Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-04-09, 16:00
thebest20 Ο χρήστης thebest20 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-03-2009
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή 2 Εμπειρίες

1 )Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο πρόκειται για αστρική προβολή!!!Πριν 6 μήνες περίπου ενώ ξύπνησα από ένα όνειρο είδα ότι σηκώθηκα να πάω τουαλέτα και όταν έφτασα ένιωσα ένα χέρι να με τραβάει και χωρίς να κοιτάξω πίσω μου είδα να έρχεται μπροστά μου ένα κόκκινο φως,τελικά το "χέρι" με τράβηξε πίσω και αμέσως ξύπνησα!Να πω πως η είσοδος για να πάω στην τουαλέτα είναι ίδια με αυτή που είδα στο όνειρό μου!Δεν τρόμαξα καθόλου ούτε τη στιγμή που μου συνέβη,ούτε και μετά!!!!Ομολογώ ότι με παραξένεψε καθώς τότε δεν είχα άλλες εμπειρίες και δεν ήξερα για την αστρική προβολή μέχρι να ανακαλύψω το forum σας!

2) Πέρισυ πριν 1 χρόνο περίπου κάποια μέρα της Βδομάδας μετά το Πάσχα είδα στον ύπνο μου ότι κάναμε μάθημα στη σχολή μου,αλλά ξαφνικά συνειδητοποίησα ότι δεν θα έπρεπε να κάνουμε μάθημα καθώς είχαμε διακοπές!Αυτό που έκανα ήταν να μεταμορφώσω τους φοιτητές σε μικρά παιδιά και να γεμίσω την αίθουσα με μπαλόνια!!!!Στο ίδιο όνειρο είχα δει και μια φίλη μου από τη σχολή που μου είχε πει ότι πήγε στην Ιταλία!!!!Η φίλη μου μέχρι λίγο πριν το Πάσχα έκανε Erasmus στην Ολλανδία και είχα να τη δω από το προηγούμενο καλοκαίρι!Όταν επέστρεψα στη σχολή μετά το Πάσχα έμαθα ότι όντως η συγκεκριμένη κοπέλα είχε πάει στην Ιταλία για διακοπές

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thebest20 : 14-04-09 στις 16:06 Αιτία: 2 Εμπειρίες
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-04-09, 19:55
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thebest20
1 )Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο πρόκειται για αστρική προβολή!!!Πριν 6 μήνες περίπου ενώ ξύπνησα από ένα όνειρο είδα ότι σηκώθηκα να πάω τουαλέτα και όταν έφτασα ένιωσα ένα χέρι να με τραβάει και χωρίς να κοιτάξω πίσω μου είδα να έρχεται μπροστά μου ένα κόκκινο φως,τελικά το "χέρι" με τράβηξε πίσω και αμέσως ξύπνησα!Να πω πως η είσοδος για να πάω στην τουαλέτα είναι ίδια με αυτή που είδα στο όνειρό μου!Δεν τρόμαξα καθόλου ούτε τη στιγμή που μου συνέβη,ούτε και μετά!!!!Ομολογώ ότι με παραξένεψε καθώς τότε δεν είχα άλλες εμπειρίες και δεν ήξερα για την αστρική προβολή μέχρι να ανακαλύψω το forum σας!

Πόσο χαίρομαι όταν ακούω πως δεν έχω μόνο εγώ αυτές τις τρελές εμπειριες! ...Χμμ κ εγώ θυμάμαι πριν καιρό που βρισκόμουν σε κατάσταση έκστασης,και ενώ ήμουν ήρεμη,ούτε στάλα φοβισμένη ΄,και εκείνη τη στιγμή ήμουν λίγα εκατοστά πάνω απ το φυσικό μου σώμα,ξαφνικά είδα ένα χερι να βγαίνει από κάτω και να με τραβάει πίσω στο φυσικό μου σώμα......Παραξενεύτηκα πολύ.... .Αν ήμουν τρομαγμένη η εξήγηση θα ήταν ξεκάθαρη...
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~*WiLdChILD*~ : 17-04-09 στις 19:57
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-04-09, 15:28
Άρτεμις Ο χρήστης Άρτεμις δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thebest20
2) Πέρισυ πριν 1 χρόνο περίπου κάποια μέρα της Βδομάδας μετά το Πάσχα είδα στον ύπνο μου ότι κάναμε μάθημα στη σχολή μου,αλλά ξαφνικά συνειδητοποίησα ότι δεν θα έπρεπε να κάνουμε μάθημα καθώς είχαμε διακοπές!Αυτό που έκανα ήταν να μεταμορφώσω τους φοιτητές σε μικρά παιδιά και να γεμίσω την αίθουσα με μπαλόνια!!!!Στο ίδιο όνειρο είχα δει και μια φίλη μου από τη σχολή που μου είχε πει ότι πήγε στην Ιταλία!!!!Η φίλη μου μέχρι λίγο πριν το Πάσχα έκανε Erasmus στην Ολλανδία και είχα να τη δω από το προηγούμενο καλοκαίρι!Όταν επέστρεψα στη σχολή μετά το Πάσχα έμαθα ότι όντως η συγκεκριμένη κοπέλα είχε πάει στην Ιταλία για διακοπές
Αυτό σημαίνει ότι έχεις την ικανότητα όχι μόνο να συνειδητοποιείς ότι ονειρεύεσαι αλλά και να ελέγχεις τα όνειρά σου!

