Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-04-15, 17:50
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Συνήθως δεν είναι. Δυστυχώς...
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-04-15, 01:26
Το avatar του χρήστη Grayscull
Grayscull Ο χρήστης Grayscull δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-10-2007
Μηνύματα: 166
Προεπιλογή

Ή και ευτυχώς...
__________________
Live long and prosper
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-04-15, 02:53
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Συνήθως δυστυχώς, γιατί τα μεταφυσικά προβλήματα αντιμετωπίζονται πιο εύκολα απο τα φυσικά. Απαξ και κάτι καταγραφεί στο φυσικό σώμα, δύσκολα μεταβάλλεται.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-04-15, 19:49
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Πάντως αυτό που ένιωσα όταν είδα την οντότητα είναι ΑΓΑΠΗ,οπως και μου έγραψε!Ένιωσα μια ζεστασιά,που δεν μπορεί να περιγραφεί!Δεν νομίζω να ήταν κακή οντότητα.Όσο για τους διαλόγους που άκουγα το βράδυ δεν καταλάβαινα τι έλεγαν γιατί ήταν ανακατωμένοι,απλά ξεχώριζα τις φωνές.Μέχρι και στο Δρομοκαίτειο που έφτασα άκουγα αυτές τις φωνές.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 19-04-15, 20:10
Το avatar του χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης
Ελευθέριος Παλιγγίνης Ο χρήστης Ελευθέριος Παλιγγίνης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-12-2003
Περιοχή: ΓΑΙΑ/ΕΥΡΩΠΗ/ΕΛΛΑΣ/ΑΘΗΝΑΙ
Μηνύματα: 477
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panosfromlydian Εμφάνιση μηνυμάτων
[...] Οι βλακες οι ψυχιατροι δεν εχουν διεισδυσει στα λεπτοφυη πεδια και νομιζουν οτι δεν υπαρχουν. [...]
Δεν πρέπει να γενικεύουμε. Οι ειδικοί ψυχικής υγείας δεν έχουν όλοι την ίδια γνώμη για αυτά τα θέματα, δεν υπάρχει "γραμμή" που ακολουθούν όλοι, αλλά ως άνθρωπος καθένας έχει τη δική του. Ασχολούνται με προβλήματα διαταραχές και παθήσεις που έχουν οι άνθρωποι, και όχι... με το αν υπάρχει μεταφυσική ή δεν υπάρχει. Αυτό είναι εκτός ειδικότητας και έχουν προσωπικά σκεπτικά και συμπεράσματα.

Αν όμως κάποιος διαλαλεί υστερικά και επιμένει οτι είδε ένα Πρόσωπο της θρησκείας του ακριβώς όπως είναι σε γνωστό του εικόνισμα και οτι αυτό που είδε επαληθεύει την θρησκεία του ως αληθινή, ή επιμένει οτι του είπε να κάνει κάτι, τότε αυτό το κρούσμα με μεταφυσική περιγραφή είναι |εντός ειδικότητας|.
__________________
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩

http://www.facebook.com/lpaliginis

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης : 19-04-15 στις 20:57
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 19-05-15, 12:24
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Smile

Παιδιά τις τελευταίες μέρες ενώ κοιμάμαι (πριν ή μετά από όνειρο) συνειδητοποιώ ότι κοιμάμαι και εκείνη τη στιγμή εμφανίζονται χρώματα όπως μπλε,μωβ κλπ ενώ νιώθω συνήθως να ανεβαίνω.Και στη συνέχεια πέφτω απότομα και ξυπνάω.Λέτε να είναι αστρική προβολή ή κάτι άλλο?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-05-15, 14:19
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από justin19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά τις τελευταίες μέρες ενώ κοιμάμαι (πριν ή μετά από όνειρο) συνειδητοποιώ ότι κοιμάμαι και εκείνη τη στιγμή εμφανίζονται χρώματα όπως μπλε,μωβ κλπ ενώ νιώθω συνήθως να ανεβαίνω.Και στη συνέχεια πέφτω απότομα και ξυπνάω.Λέτε να είναι αστρική προβολή ή κάτι άλλο?
Τι λες είναι "αστρική προβολή" (γιατί αν έχεις ορισμό για τι είναι θα μπορείς να ξεχωρίζεις το πότε είναι - αν ποτέ - ή πότε δεν είναι.)
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-05-15, 18:25
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Smile

Σχεδόν κάθε βράδυ μου συμβαίνει αυτό το φαινόμενο ενώ τελειώνει το όνειρο να βλέπω διάφορα χρώματα και να νιώθω ότι ανεβαίνω,ενώ μετά πέφτω απότομα και ξυπνάω.Αυτό μπορεί να διαρκεί και δευτερόλεπτα.Μετά όταν ξυπνάω νιώθω ότι έχω χορτάσει ύπνο και δεν μπορώ άλλο να κοιμηθώ.Και να πω ότι δεν παίρνω τα χάπια που μου έδωσε η ψυχίατρος,κανονικά τα παίρνω.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-05-15, 15:28
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Smile

