Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 16-10-06, 22:35
Το avatar του χρήστη skio
skio Ο χρήστης skio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 117
Προεπιλογή

Ο Σκιοβατης ειναι ενας απο τους κεντρικους ηρωες που εχω δημιουργησει (ασχολουμαι λιγο με το κομικ), ενας Αθανατος, ενα ειδος βυζαντινου Χαιλαντερ. Εχει πολλα στοιχεια απο εμενα και πολλες φορες μεσα απο τις περιπετειες του ξορκιζω τους δικους μου δαιμονες. Με λιγα λογια, αυτος ο καημενος την πληρωνει για οτι κακο μου συμβαινει...
Skio ειναι φυσικα μια συντμηση του ονοματος, πολυ βολικη γιατι δεν την εχει ποτε κανεις αλλος σε κανενα φορουμ!
Κατα κοσμον Νικος.

http://members.lycos.co.uk/skiovatis

Οσο για το αβαταρ, δεν ειναι αλλος απο τον Belkar Bitterleaf, τον 'καλυτερο ανιχνευτη κατω των 4 ποδων', ηρωα του webcomic Order of the Stick. Ειναι halfling, ειναι ranger και ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ παλιοχαρακτηρας!!!

http://www.giantitp.com
__________________
Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skio : 16-10-06 στις 22:36
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 17-10-06, 01:25
Το avatar του χρήστη metalmaniac
metalmaniac Ο χρήστης metalmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2006
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

ειναι,θαρρω,απλο και οφθαλμοφανες metalmaniac γιατι αν εισαι φανατικος και "μανιακος" με ενα ειδος μουσικης(με το metal εν προκειμενω) αυτο το nick διαλεγεις!το χρησιμοποιουσα απο το σχολειο ακομα...το avatar ειναι το εξωφυλλο του album "Iowa" των SlipKnoT,οσο για την υπογραφη ειναι ατακα απο την υπεροχη ταινια "Fight Club" και εκφραζει το πως νιωθω ολη την ωρα!αληθινο ονομα Ανδροκλης=Ανδρας με κλεος δλδ δοξα!
cheers
__________________
4 8 15 16 23 42 execute
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 17-10-06, 17:58
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Παράθεση:
LuX = μονάδα μέτρησης φωτός
Με το ως άνω νικνειμ Προσπάθησα να συνδυάσω το φως με τη μοναχικότητα .
Λουκς επίσης με φώναζε χαριτολογώντας ένας συγγενής εξ Αμερικής .
Έτσι το χρησιμοποιούσε η οικογένεια μου ως χαϊδευτικό του Ηλίας .
Επειδή το χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια ειδικά στο internet το έχω συνηθίσει και άκουω περισσότερο σε αυτό παρά στο βαφτιστικό μου .
Το χαϊδευτικό του χαϊδευτικού γίνεται Λουξάκος (Σπαρτιάτικη κατάληξη λόγω καταγωγής) .
Οι φίλοι μου από τη Κρήτη με φωνάζουν συνήθως Λουξάκη και εκείνοι του βορρά με αποκαλούν Λουξιάδη ενώ οι πόντιοι Λου-ξύδι ...και οι μυστικιστές Λουξόρ .
Στα ραντεβού μου συνήθως είμαι ακριβής και έτσι γεννήθηκε και το LuX o clock…
Πιτσιρικάς και ως αλητοσυμμορίτης της γειτονιάς ανακηρύχθηκα σε μια νύχτα ως Μέγα Λούξανδρος αφού κατόρθωσα με τα υπόλοιπα παλικάρια-συντρόφους να εκδιώξουμε τους Ινδούς μετανάστες της γειτονιάς σε άλλο παγκάκι της πλατείας .

ΥΓ. Το παρόν μήνυμα συντάχθηκε κατόπιν αφόρητης πίεσης ετέρου μεταφυσικού μέλους και ουχί δικής μου πρωτοβουλίας αφού όλοι είσθε γνώστες της απίστευτης μετριοφροσύνης που με διακατέχει καθώς και της υπερβολικής αμηχανίας που με διέπει καθόσον ομιλώ για το άτομο μου.
Η βαθιά φιλική σχέση όμως προς το άτομο τούτο μου έδωσε το έναυσμα αλλά και το θάρρος του να κατορθώσω να γράψω ολίγες γραμμές περί του ατόμου μου.
Ελπίζω τελικά να κέρδισε το στοίχημα ....

(το μεταφυσικό υπερμυστικό μου όμως , θα το βρίσκετε ΠΑΝΤΑ στα avatars που χρησιμοποιώ και εκδηλώνουν συνήθως τις εσωσυμπαντικές μου εκρήξεις )...

αγαπημένες μου φράσεις
1)cant get no satisfaction
2)αν αργήσω φάτε
3)everything its true
4)Let me show you how deep the rabbit hole goes...
5)αν είσθε 5 φύγετε αν είσθε 10 ελάτε
6)αισθάνομαι σα μικρός Θεός που παίζει τους πλανήτες στα χεράκια του ...και άλλες πολλές .

