Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 06-03-17, 00:03
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Μια ένσταση εδώ , επειδή έγινε μια αναφορά σχετικά με την έλλειψη χρόνου εκ μέρους της διαχείρισης να ασχοληθεί με το φόρουμ. Έχω παρατηρήσει ότι θέματα που μπορεί να προκαλέσουν ζημιά στο φόρουμ σβήνονται αυθημερόν( και καλά κάνουν). Άλλα θέματα τώρα που δεν προσφέρουν τίποτα παρά μόνο προκαλούν αρνητικά τους χρήστες να ασχοληθούν μαζί τους , παραμένουν για καιρό και κλειδώνονται μόνο όταν η κατάσταση φτάνει στο αμήν...
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 06-03-17, 01:05
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια ένσταση εδώ , επειδή έγινε μια αναφορά σχετικά με την έλλειψη χρόνου εκ μέρους της διαχείρισης να ασχοληθεί με το φόρουμ. Έχω παρατηρήσει ότι θέματα που μπορεί να προκαλέσουν ζημιά στο φόρουμ σβήνονται αυθημερόν( και καλά κάνουν). Άλλα θέματα τώρα που δεν προσφέρουν τίποτα παρά μόνο προκαλούν αρνητικά τους χρήστες να ασχοληθούν μαζί τους , παραμένουν για καιρό και κλειδώνονται μόνο όταν η κατάσταση φτάνει στο αμήν...
Προφανώς βάζουν προτεραιότητες, είναι πιο εύκολο να διαγράφεις απλά ένα θέμα χωρίς εξηγήσεις, απ' το να εμπλέκεσαι σε διάλογο με δύο ή και παραπάνω χρήστες και να προσπαθείς να καταλάβεις ποιος έχει δίκιο ή τι ακριβώς συμβαίνει και πως ξεκίνησε.
Τελικά το θέμα σου έχει επιτυχία γιατί μας έδωσε την ευκαιρία να μιλήσουμε για το φόρουμ. Ακόμη κι αν διαφώνησα με την αρχή εξελίχθηκε και μπορεί να συνεχίσει να εξελίσσεται σ' ένα σημείο όπου μπορούμε να μιλάμε ανοιχτά για τα εδώ προβλήματα. Είναι κι αυτό μια αρχή.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 06-03-17, 16:46
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λευκός Λύκος Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανώς βάζουν προτεραιότητες, είναι πιο εύκολο να διαγράφεις απλά ένα θέμα χωρίς εξηγήσεις, απ' το να εμπλέκεσαι σε διάλογο με δύο ή και παραπάνω χρήστες και να προσπαθείς να καταλάβεις ποιος έχει δίκιο ή τι ακριβώς συμβαίνει και πως ξεκίνησε.
Τελικά το θέμα σου έχει επιτυχία γιατί μας έδωσε την ευκαιρία να μιλήσουμε για το φόρουμ. Ακόμη κι αν διαφώνησα με την αρχή εξελίχθηκε και μπορεί να συνεχίσει να εξελίσσεται σ' ένα σημείο όπου μπορούμε να μιλάμε ανοιχτά για τα εδώ προβλήματα. Είναι κι αυτό μια αρχή.
Λευκός λύκος είπα άλλο πράγμα. Σε θέματα που χρήστες αναφέρουν ονομαστικά άλλους κατηγορώντας τους, τότε οι αντιδράσεις της διαχείρισης είναι άμεσες. Οπότε αυτό με την έλλειψη χρόνου δεν ευσταθεί για μένα. Από την άλλη θέματα που προκαλούν αναστάτωση αφήνονται να υπάρχουν, προφανώς γιατί δίνουν ''ζωή'' στο φόρουμ...
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 07-03-17, 15:23
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Τι να πιάσω και τι ν' αφήσω; Όποιος δεν αποδεχόταν το μεγαλείο της Παλαιάς Διαθήκης γινόταν άθεος, υλιστής, νεοπαγανιστής, νεοεποχίτης μέχρι κάτι ευφάνταστα κοσμητικά διάβαζα, ότι λατρεύουν τον θάνατο, την εκμηδένιση, είναι μιάσματα κτλ. Χριστιανοί όλοι αυτοί έτσι; Μετά έβγαιναν κάτι θέματα στον αέρα του στιλ "Έχουν δικαίωμα ύπαρξης οι Εβραίοι;" Κάναμε πως δε βλέπαμε, δεύτερο, τρίτο... στη ν-στη θέμα στη σειρά. Και αν δεν πήγαινες να γράψεις ακόμα και κάτι υβριστικό στα θέματά του, ερχόταν σε αυτά που συζητούσες εσύ και τσούλαγε τη κουβέντα στα γνωστά. Ένας λογικός άνθρωπος θα περίμενε να έβγαινε ο ...ιδιοκτήτης, να τον διέγραφε γράφοντάς του και να μη ξαναπατήσεις στο φόρουμ μου γιατί θα σε σκίσω. Κάτι τέτοιο... τεσπα, ίσως στο ευγενικότερο. Και να συμπλήρωνε, ρε παιδιά επειδή έχω και δουλειές, συγνώμη δηλαδή γι' αυτό το χάλι, αλλά όποτε γράφονται τέτοιοι τύποι, μπορείτε να με ειδοποιείτε για να τους σουτάρω;.
Εδω φοβάσαι να διαμαρτυρηθείς για τις παραπάνω γραπτές "απόψεις" που έγραψα για να μην φας ποινή εσύ. Φυσικά ένας αχρείος ερμηνεύει αυτή τη στάση της διαχείρισης όχι σαν ανοχή αλλά σαν σιωπηλή αποδοχή και ξεσαλώνει. Δεν είναι να απορείς λοιπόν που μερικοί άνθρωποι που σέβονται τον εαυτό τους σαν συγγραφέα ή αρθρογράφο δεν γράφουν σχεδόν καθόλου. Εγώ όταν συμμετέχω το κάνω ενεργά, δεν έχει νόημα αλλιώς. Γι' αυτό δηλώνω πως είμαι με χρόνο δανεικό ακόμα. Κάποια στιγμή ή θα φύγω one way ticket η θα με διαγράψουν. Εσείς που νομίζετε ότι θέλετε ένα φόρουμ αξιοπρεπές, εσείς πρέπει να αναθεωρήσετε τη στάση σας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Robespierre : 07-03-17 στις 15:28
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 07-03-17, 21:39
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

