιαστικά να μη έχει κοσμογονική πρόταση. Οπότε αποκλείεται η συμμετοχή του στην επιστημονική μέθοδο “Εις άτοπον απαγωγή”.

Όπως αντιλαμβάνεται ο καθένας, όταν η Επιστήμη εξάγει αποδεικτικά συμπεράσματα Δεν κάνει λάθη.
Απάντηση με παράθεση
  #2080  
Παλιά 25-10-18, 17:12
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
To Κοράνι, η Βίβλος και το Ταλμούδ είναι τα κατ' εξοχήν αντιφατικά κείμενα. Είναι τα λεγόμενα "ιερά βιβλία" των λεγόμενων Αβρααμικών θρησκειών, τις τρεις μεγάλες αποκαλυπτικές θρησκείες (σε αυτές, ο Θεός αποκαλύπτεται στον Άνθρωπο) που έχουν σαν βάση την Εβραϊκή θρησκεία, που με τη σειρά της έχει ρίζες στις θρησκευτικές παραδόσεις της Μεσοποταμίας. Είναι αντιφατικά γιατί ενώ οι συγγραφείς τους ισχυρίζονται ότι είναι θεόπνευστα (τους τα υπαγόρευσαν άγγελοι και αρχάγγελοι), γράφουν μέσα μπούρδες. Και θεός που λέει μπούρδες δεν είναι θεός, αλλά κάποιος απατεώνας άνθρωπος .

Οι Βέδες είναι τα πιο αρχαία (μέχρι στιγμής) θρησκευτικά κείμενα στον κόσμο και θα τις συγκρίνω με τις δικά μας, Οδύσσεια και Ιλιάδα, Θεογονία και άλλα. Είναι απολύτως σαφές ότι είναι έργα ανθρώπων προς ανθρώπους και αυτά (όπως τα δικά μας) και περιέχουν έπη, ωδές και ύμνους και άφθονα μυθολογικά στοιχεία και συμβολισμούς. Σε καμιά περίπτωση όμως δεν είναι αντιφατικά Λίτσα. Είναι από τα πιο τίμια έργα που δημιούργησαν οι άνθρωποι, στην αναζήτηση του Υπέρτατου Όντος. Δεν κορόιδεψαν όμως τους γύρω τους, όπως οι πρώτοι.
+1
Και αγνοήσετε αυτά που λέει το απο πάνω τρολ (Vassilis_1) για τις θρησκείες. Το βλέπει απο το πρίσμα του θρησκόληπτου προσηλωμένου και κυρήσσει τις βλακείες του.
Και ποιός είπε στον φρενοβλαβή δημιουργιστή από πάνω ότι η χριστιανική θρησκεία δεν πέφτει σε αντιφάσεις;;
Για τους νέφιλιμ γιατί δεν γράφει η γένεση και γράφει μόνο στο βιβλίο του ενοχ;;
Αυτό δεν είναι αντίφαση;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη R-b-t3r : 25-10-18 στις 17:32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.