Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιά 05-07-08, 13:02
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Καλημέρα Λουξ,

το θέμα απομακρύνθηκε για λόγους που γνωρίζεις και σίγουρα κατανοείς και εσύ. Περίμενε να τα πούμε μέσω msn ώστε να συζητήσουμε για οποιεσδήποτε απορίες.

Ούτως ή άλλως έχουμε να πούμε και άλλα
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
Απάντηση με παράθεση
  #142  
Παλιά 05-07-08, 13:26
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

ok mate
Αλλα ενημερωστε βρε αδερφε..... ενα πμ μισο λεπτο !
εψαχνα πρωι πρωι να το βρω...
και νταξει no big deal ενα σβησιμο αλλα μεχρι να το καταλαβω κρυωσε ο καφες


@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #143  
Παλιά 09-07-08, 07:47
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Καλημέρα.

Θέλω να απευθύνω μια απλή ερώτηση προς όλους τους συντονιστές του φόρουμ και θα ήθελα μια απλή και ξεκάθαρη απάντηση. Έχουν κάποιοι απο εδω μέσα αναλάβει κάποιου είδους σταυροφορία για το φόρουμ; Και αν ναι γιατί και με ποιο σκοπό; Έχει συζητηθεί με διάφορα μέλη κατ' ιδίαν και γίνει φανερό (αλλά δεν θέλουν να αναμειχθούν), ότι κάποιοι εδω με το παραμικρό στηλιτεύονται και τους αποστέλλονται κείμενα επι κειμένων για την "απαράδεκτη" συμπεριφορά τους και κάποιοι άλλοι αλωνίζουν το φόρουμ, ειρωνευόμενοι,δημιουργώντας θέματα εκεί που δεν υπάρχουν κλπ κλπ χωρίς κανείς να τους ενοχλεί. Το αντίθετο μάλιστα φαίνεται να στηρίζονται δια της σιωπής. Τι συμβαίνει απολαμβάνουν κάποιας ιδιότυπης ασυλίας ή είναι κάτι άλλο...;
Μήπως ο ποιητής του φόρουμ θέλει να μας πει κάτι κι εμείς δεν το αντιλαμβανόμεθα;
Ευχαριστώ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 09-07-08 στις 07:49
Απάντηση με παράθεση
  #144  
Παλιά 09-07-08, 16:47
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Θα σου πω ότι θεωρητικά δεν συμβαίνει αυτό.
Θα σου πω, επίσης, ότι πρακτικά δεν συμβαίνει αυτό.

Άνθρωποι είμαστε όλοι μας, και όλοι μας υπάρχει ενδεχόμενο να κάνουμε λάθη απρόσεκτα όμως και όχι εσκεμένα.

Όπως και να έχει, αυτή είναι η απάντηση που ζητάς. ΟΧΙ, δεν υπάρχει διαχωρισμός αντιμετώπισης μεταξύ των μελών.
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #145  
Παλιά 09-07-08, 16:59
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
... ότι κάποιοι εδω με το παραμικρό στηλιτεύονται και τους αποστέλλονται κείμενα επι κειμένων για την "απαράδεκτη" συμπεριφορά τους και κάποιοι άλλοι αλωνίζουν το φόρουμ, ειρωνευόμενοι,δημιουργώντας θέματα εκεί που δεν υπάρχουν κλπ κλπ χωρίς κανείς να τους ενοχλεί.
Καλέ μου Απέριττε, μήπως θα ήταν προτιμότερο
να "φωτογραφίσεις" με περισσότερη ευκρίνεια
τους κάποιους και τους κάποιους άλλους;
Δεν ζητάω να μας δείξεις ονόματα αλλά να γίνεις λίγο
πιο συγκεκριμένος. Σε ποιό ή ποιά θέματα αναφέρεσαι ας πούμε;