Χθες είδα ένα πολύ περίεργο όνειρο.Ήμουν σε μια κηδεία ενός αγνώστου και όλοι έλεγαν ότι το νεκρό τον έφαγε το σκοτάδι,ενώ προσπαθούσα να τους πείσω ότι υπάρχει Θεός και δεν με πίστευαν.Μετά ένιωσα να ανεβαίνω σαν σε ένα ανανσέρ,ώσπου είδα ένα μέρος που ήταν σαν ουρανός πεντακάθαρος,εκεί βλέπω έναν άντρα να μου λέει πως δεν πιστεύω πραγματικά στο Θεό,και ότι με έχουν πείσει οι άλλοι να μην πιστεύω.Τέλος κατέβηκα σε ένα μέρος όπου ήταν υπόγειο,και ήταν λίγο τρομακτικό.Εκεί οι άνθρωποι έτρωγαν ο ένας τη σάρκα του άλλου και είχαν πράσινο υγρό στα δόντια τους,γιατί όταν δάγκωναν τη σάρκα,ο άλλος έβγαζε ένα πράσινο υγρό,το οποίο κολλούσε στα δόντια αυτού που δάγκωνε.Ξύπνησα με ταχυκαρδία,πραγματικά εφιάλτης.
Σίγουρα ήταν συμβολικό,κάτι σαν παράδεισος και κόλαση, απλά πιστεύω ότι το υποσυνείδητό μου φταίει,επειδή τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι έντονα αυτό το θέμα.

ps:Όταν έβλεπα αυτό το όνειρο,είχα συνειδητοποιήσει ότι δεν είναι πραγματικότητα.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-06-15, 00:50
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Ο χρήστης ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από justin19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χθες είδα ένα πολύ περίεργο όνειρο.Ήμουν σε μια κηδεία ενός αγνώστου και όλοι έλεγαν ότι το νεκρό τον έφαγε το σκοτάδι,ενώ προσπαθούσα να τους πείσω ότι υπάρχει Θεός και δεν με πίστευαν.Μετά ένιωσα να ανεβαίνω σαν σε ένα ανανσέρ,ώσπου είδα ένα μέρος που ήταν σαν ουρανός πεντακάθαρος,εκεί βλέπω έναν άντρα να μου λέει πως δεν πιστεύω πραγματικά στο Θεό,και ότι με έχουν πείσει οι άλλοι να μην πιστεύω.Τέλος κατέβηκα σε ένα μέρος όπου ήταν υπόγειο,και ήταν λίγο τρομακτικό.Εκεί οι άνθρωποι έτρωγαν ο ένας τη σάρκα του άλλου και είχαν πράσινο υγρό στα δόντια τους,γιατί όταν δάγκωναν τη σάρκα,ο άλλος έβγαζε ένα πράσινο υγρό,το οποίο κολλούσε στα δόντια αυτού που δάγκωνε.Ξύπνησα με ταχυκαρδία,πραγματικά εφιάλτης.
Σίγουρα ήταν συμβολικό,κάτι σαν παράδεισος και κόλαση, απλά πιστεύω ότι το υποσυνείδητό μου φταίει,επειδή τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι έντονα αυτό το θέμα.

ps:Όταν έβλεπα αυτό το όνειρο,είχα συνειδητοποιήσει ότι δεν είναι πραγματικότητα.
Φίλε Justin, τί μου θύμησες τώρα!
Πριν πολλά χρόνια είδα στον ύπνο μου οτι πέθανα στην είσοδο του σπιτιού μου. Και βγήκα λέει από το σώμα μου και το έβλεπα και έβλεπα και τους άλλους γύρω μου αναστατωμένους να κλαίνε. Μετά είδα έναν άγγελο που με πήρε από το χέρι και ανεβήκαμε τη σκάλα του σπιτιού μου προς τα πάνω. Και ανεβαίναμε συνεχώς μέχρι που φτάσαμε σε ένα σημείο που έβλεπα τον ουρανό πεντακάθαρο όπως αναφέρεις κι εσύ. Εκεί, ο άγγελος άνοιξε ένα τεράστιο βιβλίο που υποτίθεται οτι ήταν σαν μητρώο όλων των ανθρώπων. Δίπλα ακριβώς υπήρχε ένα ασανσέρ το οποίο σε πήγαινε προς τα πάνω ή προς τα κάτω που όπως μου είπε ο άγγελος προς τα κάτω ήταν η κόλαση ενώ προς τα πάνω ο παράδεισος. Και έβλεπα διάφορους ανθρώπους κάθε λίγο να μπαίνουν σε αυτό το ασανσέρ. Ο άγγελος έψαχνε να βρει το όνομά μου αλλά εκεί το όνειρο έληξε και ξύπνησα.
Μου κάνει εντύπωση που αυτό που αναφέρεις στο όνειρό σου μοιάζει με το δικό μου όνειρο που είχα δει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.