robespierre συμφωνώ σε όλα αυτά που λες εκτός από την ενημέρωση προς τη διαχείριση. Μου κάνει κάτι σε ρουφιανιλίκι το οποίο σιχαίνομαι.
Κατα τα άλλα δεν σχολίασες ούτε εσύ αυτό για την έλλειψη χρόνου από πλευράς της διαχείρισης. Για ποαράδειγμα, υπήρξε συγκεκριμένος χρήστης ο οποίος άνοιξε θέμα στο οποίο ονομάτιζε άτομα και τους κατηγορούσε για εγκληματικές πράξεις, για σατανισμό κτλ... Πολύ σωστά το θέμα σβήστηκε αυθημερόν και από αυτό και κάποια άλλα παρόμοια συνειδητοποίησα ότι τα αντανακλαστικά των διαχειριστών, είναι γρήγορα όταν πρέπει. Από την άλλη , η δικιά μου τρολιά στην αρχή, που δημιούργησε τόση ένταση , έκανε αιώνες να σβηστεί.

Σχετικά με τους παρανοικούς και τα trolls τώρα, νομίζω πως είναι ηλίου φαεινότερο πως είναι αποδεκτοί στο συγκεκριμένο φόρουμ. Στην ουσία ,μόνο 3-4 άτομα παραπονιούνται για την παρουσία τους και οι άλλοι ενεργοί χρήστες είτε δεν έχουν πρόβλημα, είτε ασχολούνται μαζί τους ο καθένας για τον δικό του λόγο. Άλλος για να σπάσει πλάκα, άλλος για να πει τα δικά του ορμώμενος από τις βλακείες που πετάνε, άλλος για να παρέχει ψυχολογική υποστήριξη κ.ο.κ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ilias1990 : 07-03-17 στις 21:40
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 08-03-17, 01:16
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Δεν βλέπω διάθεση για συζήτηση, δεν πειράζει ο καθένας με τις δικές του απόψεις. Καλή συνέχεια.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 08-03-17, 10:49
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε Robespierre σε πολλά σημεία θα συμφωνήσω σε αυτά που λές σε άλλα όχι.
Η διαφωνία μου είναι πως έχεις δανικό χρόνο και τέτοια γιατί ??????