Δηλαδή, διαβάζοντάς το εγώ αυτό που έγραψες
(και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι) δεν ξέρω που πρέπει
να κατατάξω τον εαυτό μου, στους κάποιους ή στους
κάποιους άλλους ; ή στους τελείως τελείως ουδέτερους άλλους.
Απάντηση με παράθεση
  #146  
Παλιά 09-07-08, 17:20
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Αγαπητή Λίτσα μην αγχώνεσαι το μήνυμα ειχε συγκεκριμένους αποδέκτες οι οποίοι ευτυχώς το έλαβαν... Οπότε δεν ήσουν εσύ... Εγω δεν είμαι ο καταδότης του φόρουμ. Εκφράζω έναν προβληματισμό που προέκυψε απο κάποια μέλη και σε συζητήσεις με άτομα που δεν θέλουν να εμπλακούν ανοιχτά, εγω πιστεύω ότι γνωρίζω την καλή πρόθεση της πλειοψηφίας των συντοντιστών οπότε είναι μια καλή ευκαιρία να δώσουν μόνοι τους μια απάντηση σε αυτούς που πιστεύουν το αντίθετο... Όσο για τα ζιζάνια δεν πειράζει στο τέλος μαραίνονται...
Απάντηση με παράθεση
  #147  
Παλιά 09-07-08, 17:57
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

τωρα ειμαστε λιγο καλυτερα αφου

Παράθεση:
Εγω δεν είμαι ο καταδότης του φόρουμ. Εκφράζω έναν προβληματισμό που προέκυψε απο κάποια μέλη και σε συζητήσεις με άτομα που δεν θέλουν να εμπλακούν ανοιχτά,
εχουμε δυο παραταξεις στα μελη του φορουμ (μαλιστα η μια συζηταει μυστικα τα τεκταινομενα και δε τα κοινοποιει ) πως αλλιως ονομαζεται αυτο να δεις......

αλλα ΚΑΙ δυο τυπους συντονιστων (τους πλειοψηφουντες και τους μειοψηφουντες ) !
Παράθεση:
εγω πιστεύω ότι γνωρίζω την καλή πρόθεση της πλειοψηφίας των συντοντιστών
ευχαριστουμε απεριττε μας διαφωτησες οσο δε φανταζεσαι !


δεν ειχα σκοπο να απαντησω σε τετοιου ειδους πικροχολα μνματα αλλα το κανω για να δεις οτι και εσυ χαιρεις μερος της ασυλιας αφου δε σου μιλαει κανεις για αυτα που γραφεις τα οποια μαλιστα δεν εχουν να κανουν με τα θεματα του φορουμ παρα μονο με κουτσομπολια κατινιες και κακοηθειες !

καλο ειναι πριν ξαναγραψεις κατι παρομοιο να ριχνεις μια ματια στην υπογραφη σου !



@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #148  
Παλιά 09-07-08, 18:31
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX

αλλα ΚΑΙ δυο τυπους συντονιστων (τους πλειοψηφουντες και τους μειοψηφουντες ) !

Χμ...
Άρχισαν τα όργανα παλι και προσωπικά δε διατίθεμαι να μπω σε ένα φαύλο κύκλο όπου τα ωραία "πληκτρογραφημένα" λογάκια θα συναγωνίζονται το ένα το άλλο...

Θυμίζω ότι αυτά που γράφονται τα διαβάζουν και άλλα μέλη που τυγχάνει να μη γνωρίζουν κανέναν εξ υμών προσωπικά. Οπότε φανταστείτε τι ωραία εικόνα είναι αυτή που βγαίνει προς τα έξω...

Φίλε Απέριττε θα διαφωνήσω μαζί σου στα περί καταδοτισμού.
Όταν αφήνουμε μία κατηγορία να αιωρείται, μονάχα πρόβλημα δημιουργείται. Άλλωστε αυτός είναι ο σκοπός αυτού του thread, να γίνεται ουσιαστική κριτική με αποδεικτικά στοιχεία κλπ κλπ..

Lux τα ίδια ισχύουν και για σένα

Θα συμφωνήσω με το Μπιζέλι σε αυτά που είπε ως απάντηση στις κατηγορίες για ειδική μεταχείριση κάποιων μελών.

Έχω βαρεθεί την παραφιλολογία και τον λεκτικό και άνευ ουσίας και αποδείξεων "πόλεμο", όπως και τα "τάχα" μου ψαγμένα -πλην άσχετα παντελώς- ποστ...
Έχουμε καταντήσει γραφικοί πλέον...
Φασίστες όταν απομακρύνουμε ή κλειδώνουμε άσχετα θέματα και ποστς, Απόντες όταν δεν παρεμβαίνουμε...