αγαπημένο μου φαγητό
χοιρινό με δαμάσηνα και σταφίδες

ποτό
Black Russia (βότκα-καλούα, το κερασάκι στο πάτο,χωρίς καλαμάκι)

ταινία
καμία

songs
τα χωρίς λόγια

αν έχετε κάποιες απορίες στείλτε pm άφοβα ....

Δ.
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LuX : 17-10-06 στις 18:22
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 09-11-06, 00:16
Το avatar του χρήστη Ophelia
Ophelia Ο χρήστης Ophelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-11-2006
Περιοχή: Milky Way
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Το δικό μου nickname είναι ένα όνομα που με γοήτευσε απο το γυμνάσιο (πολύ πρίν διαβάσω τον Χάμλετ) το οποίο δυστηχώς δεν θυμάμαι που πρωτοείδα. Απο τότε οι φίλοι με φωνάζουν Οφηλία. Εκτός της γνωστής ηρωίδας του Shakespear (με την οποία δεν εχω τίποτα κοινό) έχω ακούσει κατα καιρούς οτι υπήρχε και μια Οφηλία και στην Ελληνίκη μυθολογία...την οποία όμως δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω... Όποιος ξέρει κάτι ας μου πεί γιατί χρόνια ψάχνω...

Όσο για την υπογραφή μου...είναι μια προσωπική διαπίστωση μέτα απο χρόνια διαμονής στην έρημο...
__________________
Τhe sun changes everything...ab tu jaag musafir pyaaray...
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 29-11-06, 19:01
Το avatar του χρήστη Ain Soph Aur
Ain Soph Aur Ο χρήστης Ain Soph Aur δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Περιοχή: Limassol, Cyprus
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Ain Soph Aur: Το Απεριόριστο/Αιώνιο Φως (Εβραϊκά)
Μια φράση που μου άρεσε καθώς διάβαζα το λεξιλόγιο του τάγματος της Χρυσής Αυγής στην σχετική ιστοσελίδα. Γενικότερα όμως αρέσκομαι στην ιδέα της φώτισης και της (απαγορευμένης) γνώσης.

Όσο για το άβαταρ, πρόκειται για κάποιες "ιδέες" που αποτύπωσα συμβολικά στο χαρτί ένα πανέμορφο μεσημεράκι στην τάξη των ιταλικών (το κάνω συχνά άλλωστε). Τελικά κατέληξε να μου αρέσει και το κράτησα.

Για τους γνωστούς και φίλους Πρόδρομος, για τους εχθρούς άσε καλύτερα..
__________________
Δεν είναι το ψέμα, μα η αλήθεια, ενα μέρος που μπορείς να κρυφτεις

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ain Soph Aur : 29-11-06 στις 19:02
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 29-11-06, 23:18
Το avatar του χρήστη PsyCho
PsyCho Ο χρήστης PsyCho δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή PsyCho

PsyCho χαρακτηρηζεται καποιος ο οποιος ειναι πνευματικα ασταθης-ανισορροπος,και το ατομο το οποιο εχει προβλημα και συνγκεκριμενα με αλλους στην κοινωνια.με λιγα λογια καποιος ο οποιος ειναι ΤΡΕΛΟΣ με διπλωμα!!!με λιγα λογια Χαρακτηριζει ΕΜΕΝΑ!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PsyCho : 29-11-06 στις 23:20
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 04-12-06, 08:43
Το avatar του χρήστη mika
mika Ο χρήστης mika δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Το Μίκα βγαίνει από το Δήμητρα. Πώς? Έλα ντε, ακόμα το ψάχνω... Έχει λίγη διαδικασία πάντως....

Όλα ξεκίνησαν λίγο πριν τη βάπτισή μου. Η μητέρα μου, σαν γυναίκα λοιπόν (είμαστε λίγο περίεργες με τα ονόματα εμείς), ήθελε να έχω ένα παράξενο και σπάνιο όνομα..."Δανάη" (εξού και η έμπνευση για την ηρωίδα της ιστορίας). Ο πατέρας μου, ήθελε να βάλει το όνομα του μπαμπά του, αλλά δεν σκοτιζόταν και πολύ....Ένα όνομα να μου έδιναν, γιατί στο τέλος παρά λίγο να μη με βάπτιζαν καθόλου.... Δράμα η κατάσταση.
Τη μεγαλύτερη αντίρρηση όμως την είχε ο νονός μου, ο οποίος ολίγον τρελάρας γύρισε με μια άνεση και είπε στη μητέρα μου "Καλά, πιο μπουρδελιάρικο όνομα δεν είχες να της βγάλεις;"....Χμμμμ τι συνειρμοί κι αυτοί που κάνει ο νονός...τςτςτς
Τέλος πάντων, μην τα πολυλογώ....το χατίρι της μαμάς τελικά δεν έγινε και έτσι με έβγαλαν Δήμητρα από τον παππού Δημήτρη.