Το να υπάρχουν διαφορές σωστό είναι και δημιουργικό αλλά διαφέρει το να βρίζει
κανένας νομίζω πως ελάχιστα άτομα είναι επιθετικά....
Τώρα νομίζω πως έχουμε διακρίνει ποιοι μπαίνουν μέσα που επιτίθενται βρίζουν
ανοίγουν θέματα έτσι για πλάκα και μετά από λίγο χάνονται....

Αλλά και εμείς έχουμε το μερίδιο ευθύνης μας...
Όταν μπαίνουμε μέσα στα θέματά τους και απαντάμε και εκεί αρχίζει το πανηγύρι..
Και εγώ την έχω πατήσει....
Τα άτομα αυτά ειναι γύρο στα 12 ίσως και λίγο παραπάνω αλλά αρκετοί απο
αυτούς είσαι 2-πλοι 3-πλοι.

Τώρα σχετικά με τους υπεύθυνους...
Θα πρέπει να καταλάβουμε πως αυτοί άνοιξαν το ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΌ το είχαν μεράκι
και απο φοιτητές το άνοιξαν......
Αλλά και αυτοί έχουν τις εργασίες τους και δεν μπορούν σε καθημερινή βάση
να ελέγχουν τα πάντα....
Επίσης και από αυτά που γνωρίζω δεν είναι του στήλ κατευθείαν να "ΚΟΒΟΥΝ"
χρήστες και μηνύματα αλλά όταν παραγίνει κάτι νομίζω πως το έχουμε δεί όλοι
το κάνουν να διαγράφουν..

Φίλε Λευκός Λύκος πιστεύω πως το έχουμε εξαντλήσει αυτό το θέμα και λίγο
πολύ συμφωνούμε σε πολλά....
Το να συνεχίσουμε αυτο το θέμα όταν θα διαπιστώσουμε κάτι νέο η κάποιο
σχετικό πρόβλημα....
Αυτή είναι η άποψή μου αλλά και πάλι βλέπουμε....

Ευχαριστώ.
ΥΓ. Ποιό παλιά υπήρχε χημεία γιατί κάναμε και συγκεντρώσεις σε μπαράκια
καφετέριες υπήρχαν και ομιλίες και διαδρομές στην Αθήνα σε περίεργα μέρη..
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 08-03-17, 12:50
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Η κατηγορία που έχει την "ημέρα" της σήμερα είναι η γυναίκα και θα έπρεπε
να γράψετε τουλάχιστον ένα σχολιάκι.

Άλλη κατηγορία είναι οι μούσχαροι που δεν γράφουν κάτι για την ημέρα της γυναίκας.

Θέλετε και άλλη κατηγορία?
Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 08-03-17, 13:35
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Η κατηγορία που έχει την "ημέρα" της σήμερα είναι η γυναίκα και θα έπρεπε
να γράψετε τουλάχιστον ένα σχολιάκι.

Άλλη κατηγορία είναι οι μούσχαροι που δεν γράφουν κάτι για την ημέρα της γυναίκας.

Θέλετε και άλλη κατηγορία?
Χαχαχαχα ίσως να μην είμαστε ματαιόδοξοι εμείς οι μούσχαροι,ώστε να έχουμε ανάγκη από δική μας αφιερωμένη μέρα. Να σας χαιρόμαστε πάντως
Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 08-03-17, 15:41
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR-1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Λευκός Λύκος πιστεύω πως το έχουμε εξαντλήσει αυτό το θέμα και λίγο
πολύ συμφωνούμε σε πολλά....
Το να συνεχίσουμε αυτο το θέμα όταν θα διαπιστώσουμε κάτι νέο η κάποιο
σχετικό πρόβλημα....
Αυτή είναι η άποψή μου αλλά και πάλι βλέπουμε....

Ευχαριστώ.
ΥΓ. Ποιό παλιά υπήρχε χημεία γιατί κάναμε και συγκεντρώσεις σε μπαράκια
καφετέριες υπήρχαν και ομιλίες και διαδρομές στην Αθήνα σε περίεργα μέρη..
Η άποψή μου είναι ότι θα υπάρχει συνέχεια κάποιο πρόβλημα, γιατί οι άνθρωποι πια είναι λιγότερο ανεκτικοί, βιάζονται να βγάλουν συμπεράσματα και παρερμηνεύουν τις απόψεις των άλλων. Και κάπου εκεί χάνεται και η ελπίδα για συνεννόηση.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λευκός Λύκος : 08-03-17 στις 15:46
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.