Αποφασίστε και ενημερώστε μας για το τι είδους συντονισμό επιθυμείτε

Καλησπέρα σας
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #149  
Παλιά 09-07-08, 18:55
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Ρε παιδιά γιατί έχω την εντύπωση ότι διυλίζουμε επανειλημμένα τον κώνωπα και πλακωνόμαστε μεταξύ μας για το τίποτα δημιουργώντας εντυπώσεις λανθασμένες τις περισσότερες φορές. Καλοκαιράκι ήρθε, ας χαλαρώσουμε λιγάκι και ας μην είμαστε τόσο ευέξαπτοι. Πολύ στο προσωπικό το ρίξαμε και δεν είναι ο σκοπός αυτού του φόρουμ οι προσωπικές διαφωνίες.

Όσον αφορά στο συντονισμό θα παρακαλέσω από τη πλευρά μου τα μέλη του φόρουμ να μας σκέφτονται περισσότερο ως ανθρώπους ισότιμους με τα υπόλοιπα μέλη εξίσου επιρρεπείς στα λάθη που προσπαθούν για το καλύτερο εδώ μέσα. Δεν είμαστε μπαμπούλες και δεν προσπαθούμε εσκεμμένα να υποστηρίξουμε ή να υποτιμήσουμε τη γνώμη κανενός. Δεν έχουμε σκοπιμότητες ρε παιδιά, το "ψώνιο" μας κάνουμε όλοι εδώ μέσα επικοινωνώντας με άτομα που εχουν παρόμοιες ανησυχίες. Αυτό και τίποτα άλλο... χμ και αν κάποιοι πρέπει και να συντονίσουν αυτό το φόρουμ για να μη προκληθεί πανικός δε σημαίνει και αυτόματα ότι είναι η εξουσία και θα πρέπει να τους απαγχωνίσετε.

Εύχομαι να σταματήσει όλο αυτό το κλίμα της δυσπιστίας, να το δούμε όλοι λίγο πιο χαλαρά το θέμα και να περάσουμε ένα όμορφο και δημιουργικό υπόλοιπο καλοκαιριού.
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
  #150  
Παλιά 09-07-08, 19:10
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Οι απαντήσεις του Δημήτρη με κάλυψαν και πραγματικά δεν κατάλαβα καν το λόγο της ερώτησης του Γιάννη, μιας και τα εν λόγω θεωρούνται και είναι δεδομένα.

Είναι ξεκάθαρο ότι υπάρχει πρόβλημα μεταξύ Γιάννη και Λουξ, όπως και κάποιων άλλων μελών που δεν θέλουν να εκτεθούν αλλά σε προσωπικό επίπεδο συζητάνε και εκθέτουν. Αν θέλετε να παραμείνει η αοριστία, βρεθείτε και συζητήστε τα όποια προβλήματα μεταξύ σας, οι περισσότεροι εδώ ενήλικες είμαστε. Οι συντονιστές δεν είναι "κηδεμόνες" και σε καμία περίπτωση δεν αντιμετωπίζουν τα μέλη του φόρουμ ως "παιδιά" για να τρέχουν και να λύνουν παρεξηγήσεις και προβλήματα μεταξύ των εκτός και εντός του φόρουμ.
Αν τώρα πιστεύετε πραγματικά ότι υπάρχει πρόβλημα συντονισμού, εδώ είμαστε και με παραδείγματα και προτάσεις όλα μπορούν να λυθούν. Όσο όμως "δεν θέλουμε να μιλήσουμε αλλά μιλάμε", δεν θέλουμε να εκτεθούμε αλλά εκθέτουμε σε προσωπικό επίπεδο, όσο θέλουμε να λυθεί ένα πρόβλημα το οποίο δεν εξηγούμε, όταν θέλουμε ξεκάθαρες απαντήσεις σε κάτι αόριστο που είπαμε, τότε μόνο παρεξηγήσεις μπορούν να δημιουργηθούν και ένα κλίμα "προβληματικό" στο οποίο όμως κανείς δεν θα ξέρει τι φταίει.

Καλοκαιράκι είναι, πάρτε το αυτοκίνητο ένα σαβ/κο όλοι μαζί, πάτε κάπου για μπανάκι και παράλληλα συζητήστε τα όποια προβλήματα σας και θα τα βρείτε. Αν δεν τα καταφέρετε, εδώ είμαστε να μιλήσουμε ξεκάθαρα και να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε συντονιστικά. Αυτό όμως δουλεύει μόνο με λογική και λόγια ξεκάθαρα, όχι έτσι όπως τέθηκε κάποια posts πιο πάνω.

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Solon Aimonas Eautou : 09-07-08 στις 19:10
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.