Η ιστορία δυστυχώς έχει βάθος....Η μαμά από τότε δεν ηρέμησε καθόλου...Τα βράδια δεν κοιμόταν. Σκεφτόταν πώς γίνεται να μου αλλάξει όνομα. Έτσι αποφάσισε να με φωνάζει με όλα τα ονόματα που βγαίνουν από το Δήμητρα, να δει ποιό μου ταιριάζει (Το Δανάη, δυστυχώς για εκείνη, έρπεπε να το κάνει delete οριστικά από το μυαλό της!).

Αρχικά λοιπόν με φώναζε Μιμίκα... Πολύ μπεμπέ όμως, δεν της άρεσε.
Επανήλθε σύντομα στο Δήμητρα. Έλα όμως που οι φίλες μου είχαν έμπνευση και από το Μιμίκα τους έκατσε το Μίκα....
Μίκα, Μίκα, Μίκα....Μου έμεινε και εμένα στο τέλος.
Η μαμά -μεταξύ μας πάντα- ούτε αυτό της άρεσε πολύ, οπότε είπε να με φωνάζει και Μέμα.
Έτσι...όλοι πλέον με φωνάζουν και Δήμητρα και Μίκα και Μέμα... Γυρίζω με όλα, αλλά σκεφτείτε τι μπέρδεμα είχα όταν ήμουν μικρότερη! Φανταστείτε 2-3 ανθρώπους να σε φωνάζουν ταυτοχρόνως με 2-3 διαφορετικά ονόματα....
Με νιώθετε φαντάζομαι......

Υ.Γ. Τελικά η μαμά δικαιώθηκε πριν 7 χρόνια, όταν έπεισε μια θεία μου, να βγάλει την κόρη της Δανάη. Μπράβο μαμά!!!
__________________
Την ημέρα που ένας άνθρωπος θα μπορεί να χαμογελάσει σε έναν άλλο άνθρωπο...
να τον αγκαλιάσει, να τον θεωρεί αδερφό του...
μόνο τότε θα κυριαρχήσει η ειρήνη στη γη.




Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 04-12-06 στις 08:56
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 04-12-06, 09:54
Το avatar του χρήστη sadprince
sadprince Ο χρήστης sadprince δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-03-2006
Περιοχή: Στον κόσμο μου......
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Και για να συστηθούμε καλύτερα... το sadprince δεν είναι απλό ψευδώνυμο... Βγήκε από βιώματα και εμπειρίες που δεν ξεχνιούνται ποτέ... Απώλειες σημαντικές που βαραίνουν την ψυχή... Κενά που ποτέ δεν θα αναπληρωθούν... sadprince λοιπόν για πάντα...
__________________
YOU WILL NEVER KNOW WHY I CRY THESE TEARS.....


http://sadprince-4ever.blogspot.com/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sadprince : 04-12-06 στις 09:55
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 05-12-06, 02:50
Το avatar του χρήστη innocent_angel
innocent_angel Ο χρήστης innocent_angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Περιοχή: Χανιά Κρήτης
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Εμένα το nick μου είναι πολύ απλό... Το θέμα είναι πώς προέκυψε... Από μικρή είχα μια μανία με το όνομα μου -αγγελική- και έτσι οι φίλες μου είχαν παρατσούκλι το angel... Έπειτα μύρισα το καταπληκτικό άρωμα Angel από τον Thierry Muggler -που έγινε και το αγαπημένο μου -και κόλλησα ακόμη περισσότερο με το όνομα μου όμως πουθενά δεν μπορούσα να γραφτώ με το angel σκέτο γιατί είναι πιασμένο...Έτσι μια μέρα εκεί που καθόμουν και σκεφτόμουν τι nick να βάλω σε ένα site μου ήρθε το όνομα ενός άλλου αρώματος που είναι από το καλοκαιρινό της πολυαγαπημένης μου Angel...
Το Innocent Angel...Και ιδού το nick μου.. Το avatar μου δεν τίποτα παραπάνω από έναν θηλυκό άγγελο... Και η υπογραφή μου, είναι από τον Zig Ziglar...
__________________
Η επιτυχία δεν μετριέται σε σύγκριση με αυτό που έκανε κάποιος άλλος. Η επιτυχία μετριέται με το τι έκανες σε σύγκριση με αυτό που θα μπορούσες να κάνεις.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 05-12-06, 13:38
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Εμένα και τα δυο νικ μου τα κότσαραν το ενα σαμ απο το θείος σαμ το άλλο ο νονος επειδη ήμουν ''ήσυχο'' παιδί. οσο για την υπογραφή τα λέει όλα.δε χρειάζεται συστάσεις.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 05-12-06 στις 13:40
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.