Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Στα ίχνη της Πυθέας > Θρύλοι και παραδόσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-09-11, 01:06
Alexa94m Ο χρήστης Alexa94m δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2011
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Νέα Κρήνη στοιχιωμένο σπίτι;

Παιδιά είμαι καινούργια σε αυτό το forum και βλέποντας τις συζητήσεις σας θέλησα να κάνω και εγώ ένα post για να ρωτήσω την γνώμη σας!Στην γειτονιά μου υπάρχει ένα σπίτι που σου βγάζει πολύ μυστήριο....Βρίσκετε στο τέλος της Αρετσούς (στην Κρήνη) κοντά στην Remvi .Στις πόρτες και στα παράθυρα υπάρχουν εικόνες της Παναγίας,λουλούδια και σκόρδα!Επίσης είναι και κλειδαμπαρωμένο.Θεωρείτε από πολλούς ότι είναι στοιχιωμένο!Δεν γνωρίζω πολλά σχετικά με την ιστορία του και ούτε υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο Internet.Το θέμα είναι πως η αδερφή μου το είχε φωτογραφίσει και σε μια από αυτές τις φώτο φαίνετε ολοκάθαρα μια μορφή!Θα προσπαθήσω να τις βρω ώστε να σας τις παρουσιάσω...Περιμένω γνώμες και ιστορίες που μπορεί να θέλετε να μοιραστείτε! Ευχαριστώ πολύ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-09-11, 01:24
Alexa94m Ο χρήστης Alexa94m δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2011
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Να και η εικόνα που υποσχέθηκα!Αν παρατηρήσει καλά κάποιος στο ένα παράθυρο φαίνετε κάτι... http://imageshack.us/photo/my-images/13/0015gi.jpg/http://imageshack.us/photo/my-images/62/0014or.jpg/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alexa94m : 03-09-11 στις 01:33
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-09-11, 19:21
Το avatar του χρήστη Ntinaki93:p
Ntinaki93:p Ο χρήστης Ntinaki93:p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2011
Περιοχή: Patra
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alexa94m Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά είμαι καινούργια σε αυτό το forum και βλέποντας τις συζητήσεις σας θέλησα να κάνω και εγώ ένα post για να ρωτήσω την γνώμη σας!Στην γειτονιά μου υπάρχει ένα σπίτι που σου βγάζει πολύ μυστήριο....Βρίσκετε στο τέλος της Αρετσούς (στην Κρήνη) κοντά στην Remvi .Στις πόρτες και στα παράθυρα υπάρχουν εικόνες της Παναγίας,λουλούδια και σκόρδα!Επίσης είναι και κλειδαμπαρωμένο.Θεωρείτε από πολλούς ότι είναι στοιχιωμένο!Δεν γνωρίζω πολλά σχετικά με την ιστορία του και ούτε υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο Internet.Το θέμα είναι πως η αδερφή μου το είχε φωτογραφίσει και σε μια από αυτές τις φώτο φαίνετε ολοκάθαρα μια μορφή!Θα προσπαθήσω να τις βρω ώστε να σας τις παρουσιάσω...Περιμένω γνώμες και ιστορίες που μπορεί να θέλετε να μοιραστείτε! Ευχαριστώ πολύ
wowww! πολυ ανατριχιαστικο σπιτι!και ομως φαινεται μια μορφη στο παρα8υρο κατι σαν κοπελα!..εχω ιστοριες να σας πω πολλες απο την γιαγια μου αλλα πολυ ειναι εκεινοι που δεν τις πιστευουν καμια μερα μπορει να σας πω
__________________
alloi koitoun ton ourano kai xanontai..egw koitaw mprosta gia na mhn xa8w!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-09-11, 23:41
Alexa94m Ο χρήστης Alexa94m δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2011
Μηνύματα: 4
Unhappy

Το θέμα με αύτο το σπίτι είναι πως κανείς σχεδόν δεν ξέρει την ιστορία του και τι έχει συμβεί εκεί μέσα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-09-11, 02:31
Alexa94m Ο χρήστης Alexa94m δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2011
Μηνύματα: 4
Talking

Βρήκα videaki με το σπίτι που το δείχνει εξωτερικά και είπα να το ανεβάσω για μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα http://www.youtube.com/watch?v=r5AzJK60dlo
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-09-11, 13:05
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Κατ' αρχην αυτο που βλεπουμε ειναι ενα υπεροχο παλιο αρχοντικο, με επιβλητικη εμφανιση.
Εκεινο που προσεξα ειναι οτι καποιος εχει κρεμασει λουλουδια σε ανθοδεσμη στην κεντρικη πορτα, ισως καποιος-α πεθανε εκει μεσα.
Μορφη, εαν εννοουμε εκεινο το ασπρο στο επανω παραθυρο στην δευτερη φωτο, δεν ειδα ή τουλαχιστον δεν μου θυμιζε μορφη, εαν κοιταξα σωστα φυσικα.
Το βεβαιο ακομη ειναι πως καποιος-οι περιεφραξαν τον χωρο και η περιφραξη δειχνει ας πουμε καινουργια.
Πιστευω πως μονο καποιος παλιος και φυσικα μονιμος κατοικος της περιοχης θα ξερει να μας πει την ιστορια αυτου του σπιτιου, καποιος γειτονας ας πουμε.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-09-11, 09:43
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Εγώ έχω να πω ότι η Αθήνα τουλάχιστον βρίθει από τετοια αρχοντικά το ίδιο φαντάζομαι και η Θεσσσαλονίκη και είναι κρίμα που αυτά τα οικήματα που είχαν ζωή να παραδίδονται στη λησμονιά.Είναι η ιστορία της μετέπειτα Ελλάδας και αφήνεται στη διάβρωση για αυτό και είναι τέτοια η κατάντια μας πια.Δε χρειαζόμαστε μουσεία η άλλους κοινοφελείς οργανισμούς?Δε είμαι σχετική με το θέμα ξέρω αλλά μου βγήκε.
__________________
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-09-11, 11:46
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Crystalline water Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ έχω να πω ότι η Αθήνα τουλάχιστον βρίθει από τετοια αρχοντικά το ίδιο φαντάζομαι και η Θεσσσαλονίκη και είναι κρίμα που αυτά τα οικήματα που είχαν ζωή να παραδίδονται στη λησμονιά.Είναι η ιστορία της μετέπειτα Ελλάδας και αφήνεται στη διάβρωση για αυτό και είναι τέτοια η κατάντια μας πια.Δε χρειαζόμαστε μουσεία η άλλους κοινοφελείς οργανισμούς?Δε είμαι σχετική με το θέμα ξέρω αλλά μου βγήκε.
Θα συμφωνησω απολυτα!
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-09-11, 21:11
Crystalline water Ο χρήστης Crystalline water δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2010
Περιοχή: Κάτοικος Azeroth
Μηνύματα: 103
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mirella_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνησω απολυτα!
Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση ξέρω παραλογίζομαι όταν μου βγαίνει το πατριωτικό μου αλλά δε μπορώ άλλο να κλείνω τα μάτια σε μια Ελλάδα που τρώει τα παιδιά της.Για την Ελλάδα ρε γαμώτο.

Ευχαριστώ
__________________
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.