Όσον αφορά το περιστατικό με την φίλη σου, μάλλον έχεις και την ικανότητα της ονειρικής τηλεπάθειας!...
__________________
"ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ το φώς και η πρώτη
χαραγμένη στην πέτρα ευχή του ανθρώπου"

"ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ μου έδωσαν ελληνική
το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές του Ομήρου.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου."
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-04-09, 08:33
thebest20 Ο χρήστης thebest20 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-03-2009
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Μάλλον χρειάζομαι εξάσκηση...και άλλες φορές έχω συνειδητοποιήσει ότι ονειρεύομαι,και ακόμα λέω στον εαυτό μου ότι μπορεί και να κάνω αστρική προβολή!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-05-09, 10:09
versus Ο χρήστης versus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-04-2009
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

παιδιά μου κίνησε περιέργεια αυτό πού είπε η ΑΡΤΕΜΗΣ για το ότι μπορεί να ελέγχει τα όνειρα της ι κοπέλα ποιο πάνω. αυτό δεν είναι κάτι το φυσιολογικό που συμβαίνει σε όλους? επειδή όσο και να σας φανεί αστείο κάποιες φορές που βλέπω όνειρα ότι μου χτυπήσανε το αμάξι η ότι μου πέφτουνε τα δόντια μου λέω στο όνειρο μου οκ είναι όνειρο και θα ξυπνήσω και ανοίγω τα μάτια μου. άλλα πίστευα πώς συμβαίνει σε όλους αυτό
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-05-09, 10:20
thebest20 Ο χρήστης thebest20 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-03-2009
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από versus
παιδιά μου κίνησε περιέργεια αυτό πού είπε η ΑΡΤΕΜΗΣ για το ότι μπορεί να ελέγχει τα όνειρα της ι κοπέλα ποιο πάνω. αυτό δεν είναι κάτι το φυσιολογικό που συμβαίνει σε όλους? επειδή όσο και να σας φανεί αστείο κάποιες φορές που βλέπω όνειρα ότι μου χτυπήσανε το αμάξι η ότι μου πέφτουνε τα δόντια μου λέω στο όνειρο μου οκ είναι όνειρο και θα ξυπνήσω και ανοίγω τα μάτια μου. άλλα πίστευα πώς συμβαίνει σε όλους αυτό
Αγόρι είμαι!!!!!!!Και εγώ μερικές φορές συνειδητοποιώ ότι είναι όνειρο και ξυπνάω!!!Ακούγεται πως ο εγκέφαλος έχει την ικανότητα να διακρίνει τους εφιάλτες από τα καλά όνειρα!!!!!!Και έτσι αν δει κάποιος εφιάλτη,ξυπνάει,γι'αυτό και γίνεται απότομα!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-05-09, 11:22
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thebest20

2) Πέρισυ πριν 1 χρόνο περίπου κάποια μέρα της Βδομάδας μετά το Πάσχα είδα στον ύπνο μου ότι κάναμε μάθημα στη σχολή μου,αλλά ξαφνικά συνειδητοποίησα ότι δεν θα έπρεπε να κάνουμε μάθημα καθώς είχαμε διακοπές!Αυτό που έκανα ήταν να μεταμορφώσω τους φοιτητές σε μικρά παιδιά και να γεμίσω την αίθουσα με μπαλόνια!!!!Στο ίδιο όνειρο είχα δει και μια φίλη μου από τη σχολή που μου είχε πει ότι πήγε στην Ιταλία!!!!Η φίλη μου μέχρι λίγο πριν το Πάσχα έκανε Erasmus στην Ολλανδία και είχα να τη δω από το προηγούμενο καλοκαίρι!Όταν επέστρεψα στη σχολή μετά το Πάσχα έμαθα ότι όντως η συγκεκριμένη κοπέλα είχε πάει στην Ιταλία για διακοπές
Φίλε thebest20, είχα και γω στο παρελθόν δύο εμπειρίες παρόμοιες με την δικιά σου. Στα παρακάτω link μπορείς να τις δεις. Ειδικά την πρώτη δεν την ξεχνάω με τίποτε..

http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=1862

http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4483
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-05-09, 14:59
Το avatar του χρήστη Silence
Silence Ο χρήστης Silence δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2005
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Λίγο πολύ όλοι έχουμε εμπειρίες με τα όνειρα. Πολλές φορές που έχω κάποιον εφιάλτη βλέπω ότι κλαίω και φωνάζω και παρακαλάω να είναι ένα όνειρο και αμέσως μετά ξυπνάω. Μάλιστα μου έχει τύχει να ξυπνάω και αμέσως μετά μόλις ξανακοιμάμαι να βλέπω την συνέχεια από το όνειρο που με ξύπνησε. Ξαναξυπνάω τότε και παραμένω για τουλάχιστον μισή ώρα ξύπνια μέχρι να ηρεμήσω και να αδειάσει η σκέψη μου. Επίσης μου έχει τύχει και μάλιστα πολύ πρόσφατα να βλέπω στον ύπνο μου ότι κάνει σεισμό αλλά να παραμένω ψύχραιμη και να συνεχίζω τον ύπνο μου. Να ξαναβλέπω πάλι ότι κάνει σεισμό και πάλι να μην αντιδράω και να μένω ψύχραιμη. Στην τελική εκείνο το βράδυ ξύπνησα από έναν μικρό σχεδόν ανεπαίσθητο σεισμό. Όντας κάπως δύσπιστη για τον αν όντως είχε κάνει σεισμό ή όχι ξυπνάω το πρωί και μπαίνω στο ίντερνετ στο site του ευρωπαϊκού σεισμολογικού κέντρου και κοιτάω αν είχε γίνει κάποιος σεισμός στην περιοχή μου εκείνο το βράδυ στις 2 και μίση τα ξημερώματα. Όντως είχε γίνει ήταν μικρός μεν 2,5 ρίχτερ αλλά το επίκεντρο ήταν 6 χλμ από εκεί που μένω με εστιακό βάθος 2χλμ. αρκετά επιφανειακός.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.